26.10.2020 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Ministerstvo omluvy

„Rozmohl se nám tady takový nešvar,“ prohlásila by paní Holubová o dnešní době. A nešlo o to napsané slůvko na tabuli, které používá i Šebková.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 53, poslední: 18.2. 2020 21:24, přehled diskusí

V. Kolman 18.2.2020 19:09

Mě celá tato situace připomíná slova, která vyslovil před časem jeden moudrý a zcestovalý muž o mentalitě Rusů.

Občan "A" očividně lže občanovi "B". Oba vědí o tom, že "A" lže, nicméně se oba dva tváří, že nejde o lež, že se jedná o pravdu. A teď pozor!

Jestliže kdokoli! namítne, že se jedná o lež (a dokonce podá důkaz), je považován za nezdvořáka, který se neumí chovat a ostatní občané ho ostrakizují!!!

Mám obavy, že se podobná "kultura" vyjadřování nenápadně a pomalu začíná zabydlovat i u nás.

D. Müller 18.2.2020 21:24

Smutno na duši, je to tak.

F. Navrátil 18.2.2020 18:42

Nemám sice z některých výroků prezidenta Zemana radost, některé lze kreativně interpretovat a někdy jsou dokonce v rozporu s fakty. Ale pořád lepší než kdyby vyslovoval korektní Bruselem schválené a stokrát přežvýkané věty, které by byli v souladu s rétorikou pachatelům dobra.

Š. Hašek 18.2.2020 19:25

Vidím to velice podobně ......

Dále viz "světodějné" výroky pana senátora Drahoše v jeho funkčním období.

Zkráceno.

J. Jurax 18.2.2020 13:40

Ale fuj ... ale když urážený je věkovitý a špatně chodící, prošpikování kordem by nehrozilo ani dřív, natož teď, že?

J. Jurax 18.2.2020 13:42

A pro sichr uráženého raději nejmenujeme, že ...

Š. Hašek 18.2.2020 12:20

Takže, pane Vodvářko,

lhal president stran Peroutky? Pokud jste četl, tak nelhal. Pokud jste nečetl, tak lhal. Stran jednoho slovíčka se soudí jen hlupáci/hlupačky fest vyčůraní.

Jinak Vás nesměle upozorním, že pokud bychom dávali k soudu výroky politiků .....tak se soudní stolice zavaří za tři dny (už je zavařená). Možná rozhodne Halík, že?

Výroky politiků posuzují voliči, pokud tedy mohou a nevezme jim to nějaká "rada láskového moudra". Nedosáhl jsem niveau Vašeho vzdělání, ale tato debata již není o vzdělání, ale o Vaší nenávisti ke zvolenému presidentovi ČR.

Doporučuji zjistit, který z Vašich sousedů takto volil a dát ho do novin!!! Zkráceno.

D. Müller 18.2.2020 14:10

Pane Hašku, soud s vnučkou p. Peroutky neřešil, jestli je nebo není lhář, ale jestli se za to má nebo nemá stát omluvit. V tom je velký rozdíl. Tvrzení, že existuje Peroutkův článek se ukázalo jako nepravdivé nebo z pohledu hradu, nepodařilo se jeho pravdivost potvrdit. Stačilo málo, když by z hradu zaznělo: "Omlouvám se, že jsem daný článek připsal p. Peroutkovi." Tak málo, skutečně tak málo. Žádný soud by pak nebyl... Když něco pokazím, někomu ublížím, tak se mu omluvím a jde se dál. Od toho tato společenská konvence je.

Souhlasím s vámi, že řada výroků a činů politiků se zhodnotí ve volbách. Ale to jsou takové ty výroky, že je líp apod. Ale přece jen jsou výroky, které by politik neměl tvrdit. Mezi ně právě patří tvrzení, že p. prezident vyhodil člověka pro neschopnost, přičemž ten dal výpověď z důvodů nesouhlasu s amorálností jeho činů. Vzhledem k tomu, že je zde mediální nepoměr mezi prezidentem a běžným občanem, asi není jiná možnost než se bránit soudně.

M. Pivoda 18.2.2020 15:06

??? "Omlouvám se, že jsem daný článek připsal p. Peroutkovi." ???

Možná, že by mohl napsat: "Omlouvám se, že se daný článek nepodařilo najít. V mých vizích ale stále existuje. "

D. Müller 18.2.2020 15:32

"Omlouvám se za selhání svých podřízených, že článek nenašli."

Nebo.. cimrmanovsky....

"Omlouvám se, že se nenašel ten, kdo způsobil, že náčelník podával nepřesné informace." :-)

D. Müller 18.2.2020 10:52

Tak si pročítám diskusi... dovolil bych si upozornit na to, že když mnozí z vás jsou ochotni Zemanovi odpustit jeho lži a nepravdy, tak to ještě neznamená, že není lhář. Znamená to jen, že vám jeho lži nevadí nebo s nimi souzníte. Ale proč se za to navážíte do p. Vodvářky? Myslíte, že tak z těch lží uděláte pravdu, když umlčíte ty, kteří se o tom zmíní? Asi ano.

M. Šejna 18.2.2020 11:01

Protože když Vodvářkovi pravdoláskoví soukmenovci tvrdili, že umírá na rakovinu, tak Vodvářka byl jedním z těch, kteří požadovali po Zemanovi, aby tenhle odporný hyenismus, kterého se Vodvařkovi soukmenovci vůči Zemanovi dopustili, vyvracel sám Zeman potvrzením o tom, že rakovinu nemá.

