7.5.2021 | Svátek má Stanislav


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Mentalita otroků

Ve své době, když její milovaná Británie byla zmítána ve společenském chaosu vyprovokovaném zbytnělým socialistickým egem odborových předáků, prohlásila jedna z největších politických osobností historie, baronka Margaret Thatcherová, že léčit naše problémy socialismem je jako léčit leukemii pijavicemi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 11.1.2016 1:12

Re: Poněkud mne zarazila

No, poněkud se mýlíte, zkuste si o tom něco zjistit ...

J. Jurax 11.1.2016 1:10

Re: Poněkud mne zarazila

Je to prosté - zdravotní sestra musí tvrdě makat. Injekce nebo s odpuštěním pokálený pacient se nedá ožvanit - a "humanisticky založeny" a "sociálně cítící" dobroser nic jiného neumí.

M. Prokop 10.1.2016 22:26

Re: Jen bych upozornil,

Nepochopil ... tedy vy, ne já.

L. Novák 10.1.2016 15:40

Re: PROČ už dávno nebyl dolar nahrazen jinou měnou

A co vám vlastně brání prodat své dolary a místo nich si koupit ruble? Máte to ve svých rukou, nečekejte, že dolar nahradí někdo "shora"... :-P

L. Novák 10.1.2016 15:37

Re: Máte naprostou pravdu

"Dělnická třída" jsou dnes nejspíš všichni, kteří nemají své živobytí založené na penězích procházejících státním rozpočtem nebo na povinnostech občanů stanovených nějakým zbytečným zákonem z donucení čerpat službu nebo věc, kterou by si sami svobodně nikdy nekoupili.

V. Vaclavik 10.1.2016 10:01

Re: Poněkud mne zarazila

Jako ostatni, nerikam, ze jste to nenapsal spatne, ale problem je v nasazeni kvalifikace moc vysoko, temi dobrosery, kteri pro nase 'dobro' ustanovili v zakone, ze sestry v nemocnicich maji mit vysokoskolske vzdelani (aspon tak jsem to v televizi slysel od kapacit v medicine). A ovsem je to tak nastavene pro nase 'dobro'.

B. Rybák 9.1.2016 23:56

A koho nám pan Kříž

doporučuje volit? A koho by doporučil volit ve Velké Británii (Camerona)?

J. Navrátil 9.1.2016 23:12

Re: Poněkud mne zarazila

Dobře, vtipně a bohužel pravdivě napsáno.

P. Vaňura 9.1.2016 22:56

Čímž samozřejmě ukázala celou zrůdnost své vlády...

Es komm den Tag...

P. Vaňura 9.1.2016 22:54

PROČ už dávno nebyl dolar nahrazen jinou měnou

Dlouho se tvrdilo, že to bude Euro...

P. Vaňura 9.1.2016 22:52

Pane Janyška, a jak postavíte ARMÁDU?

Obávám se, že za "sponttánní řád lidské interakce" lidé umírat nepůjdou...

P. Vaňura 9.1.2016 22:51

Máte naprostou pravdu

Je třeba, aby na tyto pseudohumanisty konečně, tentokrát opravdu, dopadla pěst dělnické třídy, která to vše musí financovat. K "dělnické třídě" počítám i ostatní lidi, pracující za mzdu v POTŘEBNÝCH oborech, třeba zmiňované nemocniční sestry.

Když fo fungovalo Heydrichovi a Gottwaldovi, proč by to nemělo fungovat dnes???

M. Bílý 9.1.2016 20:14

Re: Poněkud mne zarazila

Nádherně jste to napsal, pane Schwarzi. Myslí Vám to a spojuje do souvislostí. Rád Vás čtu.

J. Schwarz 9.1.2016 19:55

Poněkud mne zarazila

dnešní televizní reportáž, kterak citelně chybí nemocniční personál takže je nutno zavírat oddělení v mnoha zvlášť malých nemocnicích. Při té příležitosti mi totiž napadlo, kolik je tady verbálních dobroserů, absolventů nejrůznějších "humanitních studií" toužících spasit svět, pomáhat "potřebným" třeba i někde v Ugandě, začleňovat Rómy, pečovat o lesbičky, gaye, prostitutky a organizovat jim všeliké parády, umožnit plnohodnotné sexuální vyžití nejrůzněji tělesně i duševně postiženým... jak je možné že v nemocnicích tito "humanisticky založení" a "sociálně cítící" lidé chybí? Nebude to tím, že získat doktorát za "studium osobnosti papouška šedého" nebo "Postavu kyborga v diskurzu kyberfeminismu" je neskonale jednodušší než vystudovat na zdravotní sestru? Usadit se v některé z "neziskovek", dojit granty z EU i z MPSV či od Dientbiera, obrážet demonstrace proti xenofobii a vyrábět webové stránky "Čechy v Česku nechceme" je mnohem víc "cool" a "in" než jakákoli smysluplná práce. A všichni se znají, tykají si a navzájem si přihrávají peníze i posty ve státní správě, neziskovkách i "akademické sféře". Je to ještě větší bor..del než za toho originálního socíku, jen dnes je možné svobodně odejít, ale zase není kam!

