26.9.2022 | Svátek má Andrea


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
alena 30.12.2009 21:58

Má už konečně někdo nějaký reálný návrh????

Autor textu se trochu s křížkem po funuse (což ale v tomto případě rozhodně nevadí!!!), zabývá tématem, které se na NP rozebíralo nedávno velice podrobně a celkem dlouhodobě - podnětem bylo švýcarské referendum o minaretech.

Jednoznačně je nás v České republice víc, které tato otázka velmi trápí (mírně řečeno).  Ale Švýcaři se aspoň referendem ozvali, kdeždo my ani nepípli, resp. pípáme tady v těchto dost neplodných diskusích se stále stejnými návrhy - dovede si někdo vůbec představit, jak by se zrealizoval nápad všechny muslimy - včetně 2. a 3. generací, které se v Evropě za těch 40 let stihly nakotit - poslat zpátky odkud přišli??? Myslí si snad někdo, že v jejich původních zemích by je chtěli zpátky? Byla by z toho 3. světová! To nemá vůbec logiku a nelze to zrealizovat a jsou to jen ubohé výkřiky do tmy. Rusové vypadli od nás, ale to byla organizovaná armáda, která musí respektovat rozkazy -  a nebyly jich miliony!!! A bylo to v jednom státě! 

Otevřeně tady říkám, že nikomu nechci dávat rozumy, páč můj rozum nestačí na řešení tohoto problému, jehož vývoj mě naprosto děsí!!!! Všechny ty záležitosti kolem a kolem jsme už tady rozebrali. Že nechceme rozšiřování islámu v Evropě, že se bojíme, co bude za 50 - 100 let, že islám je militatní náboženství, že muslimové s námi - "nevěřícími psy" nebudou mít slitování, že hrozí buď násilné přijetí něčeho, co nechceme, nebo ponížení a zotročení.

Tak teď - páč já fakt nevím, co s tím dělat, to přiznávám otevřeně, bych tady strašně ráda přečetla a potom maximálně podpořila nejaký rozumný a fakt realizovatelný nápad. Samozřejmě nenásilnou formou, válka by nebyla to pravé. Politická strana bude na prd - zas by jen hrabali prachy. Občanské hnutí? Ovšem v rámci celé Evropy! Nevím. Ale doufám v něco fakt rozumného a ať se to už hne!

Zdareček!:-/

herdekbabka 30.12.2009 21:53

děsím se té neznalosti historie ať už z lenosti nebo záměrné. Smutné je že se vloudila i sem

Pohodlné přebírání myšlenek a idejí od historie neznalých či zámerných pisálků. Doporučuji - zavzpomínat si na prastará přísloví našich předků - ZLO PLODÍ ZASE JEN ZLO   a neplést si příčínu s důsledkem.  Vidíte co je teď - ale co to zavinilo je vám bohužel pro nás všechny úplně fuk. Hlavně že máte plnou hubu svobody a sebeurčení a vlastních práv. Prava druhých jsou Vám úplně fuk. A přitom docela stačí jen kouknout se na WIKIPEDII - Stát Izrael - a máte tam všechno.Už za krize v minulém století začali angláni a spol. -  ty chudší židovské víry vysídlovat na území Palestiny. Proč -no asi proto aby se jich zbavili ... Jen ty bohaté si nechali... proč asi?

Po válce - OSN dne 14.5.1947 rozdělila Palestinu na dva státy na arabský a židovský. arabské obyvatelstvo bylo vyhnáno a bylo vyhnáno ještě repete. Z původních 14100km2 so zvětšilo území na dnešních 20770km2... dodnes jsou ta zabraná úzení .. vedena jako okupovaná- západní břeh Jordánu,  Východní Jeruzalém a Golanské výšiny.  Přes všechny výzvy a deklarace OSN o navrácení okupovaných území -si Izrael nadále dělá co chce..

Nejmíň tři generace vyhnaných palestinců žili v nelidských podmínkách ve vyhnaneckých táborech, ti šťastnější co se dostali do Evropy - a původci jejich neštěstí je brali , protože možná neměli čisté svědomí, nebo potřebovali lidi na ty horší práce co se jim nechtělo dělat a  získali novodobé otroky- když už jim ubývali vlastní.. díky osvobozování se z kolonizace...

Tak co to má dělat....  a my to bohužel odnášíme...

Sigmund 30.12.2009 21:48

Re: Islám a expanze

Ach jo,máte pocit,že víra závisí na státní příslušnosti či národnosti?

Nemo 30.12.2009 21:37

Re: Jako "nevěřící pes" si nedělám sebemenší iluze,

Ve středověku byla mravnost na vysoké úrovni?

