17.5.2022 | Svátek má Aneta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Němek 22.11.2009 16:18

68. a 89.

Minulý systém i ten dnešní jsou pokrevní bratři. A zase tu máme ty odulé tváře kladoucí věnce a nevědoucí nic o normálním životě. Že si téměř nikdo nevzpomněl na Jana Opletala, to je příznačné. Minulý systém nám překrucoval historii, současný to dělá rovněž. Co ostatně čekat od dnešních všehoschopných.

Po těch 20  a 41 letech mám soukromý dojem, že v 68. šlo o ideje, v 89. o žvanec v supermarketu.. Ostaně tak je nám to dnes a denně prezentováno: banány, cestování po světě, prohýbající se pulty zbožím (většinou kvality s níž by na západ od nás nikdo neuspěl), svoboda slova (které nikdo neposlouchá) ... O morálce a mravech se mlčí. A nějaké ideály? V dnešní době? Jděte s nimi do prčic. Máme jiné úkoly - vpravdě historické.

Medikolog 22.11.2009 15:50

HMM, tak organisátoři skončili v SEDMIMÍSTNÉM MÍNUSU?!?

Co vlastně stálo ORGANISÁTORY desítky milionů ztrát?? Vždyť náklady  za Policii ČR, za její zásahy proti oposici narušující "spontánnost" oslav, za rojení antonů po Praze a nejenom po Praze jistě hradil státní rozpočet z našich daní. Co tedy stálo organisátory ty nepokryté desítky milionů? Honoráře organisátorů, hostí, Havla a spol. a jejich ubytování a konsumace; pronájem tisícové klaky a její občerstvení; Propagace, na které někdo vydělal? Kdo je zaplatí? Organisátoři? Nebo se to zašvindluje zase z našich daní? Takže šlo O KOMERČNÍ ZÁLEŽITOST která poněkud ekonomicky nevyšla - jako koncerty Evy a Vaška pod Řípem?? Přiživit se na tvorbě legendy o posvátném listopadu maskující události z 11. 11. a 17. 11. 1939 - a ZAMASKOVAT A POTLAČIT PAMÁTKU ;-€  Jana Oplpetala a následně devíti studentských aktivistů zavražděných v Ruzyni Němci - milovanými Havlovic rodinou natolik, že se V. Havel ihned po ustanovení do presidentského úřadu běžel bratříčkovat se Sudeťáky a OMLUVIL se jim... Rv

vládík 22.11.2009 15:04

Re: Staříci

Jedno, zda starý či mladý. Ale jste chudák, nemáte-li co oslavovat.

PS: Vy jste tam viděl především staříky? Asi jsme také byli každý jinde.

Patron Divný 22.11.2009 12:49

Re: Staříci

Inu, mladíku Stando, jsem zvědav, co budete jako stařík oslavovat vy. Pokud jde o ten sedmimístný dluh, tak ten mě zaráží, protože nechápu, proč by na něco takového mělo být spotřebováno tolik peněz. Ale na světě je hodně věcí, kterým nerozumím.

Patron Divný 22.11.2009 12:36

Re: Vítejte v Orwellově světě!

Víte, oni ti antiradaristé mají pravdu, oni se opravdu nemusejí nikam stěhovat. Oni jsou v téhle posrané pacifistické Evropě doma, kdežto my jsme tady zatím ještě trpěni. To je smutná realita a nemá smysl před ní zavírat oči.

Miloš 22.11.2009 10:10

Re: Vítejte v Orwellově světě!

Vypadá to,jako by ten Mell byl sám Klvaňa :-D:-D

Majkl 22.11.2009 9:05

Re: Hezky řečeno ..

To se nediv, jednou jsi fašoun, tak  k tobě bude jako k fašounovi přistupováno. Nezasloužíš nic z toho, proti čemu v podstatě vystupuješ, tedy ani svobodu vyjadřování.

vzorek 21.11.2009 19:02

Re: Vítejte v Orwellově světě!

Evidentně na Kubu či do Běloruska patříte sám. Nerespektujete názor druhých a ještě potřebujete nutně nějakého "třídního" nepřítele.

vzorek 21.11.2009 19:00

Re: Staříci

R^

Standa 21.11.2009 18:07

Re: A to jste ještě měli štěstí,

Dnes žurnalisté neexistují, jsou to jen opisovači.

