2.10.2022 | Svátek má Olívie, Oliver


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
silvatax 30.12.2009 11:55

Re: Někde jsem četla

Byl to premiér Australského svazu. S jeho názorem nelze než souhlasit, vzít si z něj poučení a jeho argumenty uplatńovat ve svém okolí.

Dolly 30.12.2009 11:55

Re: peníze

Pokud by se skutečně stalo, že by tyto státy zablokovaly svůj obchod s komoditami, pak věřím, že za velmi krátkou dobu by byl problém technologicky vyřešen. Pak by ale nastal fičák těch, kdo by přišli o obchod - kdo by to asi byl?

Ivo 30.12.2009 11:54

Nemám strach z islámu,

mám strach z postojů a neschopnosti našich představitelů, z té nebetyčné tolerance a z ústupků všem požadavkům. Mám strach z Kocába a Uhla a všech těch "politiků", kteří si staví svou kariéru na vlezdoprdelizmu menšinám, které brzy, díky této politice budou vétšinami. Jen nevím, kdo potom bude vydělávat na jejich soc. dávky.

silvatax 30.12.2009 11:51

Re: Problém

propána co je to za firmu, která bere takové ohledy na své zaměstnance? Prostě - pokud u nás chcete pracovat, tak se budete chovat tak a tak, chodit v takovém a makovém oblečení atd. - přijímáte? prosím; nepřijímáte? tak si běžte hledat práci jinam.  Managementu firmy bych doporučil jednu velmi vhodnou literaturu - Paměti Tomáše Bati. Ta kniha je velmi poučná i pro různé "rádobyekonomy" současnosti. Je z ní vidět jak stál Baťa nohama na zemi aniž mu to bránilo dotáhnot svoji firmu hodně vysoko.

BM 30.12.2009 11:49

Re: buddhismus za prve: neni nabozenstvi ale filosofie

No, četl jsem. Je to buddhistická skupina, tak jak jsem napsal. Nyní se jmenuje Aleph, ne Ateph.

Dolly 30.12.2009 11:49

Někde jsem četla

větu jakéhosi politika směrem k přistěhovalcům: tato země vás přijala, takže i vy přijměte tuto zemi. Multikulti tendence a tzv. obohacování stávající společnosti se dá přeložit i takto: dejte nám peníze (respektive jste nám povinni v rámci pohostinnosti dát peníze). Výsledkem je ovšem ideové vydírání a snahy o mocenské ovládnutí hostitele. No a reálné výsledky už můžeme sledovat kolikrát i v přímém přenosu. Jediná obrana je vysoký plot - tedy bohužel.

Dhimmi 30.12.2009 11:47

Děkuji, pane Vilde,

že máte tu odvahu!

oldrocker 30.12.2009 11:39

Re: Něco ke "vzdělání"

Elviro-ze tys ta zahalena, neukojena zenska s monoklem pod okem, podobana a nelibe zavanejici, co jsem nedavno potkal ve Wembley? Kracelas dva a pul kroku za chlapem po evropsku oblecenym se samolibym vyrazem v ksichte a kracelas ponekud zesiroka jako kdybys zrovna prodelala odoperovani klitorisu  strepem z pivni lahve...???...jak muze bejt nekdo takhle omezenej?

Eddie 30.12.2009 11:35

Buddhista

uz z principu nemuze konat zlo, stejne jako Zen nebo Tao. Nedeisticke filosofie jsou ponekud dale (a IMHO i blize k pravde)

BM 30.12.2009 11:33

Re: stavět minaret není základní právo

Není to žádné překroucení vašeho příspěvku. Kdo překrucuje jste vy. Nikdo těm švýcarským muslimům právo na jejich vyznání nezakazuje. Nikdo jim dokonce ani nezakazuje stavbu modliteben. Zakázán jim byl pouze minaret, jež symbolizuje vládu Mohammeda nad okolním světem.

oldrocker 30.12.2009 11:29

Re: Problém

...nechce se mi verit ze by lidi ve vedeni firmy uprostred Evropy meli takovy STRACH z toho co nejakej pripitomelej muslim muze zpusobit. Ziju uz dlouho v Irsku a tady se s nikym zamestnavatel nemazli-dodrzuj co je nakazano a budes se mit ok, postarame se o tebe. V opacnem pripade goodbye... par muslimu u nas pracovalo (soferi, skladnici)  a nikdo si nedovolil nedodrzovat pracovni narizeni...tj. cas prestavek, pracovni obleceni atp. Takze nebudte predpo.s.r.a.n.i  a jednejte podle zdravyho rozumu!