Horal 30.12.2009 21:30

Re: Jako "nevěřící pes" si nedělám sebemenší iluze,

Souhlasím. Pokud Evropané nebudou chtít stát na křesťanských základech,pak se sesypou. Osvícenský liberalismus znečistil mravní prostředí v Evropě.

Leoš 30.12.2009 21:07

Re: Židi k naší kultuře nepatří

Také bych význam Židů nepřeceňoval a na druhou stranu bych nás nežidy nepasoval do role hlupáků.Když už Židé něčeho dosáhli, tak díky studiím na evropských nežidovských universitách. A co se týče přínosu Židů kultuře, stačí se podívat čím zaplavuje svět "slavný" Holywood - nazval bych to pakulturou.

dhimmi 30.12.2009 20:40

Re: Jako "nevěřící pes" si nedělám sebemenší iluze,

R^R^R^

M. 30.12.2009 20:38

Re: Jako "nevěřící pes" si nedělám sebemenší iluze,

Jo, to by byly dobré rady tak v 80. letech. Dnes je situace taková, že i islamizaci západní Evropy může do 1-2 generací dojít anyway, i z "domácího" muslimského materiálu.

Dana 30.12.2009 20:37

Re: zkuste si představit, že

přesné vyjádření, souhlasímR^

honzak 30.12.2009 20:35

zajímavé téma

Buď totalita, která pošle machometány do brusele, nebo anexe Evropy těmi machometány. Důvodně se domnívám, že po té anexi by následovala stejně totalita (machometánská), takže ta první totalita je méně špatné řešení ze dvou špatných. Je to blbý, ale je to tak.

Jestli se bude pořád dostávat sluchu multikulti pomatencům typu uhl, tak špatně dopadneme. Ve volbách vyhraje DS a budeme mít buď IV. Říši, nebo N-tou internacionálu (nemám a nechci mít potuchy, která byla aktuálně poslední).

ascari 30.12.2009 20:25

Re: Do nasi kultury

Jak jste došel na Potěmkina?

ascari 30.12.2009 20:24

Re: Jako "nevěřící pes" si nedělám sebemenší iluze,

S těma dávkama to podepisuju,přibalil bych i rozličné dotace.A muslimský povaleč bez dávek by už neměl důvod zůstávat.Muslimský vzdělaný inženýr,by možná zůstal-budiž, to bychom nějak ustáli.Koho ovšem hned vykopat, jsou ti imámové, kteří jim ty rozumy nalévají v mešitách do palic.

ascari 30.12.2009 20:18

Re: Jako "nevěřící pes" si nedělám sebemenší iluze,

S tím Španělskem jste to hodně netrefil.Chalifát Cordobský byl co se týká náboženství, velmi tolerantní,aspoň na poměry středověku.Židé a křesťané jen platili daň za vyznávání víry.Napoak po rekonqistě nastalo i Židům pravé peklo,museli se okamžitě sbalit a vypadnout,popř.konvertovat, jinak jim hrozila smrt na hranici.I konvertité ale byli považováni za obyvatele druhého řádu.Chalifát Cordobský byl však mezi muslimskými státy vyjímkou.

Pavel Kořenský - eurosabotér 30.12.2009 20:18

Re: Jako "nevěřící pes" si nedělám sebemenší iluze,

No, ono je to srovnávání islámu a jiných totalit z hlediska doby trvání dost problematické.

Nejprve je nutno si uvědomit, že nacistickou a komunistickou totalitu vnímalo jako totalitu vlastní obyvatelstvo. Nejprve jeho část (Židé za nacismu, buržoasie za socialismu) a pak postupně všichni s vyjímkou vládnoucích špiček.

S islámem je to jiné, v klasických islámských zemích drtivá většina lidí jsou muslimové a opravdu tomu věří a proto ten režim jako totalitu nevnímají. To je hlavní důvod, proč v těch zemích nevznikají většinou spontánní revoluce. Jako totalitní ho chápeme my a proto se nám nelíbí, kdyby měl být zaveden v Evropě. Ale pro ně je to přirozená součást života, stejně jako třeba pro některá etnika v Africe nebo Asii kmenové společenství.

