29.11.2021 | Svátek má Zina


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: My všichni to chceme

V době dělení státu přišel do televize dopis rozlícené divačky, která žádala, aby byl okamžitě potrestán zpěvák písně „Sbohem Slovensko…“. „My se všichni snažíme zachovat jednotu státu,“ psala ta dáma, „a on si dovolí zpívat o rozdělení.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 5.1.2015 23:34

Ono je to furt dokola

ze Sýrie, Iráku, Afghánistánu, Lýbie a čertvíještě odkud prchají uprchlíci. Ekonomičtí, semtam váleční. A cpou se do Evropy, kde nevládne jejich náboženství a kde mají převážně naději akorát na sociální dávky - nebo na šedou ekonomiku a kriminalitu. A my, neboť humanita, je přijímáme a nevíme, co s nimi. A zaděláváme si na problémy, které nejsme schopni řešit.

Existují přece přímo pohádkově bohaté islámské státy - Saúdská Arábie, Kuvajt, Sjednocené arabské emiráty - které by přece měli přijímat souvěrce v nouzi. Tak proč nesměrujeme uprchlíky tam, kde by neměli náboženské problémy ani problémy s odlišnou mentalitou? Proč na tyto země diplomaticky netlačíme?

Š. Hašek 5.1.2015 20:35

Ale vždyť je to stále stejné!

Odborový šašek, občanský aktivista, ale i levicový politik - ti jsou všichni stejní. Neustále házejí hausnumery "kolik že to občanů zastupují". Někdy jen tu sešlost na tom náměstí. Nebo sešlost u Jílkové v TVveřejnocirkusové.

Neházejme regulérní politické volby do starého železa. Na to se v "novostátě, odborně řízeném", čeká. Zas ta nepolitika, zas to mudrování - které ale vždy končí, když si tihle chytrolíni začnou rozdělovat funkce a úkoly na příští týden. A prebendy.

Ať žije svaz pacientů, ať žije svaz zastupitelů prodavačů ve svátek, ať žije svaz přátel všeho lidu, ať žije soudruh Gottwald!

R. Langer 5.1.2015 13:01

Každému z těch

"aktivistů" bych přidělil jednoho syrského uprchlíka domů, a bylo by vymalováno...

V. Kain 5.1.2015 13:31

Re: Každému z těch

Jenom chtít po takovém Halíkovi,Pánkovi,Schwarzenbergovi a jiných multikulturních lemplů aby ve svých honosných nemovitostech ubytovali uprchlíky kteří nemají ani základní gygienické návyky.To bychom potom slyšeli ten správný rasismus v nefalšované podobě.

P. Kmoníček 5.1.2015 16:46

Re: Každému z těch

Kaine,nemám rád islamisty,ale pohrdám lidmi Vašeho ražení,kteří uznávané osobnosti nazývají mltikulturními lemply.Nula nadává milionu!

J. Kulheim 5.1.2015 17:43

"Dobrák", který chce zachránit svět.

Kým uznávané? Mě jsou lhostejní. Nemám důvod je uznávat, víc jak kohokoliv jiného. Pokud máte rád multikulturní společnost, tak jich vezměte a postarejte se o ně.

Š. Hašek 5.1.2015 20:41

Re: Každému z těch

Hodnotím (snažím se) podle činů. Podle skutků.

Až na své chalupě bude mít Dienstbier rodinu zakuklených nicnedělačů, kterým bude servírovat halal menu a vytírat podlahu ......... po dobu deseti (ne méně) let, jako zkušební dobu. Pak se bude diskutovat. Jen diskutovat. A pak se uvidí.

Mám totiž v životě rád vyzkoušené věci. A Dienstbier je po otci schopen zavádět sofort přímo tragické společenské experimenty. Experiment (řízený) nechme profesorům chemie na gymnasiích. mě už to nebaví.

J. Růžička 5.1.2015 11:42

odbory a aktivisté jedno jsou

Z peněz druhých prosazují své nebezpečné, zhoubné novotvary. Bohužel, lidí co naslouchají je stále dost, ba čím dál více. Nevzdělanost, neschopnost vlastního názoru, lenost, pohodlnost...stále stejný, nekonečný příběh.

Š. Hašek 5.1.2015 20:47

Re: odbory a aktivisté jedno jsou

Mnozí soudruzi odboráři si pletou prosazování teplého čaje v zimě/příplatku za sobotu s politikou obecnou.

