7.10.2022 | Svátek má Justýna


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
RomanL 30.12.2009 10:52

Re: To je zajímavé,

... koneckonců v co myslíte že věří ti muslimové, že?

RomanL 30.12.2009 10:51

Re: To je zajímavé,

Víra v Boha je stejná kravina jako jako každá víra v cokoliv jiného bez zdravého rozumu.

nejsem snílek 30.12.2009 10:51

Re: omezení práv menšiny většinou

už ho nechte být ,je to muslim nebo nemocný člověk.

RomanL 30.12.2009 10:49

Re: To je zajímavé,

... z Evropy? 8-o

Saul 30.12.2009 10:49

Re: Všichni, kdo tady pindají o problému muslimů

Přesné, pane Vlku, líp bych to neřekl - a proto se ani nepokouším a Váš příspěvek spolupodepisuji. R^

j 30.12.2009 10:48

Re: Všichni, kdo tady pindají o problému muslimů

chcete říct, že papež nerozhodoval a nehýbal s figurkami na evropské mocenské šachovnici? Určitě ano, jen můžeme zpochybnit, že papež byla nastčená figurka a nebyl křestan. Takhle jednoduše se dá ale očistit vše i bolševická a nacistická zvěrstva

nejsem snílek 30.12.2009 10:46

Re: Omyl všech pacifistů

ale účinně řešit s pomocí policie,to snad nemyslíte vážně, když u nás je taková korupce a každý nemá známé a dostatek peněz.Jste nemocný, nebo úřední šiml?

Martin Vlk 30.12.2009 10:43

Re: Všichni, kdo tady pindají o problému muslimů

Ale to říkáme totéž. Morálně zdevastovaná církev středověku nemá absolutně nic společného s Ježíšovým učením. Nicméně tak to bylo. Velké myšlenky byly prostě použity k dělání velkého zla.

Mám pocit, že současný islám je totéž v bledě modrém.

Martin Vlk 30.12.2009 10:40

Re: Všichni, kdo tady pindají o problému muslimů

Takže inkvizici, křížové výpravy a celý ten příšerný mravní úpadek církve ve středověku vymysleli komunisté? To jste mně fakt překvapil.

Honza 30.12.2009 10:40

Re: Všichni, kdo tady pindají o problému muslimů

Je hluboký omyl, že tady někdy vládla křesťanská církev - bylo to přesně naopak. V minulých dobách ovládali křesťanskou církev ti, kteří ji prostě zneužívali jako nástroj k dosažení a udržení moci. To, k čemu došlo v předminulém a minulém století nebylo osvobozením politiky z moci církve, ale naopak osvobozením církve z moci politiky. Podstatě křesťanského náboženství je naprosto cizí jakékoliv vnucování čehokoliv komukoliv. Podstatou křesťanství je individuální vztah jednotlivého člověka k Bohu, což je zásadně pouze jeho soukromou a zcela dobrovolnou věcí. Pokud někdo ve jménu křesťanství jedná jinak, nejedná jako křesťan.

xtl 30.12.2009 10:39

Re: stavět minaret není základní právo

To je překroucení mého příspěvku, stavba minaretů sotva může být součástí základních práv, avšak mezi ně patří právo vyznávat svobodně zvolené náboženství, a tedy i právo žádat o povolení stavby nábožensky orientovaných budov. Je zřejmé, že v tomto případě se jedná o projev ideologie, ke kterým náboženství patří, což opět souvisí se svobodou názorů. Není možné z hlediska stejných práv všech lidí požadovat, abych já mohl mít názor a druhý jej mít nesměl, i když vím, že názor druhého odporuje například současnému poznání získanému vědeckou metodou. Pokud by žádná ideologie, a tedy i náboženství, nemátlo mysl lidí, nemohly by se diskutované problémy vyskytnout.

michal 30.12.2009 10:39

peníze

Poněvadž o prachy jde až v první řadě, tak se podívejme tím směrem. Islámské země disponují surovinami, které "Západ" potřebuje. Zatím. Tedy především naftu. A vůbec kšefty všeho druhu. Pokud by tedy islámské země nebyly ekonomicky zajímavé, tak by ani mocensky se s nima Západ moc nepáral. Smírné řešení, bohužel neznám.

Hobo 30.12.2009 10:38

Re: Všichni, kdo tady pindají o problému muslimů

Seznamte se i s jinými historiky než s bolševiky a jinými levičáky, kteří určují dnešní pohled na dějiny.

