20.4.2021 | Svátek má Marcela


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
arogant 19.1.2008 19:02

Prof.Hořejší takový slušný člověk

a pilíř společnosti.Ovšem za každého režimu.Když je povoleno mluvit a kritizovat, bude to dělat.Když to bude zakázáno bude mlčet nebo chtít klid na práci. Obdivovatel Dienstbira a Jiřího Havla. Oba členy strany, jednoho ze stalinistických dob, druhého ze skomírajícího Husákova normalizačního  období,kdy ještě koncem osmdesátých let v Moskvě na ekonomických seminářích přesvědčoval váhající sovětské soudruhy o vymoženostech socialismu. Také pilíře.Partička k pohledání, která to pěkně tlustě maže internetové lůze na hladový krajíc populismu.

kotaz 19.1.2008 18:59

věděj co arogant?

Vždycky ještě existujou i jiný možnosti, než sem Putinovi pod nos narvat americký rakety. Vždyť ti rusové jsou, málo platný, taky lidi, a někteří prý dokonce běloši, takže bychom měli držet, my ssavci při sobě, ne?

kotaz 19.1.2008 18:49

dobrý arogant

jdu se vyplakat

arogant 19.1.2008 18:49

Re: Re: Pane Kotazi,

Já zase viděl plně vyzbrojené ruské divize jak táhly z bohaté Evropy do hladového Ruska. Musely vyklidit prostor, který jak rád tvrdíte s tolika obětmi okupovaly. Poraženi v globální studené válce.Od té doby je život veselejší a hodnotnější. V celých dějinách není precedensu.

kotaz 19.1.2008 18:46

rád čtu rosa hedvíčka

patří zřejmě k těm emigrantům po 68 roce - je to má generace, udělali sice vlastizradu, když utekli, pokud to byli vojáci nebo i důstojníci, no ale co je to proti slávě boží. Už jsem jim to dávno odpustil a stýská se mi po nich. Jenže co je to platný, kdo byl dobrodruh zůstal doma, tady byla vždycky větší legrace. Kde voni Hedvíček byli, když my jsme tady stáli sami proti tomu Husákovi?!

arogant 19.1.2008 18:43

Re: strategicky

To vyprávějte těm milonům mrtvých, co je rusko-bolševická a mezinárodní komunistická pijavice díky expanzivní politice ve jménu světovlády vyprovokovávala jednu válku za druhou.To vyprávějte těm mrtvým co je hubily občanské války a domácí útlak. Víte velké nic co byla studená válka a  dnes se likviduje to na co komunisti zadělali.Ještě že USA vede aktívní politiku a drží tu chamrad od těla i nám. Vy kotaz a vám podobní si nezasloužíte než jen pohrdání. Ani jste nezvedli prst aby jste si ten totalitní režim zachránili a ted budete druhým radit. Jděte se raději vyplakat vedle nácků na stejné hnojiště dějin. A svého komunistického lokaje bez livreje Hořejšího si vezměte sebou. 

kotaz 19.1.2008 18:35

Re: Re: Autore,

Ježiši Kriste co to melete, byla nějaká válka a důsledky toho se táhly desítky let, v myslích lidí to bude do jejich smrti,po válce zbyla vyrabovaná země a německý potravinový lístky na který jste žadný potraviny nedostal, před válkou nebyla žádná bezplatná zdravotní péče a státní penze pro všechny. Bohatý lidi ve válce buď byli v koncentráku nebo kolaboranti, nebyli lékaři, soudci, advokáti, úředníci. Rusové zde zavedly takový pořádky jaký znaly z domova. Komu to nešlo pod fousy a to byl celý ten váš svobodný západ, tak neměl před válkou podporovat hitlera...V mezích rozdělení světa na strategické zony jsme se zde v naší republice chovali uměřeně, mohlo to být horší, když se budete uměřeně chovat i Vy, mladí, ze záhrobí uvidíme, co jste zač.

lékárník (práva) 19.1.2008 18:28

Re: Autore,

Milý pane doktore,

možná je to od věci, ale rád bych Vám tlumočil názor, lépe řečeno konstatování, jednoho chytrého člověka: jsou ti, co si omočili a nepoučili se, pak jsou ti, co si omočili a poučili se, a nakonec jsou i ti, kteří si neomočili. Snad jen ti poslední by měli hodnotit, a právě proto, že je mezi nimi dost lidí z emigrace, nemá naše společnost exulanty ráda. Ale nemusíte být emigrantem, stačí říci, že komunismus byl zločinecký režim a ihned Vás má někdo za štváče. Je mi opravdu líto, že jsem si (já, sourozenci, rodiče, rodina monželky) neomočil - velká většina si bohužel omočila, není schoná přiznat svůj díl viny, a proto zákonitě nemůže přijít ani katarze. Přesto je nutno i zde říci: komunistický režim byl režimem totalitním a zločinným. Ostatně soudím, že Mašínové jsou hrdinové, a jak dospívají další generace, je nás z původních cca 5-8% již více než 30%.

