25.9.2022 | Svátek má Zlata


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
possum 30.12.2009 12:40

To Tom Vild

>Patrně je to xenofobní představa, ale moje. Bojím se. Islám ve mně vyvolává strach.<

Ano, vsichni ti multikulti a humanisti by rekli, ze jsi xenofob. Ale je dobre mit strach. Muslimove jasne prohlasili, ze svet bude jejich. A pomalu, ale jiste na tom pracuji. Za prve se rodi jak mysi, a za druhe terorismem. Jsem rada, ze jsem uz stara a nejhorsiho se nedoziju.  

stepankova 30.12.2009 12:39

Re: Díky autore, též jsem byl při sledování zděšen.

No, já nevím, ale zrovna pan Kubera má v Teplicích velkou muslimskou komunitu. Když jsem byla v lázních, tek tam zrovna probíhalo referendum  o muslimské modlitebně a pan Kubera se jí v místních novinách velice zastával. Zdůvodňoval svůj kladný postoj přílivem      peněz, které tam muslimové v místních lázních zanechávají.

Hobo 30.12.2009 12:38

Re: Souhlasím s vším, až na ty minarety

S tím s Vámi plně souhlasím. Jak jsem uvedl, nejsem křesťan a nevěřím v Boha, v posmrtný život či jiná nadpřirozena. Dovedu si však představit lidské hodnoty v jejich absolutní pravdě, lidem nedosažitelné. Dovedu si představit lásku v její absolutní podobě, ačkoliv vím, že nikdy nebudu schopen ji tak projevovat. Není to však důvod, abych o to neusiloval.

V těchto - řekněme - filozofických kategoriích nemá podle mého křesťanství konkurenci a došlo nejdál. Křesťané jsou ovšem stejní lidé, jako já, a jsou tedy mezi nimi i nejrůznější zabedněnci, fanatici a agresoři, kteří svou víru mají jako zástěrku, aby zakryli svou temnou duši. Mohou tak ale činit mnohem obtížněji před svými spoluvěřícími, na rozdíl od muslimů, neboť islám k podobným podstatným pravdám nedospěl - a nemůže, protože to nemá ve své posvátné knize.

Buddhismus mi byl kdysi také poměrně blízký, obsahuje mnohé velmi sympatické a hluboce promyšlené pravdy, ale jeho usilování o nirvánu, což není nic jiného než neexistence, věčný klid, nepokládám za nejlepší řešení. Ovšem mezistupně reinkarnací, kdy existují jasné požadavky na konkrétní chování tady a teď, jsou sympatické.

Honza 30.12.2009 12:21

Re: Všichni, kdo tady pindají o problému muslimů

Islám žádnou velkou myšlenku nemá, je to zcela účelový nástroj na ovládání lidí. To co je na něm "duchovního" si jednoduše vypůjčil z jiných náboženství a hraje to jen zcela formální a bezvýznamnou roli.

Honza 30.12.2009 12:18

Re: Všichni, kdo tady pindají o problému muslimů

I papež je vždycky jen člověk a v jistých dobách se s tímto úřadem dokonce zcela veřejně mocensky kupčilo. Bolševická a nacistická ideologie mají zlo ve své podstatě (i když možná pro hlupáky skryté v líbivých frázích) a jsou špatné zcela nezávisle na lidech, kteří je reprezentovali.

Sven Australan 30.12.2009 12:16

Re: Někde jsem četla

Pro silvatax : Prime Minister Kevin Rudd, tedy předseda vlády Austrálie, je ukecaný socialista, který (údajně) prohlásil, že ti, kteří se nechtějí přizpůsobit našim zvykům, mohou jít pryč..... Toto prohlášení vypadá hezky, ale v praxi je on i jeho socanská vláda pravým opakem. Proudí k nám illegálové ze SriLanky, tedy terroristé Tamil Tigers, illegálové z Afghanistanu, Pakistanu, z Iraku, Iranu, Yemenu, Egypta, Sudanu, Somálska - tedy muslimové, kteří jsou zpupní, drzí, líní a agresivní, většina kriminality v australských městech je jejich, přitom nezaměstnanost a závislost na Centrelinku (to je naše Socka) je u nich až 50 procent.  Zajímavé je, když po civilní válce v Libanonu, k nám přišla první vlna uprchlíků (legálních), byli to křestané a ti, kupodivu pracují, kriminalitu mají jen australského průměru. Kdežto vlna libanonských muslimů, je banda gangsterů. Některé kostely, anglikánské (tedy protestantské) i některé katolické, jdou ve svém křestanství tak daleko, že zvou do chrámu muslimské mluvčí předčítat verse z Koránu. Sám jsem křestan velice vlažný, ale být tam, už bych do toho kostela nevkročil a chápu, že mnoho "oveček" je silně pohoršeno. Je to už mnohokrát opakovaná pravda moderní doby, ale není o nic méně pravdivá ! - Tedy, že není každý muslim terroristou, ale zatím každý terrorista je muslim !!!!!!!