Petr 30.12.2009 10:38

Re: Je to především naše země

Svatá pravda.R^R^R^

Hobo 30.12.2009 10:36

Re: Souhlasím s vším, až na ty minarety

Vedlo by se nám lépe, kdybychom si zachovali pocit malosti před Bohem. Od té doby, co "osvícenci" Boha zavrhli a zvolili jako měřítko člověka si každý debil myslí, že je Bůh. Hekatomby mrtvých po všech těch revolucích jsou mnohonásobně vyšší než ty starší před nimi.

M. 30.12.2009 10:34

Re: Díky autore, též jsem byl při sledování zděšen.

... a senátor Oberfalzer, ten, který pozval do senátu Wilderse. Jinak to je zbabělá PC MC svoloč.

Martin Vlk 30.12.2009 10:33

Re: Všichni, kdo tady pindají o problému muslimů

Však také na začátku to byli úplně jiní křesťané než ve středověku.

Martin Vlk 30.12.2009 10:32

Re: Omyl všech pacifistů

Jenže policajt nemůže být všude. Pacifisté vytvářejí ve společnosti atmosféru, že člověk se bránit nemá, že bránit násilí je pouze výsada policie. A to je ta hrozná blbost.

Na jedné straně se inťoši rozhořčují v televizi, jak nikdo nepomůže ženské, kterou chlap tluče do krve na náměstí, na druhou stranu, pokud někdo zasáhne a nedejbože tomu agresorovi ublíží, budou ho tahat dva roky po soudech, za to že gaunerovi udělal bebí.

A teď si to aplikujte na celý svět. Takže máme Somálské piráty, kteří v podstatě beztrestně unášejí lodě a nikdo neví co s tím. Tedy ví, ale neudělá to, protože kdyby ty gaunery prostě postříleli, spustilo by OSN povyk.

Masakr ve Srebrenici, pamatujete? Vojska té slavné OSN se na to dívaly a točili to. Ale zasáhnout, to ne, to by určitě vyvolalo vlnu mezinárodních protestů.

Upřímně, z pacifistického myšlení se mi chce blít a myslím si, že kvůli pacifistům a podělánkům, kteří pořád jen ustupovali byla druhá světová válka.

pepin 30.12.2009 10:30

Re: Souhlasím s vším, až na ty minarety

Netuším, proč se navážíte do IH, pouze popsal skutečnost a nevyplývá z toho, že by s invazí muslimů souhlasil. Monumentální stavby byly vždy jedním z nástrojů těch vychcanějších k ovládnutí tupější ( a většinové) části populace, od starověku přes antiku až ke křesťanství, v obrovských chrámech se stádo bálo a lépe ovládalo různou ideologií - a náboženství není nic jiného. To, že křesťanství z té násilné formy ne nepodobné dnešnímu islámu časem vyrostlo a má dnes celkem rozumnou formu, je věc jiná. Nelze ale soudit podle naší, spíše ateistické země, v tradičně silných křesťanských zemích má církev obrovskou moc stále (třeba jižní Amerika), naštěstí forma se vývojem zkultivovala. To samé možná čeká i islám, bohužel než k tomu dospěje, odskáčí to kultury slabší a náboženství méně agresivní. I díky přispění multikulti idiotů, kteří melou o toleranci a lidských právech menšin.

Hobo 30.12.2009 10:28

Re: Všichni, kdo tady pindají o problému muslimů

Křesťané evropskou demokratickou civilizaci založili. Přes všechny potíže a chyby, které udělali, jim to nelze upřít.

zeolit 30.12.2009 10:25

Re: Díky autore, též jsem byl při sledování zděšen.

Snad jediný politik, který se nebojí vyjadřovat "nekorektní" názory, je senátor a primátor Teplic, KUBERA! Je to sice člen ODS, ale dokáže říkat věci, s kterými souhlasí i nevoliči této strany!

Kolumbo 30.12.2009 10:25

Dávám k posouzení

dva případy. Nedávno zemřela herečka Dvorská, jejíž zeť, stejně jako svého času jistý Mohammed, slyšel Boží hlas, začal si říkat Parsifal Emmanuel a shromáždil kolem sebe partu "věřících". Honila ho policie, médii byl označován za podvodníka a zloducha - a to ten pán ani jeho přívrženci prakticky nikomu nic neudělali ani neměli vůči zbytku populace žádné požadavky. Neměli by ale mít, multikulturalisticky nahlíženo, stejná "práva" jako muslimové? Co kdyby začali z "rozhořčení" pálit auta na ulicích, vládní úřady a zabíjet redaktory příslušných tiskovin? Islám a uctívání Mohameda je stejně racionální jako uctívání Parsifala Emmanuela - a to je ten Parsifal a jeho zásady z dnešního pohledu evidentně přijatelnější než Mohamed. Z rozdílného přístupu k muslimům a jiným sektářům s méně stoupenci mi vychází jediné - přes všechny humanistické žvásty vládne síla, muslimům se ustupuje, protože je jich moc a mohli by "Lidu" znechutit pohodlíčko. Ten, kdo tuto moc nemá, nemá u "humanistů" žádné zastání, neboť všichni ti korektníci a multikulturalisté jsou jen oportunisty a zbabělci, kteří se přiklánějí na stranu, u které cítí větší vůli k moci - jak by řekl Nietzsche. Howgh.

