10.8.2022 | Svátek má Vavřinec


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
ity 31.12.2009 12:30

Re: ju a patřím k té menšině - co má sousedy muslimy a tak žasnu nad znalostí

tohle mě vadí a nikterak to neobhajuji. jenže

a) já žiji dnes, mně zajímá co mě ohrožuje dnes a co bude zítra ohrožovat další generaci.A to křesťanství není

b)mezi křesťanstvím a islámem je zásadní rozdíl.V prvních 300 letech rozšiřování křesťanství tekly také potoky krve ale křesťanů.Když pak se křesťanství chopily vládnoucí skupiny,znamenalo to ve velké míře opuštění učení Ježíše Krista.Tento rozpor pak vyústil v reformaci.Křesťanství zneužívalo,zneužívá a jistě také zneužívat bude kde kdo, vždy to ale bude znamenat rozpor s tím co J.K. hlásal a žil a nutně to vždy opět vyvolá korekci. Křesťanství je tedy trvale nezneužitelné. Islám naproti tomu ve svých nejhorších excesech plně následuje svého zakladatele i učení koránu.Umírnění muslimové (a já nepopírám,že jsou a soužití s nimi je možné)jsou pak těmi,kteří vlastně Mohammeda zrazují a korán neposlouchají.Jejich pozice je ve většinové islámské společnosti neudržitelné.Při tlaku ze strany pravých muslimů se většinou také radikalizují,nebo se stávají obětmi perzekuce těchto. Rozdíl mezi křesťanstvím a islámem je totiž rozdílem mezi jejich zakladateli a ten je diametrální.

Sigmund 31.12.2009 13:18

Re: ju a patřím k té menšině - co má sousedy muslimy a tak žasnu nad znalostí

A čím ti "umírnění muslimové" zrazují Mohammada? Což se i oni neřídí Koránem?

Sven Australan 31.12.2009 4:07

Re: ju a patřím k té menšině - co má sousedy muslimy a tak žasnu nad znalostí

 Hoši, neplýtvejte argumenty na tu herdekbabu, je to krxva, však jí to dojde, až bude mít tu burku jednou povinnou !

ignorant 31.12.2009 11:00

Re: ju a patřím k té menšině - co má sousedy muslimy a tak žasnu nad znalostí

"Proč je nutíme žít po našem - když sami vidíme,  že náš způsob života stojí za starou belu...." 8-o Nic nechápete, tady jde o to, že až my budem menšina tak "oni" naprosto neotřesitelně a samozřejmě budou požadovat, abychom se přizpůsobili jim, jinak budou následovat sankce uvedené v koránu. Náš život možná stojí za starou belu, ale máme možnost volby na rozdíl od "nich".

cicero.jan 31.12.2009 0:14

Re: ju a patřím k té menšině - co má sousedy muslimy a tak žasnu nad znalostí

Ono křes´tanské násilné vnucování víry a hony na muslimy je už několik staletí za námi. Teď opět k němu došli muslimové. V obou případech nešlo o víru ale jako obvykle o peníze.V případě křížových výprav o loupení majetku muslimů, v případě muslimských fanatiků o velmi výnosný kšeft se zbraněmi střelivem a výbušninami. Náboženství je jen smutná zástěrka.

herdekbabka 31.12.2009 9:08

Re: ju a patřím k té menšině - co má sousedy muslimy a tak žasnu nad znalostí

teď jste to trefil - problém je v tom, že ty zbraně jim dodává - KDO.....no česko to naštěstí není...

ignorant 31.12.2009 11:05

Re: ju a patřím k té menšině - co má sousedy muslimy a tak žasnu nad znalostí

Ach jo, nemám slov. Jen kolik se dá vydělat na AK47 za 150$ a průmyslově vyráběných výbušninách běžně dostupných v kdejakém bazaru? Zas nějakej gigant myšlénky ...

alena 30.12.2009 21:58

Má už konečně někdo nějaký reálný návrh????

Autor textu se trochu s křížkem po funuse (což ale v tomto případě rozhodně nevadí!!!), zabývá tématem, které se na NP rozebíralo nedávno velice podrobně a celkem dlouhodobě - podnětem bylo švýcarské referendum o minaretech.

Jednoznačně je nás v České republice víc, které tato otázka velmi trápí (mírně řečeno).  Ale Švýcaři se aspoň referendem ozvali, kdeždo my ani nepípli, resp. pípáme tady v těchto dost neplodných diskusích se stále stejnými návrhy - dovede si někdo vůbec představit, jak by se zrealizoval nápad všechny muslimy - včetně 2. a 3. generací, které se v Evropě za těch 40 let stihly nakotit - poslat zpátky odkud přišli??? Myslí si snad někdo, že v jejich původních zemích by je chtěli zpátky? Byla by z toho 3. světová! To nemá vůbec logiku a nelze to zrealizovat a jsou to jen ubohé výkřiky do tmy. Rusové vypadli od nás, ale to byla organizovaná armáda, která musí respektovat rozkazy -  a nebyly jich miliony!!! A bylo to v jednom státě! 