RomanL 30.12.2009 11:20

Re: Je to především naše země

Tak prostě volte jiné strany! ;-€

Hobo 30.12.2009 11:18

Re: Všichni, kdo tady pindají o problému muslimů

Levičáci se objevují v každé lidské komunitě. Jsou to ti, kteří se "cítí povoláni," kteří "vědí, jak na to."

Nedávno jsem se seznámil s katolickou sociální naukou. Je jediná, kterou bych byl ochoten přijmout. Na rozdíl od současných tzv. moderních teorií.

RomanL 30.12.2009 11:17

Re: Všichni, kdo tady pindají o problému muslimů

Demokratická civilizace vznikla NAVZDORY KŘESŤANŮM, až už jejich pozice při současném chápání světa a vědy byla neudržitelná.

IH 30.12.2009 11:16

Re: Souhlasím s vším, až na ty minarety

Pane Vlku, každé náboženství resp. náboženské ideologie nestojí za nic. Ošklivé paneláky jsou plné lidí a proto mají aspoň účel. Kostel je prázdný až na ty lidičky někde dole. Je jen náhoda, že se podařilo zastavit expanzi Turků. Kdyby ne, tak Lada by kreslil hezké obrázky s tím rozdílem, že děti by jezdily na saních od minaretu. Vám by se to líbilo a žádný bajonet byste v tom neviděl.

Kamil 30.12.2009 11:15

Problém

Ve firmě jsme nedávno řešili zajímavý, zatím naštěstí jen teoretický problém. Co dělat, kdyby se k nám do práce hlásil muslim. Můžeme po něm požadovat, aby nosil pracovní oděv a ochrané prostředky i když to teoreticky odporuje jeho vyznání? Můžeme po něm chtít, aby se vzhledem k bezpečnosti a reprezentaci firmy oholil a ostříhal? Co dělat v případě, že se bude chtít v pracovní době modlit? Má mít v tuto dobu neplacenou přestávku nebo se mu to bude muset platit? Nebudou náhodou diskriminováni ostatní pracovníci, kteří budou čekat než se dotyčný domodlí a potom kvůli těmto přestávkám půjdou později domů? Nedude lepší takového pracovníka vůbec nepřijímat? A pokud ho nepřijmem, nepodá na nás žalobu kvůli diskriminaci jeho vyznání? My jsme to nevyřešili. Poraďte!!! 

Hobo 30.12.2009 11:14

Re: Souhlasím s vším, až na ty minarety

Problém je v tom, že směšujete křesťana s fanatikem. Fanatik není křesťan, i když by měl Boha neustále plnou hubu. (Což taky mívá.)

Na druhé straně rozdělujete kategorii, jejíž podstata je nedělitelná, na dvě. Člověk, který si o sobě myslí, že je Bůh, je vždycky fanatik, rozhodnutý spasit kohokoliv. Je to totiž člověk, který absolutizuje vlastní pravdy na všeobecně platné a jimi měří všechny kolem. Pouze Boží pravdy jsou absolutní a o ně máme usilovat, nikoliv si je přivlastňovat.

Demokracie by nebyla bez křesťanství a právě takové věci, jako inkvizice či křížové války k tomuto poznání přispěly, neboť podstata křesťanského učení umožnila tuto zkušenost správně vyhodnotit. Islám v základě svého učení tuto možnost nemá.

Ačkoliv tomu asi neuvěříte, nejsem křesťan. Ovšem ani buddhista a už vůbec ne muslim.

RomanL 30.12.2009 11:14

Re: Všichni, kdo tady pindají o problému muslimů

R^ Toto je kvalitní názor!

Stačila malá ukázka v Polsku.

RomanL 30.12.2009 11:12

Re: Všichni, kdo tady pindají o problému muslimů

... ale církve (ať už téměř jakékoliv) jsou samozřejmě silně LEVICOVÉ organizace!

lynx 30.12.2009 11:11

Re: Něco ke "vzdělání"

Jak se na ten materiál dívám ,tak vidím neslučitelnost myšlení a netorelance s bezvěrci a myslím že u nás islám neprojde.

