24.9.2023 | Svátek má Jaromír


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: My a epidemie

Naší reakcí na pandemii bylo „vypnutí“. I se všemi uvědomovanými důsledky, které již brzy pocítíme na vlastní pracovní místa, peněženky a dost možná i na vlastní zdraví.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Zinga 11.5.2020 18:06

Další bojovník za svobodu. Expert. Určitě se mu líbí švédský způsob: Dostali nemocnice pokyn nedávat starým lidem, majícím kvůli coroně problémy s dýcháním, kyslík?

"Švédské priotity".

https://www.danisch.de/blog/2020/05/11/schwedische-prioritaeten/

J. Dvořák 11.5.2020 14:16

Pražská kavárenská vyčítá státu, že ji nenechal svobodně dýchat vir.

A patrně ji není vhod, že se voličský potencionál národa téměř nezměnil. Naopak se ukázalo kolik je toho kolem nás zbytného a zbytečně podporovaného státem.

Leč pořád může spoléhat na neomarxistickou EU (a je to vzájemné).

M. Valenta 11.5.2020 14:45

Ti co chtějí svobodně dýchat platí ze svých daní podobné exoty jako jste Vy.

J. Krásenský 11.5.2020 16:02

Svoboda znamená odpovědnost. Jste ochotný nést odpovědnost za lidi, které svým svobodným dechem nakazíte? Tedy i náklady na léčbu, ztrátu výdělku, případně trvalé následky, pohřeb a pravidelné platby pozůstalé rodině?

V. Kain 11.5.2020 16:41

Dvořák a co si přilepit roušku chemoprénem k hubě?

R. Vacek 11.5.2020 13:03

Tady někdo neumí počítat. Tady nám někdo tvrdí, že jsme si za stovky miliard koupili to, že nezemřely stovky starých a i jinak "vadných" lidí. Tady někdo nevidí, že stovky miliard musejí vydat všude a že tam, kde je začali vydávat včas, jich nakonec nemusí vydávat tolik a navíc i těch mrtvých mají méně. V čem je lepší alternativa Británie, Španělska, Francie?

J. Kratochvíl 11.5.2020 13:07

Souhlasím.

J. Uzel 11.5.2020 15:56

Přesně tak. Ve Švédsku žádná karanténa nařízená nebyla, ale pokles HDP očekávají stejný jako u nás. Takže ekonomicky "šul-nul", akorát mrtvých podstatně víc.

J. Kratochvíl 11.5.2020 12:25

Pro autora článku platí, jako pro nositele alternativního řešení současné pandemické krize, které provedla naše vláda, t.j. jestli materiální ztráty v ekonomice vyrovnají zachránění lidé a případné další obětí v řadách seniorů a jiných věkových skupin.

Jestli on by byl ochoten obětovat svůj život za záchranu materiálních hodnot a jak velké hodnoty by to musely být.

Jestli na toto neumí odpovědět, tak ať nevymýšlí alternativní řešení.

P. Moravčík 11.5.2020 12:30

Mne to skôr prišlo ako úvaha, čo sme si vlastne kúpili: či trocha času, či sme problém vyriešili a či pri prípadnej druhej vlne budeme schopní niečo zmysluplného podniknúť A či tie zachránené životy nebudú v budúcnosti znamenať oveľa väčšie straty a prepad životnej úrovne, ktorý môže zmeniť mnoho vecí. Ako obyčajne k horšiemu. Je to úvaha, nie návod na riešenie. To je na iných.

J. Kratochvíl 11.5.2020 13:06

Podle mého názoru by takto neuvažoval, kdyby šlo o jeho život. Uvažuje o životech jiných a to se mi zdá silně nesprávné a falešné..

M. Krčmář 11.5.2020 11:17

Taky se mi zdá,že nás ta epidemie jen tak "lízla". Na tu "druhou vlnu" jsem vážně zvědav, nejsem si totiž zdaleka jist,že jsme se z té první poučili. Jeden příklad za všechny,některá zdravotnická zařízení odmítají používat čínské šmejdrychlotesty, Vojtěch tvrdí,že si mají přečíst návod na použití jednotlivých druhů. Oni by ti zdravotníci nejspíš i chtěli,leč ještě neumí čínsky. Chtěl bych slyšet " máme ty a ty výrobní kapacity na výrobu roušek, respirátorů atd. Nic takového neslyším, tudíž jsem skeptickej. Na druhou stranu, provádí li naše vláda uvolňování opatření takto logicky a systematicky, promoření přijde RAZ DVA.

M. Valenta 11.5.2020 9:23

Souhlas. Jen mi je divné, že jinak tak geniální Česko, používající výhradně selský rozum, že, si například oproti Švédsku, které je podle místních chytrolínů, ke kterým patří i autor tohoto příspěvku, díky své dekadenci na odpis, nadělalo řádně do gatí. A to následné praní bude hodně, hodně drahé a celkový účet bude záviset ani ne tak na nás, ale na tom, jak se s následky vyrovná Evropa a hlavně Německo. So geht das.