7.12.2019 | Svátek má Ambrož, Benjamin


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Burda 24.11.2019 23:01

Autor se diví, že se Babiš nebrání různým nařčením. Jenže kdyby žaloval Babiš, musel by dokázat, že lžou. Stačilo by nedokázat, a bylo by to stejné, jako potvrzení jejich pravdy.

A co kdyby při dokazování vyšli na světlo Babišovi kostlivci ze skříní? Něco, co zatím netuší ani nejzavylejší Babišův odpůrce?

P. Grigar 25.11.2019 9:04

..no jo, to by potom sveřepí šakali zavile vyli na bílý měsíc. I ti nejzavylejší..

M. Pivoda 24.11.2019 20:42

Zaujalo mne argumentování logikou (níže v diskuzi). Nikoliv konkrétní případ Babiš. Podívejme se tedy na logiku kolem StB.

Připomenu, že kandidát vstupu do KSČ měl čekací dobu 2 roky před svým vstupem do KSČ (kde musel vědomě odpřísánout věrnost ideálům komunismu).

Během té dvouleté čekací doby se kandidát musel nutně dozvědět, že pro organizaci KSČ pracuje organizace StB. A že organizace StB je podřízena organizaci KSČ. A že tedy když vstoupí do KSČ, bude StB pracovat (svými specifickými metodami) i pro něj osobně. S tím vědomím všichni kandidáti do KSČ vědomě vstupovali.

Nemohu proto pochopit, jak bývalí členové KSČ mohou dnes tvrdit, že oni byli jenom (!) členové KSČ, ale s StB nemají vůbec, ale vůbec nic společného.

A že jim to lidé kolem uvěřili a tolerují je, zatimco faktické oběti StB odsuzují.

Ha. Ha. Ha.

Toto je logika, která zaujala mne.

M. Zdobinský 24.11.2019 19:53

Je velmi dojemné, jak vždycky jednou za čas někdo na obranu Babiše zkusí metodu relativizace hodnot. Ne všichni udavači STB byli svině, z čehož přesmyčkou plyne, že i Andrej "mohl být" vlastně takový hodný a nevinný udavač. Pěkně děkuji autore, ale ono z téhož vlastně plyne, že mohl být taky pěkná svině. Těch tam statisticky pravděpodobně bylo víc.

Ś. Svobodová 24.11.2019 19:21

Důkazy že byl agent (ne důstojník StB) jsou, jeho papíry jsou na internetu běžně k nahlédnutí. Od člověka jeho pracovního zařazení se to muselo očekávat. Na rozdíl od tisíce bonzáků udávajících své kamarády, sousedy a spolupracovníky ale podle papírů měl spíš bonzovat hospodářskou kriminalitu - pro republiku nevýhodné vývozy surovin, antidumpingy a hlásit podezření na špionáže.

V. Petr 24.11.2019 19:40

Máte pravdu! Mě to připomíná jiný případ. V jednom podniku sebrali u vrátnice policajti (tehdy vlastně příslušníci VB) jednoho pracovníka a jeho otec tvrdil, že to bylo proto, že že vyjadřoval "nevhodně" o politice. Brzy se ale ukázalo, že na něj vrátný skutečně zavolal policajty ale z toho důvodu, že tam obtěžoval nezletilé školačky...

I. Mertl 24.11.2019 20:22

To je logika, pane Vaňuro! Naznačujete tím Babišovu pedofilii?

V. Petr 24.11.2019 20:44

Ale vůbec ne. To, že ten vrátný "spolupracoval" s policií z velmi dobrého důvodu, ale příbuzný pachatele ho obvinil z důvodu nepřijatelného.

Pokud Babiš na nikoho nedonášel "protistátní postoje" ale sledoval např. možnou hospodářskou kriminalitu, neřku li hospodářské poměry v zemi, kde působil, nelze mu nic vyčítat!