Otevřeně tady říkám, že nikomu nechci dávat rozumy, páč můj rozum nestačí na řešení tohoto problému, jehož vývoj mě naprosto děsí!!!! Všechny ty záležitosti kolem a kolem jsme už tady rozebrali. Že nechceme rozšiřování islámu v Evropě, že se bojíme, co bude za 50 - 100 let, že islám je militatní náboženství, že muslimové s námi - "nevěřícími psy" nebudou mít slitování, že hrozí buď násilné přijetí něčeho, co nechceme, nebo ponížení a zotročení.

Tak teď - páč já fakt nevím, co s tím dělat, to přiznávám otevřeně, bych tady strašně ráda přečetla a potom maximálně podpořila nejaký rozumný a fakt realizovatelný nápad. Samozřejmě nenásilnou formou, válka by nebyla to pravé. Politická strana bude na prd - zas by jen hrabali prachy. Občanské hnutí? Ovšem v rámci celé Evropy! Nevím. Ale doufám v něco fakt rozumného a ať se to už hne!

Zdareček!:-/

Leoš 30.12.2009 22:18

Re: Má už konečně někdo nějaký reálný návrh????

Mám obavy, že tahle situace nemá řešení. Náš osud je nejspíš zpečetěn.

dhimmi 30.12.2009 22:46

Re: Má už konečně někdo nějaký reálný návrh????

Jediné řešení je odsun těchto nepřátel všeho nemuslimského tam kam patří-domů do islámských zemí,které samozřejmě bude třeba znovu dobýt a nastolit tam protektoráty takové,jaké jsou teď v Iráku a Afghánistánu.Pokud se toto neuskuteční,tak se naši potomci  jednou stanou otroky muslimských pánů.

Ibalgin 30.12.2009 23:17

Re: Má už konečně někdo nějaký reálný návrh????

Počkejte v klidu na konec roku 2012. Vznikne jednotné náboženství. 8-o

Ibalgin 30.12.2009 23:41

Re: Má už konečně někdo nějaký reálný návrh????

Pokud se mýlím, tak máte pořád šanci stát se 4. manželkou nějakého Turka. Třeba to nebude tak zlé a s věkem budete ráda, 6e budete mít šátek, vzláště pokud přijde to globální oteplování. 8-o

Kachlík 31.12.2009 0:04

Re: Má už konečně někdo nějaký reálný návrh????

Muslimský problém v Evropě nemá řešení. Jejich porodnost je o mnoho vyšší a přistěhovalecké zákony demokratické, takže zákonitě tichou cestou "porazíme vás v posteli" vytvoří nezanedbatelnou komunitu, získají v demokracii politický vliv a ten pak využijí k prosazení svého pojetí společnosti. S ostatními věřícími se vyrovnají podle pravidla "v sobotu budem zabíjet židy, v neděli křesťany, ateisté a multikulti za svou víru umírat nejspíš nebudou, takže přijmou islám nedobrovolně. Znáte jinou perspektivu?

ignorant 31.12.2009 11:09

Re: Má už konečně někdo nějaký reálný návrh????

Já myslím, že multi-kulti konvertujou dobrovolně. Teda pokud mají z čeho konvertovat ...

M. 31.12.2009 0:03

Re: Má už konečně někdo nějaký reálný návrh????

Evropské muslimy odmuslimovat.

Ale ne centrálně, protože oni také nemají hlavu. Jsou síť.

Musíme proti nim postupovat jejich vlastními zbraněmi: Usilovnou anti-dawa' kampaní vedenou face-to-face, člověk k člověku. Z milionů  Evropanů se musí stát misionáři vlastní kultury, kteří směsí ostentativního pohrdání a upřímné nabídky přijmout je mezi nás přivedou místní muslimy ... prostě z nich udělají normální lidi. Ano, zpočátku to bude o dršťku, ale je to jediná cesta.

Od netuzemských muslimů se izolovat, imigranty nepřijímat, z EU pro jiostotu vystoupit.

ity 31.12.2009 0:18

Re: Má už konečně někdo nějaký reálný návrh????

