26.1.2022 | Svátek má Zora


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Leo Pavlát 27.12.2007 12:38

Nepřesnost

V textu se píše, že "zástupci židovských

organizací patrně nevěděli, že mají v řadách protidemonstrujících i

členy ultralevicových násilných bojůvek."

- K tomu poznámka: Různé židovské a s nimi sympatizující organizace byly zapojeny do tří různých, vzájemně koordinovaných akcí označených "Společně proti neonacismu". Bylo by dobré nespojovat pod označením "protidemonstrující" tyto akce se samostatně nahlášenou a uspořádanou aktivitou  jiného subjektu.

Viktor 25.12.2007 22:05

Re: Staci se podivat, kdo to organizoval

Stále nějak nenacházím souvislost. Zákon vyjmenovává povinnosti svolavatele. Určitě nemluví o kamarádech organizátora. Takže o čem to píšete???

Mimochodem - spolkům označovaným jako neonacistické lze vytknout leccos - ale nedostatek kázně či dokonce bordel rozhodně ne!

kiwi 25.12.2007 17:09

Staci se podivat, kdo to organizoval

celou akci organizoval neonacista Erik Sedlacek, osobni pritel nacisty Vladimir Stwory znamy na internetu coby "Sedlis Diehard".

Kdyz nechate nacky verejne hajlovat, budete mit na ulicich kraval,krev a bordel kazdou chvili.

Mejla 25.12.2007 11:24

Listopadový průvod byl totálním vítězstvím komunistů - dnes již stačí, aby na každého ukázali prstem a mohou mu zakázat cokoliv.

.

Viktor 25.12.2007 10:40

A co takhle respektovat zákony

Jestli se nepletu tak podmínky za kterých lze veřejné shromáždění zakázat jsou poměrně jasně dané - a nic o žádném výročí tam není. Takže zakazovat někomu průvod jen proto že zrovna uplynulo xy let od nějaké události nemá oporu v zákoně. Pokud to činí soukromá osoba - dobře. Půjde někam, bude "bránit svým tělem pochodu", když po policejní výzvě neuhne tak holt dotyčnýho sbalej. To je stále v mezích řekněme intenzivního projevu postojů.

Ale doháje. Jak je možné, že se v téhle zemi veřejně činné osoby přiznávají k tomu, že hledají záminku pro zákaz veřejného shromáždění?

Ne, "mladí národní demokraté" mi opravdu nejsou sympatičtí. Pokládám je za podobný odpad jako anarchisty - na rozdíl od anarchistů ale navíc hnusně páchnou antisemitismem. Ruku bych tomu nepodal. Ale úředník magistrátu s nimi MUSÍ jednat stejně jako s kýmkoli jiným.

Nenechme si vnutit nezákonnosti tu pod záminkou boje proti nacismu, tu proti terorismu!

BERAN 25.12.2007 9:54

Přelom dvacátých a třicátých let minulého století v Německu

Místo policie, která očividně "nestíhala" bojovali proti společenskému zlu nacionální a internacionální socialisté. Aby se to nepletlo, u nás se používá výraz "fašisté" a "komunisté". Jedni za osmnáct, druzí bez dvou za dvacet. Samozřejmě, že to společenské zlo viděli obě skupiny na těch druhých.

Voliči si pak vybrali v demokratických volbách těsnou většinou jednu z obou stran. Obě sice nabízely pořádek, ale rozdíl v tom moc nebyl, jak se ukázalo až později.

Demokratické strany, které ten pořádek ve výmarské republice nedokázaly udržet, propadly.

Proč myslíte, že se u nás omezuje výuka dějepisu? Že by to snad těm mladým nadšeným bojovníkům za lepší příští (na obou stranách) mohlo dát podnět k přemýšlení???