26.10.2020 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Musí český prezident sídlit na Hradě?

Máme za sebou důležité krajské a senátní volby. Řečeno slovy klasika – volby dopadly, tak jak dopadly, protože voliči volili, tak jak volili. Jak mj. trefně napsal v úterních LN progresivní a moudrý nestor české publicistiky Ludvík Vaculík

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Novák 27.10.2012 13:16

2 autor

Ale zapoměl jste sdělit, kde se ušetří. Prezident bude na Staroměstském, v paláci Kinských, a co Hrad? Ten se zboří? Nebo zprivatizuje? Udělá se tam Disneyland?

B. Rybák 26.10.2012 13:40

Mít tak Vaše starosti

Jednu přednost Váš návrh má. Na nějakou dobu by se zabránilo vztyčení (říšské) vlajky EU na pražském hradu. O té jsta ale bohužel nemluvil.

V. Ondys 24.10.2012 20:16

:)))))))) Progresivní paralýza spojená s demencí

A co když lidé, kteří volili komunisty v krajských volbách, je zvolí i v těch do Poslanecké sněmovny? Pak bych doporučoval i možnost přesunout taky sněmovnu blíž k Evropě do poloprázdných budov v Dubí na naší straně Krušných hor.

J. Fohler 24.10.2012 8:59

Kandidáti komunisté

Po listopadu 1989 se objevil v novinách titulek - Co je to bývalý komunista?To je něco jako bývalý černoch?Tolik k termínu bývalý komunista.

Ale vážně.Po listopadu se komunisté rozdělili na tři skupiny.První zůstali v KS,druzí se převlékli do barev jiných stran,hlavně ODS a ČSSD a třetí vystupují formálně bez politické příslušnosti.V této sestavě si odhlasovali mj.imunitu a volební zákon.Na volebních lístcích není politická minulost kandidáta,a tak se po volbách nestačím divit (komunisté premiéři-Tošovský,Fischer),komunisté ministři (Kočárník,Dyba,Tlustý-ODS,Dlouhý-ODA,Mertlík,Škromach-ČSSD...)předseda senátu komunista Štěch-ČSSD,poslanců a senátorů nepočítaně a o komunální úrovni nemluvě.

J. Vyhnalík 24.10.2012 13:17

Re: Kandidáti komunisté

Přirovnání zpravidla kulhají a toto, ačkoliv tak oblíbené, kulhá na nohy obě.

Černoch se jako černoch narodil a nemohl si vybrat. Členství v komunistické straně si lidé volili sami a z nejrůznějších důvodů. I mně členství kdysi nabízeli, ale já jsem hrdě odmítl, bylo jednoduché být hrdý, byl jsem svobodný, bezdětný, žádná významná funkce se mi nenabízela atd.

Znám, ale lidi, kteří stáli před rozhodováním zda pokračovat v kariéře brilantního vysokoškolského pedagoga a vstoupit do strany, nebo do strany nevstoupit a buďto emigrovat, nebo se vědecké kariéry vzdát. Nelze zapomínat, že pro některé funkce a vědecké hodnosti bylo v jistých dobách členství ve straně podmínkou. Lze vyčítat vstup do strany člověku, který se stal kandidátem strany po přemlouvání svých kolegů, kteří si snadno spočítali, že jejich šéf, komunista v důchodovém věku, může odejít do důchodu kdykoliv a pokud nebudou mít ve svém středu straníka, který by vedení týmu mohl převzít, dosadí jim jako šéfa kovaného komunistu odjinud. Chápu i člověka, který se nechal přemluvit ke vstupu do strany, když si kroutil náhradní vojenskou službu jako dělník u dráhy a strý komunista ho dostal ke zdi otázkou zda chce aby ve společnosti o všem rozhodovali takoví lidé, jací tvořili jejich stranickou organizaci.

Tím samozřejmě nechci omlouvat kariéristy, kteří do strany vstupovali proto, aby získali kádrový náskok nad stejně schopnými, nebo i schopnějšími kolegy. Částečně lze pochopit ty, kdo do strany vstupovali z přesvědčení, ale ti na druhou stranu projevili nedostatek schopnosti kritického myšlení. Tady ovšem záleží na tom, kdy do strany vstoupili. Něco jiného bylo vstoupit v roce 1945 nebo 1968 a něco jiného v roce 1952 nebo 1974.

A co teprve člověk, který vstoupil 1945 a 1948 vystoupil! I takového jsem znal.

F. Svoboda 24.10.2012 14:31

Re: Kandidáti komunisté

Přirovnání mnoho nekulhá. Být komunistou je charakterová vada, neboť komunista se bytostně ztotožňuje se základy tohoto učení, což je neschopnost a závist. Dále z toho vyplývá zhoubná nenávist ke svým protivníkům, doprovázená lží a násilím. Toho jsme užili od komunistů za jejich vlády víc než dost. Proto komunista již sice nemusí mít stranický průkaz, který zahodil nebo také pečlivě uschoval, ale charakter mu zůstal. Proto bývalý komunista je opravdu obdoba toho " bývalý černoch".

J. Václavíková 25.10.2012 0:46

Re: Kandidáti komunisté

Celkem souhlasím, ale na jednu možnost jste zapomněl. Pokud nebyl člověk dostatečně varován rozumnými rodiči, snadno tomuto bludu podlehl, než získal vlastní zkušenosti. Proto bych to nesoudila tak jednoznačně.

