8.12.2022 | Svátek má Květoslava


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Mluvme o islámu dříve, než bude pozdě

Když už se podařilo ombudsmance v rámci svého aktivismu definitivně zažehnout komplexní oheň vášní proti muslimům v jinak pokojné České republice, stojí za to si přečíst její prozatímní publikovanou zprávu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kain 15.11.2014 17:23

Re: Tento článek je velmi zásadní

Bohužel děti už dnes v některých školách musejí poslouchat přednášky o mírumilovnosti Islámu.Evropa je zachvácena muslimským morem a bojím se,že to nemine ani nás.Čím dál více je slyšet něco o solidárním přerozdělování.Bohužel i u nás je dost   Šabatových,Schwarzenbergů,Halíků a dalších kteří proti islámu vůbec nic nemají a nic nemají ani proti výstavbě mešit v naší zemi.

J. Ráž 15.11.2014 12:42

Re: Tento článek je velmi zásadní

Důvodem je strach lidí v administraci, aby si někdo nevyložil článek jako text brojící proti multikulturalismu a nežaloval na ně třeba ombudsmance. A strach, být označen jako xenofob, nebo jako odpůrce náboženské svobody nebo nedej Bůh jako nepřítel všeobjímajících lidských práv, ovládl společnost. A nejenom u nás!

J. Ráž 15.11.2014 12:35

Někdy až velká katastofa lidi probudí

Ačkoliv je stále nevyjasněné, zda útok na "dvojčata" nebyl v režii někoho jiného než Al Kajdy, tak teprve více jak 5000 mrtvých probudilo Američany, aby začali brát muslimské nebezpečí vážně...bohužel mimo CIA, která je stále za podpory Obamy podporuje.

Takže se obávám, že izolované muslimské útoky na jednotlivce, viz útok na vojáka v Británii nebo útok na židovskou komunitu v Německu, či pár znásilněných Švédek, změnu vnímání nebezpečí Islámu pro Evropu nepřinese. Stále převažující idealistické a realitu míjející názory na náboženskou svobodu, jaké má např. naše Šabatová, bohužel v Evropě dominují.

Musíme přijmout smutnou realitu, že teprve profesionálně provedený a ve výsledku úspěšný útok muslimů vedený na velké množství lidí (metro, letiště, nákupní centra, sportovní stadiony) probudí Evropany z letargie a ti vyženou všechny multikulturalisty z mocenských postů, což přinese rázná opatření pro záchranu naší kultury. Čím to ale bude později, tím víc bude pak ohrožena demokracie a svobody i těch, kdo právě ve jménu svobody a demokracie na nebezpečí Islámu poukazují už dnes.

O. Zuckerová 14.11.2014 22:33

Tento článek je velmi zásadní

a nevím, proč nebyl zahrnut do emailově zasílané verze NP. Dle mého názoru bylo možné vyřadit nějaký méně důležitý (našel by se!). Zprávy o řádění IS budí  ty nejhorší obavy o budoucí osud celé civilizace. Měly by se s nimi povinně a podrobně seznamovat i děti na školách, aby se v nich "šátkovou aférou" nevzbuzoval dojem, že jde o něco podobného jako komunistické sekýrování žáků kvůli nošení riflí. To si totiž mnoho povrchně uvažujících lidí (včetně "svobodomyslné" A.Š.) pořád myslí a tento názor také šíří.

V. Pechar 14.11.2014 21:53

Re: symbol jako projev víry

Náboženství a víra není totéž !!!! Nábožeství slouží pouze k ohlupování prostých lidí aby s toho mělo  to či ono náboženstí prospěch. Symboly  jsou jako SPZ někam patřím. Ale víra je v každém z nás a to by sme si měli uvědomit!! PS .Jsem ateista    .

J. Kozohorský 14.11.2014 21:37

myslím si,

že šabatová to ombucmanství zanedlouho zcela degraduje. ještě pár takto řešených "kauz" a může to zabalit.

V. Pechar 14.11.2014 20:49

Mluvme o islámu dříve než bude pozdě

Díky pane Vlku Váš článek vystihuje naprosto přesně moje mínění a měl by se povině přednášet na školách.Evropští politikové nechtějí riskovat kariéru a proto nikdo neřekne hodně nahlas že islám je celosvětová hrozba!!! Podívejte se jak za posledních 20 let stoupla populace muslimů například v kanadě a evropě.Zlu se nesmí ustupovat !! Lidé kteří o těchto věcech rozhodují žijí ve svích rezidencích a mysejí si že jich to netýká protože jsou chráněni kamerami ochrankou atd. Ale známe to už z histore kdykoli se ustupovalo zlu dopadlo to vždy katastrofálně!! Jen  příklad když v Mnichově obětovali Československo také si říkali že je to jen malá obět za mír. A dovolím si citovat Winstona Churchila měli jsme možnost volit mezi hanbou a válkou zvolili jsme  hanbu  a tím i válku.

L. Holzbachová 14.11.2014 20:11

Pane Vaňuro,

muslimy ze Španělska vyhnala Isabela Castillská, nikoliv vévoda z Alby, a to dost krvavě.

