23.4.2021 | Svátek má Vojtěch


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Marat 19.1.2008 11:33

Re: Pointa

Hovňas vám zakázali ! Kdo vám to zakázal ? Nebyl to nějaký Eduard Beneš ? Jugoslávci se svého krále také neptali zda smí bojovat ! Toho krále odstranili ! Není vinou jiných,že ČR byla narodostně nespravedlivá a všechný ostatní národy a menšiny vůbec nechtěli žít v takovém státě.

Kolombo 19.1.2008 11:32

Re: Zvuky ticha

To je velice zajímavá úvaha. Proč by to dělal? Vždyť by byl smeten! Kdo tam ale vládne a jakou filosofií se řídí? Nejsou to náhodou ti samí fanatici, co se odpalují na tržištích? Co věří, že si to po smrti se v zahradách Allahových bohatě vynahradí? Nakolik byste dal na podobné úvahy, kdyby váš soused byl cvok, který bude na svém dvorku za zvuků morbidní hudby  podřezávat u totemu kohouty a vykřikovat, že totéž provede vaší rodině, až "přijde čas"?. Že svět je zkažený a jeho konec přichází? Uklidní vás, že by to prostě neudělal, protože je si vědom toho že by ho hned po činu zatkli a on by skončil aspoň na 15 let ve vězení? Pak jste ale stejný wůl jako pan Hořejší!

doktor 19.1.2008 11:29

Re: Konečně někdo zformuloval to, co jsem si sám myslel

Dík za poukaz na výborný web. Jinak, uvědomujete si, že (nejen) vaše  citově zabarvená slova "nostalgické vzpomínky na komunisty" mohou také být jen demagogickým popisem snah o vědecky přesné popsání objektivní reality?

Marat 19.1.2008 11:29

Re: Zvuky ticha

Německo ještě v začátcích třicátých let neměli žádnou armádu,žádné zbraně a za pár let s nedostatečnou výzbrojí a s nevycvičenou armádou,kterou nebylo možné během pěti roku vycvičit a vyzbrojit,už pochodovali celou Europou.A fanatismus muslímu je přece znám.Já bych té Europě ty muslími přál.Už moc dlouho Europa žije v míru.

Marat 19.1.2008 11:24

Re: Společnost :moudří budou chodit navštěvovat do vězení slušné

Milá Marie,Češi o poučování od těch slušných vůbec nestojí.Češi mají totíž duše otroku a chtějí všechno zadarmo.Oni budou trošku a mizerně pracovat a pán,otrokář, jím bude poskytovat stravu,bydlení i doktora zadarmíko.Tím otrokářem může být i ÚV nějaké politické strany.A ty slušné otroci uštvou s přesvědčení,že je o to všecno co mají zadarmo chtějí připravit.Důležité pro ty české otroky je,aby na ně otrokář a jeho drábové mluvili český.Pochybují,že by se v Čechách mohlo něco někdy změnit.Duší otrokum vyměnit nelze.

doktor 19.1.2008 11:21

Autore,

líbí se mi, jak máte všechno a všechny rozškatulkované podle hesel DOBRO a ZLO. Nic mezi tím. Až budete starší, možná si uvědomíte, že existuje mnoho stupňů dobra a mnoho stupňů zla, že nakonec mezi nimi nelze stanovit jasnou hranici, ba dokonce že i vědecké snahy o zařazení dějů do jedné z těch vašich pouhých dvou skupin je nemožné. Tragedie je v tom, že vaše zjednodušené názory často zastávají tupí politikové, kteří určují běhy našich životů i dějin.

Marat 19.1.2008 11:13

Re: Svoboda není dar, ale platí se krví.......

Mejlo,za svobodu v Čechách se přece bojuje tak,že se polejete benzinem a zapálíte.To je přece hrdiný boj a po hrdiné smrti se každý nepřítel podělá děsem nad takovou bojechtivosti a hned  začne vyjednávat o své bezpodminé kapitulaci.Kdo tomu nevěří tak je padouch jakým je nějaký Marat.Podívejte se jak tady předevčírem na toho Marata soptili stateční čeští bojovníci.

vládík 19.1.2008 10:54

Rozumím blogu tak

že jediný správný kompas má autor blogu. Jakékoliv myšlenky, od tohoto kompasu odchýlené mohou mít jen lidé nemoudří (rozuměj hlupáci). No - chraň nás Bůh od takových nositelů klapek (na očích).