Standa 21.11.2009 18:06

Staříci

oslavovali a utráceli peníze, které neměli. Zábavné.

ds 21.11.2009 15:40

sedmimistný schodek?

Jak může někdo utratit milion za uspořádání průvodu, ještě když ho nemá?

gnomon 21.11.2009 15:04

Re: Vítejte v Orwellově světě!

Zdravím Vás také, proč se nechcete přestěhovat vy? Cítíte se na to abyste uděloval rady starším?

Mell 21.11.2009 14:08

Re: Vítejte v Orwellově světě!

Zdravím antiradaristy, převlečené i nepřevlečené bolševiky a doporučuji, když nemůžete zapomenout na boj s americkým imperialismem, tak se přestěhujte do Běloruska nebo na Kubu, tam vám bude hej.

záložák 21.11.2009 13:31

Re: Vítejte v Orwellově světě!

to je ten "radarovej Klvaňa?"

Tak co se divíte...Rv

Schumacher 21.11.2009 12:32

Soutupouny z Dělnické strany ?

To mohli pozvat i Grebeníčka a Lidové milice. Přístup byl pro každého občana. Ne pro oganizované bojůvky parazitující na svobodě a s programem nám ji vzít. Jakkoli je problematická.

portwyn 21.11.2009 11:01

A to jste ještě měli štěstí,

že na tu akci reportéři vůbec přišli. O většině věcí si jen přečtou na internetu, už tak pokroucenou realitu dále změní metodou "tiché pošty" a článek napíší od stolu. Je to pohodlnější. Ale "tohle je současná žurnalistika", jak říkají sami žurnalisté Rv

gojim 21.11.2009 10:44

Vítejte v Orwellově světě!

"O něm jako celku média lhala. Ne proto, že by byla zlotřilá, ale proto, že se chovají podle vlastních pravidel" Pane Klvaňo, že se nestydíte;-(

Tis 21.11.2009 10:23

Žijeme v mediokracii

Novináři nelžou, oni neuvažují v pojmech pravda-lež. Píší to, co se jim hodí, nebo za co jsou zaplaceni. Morálně jsou na úrovni bachařů z koncentráků, kteří kopali do lidí, kteří se nemohli bránit.

Mell 21.11.2009 9:42

Díky za pěkný článek

Mi sice nudné, ale pravdivé a pozitivní pohledy na život nevadí, naopak mi vadí přhlouplé, nízké a za každou cenu  akční popisy událostí některými slaboduchými novináři, kteří jsou jenom otroci svého šefa, kterého zajímá jenom prodejnost jeho novin. K tomu, aby i takovéto nesmysly mohl dobře prodat potřebuje slaboduché čtenáře, takže je mi spíše smutno, kolik těch slaboduchých čtenářů se kolem nás pohybuje a jak se rekrutují stále noví.

JM 21.11.2009 8:51

TESAT SLOVA KLASIKA NA OSLAVĚ 50 LET SEMAFORU - KAPITALISMNUS JE LEPŠÍ NEŽ SOCIALISMUS, ALE HORŠÍ NEŽ JSEM SI MYSLEL.

 TESAT SLOVA KLASIKA NA OSLAVĚ 50 LET SEMAFORU - KAPITALISMNUS JE LEPŠÍ NEŽ SOCIALISMUS, ALE HORŠÍ NEŽ JSEM SI MYSLEL.     20 LET OD SNU O OBČANSKÉ DEMOKRACIE K REALITĚ MAFIÁNSKÉ PRASEKRACIE. PRASEKRACIE JE KDYŽ. Když z publicistů a novinářů, samozvané smečky hlídacích psů demokracie, jsou poblicisté a mopslíci prasekracie.     Když poblitický a volební pořádek přestane vyhovovat i prasatům která se díky jemu zmocnila ústavní zastupitelské moci lidu. Když zastupitel, mandantář, i prezident, nejsou při výkonu svého mandátu odpovědni svým voličům,mandantům, i poslancům.     Když zastupitelé, mandantáři i prezident, nejsou svými mandanty odovolitelní a na jejich svévolný výkon mandátu není opravný prostředek.     Když o vyvolitelnosti zastupitele získaný počet mandátů-hlasů rozhoduje méně, než partajní Verchuškou hoschů a dívek co spolu mluví a ssoustají, propůjčené vyvolitelné pořadí na partajní kandidátce.