Takže mi přijde kontraproduktivní zavádět vlastní totalitu, abychom se vyhnuli totalitě jiné.  Pokud bychom opravdu měli vůli se s islámem vypořádat, měli bychom udělat něco zcela jiného. Jednak zrušit sociální stát v EU (včetně všech dávek atd.), který jim umožňuje se pohodlně poflakovat. Na základě toho jich značná část odtáhne sama a ty, kteří budou dělat bordel lze deportovat. Za druhé, obnovit armádu a koloniální ambice. Když jsme závislí na ropě a dalších surovinách, které se nacházejí v těch zemích, tak využijme technologické převahy a prostě si je vezměme. V tomto případě se alespoň válka a eventuální totalita přenese na jejich území. Budeme muset jenom akceptovat jistou míru domácích ztrát na životech ze strany teroristů doma. Ale pokud už tu válku povedeme, veďme jí tak, jak se války vedou a ne jako v Iráku či Afghanistánu.

ascari 30.12.2009 20:11

Re: To je zajímavé,

aha,takže opravuji ,spisovatel.Děkuji za info.

A. S. Pergill 30.12.2009 20:09

Re: Jako "nevěřící pes" si nedělám sebemenší iluze,

Musíte zohlednit počty obyvatel v dané době. Vylidnit +- 1/4 - 1/3 kontinentu, jak to udělali muslimové v Severní Africe, se nepodařilo ani nacistům ani komunistům.

A. S. Pergill 30.12.2009 20:06

Re: Židi k naší kultuře nepatří

Židovský příspěvek k naší civilizaci je minimální. Pokud se nějací Židé uplatnili, tak jen díky tomu, že se asimilovali (třeba takový Einstein). A pokud se týká křesťanství, pak platí naprosto jednoznačně, že vše, co je na křesťanství odpudivého a barbarského, je dědictvím Židů (a dá se to vytáhnout ze Starého Zákona) a to nemnoho, co je na křesťanství pozitivního, je jednoznačně dědictvím antiky a jejích severnějších současníků.

Pavel Kořenský - eurosabotér 30.12.2009 20:03

Re: Jako "nevěřící pes" si nedělám sebemenší iluze,

Ale jistě, když se to sečte, tak to hodí velmi slušnou sumu (stejně jako u křesťanství), ale pořád to nesnese srovnání s nacismem nebo komunismem. To není obhajoba islámu, jen konstatování faktu.

A. S. Pergill 30.12.2009 20:01

Re: Jako "nevěřící pes" si nedělám sebemenší iluze,

Tohle bych řešil jednoduše: Chceš zachránit muslima? Dobře, můžeš, zcela legálně. Ale do konce života (jeho, přípdně svého, a to břemeno přechází i na tvé dědice) ručíš za to, co provede, a za škody, které nadělá.

Jinak k té totalitě: Já to taky zkousávám jako přesvědčený demokrat dost těžko nicméně situace je taková, že zatímco jakákoli totalita typu fašismu se zhroutila během +- jedné generace (pokud nebyla dřív likvidována válkou), komunismus za 2 - 3 (výjimkou je zatím Severní Korea), zatímco z islámu se žádná země úspěšně  vlastními silami nevyhrabala (i to Turecko na to muselo být poraženo a rozloženo první světovou válkou a současný vývoj v něm dává za pravdu obavám, že tamní sekularizace nemusela být trvalá - dtto recidiva islamismu v zemích bývalého SSSR, Chomejního "islámská revoluce" v do té doby celkem civilizovaném Íránu atd.). Takže by to mohlo být kruté pro nás a naše potomky, ale už pro naše vnuky by nějaké dnešní sklouznutí do totality bylo s největší pravděpodobnosti (nakolik lze prognózovat v něčem tak neexaktním, jako je sociální vývoj) výhrou a zajištěním slušné existence. Rozhodně slušnější, než jaká čeká nás za +- pár let pod taktovkou našich "demokratů".

Alexa 30.12.2009 20:00

Re: Židi k naší kultuře nepatří

Aha. a co bychom jako neměli? (vyjma křesťanství, což je největší židovská sekta)

Opravdu si myslíte , že evropané nejsou dostatečně inteligentní?

Jsou romové také součástí naší kultury?

valle 30.12.2009 19:50

Do nasi kultury

jak ji zname z historie islam nepatri. Horsi je, ze se ho asi tezko budeme zbavovat. Ve Svedsku je 9 milionu obyvatel z toho 800 000 muslimu. Ktery politik by se odvazil rozlobit toli volicu?