J. Krásenský 9.1.2016 19:06

Re: Jen bych upozornil,

Nevím, kdo jste Vy, ale podle nicku bych typoval vejce.

D. Green 9.1.2016 18:34

Re: Nic nového

Máte problém ? Tak si ho vyhryžte. Vy mi taky!

Ś. Svobodová 9.1.2016 18:23

Píšete mi z duše.

Jen ten závěr nevidím nijak optimisticky. EU nám žádným způsobem nedovolí změnu diskurzu. Dnes paní kancléřka poslala vodní děla na demonstraci proti imigrantům.

J. Lancik 9.1.2016 18:23

Re: Jen bych upozornil,

Zkuste vzpomenout na leta sedesata, na protivenstvi francouzkeho prezidenta de Gaulla. Ten si vymenil veskere francouzke dolarove rezervy za zlato. Bank of America musela vyhovet heslu "Our dollar as good as gold" a Francouzum zlato vydat. Jaka byla celkova hodnota transakce uz si nepamatuju. De Gaulle vsak ve svych protivenstvich pokracoval, Veskera francouzka vojska vynnal z velitelstvi NATO a clenstvi omezil jen na ucast ve vrchnim veleni. Tehdy byly US-francouzke vztahy opravdu mizerne. De Gaulle vic kamaradil s Nemci, Amici zase s Anglany.

M. Prokop 9.1.2016 15:47

Re: Jen bych upozornil,

"dolar není silný proto, že hospodářství USA je silné, ale proto, že je dolar mezinárodní platební jednotkou."

Slepice nebo vejce? :-P

M. Prokop 9.1.2016 15:46

Re: Jen bych upozornil,

Ano, ale ....

Bohužel, i tam to bohužel nejde dobrým směrem.

Z. Rychlý 9.1.2016 15:23

Re: Nic nového

Nechte si své nálepky a zelené triky pro sebe !

Z. Rychlý 9.1.2016 15:21

Re: Jen bych upozornil,

Je to tak, pane Krásenský.

Jsou to nafukovači bublin. Kvantitativní uvolňování - to je newspeak první kategorie.

D. Green 9.1.2016 12:49

Re: Nic nového

Statečný člověk, na svém blogu nemá povolenou diskusi. :))))

D. Green 9.1.2016 12:43

Re: Nic nového

Je nemocný.

K. Janyška 9.1.2016 10:04

Jděte do háje s vaší jakousi svobodnou a prosperující

společností. Nic takového není !!! Je jen neustále se rozšiřující sponttánní řád lidské interakce a lidského světa. Kdo buduje jakousi společnost, buduje kolektiv poslušných a podřízených vrchnosti, tedy socialismus.... Dzp.

P. Lenc 9.1.2016 8:58

Re: Otázkou zůstává, zda

Jedno nevylučuje to druhé.A to je ten fór.

J. Krásenský 9.1.2016 7:48

Re: Jen bych upozornil,

Pane Humle, dolar není silný proto, že hospodářství USA je silné, ale proto, že je dolar mezinárodní platební jednotkou. Kvantitativní uvolňování, které obamova administrativa prováděla poslední leta, by bez toho (že je dolar mezinárodní platební jednotkou) dolar znehodnotilo. Inu poučili se. Pokud si dobře vzpomínám, tak v osmdesátých letech USA zveřejnili, že až třetina bankovek - dolarů, která obíhá po světě, je falešných. Prý z dílny arabských států a Iránu. I podivili se, že to s hodnotou dolaru celkem nic neudělalo. Tož tak. Jenže dolary netiskne vláda USA, ale FED a vláda je zadlužená až dvaceti tisíci miliard dolarů. Bublina se stále nafukuje a nejde o to jestli praskne, ale kdy. Mimochodem, kdo drží kasu, tak si diktuje podmínky.

T. Czernin 9.1.2016 6:39

Otázkou zůstává, zda

je americký dolar skutečně tak silný, protože americké hospodářství stojí na pevných nohách, nebo jen proto, že ti ostatní jsou prostě slabí a mizerní a reálné srovnání není s čím a kým provést...

Z. Čábelka 9.1.2016 5:32

Re: Světu vládne fašismus maskovaný nefunkční demokracií

Dobré ráno Vám přeji.

Děkuji Vám za doplňující názor. Souzním s Vámi i autorem.

Pěkný den Vám i ostatním přeji.

J. Huml 9.1.2016 4:57

Jen bych upozornil,

Ze Spojene Staty, nebo Usaci, jak tvrdi bolsevicka propaganda, jsou stale tou zemi svobody. Prese vsechny socialni programy navrzene Obamovou administrativou, hospodarska situace Spojenych Statu je dnes celkem na pevnych nohach; jako spolehlivy indikator je hodnota US dolaru a take nedavne zmeny ve strategii energeticke sobestatecnosti Spojenych Statu. Bolsani, jdete se bodnout, tohle se neda okecat.