Š. Šafránek 24.11.2019 13:28

Autor se veze na vlně současné relativizace. Podpisem vázacího aktu získal spolupracovník možnost rozvíjet svoji kariéru, čehož Babiš využil vrchovatě. Nikoho neudal? Budiž mu to připočteno k dobru. Výhody, které tím získal, mu umožnily po převratu rozjet pohádkový byznys. Což už tak úplně v pořádku není, ale taková byla doba. Problém je, že nyní vede demokratickou zemi, což by se nikdy nestalo, kdyby právě na počátku všeho nebyla jeho ochota výt s vlky.

L. Písařík 24.11.2019 18:01

A vy Šafránku, máte rukolapný důkaz, že Babiš podepsal? Nebo je tak mlátíte prázdnou hubou.

Ś. Svobodová 24.11.2019 19:08

Omyl. Demokratickou zemi by nikdy nevedl, kdyby pro členy vlády platilo lustrační osvědčení jako pro každého vyššího úředníka. Ale byla to ČSSD a KDU kdo to Babišovi umožnili.

K. Křivan 24.11.2019 12:55

Byli vyděrači a byli vydíraní.

Ti vydíraní za moc nemohli, ale ti vyděrači, důstojníci StB ti měli už v roce 1990 všichni viset ! Vedle UV KSČ a jiných komoušských sviní.

P. Grigar 24.11.2019 14:43

R^

M. Pivoda 24.11.2019 11:18

Minulost: "Měl jakési opletačky s StB." Co ta věta ale fakticky znamená? Měl snad on opletačky s StB, nebo měla StB opletačky s ním? Viz více zde:

O jedné spolupráci se Státní bezpečností v zrcadle několika názorů

http://blog.aktualne.cz/blogy/herman-chromy.php?itemid=35274

K. Salajka 24.11.2019 9:33

Udavač není, kdo svojí pomluvu sděluje veřejnosti. Což ovšem neznamená, že by neměl nést následky. Nedělají to za úplatu ale většinou dobrovolně . Často jde o pracovníky médií, kteří tím, že k pravdivým informacím přidají pomluvu, nepodloženou spekulaci, snižují hodnotu všech informací. Právě v médiích je takové usměrňování honorováno. Další způsob jak financovat zkreslující pomluvy je maskovat je prací pro Neziskovou organizaci /nejlépe Transparency international/, přes IT firmu a podobně. Kvalifikovaný pomlouvač je ten, kdo obviní někoho z trestného činu. Tento způsob je oblíbený proto, že podání trestního oznámení není nikdy trestným činem, pokud oznamovatel sdělí, že "se domnívá, že dostal informaci od nezjištěného zdroje" atp. Piráti korespondencí s Bruselem kopírují jednání oblíbené od dob knížat Velké Moravy - za laskavého a "nezištného" přispění cizí mocnosti změnit vnitřní mocenské poměry. Odkud čerpají zdroje naznačuje intenzivní /nyní skrytá/ snaha o legalizaci drog a změna postoje z piráta na drába ve vztahu k internetu.

V. Čermák 24.11.2019 11:34

R^

V. Petr 24.11.2019 19:44

Připomínám, že v některých zemích, např. Japonsku bylo takové jednání vždycky ZCELA NEPŘÍPUSTNÉ. Japonec nikdy nepodrazí svou zemi ve vztahu k cizině a kdyby to udělal, doženou ho až k sebevraždě!

M. Kůrka 23.11.2019 19:07

nenápadná ale pravdivá připomínka mezi řádky...ten největší a nejotrlejší udavač mezi komentátory byl pan slepička,šplhal po zádech ksč,dnes kupodivu komentuje na eurosportu...autor ho připomněl jen velmi decentně...

J. Jurax 23.11.2019 16:57

Inu, jest důležité si správně vybrat na koho budete udávat a na koho nadávat. Chybíte-li, udají Vás.

M. Pivoda 23.11.2019 15:23

Dnes vás udává každodenní technologie. Dnes žijeme v technologicky intenzivní době.