RomanL 30.12.2009 11:11

Re: Všichni, kdo tady pindají o problému muslimů

Není to stejné, jenom církev už nemá křižáky... ;-)

RomanL 30.12.2009 11:06

Re: stavět minaret není základní právo

R^ Moje řeč, svoboda vyznání a povolování jakýchkoliv staveb je podle mě o voze a o koze. Je to naprostá hovadina.

Kolumbo 30.12.2009 11:06

Re: peníze

Pokud by byl "západ" západem, pak by se s nima opravdu mocensky nepáral ale území se surovinami by prostě dobyl jak tomu bylo vždycky. Ani muslimové se svým Mohammedem na tom nebyli jinak, narozdíl od evropanů jsou na Mohameda a jeho vojenské úspěchy hrdí a kdyby byli i dost silní, s radostí by na jeho "úspěchy" navázali. Evropani se poprali mezi sebou / "demokrati", komunisti, nacisti/ a při rovnováze sil  museli hledat spojence kde se dalo. Nepchybuju, že být orangutani a gorily trochu inteligentnější, taky by se jako "spojenci" hodili, minimálně pro hlasování v OSN.

RomanL 30.12.2009 11:03

Re: omezení práv menšiny většinou

... no počkat, co má jakákoliv stavba společného se svobodou vyznání?

RomanL 30.12.2009 11:00

Re: respektování specifik

V Číně tomu bylo ovšem naopak, ta postupně všechny "nájezdníky" asimilovala... ;-)

Kolumbo 30.12.2009 11:00

Re: omezení práv menšiny většinou

od úsvitu dějin platí, že za člověka s právy byl považován především člen vlastního kmene, na ostatní se všechny ty ušlechtilé city, solidarita a pomoc nevztahovaly, pokud pro ně coby nepřátele neplatil přístup právě opačný - totiž příkaz nenávidět a pronásledovat. Ona ta solidarita a "společenská soudržnost" dodnes funguje hlavně tváří v tvář nepříteli, existenční hrozbě. Ohrožení souseda vyvolá jiné emoce a nasazení než ušlechtilá potřeba "obětovat se" pro to, aby si soused taky mohl "dopřát" 3 televizory a dovolenou na Kanárech. Už myšlenka jednotného "Lidstva" je uhozená a mohou ji upřímně propagovat jen společenské smetánky, finanční oligarchie, celebrity nejrůznějšího druhu, neboť jde o jedinou cestu jak rozšiřovat vlastní moc a vliv. I když jde o cestu do pekel, protože jak ovládnou celou planetu, pak mohou abstraktní moc  posilovat jen růstem počtu konzumentů a zvětšováním jejich závislosti na "společnosti" a jejích produktech. Multikulturalismus, humanismus a politická korektnost jsou názornou ukázkou škodlivosti kapitalismu, neb z bohatství se blbne a v pohodlí  degenerují základní životní instinkty. Pokud by se multikulti chtěli zachovat podle svých doporučení, měli by se ukamenovat navzájem nejlépe někde, kde by zbytky jejich těl zůrodnily prsť a pomohly Planetě na její pouti Vesmírem.

RomanL 30.12.2009 10:58

Re: už to tady kdosi

... oni jsou si dnes bohužel někteří schopní myslet, že Válka s mloky je o zlých imperialistech... ;-(

Hobo 30.12.2009 10:58

Re: Všichni, kdo tady pindají o problému muslimů

Kde jsem to napsal?

Martin Vlk 30.12.2009 10:57

Re: Souhlasím s vším, až na ty minarety

No ono je to taky jen proto, že středověký člověk neměl dostatečně účinné zbraně. Dejte křesťanskému fanatikovi na křížové výpravě atomovku a nebudete se stačit divit.

Já osobně tedy dávám přednost člověku, který si o sobě myslí že je bůh, před fanatikem, který je rozhodnut mne spasit  za jakoukoliv cenu.

RomanL 30.12.2009 10:55

Re: buddhismus za prve: neni nabozenstvi ale filosofie

No Marxismus je taky filozofie, no ne, budhisto...? ;-D