Mnozí se tímto pletením dopracovali až k platu desetinásobném svých oveček, za které se dříve "prali". Do roztrhání těla.

Inu, kdo je nesamostatný, musí se poklonit Falbr/Štěchovi.

F. Ogáv 5.1.2015 10:40

Souhlasím podmíněně

S autorem souhlasím, jen bych chtěl upozornit na jednu věc. V roce 1968 jsme odsud také prchali a byli jsme přijímáni. (dobře si to pamatuji, už jsem byl velký kluk) Řeknete, že je to něco úplně jiného. Je a není. Možná, že by od nás bylo spravedlivé přijmout syrské křesťany. Lidi, kteří zapadnou do našeho středoevropského způsobu života, kteří mají šanci se přizpůsobit. Přijmout je podmínečně a při jakýchkoliv jejich pokusech zavléct k nám nám nepřijatelné zvyky, je odeslat tam odkud přišli. Stejně nám nic jiného nezbude než imigranty přijímat. Leda, že by mladá generace se více věnovala nechráněnému sexu a pozvedla natalitu. S 1 nebo 2 dětmi v rodině národ pomalu, ale jistě vymírá. V ne vzdáleném budoucnu nebude tolik mladých, aby uživili stále vyššího věku se dožívající starší generaci. Co jim zbude? Emigrace tam kde jsou lidštější daně. Roztočí se kolotoč. Ve státě nebudou imigranti, ale nebudou tam ani lidé schopní vyrobit děti. Budeme tu jen my hladovějící geronti. Muslimy je nutno hnáti tam odkud přicházejí.

P. Papež 5.1.2015 12:07

Re: Souhlasím podmíněně

Imigrace z oblasti naprosto jiného arabského světa, jiných zvyků, tradic a náboženství k zvýšení počtu obyvatel CR není chytrý nápad, je to jeden ze způsobů islámu proniknout do křesťanské Evropy. Emigrace v roce 1968 byla od nás do oblastí velmi blízkých našemu naturelu ( v Rakousku Uhersku jsem byli dost dlouhou dobu).

F. Ogáv 5.1.2015 12:15

Re: Souhlasím podmíněně

Jsem nepochopen? Amerika,Austrálie, VB, Island atd. v R-U nebyli.

Mně se jedná o křesťany.

Jak píšu na konci. Muslimy je nutno hnáti tam odkud přicházejí.

P. Papež 5.1.2015 20:54

Re: Souhlasím podmíněně

Amerika i Austrálie jsou postaveny na starých evropských hodnotách, kterých jsme byli i my součástí, samozřejmě jako VB či Island (nevím, proč vás napadl Island, ve Švédsku bylo více emigrantů). Po dvacetiřádkovém povídání šest slov o muslimech je hodně málo.

J. Schwarz 5.1.2015 20:51

Re: Souhlasím podmíněně

Rád bych viděl rakušáky či němce jak zírají na "utečence před komunismem" který by se jako první věc "na svobodě" sháněl po adrese místní buňky komunistické strany, dožadoval se přítomnosti sovětského politruka a hodlal s ostatními utečenci vytvořit z jedné místnosti rudý koutek s bustami "vůdců světového proletariátu"... Což by bylo obdobou muslima, prchajícího před IS ale dále praktikujícího islám, hledajícího souvěrce, mešitu a imáma...

P. Lenc 5.1.2015 13:43

Re: Souhlasím podmíněně

Jo pane Ogáve, ale vysvětlete to politikům a multikulti blbečkům

J. Kučera 5.1.2015 14:36

Re: Souhlasím podmíněně

Problém má jeddnoduché řešení. Posílat je zpátky ještě než vystoupí z lodi. Připojit remorkér a odtáhnout k břehům Syrie nebo Lybie, Odpojit remorkér, který se vrátí pro novou dávku, a loď uprchlíků ponechat osudu. Velmi brzy by to zkončilo.

J. Kulheim 5.1.2015 17:45

Re: Souhlasím podmíněně

Ten, kdo zlikvidoval Kaddáfího, nech si vyřeší tento problém.