Většina Američanů si myslí, že jsou neustále sledováni. Podle nové studie Pew Research si více než 60% Američanů (správně) myslí, že je nemožné projít každodenním životem, aniž by je sledovaly společnosti nebo vláda. Také se jim to nelíbí. Asi 69% Američanů je skeptických k tomu, že společnosti budou používat své soukromé informace způsobem, který jim vyhovuje, zatímco 79% si nemyslí, že společnosti z toho nevyjdou čisté, pokud tyto informace zneužijí. Přes tyto obavy si více než 80% Američanů myslí, že nemají kontrolu nad tím, jak jsou jejich informace shromažďovány.

Výsledky poskytují důležitý kontext ohledně dlouhodobé otázky, do jaké míry Američanům opravdu záleží na soukromí, zejména proto, že používání umělé inteligence rozšiřuje hlad byznys společností po stále větším množství dat. Dobrá zpráva: existují některé pohyby správným směrem. Regulátoři byli více pozorní při vyšetřování technologických společností z důvodu porušení soukromí a aktivisté účinně protestovali proti veřejnému i soukromému použití rozpoznávání tváří. Přesto je pravda, že průměrný spotřebitel nedokáže s shromažďováním osobních údajů udělat nic a bude to chvíli trvat, než se to skutečně změní.

M. Pivoda 23.11.2019 15:24

Zde je originální text v angličtině.

Most Americans think they’re being constantly tracked. More than 60% of Americans (correctly) think it’s impossible to go through daily life without being tracked by companies or the government, according to a new Pew Research study. They also don’t like it. About 69% of Americans are skeptical that companies will use their private information in a way they’re comfortable with, while 79% don’t believe that companies will come clean if they misuse the information. Despite these concerns, more than 80% of Americans feel they have no control over how their information is collected.

The results provide important context on the long-running question of how much Americans really care about privacy, especially as the use of AI expands companies’ hunger for ever-more data. The good news: there are some moves in the right direction. Regulators have been more attentive to investigating tech companies for privacy violations, and activists have effectively protested public and private uses of face recognition. Still, it’s true that the average consumer can’t do a lot about personal data being collected, and it’ll be a while before that really changes.

M. Pivoda 23.11.2019 16:22

Jak se lze bránit sledování na ulici kamerou?

Umělci používají módu k oklamání dohledu. Správný make-up může zmást systémy rozpoznávání obličeje a skrýt vaši identitu.

Artists are using fashion to fool surveillance. Makeup, used in the right way, can confuse face recognition systems and hide your identity.

L. Dočekal 23.11.2019 13:48

Komouši měli estébáky,my máme Elfíky.Práskači,jedni jako druzí

J. Tulejová 23.11.2019 19:53

R^

B. Hančl 23.11.2019 12:48

A co pirátští udavači? Ti nikomu nevadí? Mě ano, mastný skalp udává do Bruselu, cizí moci, jen to fikne.

P. Grigar 23.11.2019 13:15

.. ale not ak, však to znáte, udávat se nemá, ale nahlásit se to musí.

P. Grigar 23.11.2019 11:58

.. potenciální udavače ve svém okolí jsem si testoval jednoduchou metodou. Citlivou a většinou také smyšlenou informaci jsem utrousil pouze před vybraným pokusným králíkem a potom už jen čekal na reakci. Nefungovalo to sice na 100%, jak jsem zjistil později, ale jakési výsledky byly..

K. Křivan 24.11.2019 13:03

A k čemu je dobré, že víte kdo vás udává, když nejste ochoten nebo schopen ho zlikvidovat ?

P. Grigar 24.11.2019 14:51

.. to posouzení je na každém z nás, ale dle mého je vždy dobré vědět. Jeden nikdy neví, jak se doba změní.. a dokud žiju, doufám.

Jedno je isté vodka a pomsta. Najlepšie chutí studená... © Elán -

Pištoľ

V. Čermák 23.11.2019 10:58

Poslední dobou se o Babišovi už neříká, že byl Práskač, či Udavač, jelikož se nepodařilo dohledat ty napráskané, či udané. Nyní se spíš už jen tak Obecně STBuje, někteří výlupci dokonce ŠTBují. Co ale budou dělat, až vyhraje další soud? ;-O;-O;-O