J. Fohler 25.10.2012 8:28

Re: Kandidáti komunisté

Z vašeho článku cítím zkušenost a soudnost.Ale byli to právě schopní VŠ pedagogové,nebo špičkoví odborníci,kteří dali dobrovolně své znalosti a schopnosti ve prospěch komunistů,a tím aktivně podporovali jejich totalitu,která by bez jejich podpory netrvala tak dlouho.

J. Šejnoha 26.10.2012 0:39

Re: Kandidáti komunisté

Nechcete omlouvat karieristy ale přesně to děláte.

Všichni naši kandidáti "vstoupili" v odbobí po "bratrské pomoci", tudíž se nemohou vymlouvat na žádné poblouznění skvělými revolučními ideály. 

Když nic horšího, tak tito "exkomunisté" přinejmenším ohnuli  svůj charakter aby si usnadnili život.  Nesoudím.  Já jsem například chodil k volbám házet lístky. Abych neměl potíže. Taky ale nekandiduji na presidenta !

Presidentem nemůže být kývač jehož mottem je: 

" Půjdu cestou nejmenšího odporu, hlavně abych neměl potíže a v klidu si to užil " !  

Z. Jaromír 24.10.2012 4:02

Dále,

 od Hradu dále, na lán, do Lán, cesty dále!

Ale beze srandy. Jestliže kandidáti nabízejí co úkon šetřivosti státní kasy dobrovolné snížení svého platu, pak nemají doslova i obrazně na Hradě co dělat.

P. Sulc 24.10.2012 2:58

Mate pravdu, to je idealni myslenka.

Vsak uz to tak praktikoval Jan Lucembursky. President by mohl sidlit nekde u Prasne brany, stejne jako on a dat Prazsky hrad do frcu, take jako on.A jeste lepe, prodat jej, nejradeji bohatym Nemcum, stejne v Praze chteji koupit palac pro vyslance, takhle by mohl bydlet na hrade, vsak i v tom uz je tradice, ze?  A co se sv..Vitem?  Myslite ze by se mohl zbourat a postavit tam banku,nemeckou ovsem, nejakych 30-40 pater, at kazdy vidi tu svetovost.

S. Ševeček 24.10.2012 9:05

Re: Mate pravdu, to je idealni myslenka.

taky mě to napadlo.

V. Váňa 24.10.2012 10:16

Re: Mate pravdu, to je idealni myslenka.

Vážený pane Sulci, díky za projev zdravého rozumu. V.

F. Matousek 24.10.2012 10:30

Re: Mate pravdu, to je idealni myslenka.

Pane Sulci, co vás tak ctu, diagnostikuji u vás dve fobie.

1. odpor k pití piva;  2. odpor k nemeckému; 

Tam u vás má kezdej sveho psychologa, nebo jak je nazýváte ? Navstivte ho, a jestli je dobrej, on vám od té nenávisti odpomuze.

P. Sulc 24.10.2012 18:00

Re: Mate pravdu, to je idealni myslenka.

Odpor v cechackovstvi, chlemtani piva po hospodach a cumeni na fotbal. Nikoliv k Nemcum.Ale cechackove tem Nemcum prodali co se dalo, misto aby dali dohromady svou vlastni zem, aby se snazili vylepsit to, co soudruzi zkazili. A tak nemate ani jedny ceske , nezavisle noviny. vse patri za hranice. Banky take.Nemecko bylo znicene valkou, CSR ne, a jaky je to dnes rozdil, ze? V Nemecku resignuje ministr, protoze opisoval, v CR neresignuji ani zkorumpovanci, ani podvodni majitele titulu, vidte?

P. Sulc 24.10.2012 23:41

Re: Mate pravdu, to je idealni myslenka.

Strejdo, tady je neco pro vas:

http://www.youtube.com/watch?v=S_SA0aB7w7A&feature=youtu.be

Snad to i vy pochopite, jsem optimista.

J. Kanioková 24.10.2012 19:19

Perfekt :))))))))))))))

J. Kanioková 24.10.2012 19:23

Perfekt :))))))))))))))

Nevím, možná to tu nakonec bude víckrát, nějak mi to nechce brát příspěvek :(

Zdravím

J. Kanioková 24.10.2012 19:27

Perfekt :))))))))))))))

Možná to tu bude nakonec víckrát, nechce mi to uložit příspěvky :(

Zdravím

J. Kanioková 24.10.2012 19:28

No vida... chachacha

P. Sulc 24.10.2012 23:30

Re: No vida... chachacha

Nemohu se zbavit dojmu, ze to "nebrani prozpevku" neni pouha porucha systemu, ta by uz za ten vice jak pul rok musela byt odstranena. Je to spise zamerna spinavost Lidovek, alespon neexistuje nejake "Lidovecke'' vysvetleni ci dokonce, nedej Pane Boze , nejaka omluva.Proste : u nekterych zloduchu nutno jejich psani nejak nenapadne zarazit ci zpomalit. Moc si dovoluji a to v Cesku tak snadno neprojde.

P. Sulc 24.10.2012 23:39

Re: Perfekt :))))))))))))))

Pani Kaniokov, zde je neco co by vas mohlo zajimat,ale mozna to uz znate.

http://www.youtube.com/watch?v=S_SA0aB7w7A&feature=youtu.be

Doufam ze to bude fungovat, dejte mi vedet.