10.12.2022 | Svátek má Julie


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Měli bychom držet spolu

Přežili jsme několik vln germanizace, přežili jsme nacistickou diktaturu s její čistotou rasy, přežili jsme komunistickou diktaturu „proletářského internacionalismu“ a zajisté přežijeme i další marxistický pokus o změnu charakteru jednotlivých evropských národů islamizací, kterou nám vnucují šéfové unie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Vencovský 10.6.2018 13:52

Slované, Česko

Na letišti v Pekingu se mě ptal číňan, dobře oblečený, odkud jsem. Řekl jsem z Czech. r., pokrčil ramenama, říkám, ve středu Evropy, pokrčil ramenama, říkám v sousedství Německa, opět mu to nic neříkalo.

K. Janyška 10.6.2018 18:44

Re: Slované, Česko

Oni žerou hady a potkany... Dzp.

M. Mikulec 10.6.2018 10:41

Vlady maji rady

Mestske obyvatelstvo, protoze je snadneji manipulovatelne. U venkovanu obvykle neuspeji,ti maji svuj zpusob zivota a zmenit ho nejde jen tak jako pro mestskeho cloveka zavrit suplik v kancelari.

L. Novák 10.6.2018 8:02

Český (moravský, slovenský) venkov a zdravý selský rozum?

No to je mi dobrý fór... :-D Kde by se tam vzal, na zkolektivizovaném a po starých bolševických pořádcích snícím venkově? :-)

V. Kotas 10.6.2018 9:57

Re: Český (moravský, slovenský) venkov

Na tom venkově, kde se ctí grunt, předkové, je toho zdravého selského rozumu stále o hodně více, než v pražské kavárně a u panelákových zelených.

J. Kanioková 10.6.2018 18:19

Přesně..

V. Kotas 9.6.2018 18:42

Venkov, vesnice ještě celkem drží při sobě, jak

bývalo zvykem. Jen se tam nesmí přistěhovat moc náplav najednou a to takových, které mají snahu starousedlíky poučovat o tom, jak mají žít. A když není po jejich, začnou " bombardovat " úřady stížnostmi na vše možné - vůní venkova ( smradem prasečáku ) počínaje.

J. Ptáček 9.6.2018 9:26

Stará "láska" nerezaví

Dosvědčiti mohu, že Rusové s ostatními Slovany nikdy bratrsky, nýbrž nepoctivě a sobecky smýšlejí.Jak směšné, jak nepraktické, bylo by tedy s tajným nepřítelem svým, který rouchem bratrským chtivost svou zakrývá, bratrovati se.Přiznávám se, že mi Maďaři, co zjevní nepřátelé Čechů a Slávů, jsou mi milejší, než Rusové, kteří s jidášským políbením přicházejí vstrčiti nás do kapsy. Čechové jsme a Čechové hodláme zůstati na věky a nechceme se stát ani Němci, ani Rusy, a proto budeme k Rusům chladní, nechceme-li je dokonce nenáviděti.

Karel Havlíček Borovský, Pražské noviny z roku 1846, číslo 20, strana 82, článek "Slovan a Čech"

vlastenecký novinář uznávaný i komunisty

P. Harabaska 9.6.2018 16:52

Re: Stará "láska" nerezaví

Abyste se z těch Havlíčkových slov napsaných před 172 roky a za zcela jiných poměrů sociálních a politických nepos..l. Dnes je to moderní házet na jiné, především na Rusy, lejno. Takže chutě do toho! Kdoví, jakého jste věku a komu jste lezl do recta před více než 30 roky. Každý nechť si sám a pro sebe udělá revizi toho, co jej obklopuje a co podle toho může - pro sebe - očekávat. Dnes je přece modernější chodit ve stopách vyhnaných brněnských Němců do nebo nejnověji z Pohrlitz (Pohořelic), nežli si vzpomenout, kde jsou zapomenuté pomníčky na trase pochodů smrti vězňů z koncentračních táborů, mezi nimiž byla i řada Čechů. Ubozí brněnští Němci! To budou asi jiní než ti, kteří mé v Brně žijící předky uráželi slovy tschechisches Plebs, tschechisches G’sindel, když si vyšli na procházku do brněnských čtvrtí obývaných Němci.

F. Houžňák 9.6.2018 18:36

Ubozí brněnští Němci měli prý za války za oblíbenou

zábavu chodit se dívat na popravy Čechů, a o lístky byl vždy velký zájem. Ovšem dneska je to velká móda, lézt Němcům do zadku. Žiju v Německu už třicet let a po příchodu jsem brzo zjistil, že komunisti měli v jednom pravdu - v Německu je to samý nácek - tedy myšlením - a jsou to revanšisti. Jeden ze sousedů mi jednou říkal, my jsme k vám museli tenkrát přijet, abysme tam udělali pořádek (měl mě za Ukrajince). Jako individua jsou vcelku normální, jako národ je to hrozná banda - nafoukaní, samolibí, všechno vědí nejlíp a jsou přesvědčeni, že všichni ostatní jsou blbci. Před časem mi jeden spolucvičenec ze Sportvereinu vysvětloval coby Čechovi, jak funguje ústřední topení, abych z toho Německa taky něco měl a poučil se.