Krásný veek-end bez hákenkrajců a

hákencajků (od slova vercajk) všem! 

kotaz 19.1.2008 18:19

Re: Pane Kotazi,

nechystám se tam po tom co jsem viděl nemám k tomu důvod.

kotaz 19.1.2008 18:17

Re: Pane Kotazi,

američani bojovali necelý rok, z toho se půl roku zasekli v ardenách a potom se jim němci vzdávali dobrovolně. Sám jsem viděl na tyhle vlastní svoje oči odjíždět plně vyzbrojené divise SS do amerického zajetí - prchali před rudou armádou.

kotaz 19.1.2008 18:15

znám emigranty r. 68

byli to moji spolužáci, doma zanechali staré rodiče na pospas hnusné komunistické bezplatné zdravotní péči a s vysokoškolskými diplomy odešly za svobodou. Byla to ekonomická emigrace přikrytá vjerchuškou bývalých komunistů, kteří včas nedokázali přehodit veksl a vypadli zde z vedoucích postů.

Fafa 19.1.2008 18:15

Pane Kotazi,

Vam pro zmenu nejde z huby, ze to vylodeni Spojencu v roce 1944 ridila Vami zminovana americka verchuska.

Fafa 19.1.2008 18:13

Pane Kotazi,

schvalne se nekdy pri navsteve Statu podivejte treba do Gettysburgu. :-P

kotaz 19.1.2008 18:10

strategicky

byla za studené války situace z hlediska zachování míru příznivější - teď je porušena přímo geometrie rovnováhy, američani získávají výhodu nezranitelnosti vlastního území jadernými střelami ruska. Je to velmi nebezpečné pro celý svět. Nějaké řeči o tom, že je lepší mít coca colu než bořšč jsou v této chvíli úplná hovadina.

kotaz 19.1.2008 18:06

Američani

budou využívat naší zemi jako nástupní prostor pro válku proti rusku za dobytí ropných zásob sibiře. Tedy se staneme terčem ruských jaderných střel. K tomu jim trobíte do pochodu.

kotaz 19.1.2008 18:00

ve druhé válce

říká autor ..Ve druhé světové válce nás také díky nemoudrosti evropských vůdců semleli fašisti..tj. to ono se nelže ono se jen kecá co se komu hodí - totiž že díky díky rudé armádě tj komunistické armádě náš život byl zachráněn to je ta druhá čast věty, která ti nejde z huby! Stalingrad r.42, vylodění spojenců r.44. A zase bys mohl kousek vynechat a  přejít na komunistický útlak..že vás ty žvásty dokola ještě bavěji, že se nestydíte!

Karel 19.1.2008 17:54

Re: "Stačilo deset tisíc Mašínů..."

Kdyby tu bylo 10.000 Mašínů, nebylo by tu milion komunistických kolaborantů.

Karel 19.1.2008 17:51

Re: Re: Re: Re: Není dobré zapomenout

R^>-

kotaz 19.1.2008 17:50

mnoho slov pro nic

a jiné životní zkušenosti - samozřejmě, není neoblíbený americký "národ", je neblíbená americká věrchuška, abych použil ruského odborného termínu. ALE americký národ nemá tu zkušnost s válkami na svém uzemí - tj za vlastní stodolou. Nemůže to být jinak, než že tu zkušenost v budoucnosti získá a to, neříkám to rád, za všechny ty "evropské" války najednou. Neberte to jako štvavě, že k tomu troubím , oni sami tj ten americký lid k tomu troubějí - oni prostě žijí z té kořisti těch válek a pokračují v tom. Samozřejmě, ti co spějí pod širákem méně nebo vůbec, vždycky je většina lidí, kteří jsou absolutně nevinní a navíc dobří hodní a sympatičtí. Jenže jak říká Švejk "nikdy nikomu na nějakým nevinným člověku nezáleželo". Prostě ta anonymní věrchuška -mezinárodní-nekontrolovatelná- která z té kořisti má nejvíc, ten svět do té války zavede a ti američani na tu zkušenost dosáhnou. Nebude to asi za mého života ale jistě se to stane. Nová americká vláda by měla otočit se zády ke americké světovládě.

honzak 19.1.2008 17:48

tak toho pana Hořejšího

bych rád viděl! Určitě je skvělý odborník ve svém oboru (myslím naprosto vážně), ale jinak je dost mimo misku. Nazval bych jej blouznivcem našich hor. Pravda&láska s.r.o. z něj trčí jak sláma z bot! Měl by se švec držet svého kopyta a nemontovat se někam, kde vládnou chiměry.

Karel 19.1.2008 17:45

Re: Re: Svoboda není dar, ale platí se krví.......

