7.10.2022 | Svátek má Justýna


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
alena 31.12.2009 8:27

"Lepší dobrý Němec...

...než bratr zlý", pravil Jan Žižka a měl pravdu. Přesto však - na okraj, snad se mi to podaří - bych se obrátila k výlevům paní jež sebe nazývá "herdekbaba"

Pár mně dost blízkých lidí - křesťanů (a dlouhých generací jejich předků) žilo v těsném sousedství s muslimy. Měli s mnoha z nich dobré vztahy, i když vždy rezervované. Ale jako celek pojímali vždy islám a muslimy jako nepřátelské a dokládali to různými případy z historie bližší i vzdálené. Stejně tak, soudím, to bylo z druhé strany. Navíc však, protože hovořím o Balkánu, i když to osobním dotazem nemám zjištěno, jistě v oněch muslimech převládala určitá dávka nostalgie za krásnými časy otomanského impéria, kdy islám vládl na velké části Balkánu a křesťanství bylo podřízeným náboženstvím a křesťané podřízenou méněcennou kastou. Podle určitých známek, bohužel většinou z médií (ale díky znalosti jazyka snadněji pochopitelných), jsou (skutečně věřící - páč jsou i tací, kteří se sice hlásí k církvi, ale vlastně je jim to celkem jedno) muslimští obyvatelé Bosny, byť Slované!, slovanským jazykem hovořící!, dlouhodobě v blízkosti Evropy a v Titově Jugoslávii žijící!, relativně tolerantní, rozumní, vzdělaní a kulturní lidé!!- přesto tvrdě přesvědčeni o jediné pravdě a jediné správnosti své víry - islámu.

Jsem naprosto přesvědčená, že většina muslimů, jako drtivá většina všech lidí všech náboženství či bezvěrců, chce žít v klidu, bez konfliktů, bez násilí. Ale když dojde na lámání chleba, my změkčilí evropští jkřesťané mnoha různých národů a jazyků, které nesjednocuje víra, nemají šanci proti lidem, které ta víra sjednocuje a vede - k vítězství.

Padlo tu spousta rozumných skvělých názorů a postřehů. Paní "herdekbaba" je sice asi snášenlivá a tolerantní osoba, ale v tomto případě raději budu - možná bezdůvodně - bít na poplach a řvát strachy už teď - než abych se za 30 -100 let dívala "odněkud", jak je na mé (pra)vnučky uplatňováno islámské právo.

Nedělejme si iluze. Jak řekl kdosi níže - asi už nemáme šanci.

Sven Australan 31.12.2009 4:24

Re: děsím se té neznalosti historie ať už z lenosti nebo záměrné. Smutné je že se vloudila i sem

 Tak ted se ta "herdekbaba" konečně projevila !  Nejen, že je to promuslimská krxva, ale i tichá neonaci. Prý, za všechno mohou Židi a Izrael ! Nevím, jak "nečisté svědomí" vůči Palestincům mají Holandani, Dánové, Švédové, ale tam mnoho těchto pronásledovaných chudáčků přišlo a po krásném přijetí, jen se okoukali, tam začali dělat ( a dělají) bordel !    Já osobně, mám s muslimskými sousedy zkušenosti jiné, je to banda líná (na Socce),drzá a arogantní. Nejvyšší procento násilí a jiné kriminality, mají v Austrálii právě muslimové !

Sven Australan 31.12.2009 4:07

Re: ju a patřím k té menšině - co má sousedy muslimy a tak žasnu nad znalostí

 Hoši, neplýtvejte argumenty na tu herdekbabu, je to krxva, však jí to dojde, až bude mít tu burku jednou povinnou !

pavel 31.12.2009 2:19

citim ten smrad az sem

valecnici;-D doufam ze to nectou muslimove;-D

ity 31.12.2009 1:29

Re: ju a patřím k té menšině - co má sousedy muslimy a tak žasnu nad znalostí

Nu, jestli Váš způsob života stojí za starou belu, tak já svůj život žiju rád, a to právě pro tu možnost volby a byl bych rád aby i moje děti si mohly zvolit způsob života,třeba i odlišný od mého.Což Vámi obhajovaný islám neumožňuje,Máme - li svobodu a demokracii, měli bychom ji také udržet pro další generaci a nemůže nám být do toho prd,chce - li nám ji někdo zničit. Stála potoky krve našich předků.Povinnost kroje je búrka. Různorodost je základem vývoje...islám jakoukoliv jinakost potlačuje. Jsem ubožák ? Díky Bohu.