J. Ptáček 9.6.2018 20:20

Re: Stará "láska" nerezaví

Křivdíte mně, hoši, ale nezlobím se na vás, jenom píši rád myšlenky, které se říkat buď vůbec nesmí, nebo je to aspoň neslušné. Nejsem "in".

Tak třeba Němci jako poleno, nějací K. Marx a B. Engels, přesně na Silvestra 1848 napsali:

"Nesmiřitelný boj, válka až do posledního dechu proti Slovanům, zrádcům revoluce, terorizmus bez ohledu - v rámci revoluce. Čechy nemohou existovat jinak, než jako součást Německa."

Aspoň to máte vyvážené. Opravdu germanofil nejsem ani v nejmenším. Jen je to někomu nepříjemné poslouchat, nebo číst.

F. Houžňák 10.6.2018 11:01

Ale mně to není nepříjemné, už proto, že tenhle

citát Havlíčka znám už od svých gymnasiálních let. Jenom mi to přijde naivní, citovat to v těchhle souvislostech coby charakteristiku Rusů. Poláci zase mají o nás Češích představy obdobného typu. Skutečná (a jediná) cena těchhle poznatků a to, co nám dneska říkají je v tom, že v době, kdy v Praze a v Čechách vlastenci blouznili o Rusku, o kterém věděli prd a které si idealizovali, se Havlíček sebral a jel se tam podívat, ne jako turista, ale jako zaměstnanec. V tom je náš vzor, nepapouškovat, ale přesvědčit se sám. Jak často jezdíte do Ruska vy a v jaké roli?

K. Janyška 9.6.2018 8:54

Ano, držme !!!

Jinak je po nás... Dzp.

S. Netzer 9.6.2018 8:25

Na venkově

asi nežije tolik "kosmoindividualistů". :-P

J. Kovaříček 9.6.2018 3:52

Souhlas s panem Chrastinou

Ano, český venkov se mnohokráte osvědčil, bohužel násilná kolektivizace napáchala mnoho škod na duši národa, jak na venkově tak i ve městech. Venkovští lidé jsou přece jen blíže realitě života a udržují zdravý selský rozum. Zajisté ne všude, nepochybně existují i buranovy. kde asi žije pan Jelínek. Takže komu to vlastně hrabe? A pan Sulc už ten svůj problém vyřešil, byl amerikanizován. To já jsem raději Čechem a za svůj národ se nestydím. Jistě, v Čechách žije dosti blbců, tak jako všude na světě. Z našeho národa vzešlo také mnoho vynikajících osobností a láskou ke vzdělání a kultuře předčíme mnohé národy jiné. Pan Chrastina má pravdu - měli bychom držet spolu, alespoň my vlastenci. Jsme národ početně nevelký, o to více se musíme snažit.

J. Kanioková 9.6.2018 11:31

Souhlas s autorem i s vámi.

"násilná kolektivizace napáchala mnoho škod na duši národa, jak na venkově tak i ve městech."

Můj pohled na toto téma je ještě k pojmu VLASTNICTVÍ, protože hlavně ve městech lidi postupně přestali cítit odpovědnost, tak jako lidi na venkově. Venkovští žijí dál ve svých domcích, na nichž se často nadřeli nejen při výstavbě. Dennodenně vnímají různé životní problémy, za jejichž vyřešení nesou jen a jen vlastní odpovědnost, materiální i finanční. Ve městech většinou se ta vlastní odpovědnost snižuje, odpadá. I Vlastníka bytu v činžáku téměř nevzrušuje, stane-li se něco v jiném patře, natož v sousedním vchodě či baráku. Natož lidi bydlící v nájmu. Město ODNAUČUJE lidi pocitu vlastní odpovědnosti, myšlení na "zadní kolečka". Tak jako to znárodněním a kolektivizací zemědělství odnaučili zemědělce. Naštěstí ale zůstali (většinou) vlastníky svých domků, takže na "odpovědnost" nezapomněli a zůstal jim "zdravý selský rozum". Taky děti tam vyrůstající mají k vlastní odpovědnosti hodně silnější vztah, povědomí.. než děti ve městech z činžáků, paneláků.

A ODPOVĚDNÍ lidi mají daleko silnější vztahy - k vlastním blízkým i širší rodině, ke svému majetku, k místní lokalitě i komunitě, ke své zemi. K ověřeným hodnotám, historii i potřebám "svého kmene", k tradicím. Rovněž tak citlivěji respektují pud sebezáchovy.