Takže jste pro vyznamenat Mašíny, když Vám Palach vadí?

Já jsem rád za Mašíny i Palacha.

honzak 19.1.2008 17:42

Re: Autore,

člověk v praktickém životě MUSÍ volit mezi alternativami. Chytrý zvolí tu nejméně špatnou, hloupý tu nejhorší. Ukrafaný intelektuál tvého typu nezvolí nic a furt jen krafe. Pakliže jsi MUDr, tak bych se ti nechtěl dostat do rukou!

honzak 19.1.2008 17:38

Re: Není dobré zapomenout

ty si ludvíčku blbé jak ručně dlabané necky!

Tonevadí 19.1.2008 16:37

"Stačilo deset tisíc Mašínů..."

a zastřelili by deset tisíc pokladníků, zapálili by deset tisíc stohů sena a deset tisíc by jich pak zmizelo za hranicemi. Juchú...

A navíc by pak:

"Palach mohl být s námi a ve své moudrosti projevit v novinách lítost nad těmi několika nespravedlivě zabitými policisty při nepovedeném komunistickém puči z r. 1948."  ???  (to tady ještě nebylo)  

lupe 19.1.2008 16:29

Re: Rozlišování

Byl bych opatrný. Já jsem například přesvědčen, že Boží vůlí je, aby zde radar nebyl. Boží vůle je ovšem jen jedna, takže jeden z nás se mýlí. Amerika podle mně ztrácí svá pozitiva a může se stát zanedlouho nástrojem nikoli Božím. V tom okamžiku se radar duchovně vymstí. Věřím, že je Boží vůlí, abychom byli svrchovaným hrdým národem, takto budeme duchovně zranitelní z Ameriky.

marie 19.1.2008 16:12

Re: Re: Re: Re: Autore,

komunisté zapříčinili duchovní úpadek národa a převrátili základní mravní hodnoty, přestáváme vnímat co je ještě slušné a co už je skoro trestný čin - to zje vina "zhoubného působení komunistů na tuto zemi "..největší hrůza je to, že si to většina lidí neuvědomuje a nebo to jen nechce připustit, s tím, že jsme "všichni kolaborovali" a tedy jsme všichni vini?

Jan Novotný 19.1.2008 16:11

Dík

Dik za upozornění na blog kolegy Hořejšího. Utvrdil jsem se v názoru, že je to moudrý člověk.

Jan Novotný 

MUDr. L.M. 19.1.2008 16:01

Re: Re: Re: Autore,

pane kolego, jsem dokonce imunolog (i když jen klinický) jako pan prof. H. a odborně si jej velice vážím, nicméně právě svými politickými články se on snaží relativizovat věci, před kterými nelze zavírat oči. Opakuji např. to, že měli-li jsme se v šedesátých letech o něco lépe, než v padesátých, není to žádnou omluvou pro komunistický režim; ovšem prof. H. se pokouší tyto věci zlehčovat a tak skrytě omlouvat komunisty; režim v 60. letech byl volnější jen proto, že komunisti byli dočasně v problémech a ve zmatku; co dokázali potom, když se zase nadechli, víme snad všichni. One jde o to, že nelze chápat izolovaně léta 50., 60. a další - stále zde vládla jedna strana a ta rozhodovala o všem - a zase by to šlo relativizovat - nicméně ona strana rozhodla, že jsme nesměli cestovat, číst co by mne zajímalo etc. etc. etc  - jistě víte (chcete-li) co všechno ještě. To co se zde událo pozitivního, se stalo díky potenciálu lidí této země a navzdory někdy více a někdy méně totalitnímu režimu, který zde panoval, ale jehož zhoubné působení na tuto zemi ale nelze popřít a tutíž by ani nemělo být zlehčováno.

Ludva 19.1.2008 15:49

Re: Re: Zvuky ticha

Odvetný úder za co Huberte ? Copak Írán někdy vyhrožoval, že bude střílet na Prahu nebo Varšavu ? A že jsme v NATO neznamená nic ? Co myslíte, je silnější Izrael nebo Velká Británie, jeden z členů NATO? Určitě GB a to si na Izrael netroufá celý arabský svět.

MUDr. L.M. 19.1.2008 15:43

Re: Re: Re: Není dobré zapomenout

jaderné války jsem se nejvíce bál, když byly rusko-bolševické rakety rozmístěné kolem Prahy, v té době byla totiž mezinárodní situace nezodpovědnou politikou kremelských mocipánů skutečně vyeskalovaná na hranici jaderného konfliktu a přítomnost Američanů zde bude jistě zárukou, že už se nikdy nebude opakovat sovětsko-ruská okupace našeho území - on totiž ruský medvěd má na nás, jako svou bývalou kolonii, stále chuť a chtěl by nás strhnou do své bídy a špíny.