Gaston 31.12.2009 0:48

Re: ju a patřím k té menšině - co má sousedy muslimy a tak žasnu nad znalostí

No problém je, že nám nic pozitivního, kromě neotřesitelné víry vedoucí k fanatismu neukázali. Navíc se jasně od radikalismu (terorismu) nedistancovali. Tedy shrnu-li to: ať si žijí po svém ( to je svoboda), ale ať se necpou do Evropy, USA apod. Nikdo je k tomu nenutí a já osobně je tu nechci. Nikdo mi nemůže přikázat, abych byl nucen ubytovat kohokoliv, natož člověka, kterému nevěřím a se kterým nesouhlasím. Takto by se měl rovněž chovat svrchovaný stát a ne stát zbabělý a hloupý. Tedy to je i odpověď na Váš výlev, že je nutíme aby tancovali po našem. Herdekbabka mi nutně připomíná zástupce neobyčejně přiblblé humanistické strany. Možná je to sám předseda...

herdekbabka 31.12.2009 0:37

Re: děsím se té neznalosti historie ať už z lenosti nebo záměrné. Smutné je že se vloudila i sem

mno  wikipedie je vaše parketa- nahrazuje vám vědění... stačí jen umět číst

herdekbabka 31.12.2009 0:34

Re: ju a patřím k té menšině - co má sousedy muslimy a tak žasnu nad znalostí

moje bábi říkávala že - KDYBY PES NES.AL DÁL BY UBĚHL. MÁME - LI SVOBODU A DEMOKRACII - ALE OPRAVDU - TAK by nám mělo být PRD PO TOM - CO  JINDE NOSÍ. NEBO UŽ ZASE PLAtí povinnost kroje??? stejnokroje či tak. Zajímavé, že to vadí nám... ale budeme-li všichni stejní a stejně blbí.. nebude na světě žáden vývoj. Právě různorodost je základem vývoje.   no katolíci jsou taky nereformovatelní... KDO NÁM DAL PRÁVO KOHOKOLIV SOUDIT A ODSUZOVAT ŽE NEŽIJE TAK /HNUSNĚ/ JAKO MY... MYSLÍM, ŽE TYHLETY KECY .. JSOU ZÁSTUPNÝ PROBLÉM UBOŽÁKŮ, KTEŘÍ CHTĚJÍ ABY VŠICHNI TANCOVALI  JAK ONI CHTĚJÍ... Proč je nutíme žít po našem - když sami vidíme,  že náš způsob života stojí za starou belu....

ity 31.12.2009 0:31

Re: děsím se té neznalosti historie ať už z lenosti nebo záměrné. Smutné je že se vloudila i sem

Ano, ve škole se neříká vždy tak úplně pravda.Ignorování nastudovatelných faktů,jednostranný pohled a zděšení nad názorem někoho jiného nás ovšem k pravdě také nepřiblíží

ity 31.12.2009 0:18

Re: Má už konečně někdo nějaký reálný návrh????

Myslím,že toho můžeme dělat velmi málo.Společenské děje mají setrvačnost.To,že nechceme mít děti,že jsme duchovně vyprázdnění,orientovaní na spotřebu a pasivní zábavu,činí naši civilizaci úpadkovou a neschopnou se bránit.Expanze islámu je možná jen díky tomu.Islám měl vždy světovládné ambice,vždy tomu tak bude a pravověrný muslim ani nesmí jinak.Imigrace a demografický vývoj nás přivede do situace,kdy v některých státech EU začnou získávat většinu v parlamentech a vládě muslimové (25-30 let)domorodé obyvatelstvo bude přestárlé a nastávající generace nebude schopna jim zajistit kvalitní stáří.Nejde to asi zastavit.myslím si, že to ale lze přibrzdit,v oblastech rozumných vlád i ve značném rozsahu.Dle mého soudu k tomu budou třeba 3 kroky:

a) Označit místa v koránu,která jsou v rozporu se zákony,lidskými právy.Všehcny muslimské organizace a jejich představitele vyzvat k veřejnému zřeknutí se těchto částí.Jejich propagaci,nebo vyznávání kriminalizovat a jejich nositele persekuovat.Tento postup vyžadovat od svých zástupců v parlamentu a senátu.

b)země s nadpoloviční většinou seniorů je snadná kořist

- podpořit porodnost domorodců + podpořit imigraci mladých lidí - nemuslimů. (nejlépe křesťanů z muslimských zemí - souvisí s třetím bodem)

c)křesťanská misie mezi zdejšími muslimy - ateismus je pro ně nepřitažlivý a nemá duchovní sílu ke konfrontaci.

cicero.jan 31.12.2009 0:14

Re: ju a patřím k té menšině - co má sousedy muslimy a tak žasnu nad znalostí

Ono křes´tanské násilné vnucování víry a hony na muslimy je už několik staletí za námi. Teď opět k němu došli muslimové. V obou případech nešlo o víru ale jako obvykle o peníze.V případě křížových výprav o loupení majetku muslimů, v případě muslimských fanatiků o velmi výnosný kšeft se zbraněmi střelivem a výbušninami. Náboženství je jen smutná zástěrka.