John2 30.12.2009 12:13

Re: Čeští islamisté

Jenom Pámbů ví, proč to dělají, případně přesněji, co z  toho mají

Martin Vlk 30.12.2009 12:13

Re: Souhlasím s vším, až na ty minarety

Bohužel (bohudík) jsem totální ateista.

Vaši víru vám neberu, ale není na světě síla, která by mne přesvědčila, že tento zmršený svět, plný násilí, úděsných nespravedlností a křivd je boží dílo. Nebo ještě jinak, pokud by byl, znamená to že bůh musí být úchylná sadistická bestie. A to je pro mne opravdu lepší myslet si, že vše je jen dílem náhody. 

Ale co se týče věřících, dokud mi nic nevnucují, je to jen jejich problém. Ať si třeba věří, že svět vznikl z uprdnutí sedmi zelených trpaslíků, bude to mít k realitě asi stejně blízko.

hanka 30.12.2009 12:12

Re: Nemám strach z islámu,

bohužel. lidi se z historie moc nepoučují.

Schumacher 30.12.2009 12:12

Re: To je zajímavé,

R^

DS 30.12.2009 12:12

Re: Všichni, kdo tady pindají o problému muslimů

Hlavně by bylo potřeba nepodporovat muslimskou porodnost štědrými socialními dávkami.Kdzby dávky dostávali jen třeba na tři děti a to ještě za podmínek,že bdou dodržovat zákony a přizpůsobí se životu hostitelské země přestali by se množit jako koťata.Společnost,která je živí a podporuje jim musí být k smíchu jací to jso ti evropané hlupáci,že si hřejí hada na prsou

Hobo 30.12.2009 12:11

Re: Nemám strach z islámu,

Nechybí tu někdo, kdo by opravdu mohl vládnout? Kdo se netřese před příštími volbami?

hanka 30.12.2009 12:10

Re: Odpověď panu Vildovi

pane Srbe, tohle je sice mimo mísu, ale zeptám se i tak: souhlasíte s tím, že kuřácká menšina nemá omezovat nekuřáckou většinu :-) ?

R. Škrabal 30.12.2009 12:10

Re: Problém

 Zákoník práce platí i pro mohamedány - zatím ano.

Václav Srb 30.12.2009 12:09

Odpověď panu Vildovi

Je velmi jednoduché, označit něčí příspěvky v diskusi, že jsou"mimo mísu". Ještě jednodušší pak je to nijak nezdůvodnit.Patrně jste si nevšiml,že jsem se snažil odpovídat na otázky moderátorky,která byla sama dost mimo mísu a čelit slečně hurá-multi-kulti, jež byla mimo mísu zcela.Kolega z věcí veřejných se jevil jako poněkud neutrální, ale v důsledku nebyl. Dost proto nechápu a dovoluji si ohradit se proti tomu, že jste mně s nimi hodil do jednoho pytle.Pořad se skládá ze 2 částí. Druhá část - rozhovor zástupců 3 stran ve studiu je natáčen zcela zvlášť, jindy a jinde než část první - interwiew " v terénu". Zadání mělo být předem jasné - odsoudit "drzé,antievropské, či dokonce fašizující"  Švýcary za to, co si to dovolili.Domnívám se, že jsem toto zadání odmítl velmi důsledně a  jak nejlépe to šlo.Nemohl byste se,vážený pane Vilde, podívat ještě jednou? Je to samozřejmě na stránkách Čt24, a bude se to vysílat ještě jednou 31.12. a 2.1. v 7.30.Možná při druhém shlédnutí si všimnete, že zastávám stejné stanovisko jako Vy. Jedním z našich volebních hesel je: "Veškerá práva menšinám, ale nikdy ne na úkor většiny"! Z duševního hrobu Vás srdečně zdraví Václav Srb, předseda Koruny České  

Hobo 30.12.2009 12:09

Re: Problém

Tady ovšem máme silné pozůstatky socialismu, který nám nyní EU všemi silami upevňuje.