J. Schwarz 5.1.2015 20:46

Re: Souhlasím podmíněně

Co to furt máte s tou natalitou! Lidí v Evropě neubývá,  a neubývalo by jich ani bez imigrace! Jo, problém prodlužujícího se věku dožití by se pohodlněji řešil kdyby populace rostla, ale pokud budou pokroky medicíny pokračovat, jde jenom o tlačení problému před sebou. Lidi nechtějí pracovat do sedmdesáti / většina toho není ani schopna /, ale prodloužení věku dožití do sto dvaceti neodmítají. Připomínám, že i  muslimští imigranti budou jednou staří s plnými nároky na zdejší sociální systém. Všichni  ti "sluníčkoví lidé" jsou prostě pitomci, co vycházejí z axiomu že lidé jsou stejní a všechny kultury jsou stejně hodnotné. Kdykoliv je k vidění rozdíl, je interpretován jako projev rasismu, diskriminace, důsledků kolonialismu... to je myšlení lemplů, kteří chtějí pro vlastní ego tuto civilizaci zničit. Protože  v jejich "systému" nemá cenu se o cokoli snažit, neboť to bude "přerozděleno" údajně znevýhodněným, "potřebným" - nekorektně řečeno lidem zbytečným, co nic neumějí, o nic se nesnaží a tak nemají druhým co nabídnout...

J. Jurax 5.1.2015 23:48

Re: Souhlasím podmíněně

Pravíte, že stejně nám nic jiného nezbude než imigranty přijímat.

No, máte bohužel pravdu, le z jiného důvodu. Mladá generace a nechráněný sex s tím nesouvisí.

Až vysokoprevoschoditělstva v bruseli písknou, podřízené gubernii nezbude než sklapnout patky. Politikové si zabrblají - protože to jim přinese body - oni nic, to EU - a diktát přijmou, jak se na gubernii sluší.

A že by naši europoslanci či eurokomisařka dokázali něčemu takovému zabránit - pokud by vůbec chtěli či směli - je iluze. A my budeme mít na krku další nezaměstnatelné doživotní příjemce socdávek. A navíc muslimy s tou jejich "mírumilovnou" vírou.

A. Bocek 5.1.2015 6:12

Více mne však děsí,

kolaborace odborů s velkokapitálem,  proti drobným podnikatelům.Než se nadějeme mame tu fašismus Italského střihu.

J. Schwarz 5.1.2015 10:30

Re: Více mne však děsí,

Co odborů, už sami socialisté  se s velkokapitálem dokonale doplňují! Na jedné straně mu poskytují velkorysé daňové prázdniny i připravenou infrastrukturu, na straně druhé rozdáváním sociálních dávek "potřebným" zajišťují odběr obtížně prodejného šuntu těmito firmami masově produkovaného, šuntu, který by si kvalifikovaný odborník nikdy nekoupil a když už, tak nikdy v takovém množství.

R. Langer 5.1.2015 13:02

Re: Více mne však děsí,

Ten už tady dávno je, to je přímo směr celé EU.

V. Kusý 5.1.2015 18:20

Re: Více mne však děsí,

Asi jsme se už nadáli, poněvadž ho tu máme.Ale českého, což je, při sklonu Čechů hledat třetí cesty, tragické.

P. Sulc 5.1.2015 4:30

Kdo jsou aktiviste a cim se zivi?

Inu, zivi se aktivismem a zviditelnovanim, neco jako jsou v USA profesionalni cernosi, Al Sharptom ci Jessie James, oba ''pastori'', jinak ovsem politicti spinavci a vyzirkove, ktery hlupaci skoci na lep. A kdyz budete hodne aktivisticky, dostanete se i do vyssi politiky, Sabataova, Diensbier mozna i Halik. Podobneho lidskeho odpadu je vsude dosti, co jinak mohou delat nez byt aktivisty a zblbnovat dalsi lidi, kteri jim skoci na lep.

P. Dvořák 5.1.2015 3:12

Naštěstí naše vláda, byť notně levicová,

nedosahuje takových "kvalit", jako politická reprezentace Švédska nebo obecně přistěhovalecké a sociální systémy severských států.

Nevím, do jaké míry je to dlouhodobě udržitelné, ale v současné situaci mně připadá prozíravější naplnit kvótu pro přistěhovalce pěti ukrajinskými helfry, než sem "přistěhovat" čtyřčlennou muslimskou rodinu plus jednoho příslušníka náboženské policie.