Kachlík 31.12.2009 0:04

Re: Má už konečně někdo nějaký reálný návrh????

Muslimský problém v Evropě nemá řešení. Jejich porodnost je o mnoho vyšší a přistěhovalecké zákony demokratické, takže zákonitě tichou cestou "porazíme vás v posteli" vytvoří nezanedbatelnou komunitu, získají v demokracii politický vliv a ten pak využijí k prosazení svého pojetí společnosti. S ostatními věřícími se vyrovnají podle pravidla "v sobotu budem zabíjet židy, v neděli křesťany, ateisté a multikulti za svou víru umírat nejspíš nebudou, takže přijmou islám nedobrovolně. Znáte jinou perspektivu?

M. 31.12.2009 0:03

Re: Má už konečně někdo nějaký reálný návrh????

Evropské muslimy odmuslimovat.

Ale ne centrálně, protože oni také nemají hlavu. Jsou síť.

Musíme proti nim postupovat jejich vlastními zbraněmi: Usilovnou anti-dawa' kampaní vedenou face-to-face, člověk k člověku. Z milionů  Evropanů se musí stát misionáři vlastní kultury, kteří směsí ostentativního pohrdání a upřímné nabídky přijmout je mezi nás přivedou místní muslimy ... prostě z nich udělají normální lidi. Ano, zpočátku to bude o dršťku, ale je to jediná cesta.

Od netuzemských muslimů se izolovat, imigranty nepřijímat, z EU pro jiostotu vystoupit.

Ibalgin 30.12.2009 23:41

Re: Má už konečně někdo nějaký reálný návrh????

Pokud se mýlím, tak máte pořád šanci stát se 4. manželkou nějakého Turka. Třeba to nebude tak zlé a s věkem budete ráda, 6e budete mít šátek, vzláště pokud přijde to globální oteplování. 8-o

Alexa 30.12.2009 23:32

Re: děsím se té neznalosti historie ať už z lenosti nebo záměrné. Smutné je že se vloudila i sem

"madam" zde není zkoušena z dějepisu, nýbrž vyjadřuje svůj názor. Co se říká ve škole nemusí být vždy tak úplně pravda.

ity 30.12.2009 23:29

Re: děsím se té neznalosti historie ať už z lenosti nebo záměrné. Smutné je že se vloudila i sem

Madam,Děsíte se právem, z dějepisu máte 5 a znovu do školy!

ity 30.12.2009 23:24

Re: ju a patřím k té menšině - co má sousedy muslimy a tak žasnu nad znalostí

ano,znalostí slušných sousedů jestě nepostihnete skutečnou tvář ideologie.Argumenty,které snášíte mě také uvádějí v úžas.Nejde přece o vliv burky na zdraví, ale co symbolizuje.Svastika je také neškodný geometrický útvar,srp je nástroj na sekání trávy a kladivo má doma každej chlap.

Nejde o to co muslimské ženy nosí, ale co následuje, když nenosí.Zeptejte se svých sousedů, co by podle koránu měli udělat rodiče,kdyby jejich dítě přišlo s tím,že už není muslim, ale křesťan,nebo ateista,zeptejte se, jaký trest má dostat dívka, když zcizoloží,jak prokáže, že nechtěla,že byla třeba znásilněna.Zeptejte se, co by vaši hodní sousedé podle koránu měli udělat s Vámi, když by oni vládli, měli v rukou moc a Vy byste odmítla se stát muslimkou ?.... Nemám proti žádnému člověku nic. Islám, jako ideologie se za staletí své existence prokázal jako nereformovatelný (díky koránu) systém udržující celou společnost ve strachu ,pokrytectví a teroru, srovnatelný jen s tím nejhorším co kdy lidstvo vymyslelo tj. komunismem a fašismem

Ibalgin 30.12.2009 23:17

Re: Má už konečně někdo nějaký reálný návrh????