L. Severa 9.6.2018 13:55

Re: Souhlas s autorem i s vámi.

).).).)

P. Sulc 9.6.2018 1:44

"Germanisace" ?

Moji predkove, rodice i prarodice umeli bud dobre ci alespon slusne nemecky. Vsude po Evrope se domluvili, byla jim otevrena kultura, veda i technika desetkrate vetsiho a pokrocilejsiho vedecky i technicky naroda. Bylo to na skodu?? Moje generace umela jakz takz rusky, bylo ji vtloukano do hlav kultura muziku, kolchozniku a jak ze to v Rusku delaji, aby krava Poslusnica dojila denne 60 litru mleka a jaci bajeci vedci byli Micurin a Lysenkov. Byl to pokrok?? Radeji bych byl ''germanisovan" !

J. Krásenský 9.6.2018 6:30

Opravník oblíbených omylů pana Šulce

" Vsude po Evrope se domluvili," S němčinou jen v německy mluvících zemích. Dlužno ovšem podotknout, že stejně dobře se domluvili i rodnou řečí v rakousku na sever od Dunaje a v německu na východ od Labe.

" veda i technika desetkrate vetsiho a pokrocilejsiho vedecky i technicky naroda." Technická a vědecká pokročilost platila před stoletím dvanáctým a pak až od konce století osmnáctého. A to vše jen s podotknutím "možná". Umění zpracování kovů na Velké Moravě a dál - zlata stříbra a také železa byla neoddiskutovatelně lepší než na území rodící se říše karlovské.

F. Houžňák 9.6.2018 6:41

Thomayer, ten profesor medicíny za císaře pána,

vypráví ve svých pamětech, jak byl coby mladý doktor na nějaké praxi či co v Paříži a přivezli pacientku, mluvící podle přítomných francouzských lékařů a profesorů jakousi neznámou řečí, kterou nikdo nebyl schopen identifikovat. Byla to němčina, jak Thomayer vzápětí zjistil, a dodává k tomu, no, to je ta všespasitelná němčina, kterou se "všude domluvíte", jak nám doma pořád vykládají.

P. Harabaska 9.6.2018 17:12

Re: Thomayer, ten profesor medicíny za císaře pána,

Bůhví, odkud ta žena pocházela. Třeba z Alsaska, kde se v němčině šišlá podobně, jako šišlali naši byvší přátelé z DDR. Je zábavné sledovat dokumentární pořad v německé televizi, když v titulcích tlumočí do němčiny, co na obrazovce ten německý soukmenovec odněkud z Alp říká.

P. Harabaska 9.6.2018 17:20

Re: Thomayer, ten profesor medicíny za císaře pána,

BTW: Podle francouzských zvyklostí nejsou ovšem německy mluvící osoby z Alsaska Němci, nýbrž Alsasané. Setkal jsem se kdysi v Dillingenu/Saar v Sársku s alsaskými Gastarbeitery žijícími na druhé, francouzské straně hranice, kteří se sice mezi sebou německy bavili, ale německý pravopis jim byl cizí. V demokratické Francii byla totiž po válce výuka němčiny dlouho zakázána. Ale jenom Češi byli na Němce zlí.

F. Houžňák 9.6.2018 18:27

Logika věci nám říká, že když tomu rozuměl český Pražák

Thomayer, byla to němčina vcelku standardní, žádný bavorský nebo švábský dialekt. Náš kolega z Alsaska mluvil německy zcela plynule a idiomaticky bez jakéhokoli šišlání, pouze se zřetelným francouzským přízvukem, který měl i ve své zcela plynulé a idiomatické angličtině. Akorát tu francouzštinu zvládal pravděpodobně bez přízvuku. Titulky ovšem Němci někdy dávají, občas zcela bezdůvodně, protože presentovanému dialektikovi rozumím i já.

P. Harabaska 9.6.2018 17:03

Re: Opravník oblíbených omylů pana Šulce

Všude se německy domluvili? Jeden známý vyprávěl, jak se jeho prastrýc za první republiky dostal jako voják do Liberce. Tam s tehdy obvyklou českou znalostí němčiny oslovil dívku za pultem koloniálu větou: Ich möchte ficken. Dívka se zarděla a přivolala svoji Mutti, která byla nucena vyslechnout z úst československého vojáka tutéž větu. Protože však byla již životem zkušenější a věděla, že ti čeští nevzdělanci nemluví správně jazykem všech jazyků, po dohadování usoudila, že pán Foják chtít fíky, tedy Feigen, takže mu je nabídla a bylo to správně. Jo, a nakonec si ten prastrýc tu dívku za pultem vzal za manželku, která mu potom splnila i to původně vyslovené přání.