JH 30.12.2009 10:24

Sebevražený pan -xtl- je tolik omámen pojmen demokracie

že jí dává přednost před pudem sebezáchovy. Zajímalo by mne, jak by se svým pojetím demokracie přežil v epoše 2. sv. války. A když už se mu líbí to slovo, tak proč ho nemodifikovat? Taková antická athénská demokracie by lépe odolávala současnému trendu v EU, než bezbřehá demokracie pana  -xlt- .

zeolit 30.12.2009 10:20

Re: Je to především naše země

"Proč media nerespektuji většinový občanský názor??" Jedna z odpovědí: Není dostatečně "politicky korektní"... Bohužel, snad všechny politické strany jsou touto nemocí napadeny, některé více, jiné méně...

barbucha 30.12.2009 10:19

Re: Omyl všech pacifistů

Základní přírodní zákon, bránit sve teritorium. Zvířata, která je respektuji, přežijí. Nehrajme si na bohy, jsme jeden z článku přírodních zákonů, zákon o zachování rodu je zákonem o lidském přežití. Kdo se staví nad přírodní zákony, nepřežije. Islamský fundamentalismus je postaven právě na tomto existenčnm základě, brání ho násilím, agresivitou, všemi prostředky, Primitivní druhy mnohem více cítí pud sebezáchovy. Idee lidstvo nezachraní, jen zdravý rozum, kde jsme ho potratili.  Vraťme se už konečně nohama na zem, Ne tolerantní je názor těch dvou mladých hlupáků, kteří nás osočuji z nedostatku tolerance.  

michal 30.12.2009 10:19

Re: Z příspěvku vyplývá

pak by z logiky věci mělo platit Kdo chce kam, pomozme mu tam! a muslimy poslat za předky. Bože, jak já dokážu bejt tolerantní a přející...a hřešící...

Lišák FOX 30.12.2009 10:18

Díky autore, též jsem byl při sledování zděšen.

Zejména z té humanistické ženské. A těžce byla otřesena moje dosavadní přízeň ke straně Věci veřejné. Jediný monarchista částečně naznačil některé podstatné aspekty problému. Klaus měl před rokem pravdu, když říkal, že se máme dobře. Asi už bude jen hůř a bude nás to hodně bolet.

xtl 30.12.2009 10:18

Re: Omyl všech pacifistů

Použití síly nemůže být bez pravidel, pouze křesťané jej odmítají jako celek. Proto také zákoníky znají institut přiměřené sebeobrany, stejně tak tako Charta OSN v mezinárodním měřítku. Na problém zmíněného násilníka ve vlastním bytě se tento institut samozřejmě vztahuje také, kromě toho jej lze účinně řešit i s pomocí policie.

Martin Vlk 30.12.2009 10:17

Re: Všichni, kdo tady pindají o problému muslimů

To je právě ale ono. Karty jsou rozdány tak, že křesťanská církev už tu moc nemá a nevím co by se muselo stát, aby ji znovu získala. Ne že bych si myslel že by ji nechtěli, ale prostě ji reálně nemají, to je ten hlavní rozdíl oproti islámskému světu, kde kdejaký fousatý pošahanec dokáže rozpoutat vlnu teroru.

Martin Vlk 30.12.2009 10:15

Re: Souhlasím s vším, až na ty minarety

Muslimové se svou vírou jsou cca 400 let pozadu za křesťany (vyplývá to z historie jejich víry). Když to tedy vezmeme jako přirovnání, oni jsou nyní v době, kdy křesťané tyranizovali půlku civilizovaného světa, v době křižáckých výprav, inkvizice a podobně. Prostě náboženské tmářství, které vrhlo civilizovaný svět o hodný kus zpět.

Křesťané už dnes svou nebezpečnost ztratili a díky za to. Ovšem muslimové, to je jiná. A to právě ti multikulťáci odmítají chápat.