Harry 19.1.2008 10:41

Re: Zvuky ticha

"Opravdu mám věřit, že se Írán k něčemu takovému chystá?? Proč by to proboha dělal? Jednak k tomu nemá a zřejmě dlouho nebude mít technické prostředky, a hlavně - vždyť by přece okamžitě potom byl totálně zničen odvetným úderem!" Jeho odpověď na tuto otázku je stejná, jako odpověď dnešního ministra zahraničí polské vlády, který si stejně jako Hořejší i já myslí, že Írán vojenskou hrozbu pro nás, resp. Poláky nepředstavuje.

Vy byste urcite takto uvazoval i v letadle, ktere prave nejaci opaleni chlapci unesli a leti s nim smerem na Manhattan. "Preci to nejsou blazni, kteri se s tim erem chteji nabourat do mrakodrapu. Vzdyt by zabili nejen nas, ale i sebe. Proc by to proboha delali? Takze oni ti chlapci se asi chteji proletet nad NY a pak to zase daji zpatky pilotovi. A vecer si s nimi zajdeme na pivo a spolecne se tomu zasmejeme."

Obavam se , pokud aplikujeme nase mysleni na jejich skutky tak jsme proste vedle. Fanatik, ktery se jde odpalit do autobusu ceka ze tim prijde do raje a cena ze i on za to zaplati svym zivotem mu pripada bezvyznamna. Cili Iran se chce dostat jako celek do Raje, v cele s prezidentem (proto si ho take zvolili) a cena ze bude pritom srovnan se zemi mu asi nepripada nevyhodna. Mozna ne vsem, ale ti se povezou sebou.

gill 19.1.2008 10:35

Re: Jo, u pana Hořejšího

Ani jedna z těchto dam - tohle úsovlí pochází ještě z první republiky :-)

Šerlok Homeless 19.1.2008 10:15

Konečně někdo zformuloval to, co jsem si sám myslel

a hledal slova, jak to napsat. Díky autore.

Bohužel, možná slušných vědců, kteří s nostalgií vzpomínají na komunisty je u nás víc. Třeba tohle: http://www.astronuklfyzika.cz/strana5.htm

BERAN 19.1.2008 9:53

Re: Re: Ona ta totalita před Haidrichem a po jeho nástupu byla úplně jiná. A to už nemluvímo tom, co bylo po jeho hrdinné smrti. ...

To je tak, když nemůžete někomu přijít na jméno...:-)

fox 19.1.2008 9:13

Re: Re: Zvuky ticha

Předběhl jste mne.Ta otázka přímo volá o vyřčení!

fox 19.1.2008 9:10

Re: Zvuky ticha

A kdo provede ten odvetný úder????????????????????????????????????????

Pišta 19.1.2008 8:25

Re: Zvuky ticha

Nejspíše proto, že nevěřící psi, kteří neuznávají Proroka, a slouhové velkého satana, nic jiného nezaslouží, než se smažit v plamenech pekelných. Ohněm a mečem  je potřebné šířit svatou víru. Když si to Hitler rozdal s celým  světem , na první i druhý pohled to bylo šílenství. A přesto to udělal. U fanatiků, jaksi logika vypadá trochu jinak, než u střízlivě uvažujících.

Pišta 19.1.2008 8:19

Re: Děkuji

Perfektní, rovněž děkuji.

F..A.Kekule 19.1.2008 8:15

Re: Ona ta totalita před Haidrichem a po jeho nástupu byla úplně jiná. A to už nemluvímo tom, co bylo po jeho hrdinné smrti. ...

Do prčic, kdo to byl Haidrich?

BERAN 19.1.2008 8:08

Ona ta totalita před Haidrichem a po jeho nástupu byla úplně jiná. A to už nemluvímo tom, co bylo po jeho hrdinné smrti. ...

Tak až tohle podepíše pan Jičínský, tak mu uvěřím, že je objektivní a nemá postraní úmysly.

Jak to ale ustojí mediálně...?