F. Houžňák 9.6.2018 18:39

No, tomu se právě ten Thomayer posmívá,

jak se "všude domluvíte" (tedy: vy hloupí Češi) německy, a v Paříži nebyli Francouzi ani schopni poznat, že je to němčina.

F. Houžňák 9.6.2018 18:47

Ale historka je to

velmi pěkná.

P. Sulc 9.6.2018 17:54

Re: Opravník oblíbených omylů pana Šulce

Diky za pouceni, jsem rad, ze jste mi vysvetlil vysokou uroven Slovanu, z kterych pozdeji byli Cesi.. A v nasich dobach CR jiste predstihla vysoko v urovni Nemecko, ktere po 89 r dohanela. Dohanela ale i Rakousko, to CR predstihuje jeste daleko vice, ne? Kdyz uz za velke Moravy byli Cesi taci pasaci, dnes jsou tim nrjdokonalejsom narodem v Evrope, ne-li na celem svete. Veda a technika v CR udivuje cely svet, ten jen s otevrenou hubou zira, jaci koumaci ti Cesi jsou.Ted ovsem ne-li cela Unie, tedy alespon Nemecko a Rakousko bude duhanet ty zdatne ceske techniky, prumyslniky a vedca. A urcite si vezmou priklad s Babise a Zemana, jiste je oba Cechum zavidi, jako kdysi zavideli Havla..A mozna budou v Nemecku a Rakousku Babisovy a Zemanovy lavicky, mozna i Babisvy klouzacky pro deti

J. Krásenský 9.6.2018 20:46

Re: Opravník oblíbených omylů pana Šulce

Ale pane Šulci, neztrapňujte se.Povědomost o Čechách a Moravě je ve světě malá, ale není to vina Čechů a Moravanů a Slovanů vůbec, ale fakenews, které o Slovanech germánská ideologie rozšiřuje. Tak například hliníkový motor škody 1000 byl ve své době unikát, germáni také nedokázali vyrábět zařízení do jaderných elektráren, náš letecký průmysl bal před rozkradením germány ve svém oboru na světové špičce. A havla nám nezáviděli, ale přáli, o takovém kolaborantovi se jim ani nesnilo - "ještě větší blbec než doufali".

P. Sulc 10.6.2018 0:21

Re: Opravník oblíbených omylů pana Šulce

Pane Krasensky, jste, bohuzel, smesny cesky sovinista. Hlinikove motory mely casto zavodni auta i motocykly, v USA take Chevy Vega, ale mel spatnou povest, v CSR zrejme doobrou, ono totiz nic jineho na trhu nebylo. Letecky prumysl: zrejme se domnovate, cesky vlastenecku, ze stihacka Avia, dvouplosnik potazeny platnem byl lepsi nez Me 109 ci Fw 190? To snad nemuzete myslet vazne. A pokud se nemylim, CR dodala nejake letadla pred par lety do Iraku a par do USA, levne, on je nikdo nechtel, ty zazraky ceske techniky. A jinak mi reknete, ktery slovansky stat se zivotni urovni , vedou a technikou rovna germanskym. A germani jsou nejen Nemci a Rakusani, vidte? Slovane jsou vsude rozhadani, nedokazi se shodnout, leda tam, kde vladme klacek, jako v Rusku. Ale krome fotoaparatu jsem ani v eVROPE A ANI V USA neco oznacene Made in Russia, ci SSSR. Jo, jeste hodinky s zbrane.Bratri Sovane nedokazi vyvazet ani topurka k sekeram.

P. Han 10.6.2018 6:11

Re: Opravník oblíbených omylů pana Šulce

Když vy jste takový trošičku blbec, že? Technologii tlakově litého hliníku pro výrobu bloku motoru a převodovky vyvinul český inženýr Josef Polák v r. 1922. A poprvé při výrobě automobilů byla použita až začátkem 60. let právě pro Škodu 1000 MB. Tuto technologii od nás později koupil Renault. Chevy Vega je o téměř 10 let novější. Pokud měl špatnou pověst, pak možná proto, že byl prostě špatný. Náš předválečný letecký průmysl byl jednoznačně na světové špičce a srovnávání nesrovnatelného vám nepomůže. Avia B 534, kterou máte patrně na mysli, byla vyvinuta podstatně dříve než Messerschmitt Bf 109 nebo dokonce Focke-Wulf Fw 190. Těm mohla konkurovat Avia B 35 a následná Avia B 135, srovnatelná třeba s Hawker Hurricane. Ovšem v té době již přišla okupace. O tom, že se Němci, které tak obdivujete, vyzbrojili u nás, nevíte nic, že? O Rusku nebyla řeč a Češi nejsou Rusové, tak to nemotejte dohromady. A co se týče rozhádanosti... jakpak to teď máte v USA?