D. Müller 18.2.2020 12:04

No, pane Šejno, u doktora se bojím toho, že mi řekne: "Jste zdráv... ehm, zdráv jako pan prezident." O tom to je. Víme, že zdráv není, nevyleze ani 4 schody. Ale mám pokyvovat hlavou, že je zdráv? Není ani schopen přiznat, že je mu občas blbě. To pak vede k různým spekulacím. Ne pokaždé vkusným, ale když jeden nemá pravdivé informace, tak si věci domýšlí. Nezaměňoval bych příčinu a následek. Každý sklízíme povětšinou plody toho, co sázíme.

V. Čermák 18.2.2020 12:18

Pane Mullere, vy tady brojíte proti Lžím, ovšem sám Lžete. Např. Prezident Zeman nikdy netvrdil, že je zdráv, ale Vy mu to tady Lživě podsouváte. Ale tu Lež o jeho údajné Rakovině tady jaksi Bagatelizujete, přestože je nadmíru Odporná. Ale nemusíte se proto stresovat. Lžou totiž Všichni. Někteří Více a Častěji, jiní Méně a Řídčeji. Prezident Zeman s těmi svými tuším 2-mi soudem označenými Lžemi patří ovšem k té 2. skupině. Toš tak...

D. Müller 18.2.2020 13:29

Asi byste měl naslouchat mluvčímu hradu, který nás neustále oblažuje informacemi o báječném zdraví p. prezidenta a na kolik let se cítí, než se pustíte do tvrzení, že lžu. Ale to je váš styl, na každého s kým nesouhlasíte něco nakydat, něco mu podsunout, urazit... stačilo říci, že se mnou nesouhlasíte. A že jsou pro vás soudní rozhodnutí o tom, že je někdo lhář, potvrzením morálního kreditu. Pro mne nikoliv.

P. Kmoníček 18.2.2020 11:35

Asi si to tito lidé myslí. Jsou totiž že stejného kmene jak pověstný lhář z Hradu.

I. Štípek 18.2.2020 15:00

Jo, to se bude panu Vodvářkovi líbit. Je vidět, že jste inteligentní, pochopil jste, koho se podle pana Vodvářky má článek týkat. Opravdu, ale opravdu vám oběma blahopřeji.

P. Hatina 18.2.2020 12:53

Více, ono někdy není nutné ani odpustit, postačilo by jen na věc pozapomenout a už nebrat v úvahu. Jinak se tou neustálou nenávistí budete celý život užírat sám.

A zrovna v této věci, kdy od onoho nepravdivého výroku uplynulo 5 let, to platí tuplem.

Když tedy navíc pan Zeman už znovu na funkci prezidenta kandidovat nebude, takže už ani nemá smysl na to upozorňovat lidi? Takže jen ta nenávist až za hrob? Tak pozor na srdíčko..

M. Šejna 18.2.2020 10:36

Pane Vodvářko,

už jste zjistil, kdy umřel Zeman na tu rakovinu v terminálním stádiu?

To je ten Zeman, který prý lže a uráží, zatímco vy pravdoláskové o něm píšete jen pravdu a nic než pravdu. A dokonce podle sdělení policie a soudů na to máte právo, protože prý máme demokracii a veřejná osoba má tyto lži o sobě strpět.

Š. Hašek 18.2.2020 12:30

Trefná poznámka.

Pan Vodvářka se již pohybuje v prostoru "osobní nenávisti". Často vyhraženo jen domovnicím.

A nečetl Peroutku a je fascinován "nebojácnou bojovnicí za dobro" Kaslovou.

Nebo ........ stárne.

V. Pokorný 18.2.2020 10:28

Je dobře, že má prezident Zeman, neboť o něm je spisek pana Vodrážky, tu havěť, do které řadím i autora článku, na salámu.

V. Čermák 18.2.2020 10:02

Tak notorický lhář a snaživý manipulátor pan Vodvářka se nám zase rozepsal o škodlivosti Lhaní. Lze ovšem směle konstatovat, že Jen Idiot Nelže. To on ovšem není. Toš tak...

M. Valenta 18.2.2020 10:24

Na rozdíl od Zemana nebyl pan Vodvářka dosud z lhaní soudně usvědčen a také se občas stává, že lhář se lháře zastává.

V. Čermák 18.2.2020 10:31

Soudně usvědčen sice nebyl, protože je bezvýznamný a nikomu nestojí za to, aby se sním soudil. Ostatně ani Vy sám Nejste Idiot, že? Toš tak....

M. Šejna 18.2.2020 10:33

pane Valento,

o mě tady pravdoláskové píší, že jsem "socialistický podvodník", že jsem "putinofil" apod. Dokonce i pan Vodvářka tady o mě psal žalovatelné věci.

Jenže mě by nikdy nenapadlo kvůli tomu podávat žalobu nebo trestní oznámení.

Na podávání žalob se specializují pravdové a láskové, kteří urážejí druhé, lžou o druhých, ale o nich se musí mluvit jen slušně.

P. Kmoníček 18.2.2020 11:33

Šejno jedno, co je na lásce a pravdě špatného, že Vás ty termíny tak iritují ?

M. Šejna 18.2.2020 12:09

Kmoníčko druhé,

na pravdě a lásce není špatného nic. Tak se tou pravdou a láskou řidte, a nešiřte tady nenávist a lež

M. Valenta 18.2.2020 11:34

Trochu si pletete pojmy a dojmy. Nejste sám kdo to tady schytává. Přesto jsou záležitosti a to včetně vašich dvou příkladů neporovnatelné se Zemanovými záměrnými a zákeřnými přešlapy. V tom třetím odstavci jen potvrzujete, že nevíte o čem píšete.

V. Čermák 18.2.2020 12:10

Prezident Zeman samozřejmě občas přešlapuje úplně stejně jako všichni ostatní lidé. Pokud se ovšem týká Peroutkova selhání (přechodného), tak má Pravdu. Toš tak....

Š. Hašek 18.2.2020 12:34

Jo.