Počkejte v klidu na konec roku 2012. Vznikne jednotné náboženství. 8-o

Gaston 30.12.2009 23:10

Re: ju a patřím k té menšině - co má sousedy muslimy a tak žasnu nad znalostí

Ach jo! K tomu se fakt nedá nic kloudného napsat. Existujou užiteční idioti, pak exhibicionisti a pak..... herdekbabky a spol

Jenda 30.12.2009 23:05

Re: Jako "nevěřící pes" si nedělám sebemenší iluze,

Evidentne kalif chapal, ze nekdo na ne makat musi.

dhimmi 30.12.2009 22:57

Re: děsím se té neznalosti historie ať už z lenosti nebo záměrné. Smutné je že se vloudila i sem

Babičko nešťastná,jde vidět,že jste chodila do školy opravdu hodně dávno.;-(

dhimmi 30.12.2009 22:46

Re: Má už konečně někdo nějaký reálný návrh????

Jediné řešení je odsun těchto nepřátel všeho nemuslimského tam kam patří-domů do islámských zemí,které samozřejmě bude třeba znovu dobýt a nastolit tam protektoráty takové,jaké jsou teď v Iráku a Afghánistánu.Pokud se toto neuskuteční,tak se naši potomci  jednou stanou otroky muslimských pánů.

iko 30.12.2009 22:41

Re: děsím se té neznalosti historie ať už z lenosti nebo záměrné. Smutné je že se vloudila i sem

A co udelaly narody Indie a buddhiste, kdyz tam vtrhl islam, a dobyl je? To co pisete je racionalizace vlastniho antisemitismu.

dhimmi 30.12.2009 22:39

Re: ju a patřím k té menšině - co má sousedy muslimy a tak žasnu nad znalostí

Jo , samí neználci tady blábolí,nikdo z nich muslimy nezná tak dobře jako madam herdekbabka,protože nikdo nikdy nebyl v záp. Evropě,v Makedonii nebo Srbsku.S takovými kecy můžete oblbovat leda tak nějaké voly. 

herdekbabka 30.12.2009 22:22

Re: děsím se té neznalosti historie ať už z lenosti nebo záměrné. Smutné je že se vloudila i sem

já bych napsala rozkladným satelitem s velkými ambicemi/ vývoj bojových robotů/... a když si tak promítnu  to stráášně... ono je to jaxitaxi...

Leoš 30.12.2009 22:22

Re: děsím se té neznalosti historie ať už z lenosti nebo záměrné. Smutné je že se vloudila i sem

Tady asi bude příčina militantního islámu.

herdekbabka 30.12.2009 22:20

ju a patřím k té menšině - co má sousedy muslimy a tak žasnu nad znalostí

nějakých pisálků a odsuzovatelů níže.  Bohužel pro ně - víceméně obdivuji táty starající se o děti, starající se o manželku.. dělají všechny těžší práce /nákupy/... a taky chodí do práce jak ti naši... takže kdo ví proč to ti naši nezvládají... a proto asi našim děvčatům se líbí víc.  a ty burky co \vám vadí... No vzhledem k tomu - jak sluníčko pálí .. a na tu rozmáhající se rakovinu kůže v emerice - díky kultu nahoty.... je moudré řešení. Zažila jsem kdysi dávno v \Bulharsku jak pošťačka chodila se slunečníkem aby ji slunce nespálilo, ostatně chodily tak i naše babí i prababí .... než vznikl kult slunce.. s následnou explozí výskytu rakoviny kůže.  Patrně i jejich předkové už věděli že slunce umí být nebezpečné...  navíc -vícevrstvé oblečení z přírodních materiálů - chrání jak před sluncem, tak před zimou... ale to jsou věci.. které musí člověk registrovat a vstřeba .. ne jen poslouchat co jim nakukají všehoschopní psavci... bohužel...všechno souvisí se vším... než napíši kravinu měl bych se zamyslet, abych neukázal vlastní průvan v makovici....

Leoš 30.12.2009 22:18

Re: Má už konečně někdo nějaký reálný návrh????

Mám obavy, že tahle situace nemá řešení. Náš osud je nejspíš zpečetěn.

Alexa 30.12.2009 22:09

Re: děsím se té neznalosti historie ať už z lenosti nebo záměrné. Smutné je že se vloudila i sem

No jo, to je hold tím, že oni za války stráášně trpěli a proto jim to budem muset splácet celý svět už navěky. A také tim, že Izrael je takovým satelitem v oblasti blízkého východu.