J. Jurax 14.11.2014 19:17

Re: Nechat se islamisty vyprovokovat,

"zákaz vývozu zbraní, technologií, zákaz vstupu jejích představitelů" ... no jo, ale kdo tedy vyzbrojuje třeba Saúdskou Arábii? Já vím, Saúdi sedí na naftě ...

A navíc - zákaz je jedna věc a kšeft druhá. Neboť "kapitalisté nám prodají i ten provaz, na kterém je potom oběsíme" řekl tuším Lenin (mýlím-li se, znalejší nechť mne opraví).

J. Jurax 14.11.2014 19:08

Re: Já to řeknu na "plnou hubu" !!!

No, pro začátek by snad stačilo jen ho lechtat peříčkama na chodidýlkách :-)

J. Jurax 14.11.2014 19:07

Re: Křesťané vr středověku

A snad ještě Vatikánu :-)

J. Jurax 14.11.2014 19:05

Re: "Nět čelověka, nět problema"

Jenže vévoda z Alby nežil v dnešní politicky superkorektní době plné lidských práv a multikulti tolerance. Dnes by ho nějaké vyhánění muslimů nesmělo ani napadnout, i kdyby se spojili třeba s ISIL ...

P. Dvořák 14.11.2014 17:48

Re: Omyl pane Vlku!

Četl jste celý článek? Spíš bych řekl že jenom část jedné věty, protože byste jinak rozhodně nemohl autora kárat, že problematiku muslimů podceňuje.

Ś. Svobodová 14.11.2014 17:43

Re: symbol jako projev víry

S tou svastikou to je trochu nedorozumění. Použila jsem jí jako náboženský  symbol několika východních nábožensví a neměla jsem na mysli nácky.

Jinak ano - myslím, že v tomto tématu je mnohem nebezbečnější člověk, který své přesvědčení skrývá, než ten, který je veřejně přiznává. Nejstarší vojenské pravidlo zní  "Poznej svého nepřítele".

L. David 14.11.2014 16:36

Omyl pane Vlku!

Možná, že Vy muslimy v ČR nepovažujete za klíčový problém. Ona Ebola u nás zatím také není klíčový problém, avšak infekce sem dotažená jednou osobou by mohla zkosit tisíce osob.

Stejné je to s muslimskou svoločí v ČR! Prý se nemusíme bát, prý jsou umírnění a prý jich jsou pouhé tři tisíce. Jenže oni představují tu počáteční infekci, která v Západní Evropě již nyní přerostla v katastrofální epidemii.

Chceme tedy něco podobného u nás? A budeme tu již započatou nákazu ČR islámem zlehčovat?

P. Vaňura 14.11.2014 15:46

"Nět čelověka, nět problema"

(c) J. V. Stalin

"Plánovaná deportace byla dnes zahájena. Nevyskytly se problémy, které by stály za řeč." (c) L. P. Berija

Jenom k té "praktické neproveditelnosti."

Vévoda z Alby vyhnal ze Španělska muslimy už v 16 století, protože se spojili s muslimy z Afriky.

M. Prokop 14.11.2014 15:34

Re: symbol jako projev víry

Souhlas.

Až na to, že to "nepřijímat" bylo a je prakticky neproveditelné.

J. Vintr 14.11.2014 15:17

Mluvit o náboženské toleranci vůči Islámu

je naprostá stupidita, protože Islám je ABSOLUTNĚ nábožensky netolerantní - ke všem, včetně samotných muslimů. U nich přechod na jiné náboženství dokonce trestá smrtí.

J. Chaloupka 14.11.2014 14:56

Až se nějaká jeptiška opásá semtexem a vyhodí

do povětří autobus muslimek, pak uznám, že na argumentu o zahalování něco je. Ale jinak argument s jeptiškami, co mají také na hlavách nějaký hadr při práci v nemocnici, považuji za zvlášť odporný. Nehledě na to, že jeptišky nemají problém obléci standardní oblečení zdravotní sestry.

J. Schwarz 14.11.2014 10:51

Re: symbol jako projev víry

když přinutíte nacistu sundat pásek s haknkrajcem, taky se nestane třeba křesťanským demokratem. Ale chlápka s haknkrajcem necháte sebrat policií. Výsledkem bude, že ostatní si pásky natáhnou tak doma před zrcadlem. Znamená to snad, že budou nebezpečnější, protože o nich "nebudete vědět"? Pokud by baby v šátcích a jejich partnery monitorovaly tajné služby a ostatní občané, vědouce, co jsou ošátkovaní zač,  s nimi adekvátně jednali / příkladem budiž ona škola, která jim nošení šátků v budově a při výuce zakázala / pak OK. Pokud ale budou ostatní politickými korektníky nuceni k "toleranci", pak to, že jsou muslimové vidět je na draka. Stejné by to bylo kdyby "tolerance" nacistických symbolů vlastně znamenala, že policie namísto nacisty zatkne pro "netoleranci" chlápka, který nacistu verbálně napadne, protože jeho děda umřel v koncentráku.