Myslím,že toho můžeme dělat velmi málo.Společenské děje mají setrvačnost.To,že nechceme mít děti,že jsme duchovně vyprázdnění,orientovaní na spotřebu a pasivní zábavu,činí naši civilizaci úpadkovou a neschopnou se bránit.Expanze islámu je možná jen díky tomu.Islám měl vždy světovládné ambice,vždy tomu tak bude a pravověrný muslim ani nesmí jinak.Imigrace a demografický vývoj nás přivede do situace,kdy v některých státech EU začnou získávat většinu v parlamentech a vládě muslimové (25-30 let)domorodé obyvatelstvo bude přestárlé a nastávající generace nebude schopna jim zajistit kvalitní stáří.Nejde to asi zastavit.myslím si, že to ale lze přibrzdit,v oblastech rozumných vlád i ve značném rozsahu.Dle mého soudu k tomu budou třeba 3 kroky:

a) Označit místa v koránu,která jsou v rozporu se zákony,lidskými právy.Všehcny muslimské organizace a jejich představitele vyzvat k veřejnému zřeknutí se těchto částí.Jejich propagaci,nebo vyznávání kriminalizovat a jejich nositele persekuovat.Tento postup vyžadovat od svých zástupců v parlamentu a senátu.

b)země s nadpoloviční většinou seniorů je snadná kořist

- podpořit porodnost domorodců + podpořit imigraci mladých lidí - nemuslimů. (nejlépe křesťanů z muslimských zemí - souvisí s třetím bodem)

c)křesťanská misie mezi zdejšími muslimy - ateismus je pro ně nepřitažlivý a nemá duchovní sílu ke konfrontaci.

mos 31.12.2009 9:50

Re: Má už konečně někdo nějaký reálný návrh????

Tak to jsme úplně bez šance.

A) Korán nemůžeme měnit a ani označovat, která míst jsou v rozporu..... To se dá změnit jen válkou.

b) se stárnutím populace taky nic neuděláme, je to důsledek civilizačního pokroku a nechuti vzdělaných omezovat se dětmi. Křesťanů z muslimských zemí není mnoho, zato nám tu roste jako z vody cikánský kmen,který si ještě platíme z daní, ale to nám moc nepomůže.

c) křesťanské misie moc nepomohou, muslim nesmí pod hrozbou smrti konvertovat ke křesťanství. Paradoxně, nejvíc s muslimy dokázali zatočit v bývalém Sovětském svazu, dokonce je naučili pít, jíst vepřové a pochovávat mrtvé na společných hřbitovech s ostatními. Chtělo to ještě takových 50 let, teď se to vrací do starých kolejí a problémů přibývá.Současnou situaci v Evropě bych přirovnal k situaci ve Španělsku za vlády F. Aragonského a I.Kastilské. Těm se muslimové začali vymykat z rukou a tak je vojensky porazili a vyhnali. Bohužel k tomu asi spějeme taky.

 

ity 31.12.2009 11:58

Re: Má už konečně někdo nějaký reálný návrh????

ad c)nemáte tak úplně pravdu.Ano muslim nesmí pod trstem smrti konertovat ke křesťanství,nicméně se tak děje i přesto.V Evropě je sankce zatím vymahatelná jen rodinným klanem.Misie má,dle mého soudu velkou naději na úspěch.

herdekbabka 30.12.2009 21:53

děsím se té neznalosti historie ať už z lenosti nebo záměrné. Smutné je že se vloudila i sem

Pohodlné přebírání myšlenek a idejí od historie neznalých či zámerných pisálků. Doporučuji - zavzpomínat si na prastará přísloví našich předků - ZLO PLODÍ ZASE JEN ZLO   a neplést si příčínu s důsledkem.  Vidíte co je teď - ale co to zavinilo je vám bohužel pro nás všechny úplně fuk. Hlavně že máte plnou hubu svobody a sebeurčení a vlastních práv. Prava druhých jsou Vám úplně fuk. A přitom docela stačí jen kouknout se na WIKIPEDII - Stát Izrael - a máte tam všechno.Už za krize v minulém století začali angláni a spol. -  ty chudší židovské víry vysídlovat na území Palestiny. Proč -no asi proto aby se jich zbavili ... Jen ty bohaté si nechali... proč asi?

Po válce - OSN dne 14.5.1947 rozdělila Palestinu na dva státy na arabský a židovský. arabské obyvatelstvo bylo vyhnáno a bylo vyhnáno ještě repete. Z původních 14100km2 so zvětšilo území na dnešních 20770km2... dodnes jsou ta zabraná úzení .. vedena jako okupovaná- západní břeh Jordánu,  Východní Jeruzalém a Golanské výšiny.  Přes všechny výzvy a deklarace OSN o navrácení okupovaných území -si Izrael nadále dělá co chce..

Nejmíň tři generace vyhnaných palestinců žili v nelidských podmínkách ve vyhnaneckých táborech, ti šťastnější co se dostali do Evropy - a původci jejich neštěstí je brali , protože možná neměli čisté svědomí, nebo potřebovali lidi na ty horší práce co se jim nechtělo dělat a  získali novodobé otroky- když už jim ubývali vlastní.. díky osvobozování se z kolonizace...