Pišta 19.1.2008 7:43

Re: Bláznivej Havel

A to se ti opravdu zdálo? A co jsi předtím pil? Zbrojovky vyráběly zbraně , které vyspělé státy nekupovaly pro jejich zastaralost, a nevyspělé zase figurovaly na seznamu zemí podporujících terorismus. Takže jaksi nebylo komu prodávat, Myslím tanky a podobný šrot ,O jejich kvalitách nejlépe vypověděl průběh války v Iráku. O pistolích řeč určitě nebyla,. Pokud jde o tvé ostatní bláboly, škoda slov.

Sýček 19.1.2008 7:27

Děkuji

mockrát děkuji, mluvíte mi z duše.

gogo 19.1.2008 6:54

Bláznivej Havel

vzpomene ti někdo, jak blb Havel prohlašoval po 89, že zrušíme armádu,zavřeme zbrojovky a už nikdy nebude žádná válka, protože to udělají po nás všichni....Svět bude ráj na zemi..Zlatej Chamberlain...

honzak 19.1.2008 6:28

nemohl byste se

autore podepisovat např. "Paul" Rychetský? Četl bych v tom případě Váš článek jako první.

honzak 19.1.2008 6:26

Re: Zvuky ticha

Nejmenovala se paní matka za svobodna Chamberleinová?

Mejla 19.1.2008 5:20

Svoboda není dar, ale platí se krví.......

.

chytrý horák 19.1.2008 3:54

Re: Zvuky ticha

"...zřejmě dlouho nebude mít technické prostředky..." a proto se pro jistotu nepřipravíme na obranu... pane, Vy jste šílenec.

Hubert Mašín 19.1.2008 3:24

Re: Zvuky ticha

Jistě, to přece každý vzdělanec věděl, že Japonci nemají technické prostředky, aby někoho v jihovýchodní Asii a Tichomoří ohrožovali a jenom pár jestřábů ve vládě USA předstíralo, že něco hrozí. Na co radary, přece takové žluté opice nemůžou nikdy bombardovat Pearl Harbour !

 Ten zničující odvetný úder dá Teheránu Armáda České republiky ? Nebo polská ? Nebo nějaká evropsko unijní či dokonce OSN ? Spoléháte na to, že to za nás udělá Izrael anebo USA ? Proč ?

Karel 19.1.2008 3:18

Re: Zvuky ticha

Vaše cogito ergo sum také může znamenat, cogito male, ergo non sum....:-) nejde vůbec o Írán, jde o magory typu Bin Ládina, kteří to odpálí a budou spoléhat, že nikdo si nedovolí vyhladit jinou zemi jen díky podezření.... Protože by ho veřejné mínění ušlapalo...  

Hawk 19.1.2008 3:17

Re: Zvuky ticha

R^ Naprosto přesný

marie 19.1.2008 3:17

Společnost :moudří budou chodit navštěvovat do vězení slušné

Jestliže slušní lidé, kteří prožili ten prokletý komunismus, nepřinesou jasné poučení pro příští pokolení o snadnosti sklouznutí do hnoje, nepřinese to nikdo - „a ještě jednou totéž - Ať je proklet ten kdo přežije, dostane se na svobodu a bude mlčet! Ross Hedvicek

Jiří Chýla 19.1.2008 2:38

Zvuky ticha

Na jednom místě své krásné písně Zvuky ticha Paul Simon zpívá:

"People talking without speaking, people hearing without listening,...". Pro charakterizaci Vašeho článku bych ještě dodal "people reading without understanding.."

Nebudu Vaše dezinrepretaci Hořejšího názorů podrobně rozebírat, uvedu jen jeden příklad. K radaru Hořejší klade přirozenou otázku

"Opravdu mám věřit, že se Írán k něčemu takovému chystá?? Proč by to proboha dělal? Jednak k tomu nemá a zřejmě dlouho nebude mít technické prostředky, a hlavně - vždyť by přece okamžitě potom byl totálně zničen odvetným úderem!" Jeho odpověď na tuto otázku je stejná, jako odpověď dnešního ministra zahraničí polské vlády, který si stejně jako Hořejší i já myslí, že Írán vojenskou hrozbu pro nás, resp. Poláky nepředstavuje.

Cogito ergo sum. Co Vy?