Brante se sireni muslimskych zvyku v Cechach. Jeste za cisare Josefa II melo Rakousko (vcetne Ceskeho a Uherskeho kralovstvi) namale a pred tureckou zaplavou je musel  zachranovat knize Potemkin (nejak se o tehle historii v Cechach nikdy nemlöuvilo. Dneska by asi Potemkin sel k soudu jako rasista

A. S. Pergill 30.12.2009 19:49

Re: Jako "nevěřící pes" si nedělám sebemenší iluze,

Muslimové v historii systematicky vybili např. celé obyvatelstvo Severní Afriky, s výjimkou Koptů (potomků původních Egypťanů) a Berberů, ti první využili nedostupné a snadněji hájitelné oblasti, ti druzí se islamizovali. Když se muslimové zmocnili Pyrenejského poloostrova, tak tam bylo muslimů ani ne deset procent (bohužel, těch 90%+ byli rolníci, neschopní efektivního boje). V době reconquisty bylo na území okupovaném muslimy kolem 80 % muslimů, ten přesmyk byl vytvořen nejen tím že se muslimové množí jako potkani, ale i tím že nemuslimové byli systematicky celá staletí vybíjeni (a šlo o miliony lidí, když se to sečte). Takových příkladů by se dalo najít i víc. V současnosti jsou systematicky vybíjeni nemuslimové v Kosovu a v Bosně a Hercegovině.

Leoš 30.12.2009 19:47

Re: Palestina je pouze enkláva v Severní Africe,

V České kotlině žili 13 století před Kristem Keltové, po nich Germáni, tudíž asi mají na toto území narok?

miláno 30.12.2009 19:40

Re: Islám a expanze

 Kosovští albánci jsou křesťané  no sigmunde to je zrovna taková bajky jako když říká milovník teroristů nějaký Sáňka ,že islám je míromiloné náboženství . Rv

Pavel Kořenský - eurosabotér 30.12.2009 19:38

Re: Jako "nevěřící pes" si nedělám sebemenší iluze,

No, to je po pravdě řečeno dost sporné tvrzení. Nejsem si vědom, že by nějaká islámská země povraždila desítky milionů vlastních či cizích lidí.

Nemám muslimy rád, celkem si umím i představit, že proti nim povedeme válku, ale srovnávat je s nacismem nebo komunismem je přehnané.

Pavel Kořenský - eurosabotér 30.12.2009 19:36

Re: Jako "nevěřící pes" si nedělám sebemenší iluze,

Nehledě k tomu, že to vykopání muslimů a multikulti pomatenců by vedlo k prohlubování totality a rozšiřování počtu utlačovaných i mimo tyto řady jaksi automaticky. On se totiž ďábel jako obvykle skrývá v detailech.

Například by se jistě našlo mnoho naprosto normálních lidí, kteří shodou okolností znají jednu fajn muslimskou rodinu (nebo jednotlivého muslima) která by neublížila ani kuřeti, jsou to kamarádi, sousedi, spolužák atd. A tyhle lidi zkusí ti normální třeba ukrývat atd. Aby se tomu zamezilo, bylo by nevyhnutelné zavést drakonické tresty za podobnou pomoc. A už se to veze, protože se většinou najde nějaký soused mající zálusk na domek či kus zahrady svého souseda a je tak snadné jej prásknout, že pomáhá muslimské rodině nebo ukrývá muslimského spolužáka.

S multikulti pomatenci je to ještě horší, jsou to většinou naši vlastní lidé, kteří sice mají pošahané názory, ale taky mají spolužáky, chodí do hospody, mají naprosto normální rodiče atd.

Ostatně tohle všechno už tu bylo, ani ne tak dávno, v Německu a týkalo se to Židů.

orim 30.12.2009 19:34

Re: Jako "nevěřící pes" si nedělám sebemenší iluze,

islám je ještě horší totalita než fašismus a komunismus

orim 30.12.2009 19:31

v celku

přesně popsánoR^R^R^

Pavel Kořenský - eurosabotér 30.12.2009 19:29

Re: Jako "nevěřící pes" si nedělám sebemenší iluze,

S poslední větou mám, přiznám se, dost problém. Jakkoli souhlasím s tím, že muslimy by bylo nejlepší poslat šupem do muslimských zemí a nadále je do Evropy nepouštět, tak režim který by toto umožnil, by nutně musel být dost totalitní. Zejména pokud by měl přibrat k těm vykopaným muslimům i multikulturní blbce nemuslimské.  

A s totalitou je základní průšvih v tom, že pokud se jednou zavede, vždy se stupňuje a zhoršuje a je krajně obtížné se jí zbavit. Zejména pokud se jedná o totalitní režim kolektivního typu (nacismus, komunismus, fašismus atd.) iniciovaný nějakou politickou stranou a jejími voliči. Zbavit se jednoho konkrétního diktátora ještě jakžtaž lze, ale u kolektivních totalit je to dost problematické.

M. 30.12.2009 19:25

Re: Jako "nevěřící pes" si nedělám sebemenší iluze,

R^R^R^