Když v účtování práce zastupitele za uplynulé funkční období a v jeho vyvolitelnosti pro volební období další, splněné volební sliby voličům znamenají méně než nesplněné volební sliby a splněné rozkazy partajní věrchušky v uplynulém období, nebo odměna mandátem od jiné partaje za přeběhlictví.     Když Ústavní soud neshledá neústavním prováděcí ústavní zákon, kterým je Ústava porušována(poplatky v bezplatné zdravotní péči z veřejného zdravotního pojištění).

Když Nejvyšší správní soud neshledá roční úrok 365% ani lichvou, ani odporující dobrému mravu.     Když agentura placená z veřejných prostředků doblbuje veřejnost tím, že údajné odpovědi často méně jak 1000 údajně dotázaných,  z 52 okresů, z napříkald 7 415 830 oprávněných voličů posledních voleb do zastupitelstev krajů, beztrestně vydává za veřejné mínění.      Když Kalousovo hradní pážátka jsou beztrestně samozvanými saduci, vykládajícími Ústavu. Pro tuzemsko i zahraničí.     Gott Strafe €U!

5 O 21.11.2009 8:09

A co se vlastně oslavovalo?

Jeden z aktivních účastníků "revoluce" se mě svěřil, že kdyby byl býval věděl, jaké že megamanipulace se stal součástí, a komu že to vlastně pomohl k moci, tak by se na to byl býval vys....

Možná, že právě proto, cituji nepřesně: to provazem oddělené publikum pozorovalo opět sekupené aktéry pobaveně. Je i možné, že za pár let se tam bude chodit povinně jako na kdysi na oslavy vítězství pracujícího lidu nad reakcí. Shromažďováním zasloužilých na ukázku na pomyslném piedestalu to začíná...

bernhard 21.11.2009 7:12

...Ty "HYBATELI" (blbé) - jen je jestli ti nchcípla koza....

Astonova Vila 21.11.2009 6:55

Výborně!

R^

Frank 21.11.2009 6:36

Nic si z toho Klvaňo nedělejte.

Tady se lže od nepaměti a sám jste taky vydatně přispíval trochou do mlýna. Zloděj křičí, "chyťte zloděje"!

lucinapes 21.11.2009 3:34

Re: Hezky řečeno ..

nejsem příznivcem DS, ale i mně přišlo poněkud zvláštní,že nemohli na Národní, když "program" oslav bylo vyzývání slušných, slušně až slavnostně oblečených a naladěných lidí, kteří spontánně příšli vzpomenout a poděkovat, aby běhali za obrovskou rolí "toaletního papíru". Ať by DS spáchala cokoli - a kdyby jí policie nebránila, jen by -patrně za skandování nějakých hesel- prošla Národní, a bez publicity, které se jim zbytečně dostalo, by tiše vyšuměli. Takhle mohli právem hulákat SVOBODÜ! SVOBODU!, když do nich bušili policajti. "Organizátoči" oslav si mohli své alotria s megafonem v klaunském postrojení na chůdách nechat na Matějskou pouť, pokud by je tam Kočka vůbec pustil. Že jim na to nikdo nechtěl přidat, se nedivím, já bych jim přidala leda pár na cestu.

nojo 21.11.2009 2:39

Hezky řečeno ..

Děkuji za autentický a hezký komentář oslav. V jednom vám ale musím oponovat: " .. především vyjádřením svobodné společnosti. Kdo se chtěl vyslovit, mohl a udělal to, jak uměl. Nikdo nikomu nic nenařizoval." Bohužel právě v tomhle nemáte pravdu a ač jste to při oslavách mohl nevidět, dnes po těch několika dnech už musíte vědět o činnosti policie, která zabránil řadě lidí přijít prostě jen proto, že byli nositeli oficiálně nepohodlných nebo zakázaných názorů. Například ke střetům mezi DS a policií nedošlo proto, že DS se na oslavách chovala nevhodně, ale proto a poté, co policie odmítla DS k oslavám vůbec pustit. Tenhle výrok o svobodě jste si snad měl raději odpustit, s ohledem na ty policejní manévry za zády oslavujících to celé až poněkud tragikomicky připomíná husákovské oslavy.