R. Škrabal 30.12.2009 12:07

Výborně

 Atorovi díky.

silvatax 30.12.2009 12:06

Re: Nemám strach z islámu,

mám strach z fašismu, který vyklíčí na takovém Kocábovsko-Uhlovském  podhoubí. Demokracie, která se neumí ubránit sama, je odsouzena k zániku. ( Viz VŘSR, Československo v letech 1938-39, a posléze v roce 1948 a jiné).

"Připadla nám historická úloha smést prohnilé oltáře evropské demokracie", řekl ve 30. letech 20. století Josef Goebbels.

Pro evropské demokraty budiž tohle varováním - slabá demokracie je zákonitě vystřídána totalitou. Během 2. sv. války se Churchillovi podařilo zbytky zdravé evropské demokracie zmobilizovat alespoň na své půlce kontinentu. My jsme se bohužel  ocitli  na té druhé straně a zatím to vypadá tak, že i  té původně zdravé části Evropy začíná měknout mozek.

Elvíra 30.12.2009 12:06

Re: Čeští islamisté

Plní funkci užitečných idiotů a páté kolony v jednom

Martin Vlk 30.12.2009 12:05

Re: Někde jsem četla

Bohužel, ten článek byl podvrh. Ale i tak jsem souhlasil s každým slovem.

Hobo 30.12.2009 12:05

Re: Někde jsem četla

Nebyl to premiér Austrálie, ale neznámý autor to už dvěma australským premiérům přiřkl. Až bude třetí, opět se zřejmě pouze vymění jméno. Na správnosti textu a potřebě, aby to konečně vyslovili i politici, to ovšem nemění nic.

Elvíra 30.12.2009 12:03

Re: Něco ke "vzdělání"

;-DJasně...a v mešitě v Brně jako doma;-)...já jsem akorát ve střehu a docela mě názory našich konvertitů/tek  zajímají. Z těchhle neosalafistů mám docela hrůzu

Ivo 30.12.2009 12:03

Čeští islamisté

nám rádi vysvětlují, jak je islám fajn, tolerantní, mírumilovný...  proč to raději nejdou vysvětlovat arabům. Až se tak budou chovat, rád tomu uvěřím. Ale hlavně si myslím, že by ti naši mohamedánci nepřežili ani hodinu.

Hobo 30.12.2009 12:02

Re: Nemám strach z islámu,

R^ Nepoučil je Mnichov a nepoučí je nic.

Uhlíková forma života 30.12.2009 12:01

Re: Něco ke "vzdělání"

To "vzdělání" v uvozovkách je velmi přiléhavé;-)

"Všichni muslimové nejsou teroristi... ale všichni teroristi jsou muslimové" není to snad pravda ?

s pozdravem Neznaboh

mirda 30.12.2009 12:00

Re: omezení práv menšiny většinou

R^R^R^>-

BM 30.12.2009 11:58

Re: Problém

Vážený, Zákoník práce a ostatní nařízení platí i pro mohamedány. Trochu problém může být  z vousy a vlasy kvůli "reprezentaci" (nikoliv kvůli bezpečnosti, či hygieně).

BM 30.12.2009 11:56

Re: To je divne....

Óm Šin-Rik-jó

jeff 30.12.2009 11:56

Islám není náboženství

ale agresivní, antihumanistická a oblbující ideologie. Podstatně nebezpečnější než nacismus s komunismem dohromady. Mešity v Evropě nejsou svatostánky, ale v lepším případě náborová střediska budoucích terorisů, v horším, přímo jejich výcviková centra. Proto je zcela nezbytný nejenom zákaz výstavby nových mešit, ale je nutné všechny stávající bezodkladně zlikvidovat.

zeolit 30.12.2009 11:56

Re: Díky autore, též jsem byl při sledování zděšen.

"... a senátor Oberfalzer..." R^