Tak co to má dělat....  a my to bohužel odnášíme...

Alexa 30.12.2009 22:09

Re: děsím se té neznalosti historie ať už z lenosti nebo záměrné. Smutné je že se vloudila i sem

No jo, to je hold tím, že oni za války stráášně trpěli a proto jim to budem muset splácet celý svět už navěky. A také tim, že Izrael je takovým satelitem v oblasti blízkého východu.

herdekbabka 30.12.2009 22:22

Re: děsím se té neznalosti historie ať už z lenosti nebo záměrné. Smutné je že se vloudila i sem

já bych napsala rozkladným satelitem s velkými ambicemi/ vývoj bojových robotů/... a když si tak promítnu  to stráášně... ono je to jaxitaxi...

Leoš 30.12.2009 22:22

Re: děsím se té neznalosti historie ať už z lenosti nebo záměrné. Smutné je že se vloudila i sem

Tady asi bude příčina militantního islámu.

iko 30.12.2009 22:41

Re: děsím se té neznalosti historie ať už z lenosti nebo záměrné. Smutné je že se vloudila i sem

A co udelaly narody Indie a buddhiste, kdyz tam vtrhl islam, a dobyl je? To co pisete je racionalizace vlastniho antisemitismu.

dhimmi 30.12.2009 22:57

Re: děsím se té neznalosti historie ať už z lenosti nebo záměrné. Smutné je že se vloudila i sem

Babičko nešťastná,jde vidět,že jste chodila do školy opravdu hodně dávno.;-(

herdekbabka 31.12.2009 0:37

Re: děsím se té neznalosti historie ať už z lenosti nebo záměrné. Smutné je že se vloudila i sem

mno  wikipedie je vaše parketa- nahrazuje vám vědění... stačí jen umět číst

ity 30.12.2009 23:29

Re: děsím se té neznalosti historie ať už z lenosti nebo záměrné. Smutné je že se vloudila i sem

Madam,Děsíte se právem, z dějepisu máte 5 a znovu do školy!

Alexa 30.12.2009 23:32

Re: děsím se té neznalosti historie ať už z lenosti nebo záměrné. Smutné je že se vloudila i sem

"madam" zde není zkoušena z dějepisu, nýbrž vyjadřuje svůj názor. Co se říká ve škole nemusí být vždy tak úplně pravda.

ity 31.12.2009 0:31

Re: děsím se té neznalosti historie ať už z lenosti nebo záměrné. Smutné je že se vloudila i sem

Ano, ve škole se neříká vždy tak úplně pravda.Ignorování nastudovatelných faktů,jednostranný pohled a zděšení nad názorem někoho jiného nás ovšem k pravdě také nepřiblíží

Sven Australan 31.12.2009 4:24

Re: děsím se té neznalosti historie ať už z lenosti nebo záměrné. Smutné je že se vloudila i sem

 Tak ted se ta "herdekbaba" konečně projevila !  Nejen, že je to promuslimská krxva, ale i tichá neonaci. Prý, za všechno mohou Židi a Izrael ! Nevím, jak "nečisté svědomí" vůči Palestincům mají Holandani, Dánové, Švédové, ale tam mnoho těchto pronásledovaných chudáčků přišlo a po krásném přijetí, jen se okoukali, tam začali dělat ( a dělají) bordel !    Já osobně, mám s muslimskými sousedy zkušenosti jiné, je to banda líná (na Socce),drzá a arogantní. Nejvyšší procento násilí a jiné kriminality, mají v Austrálii právě muslimové !

mos 31.12.2009 10:05

Re: děsím se té neznalosti historie ať už z lenosti nebo záměrné. Smutné je že se vloudila i sem

To máš pravdu. V podstatě se muslimové k domácímu obyvatelstvu chovají podobně, jako se chovali Evropané k původním obyvatelům Ameriky a Austrálie. Po okoukání je začali vytlačovat a zabírat jim prostor. A protože byli na vyšší technické úrovni, šlo to docela rychle.

Muslimové na vyšší technické úrovni nejsou ale mají vysokou porodnost a jsou organizováni přes víru. Zatím jich ještě není v Evropě  moc, hodně je jich nevzdělaných a tak dělají bordel. Ale mnoho jich studuje a pracuje, začínají obsazovat důležitá místa ve státní správě, politicky se organizují a připravují se na převzetí svého podílu moci. Až budou procentuelně zastoupeni stejně jako původní obyvatelstvo, potom nastanou opravdové problémy. Prostě, historie se opakuje, tentokrát není pro nás vyhlídka růžová.