Ś. Svobodová 14.11.2014 9:44

symbol jako projev víry

Šátek, křížek, bindi, svastika, jsou náboženské symboly, které m.j. vypovídají o svém majiteli Z toho hlediska je viditelné nošení pro okolí výhodou - ví co má s kým dočinění.

Tím, že donutíte muslimku sundat si šátek jí jen pokoříte z pozice silnějšího. Křesťankou  se nestane.

Kde je nosit z hygienických nebo bezpečnostních předpisů symboly nosit nelze, tam je netolerovat. Pamatuji si, že jsme např. při tělocviku a plavání vždy museli sundat všechny řetízky, ať na nich bylo, co bylo.

Co se týče islámu jako takového: pokud chceme Evropu bez islámu, tak už je pozdě. Jedinou možností bylo nepřijímat vyznavače islámu.

M. Urban 14.11.2014 9:14

Ať si trhne nohou

Šabatová se již jednou ukázala při řešení Kuřimské kauzy, tak ať se neplete do toho o čem nic neví. Když budete v krátkých kalhotách chodit v některých muslimských státech, tak s vámi udělají krátký proces.

V. Běhal 14.11.2014 8:36

Křesťané vr středověku

Pokud křesťané někdy páchali zlo, tak to bylo v rozporu s učením Ježíše Krista, zatímco mohamedáni vraždí podle návodu psaném v Koránu. To nelze srovnávat.

Obama, a jak včera psal pan Ulč, i Kerry islám vychvaluj jako mírumilovné náboženství. Politíci USA a EU podporují islamisty vraždící křesťany viz Egypt, když vojácí svrhli v Egyptě vládu Muslimského bratrstva, tak na inauguraci nového prezidenta nikdo z politiků USA a EU  nepřjel. Komu tedy fandí - vrahům křesťanů. Ke křesťanství se v Evropě hlásí vlády jen Maďarska a Ruska.

Z. Bureš 14.11.2014 8:35

Já to řeknu na "plnou hubu" !!!

Vyznavači a šiřitelé islámu nemají v křesťanské Evropě.....a potažmo v křesťanském světě, co pohledávat !!!

11. září 2001 vyhlásili celému křesťanskému světu válku, podřezávají po celém světě lidi jiného smýšlení jako prašivé ovce a jsou svým chápáním světa cca 600 let za opicemi !!!

A nyní dokonce ve jménu islámu si plánují podmanit celý svět !!!

A proto každý, kdo zvedne ruku pro tyto pohany, se kterými jsme defacto ve válečném stavu a pro šíření jejich pseudo-kultury .....by měl být bez milosti postaven ke zdi !!!

L. Křivan 14.11.2014 8:34

Likvidujme islám dříve než bude pozdě.

Takhle je ta věta správně !

P. Boublíková 14.11.2014 8:26

Re: Je to ještě trochu jinak

Nic ve zlem, ale ani teorie pokusného balonku se mne nezdá.

Potkavam denně několik zahalenych studentek mediciny (jde o občanky VB, ktere si plati studium v angličtině) a jejich šátky nikdo nikdy neřešil, ačkoliv netusim, zda si je mohou nechat třeba i v pitevne nebo si musí narazit na hlavu něco jiného. Muslimky na českých školách nejsou nic nového.

P. Lenc 14.11.2014 8:24

Šabatová?

Bohužel, takových, tvořících pátou kolonu islámu je v Evropě plno.A pokud my, občané, budem držet hubu, pokud se nebudem tvrdě stavět proti pokusům islámu pronikat do naší společnosti, tak to bude jenom naše vina, že dopadnem jako Belgie, Británie, Holansko atd.

J. Krob 14.11.2014 8:07

Je to ještě trochu jinak

Nakonec se ukázalo – nemýlím-li se, že ty dívky ve skutečnosti ani studovat nemohly, protože jim chybělo dokončené základní vzdělání. Ty šátky – to má být jen takový jejich „pokusný balónek“ – oni testují, kam až naše „tolerence“ sahá a co jsme jim ochotni pro začátek dovolit. Pak samozřejmě budou okruh svých požadavků rozšiřovat, takže učitelé budou nuceni žákům a studentům doporučovat, aby si nenosili k svačině vepřovou šunku, protože to uráží jejich muslimské spolužáky. Posléze budou doporučovat, aby do školy nenosili svačiny vůbec, protože jejich muslimští spolužáci mají ramadán. Následovat bude „nedoporučení“ vánoční besídky… No, a naivní ombudsmanka to bude pochopitelně podporovat! Že přeháním? Kdepak! Např. v Británii už to začíná být normou…

L. Křivan 14.11.2014 8:05

Re: Intolerance vůči zlu není chyba.

Islám je zlo.

L. Křivan 14.11.2014 8:02

Host má jedinné právo. Právo odejít.

Muslimové přišli do Evropy jako "hosti" (Gastrarbeiter), a začívají se chovat  jako páni. Není divu, když si přečtete, co jim káže každý pátek jejich imám.  Musíme požadovat úplnou očistu Evropy od islámu !  Islám není mírumilovné náboženství, ale agresivní ideologie na ovládnutí světa.