10.8.2020 | Svátek má VavřinecDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Máslo (belgické) na našich hlaváchŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 281, poslední: 12.12.2009 9:39, přehled diskusí

Hloupí obchodníci:
Autor: Cestovatel Datum: 14.11.2009 0:08

Nikde v Česku nemohu sehnat konvičku ( 1 L ) na zalévání pokojových květin. (prodavači říkají, že nemají, že to je vzácné zboží,prý jim to nikdo nenabízí).Nechápu proč v hospodách nenabízejí večer k pivu topinky.Všude jen teplá jídla za 120 a víc Kč.Na těch topinkách (velká poptávka) by vydělali víc  i při malé ceně(prodají větší množství)než těch drahých "večeří" .Když sháním báječný italský parfém Clara centinaro tak ho nikde v ˇCesku nemají, ačkoliv ještě v 90.letech se dal běžně koupit. prodavači řeknou, že "toto nedostávají".Když položíte otázku, proč neobjednávají, když ví co lidé poptávají,tak Vám řeknou, že kupují jen to, co jim firmy nabízejí. (stále stejné značky).

Re: Hloupí obchodníci:
Autor: Cestovatel Datum: 14.11.2009 0:11

A taky nikde nekoupíte brož z keramiky, nebo z kovu (např.na swetr).Zato náhrdelníků z kovu je přehršle.A stačilo by jen místo dírky na šńůrku přilepit zezadu špendlík.

Re: Hloupí obchodníci:
Autor: Iveta Datum: 27.11.2009 11:06

Ani na Slovensku neviem zohnať môj obľúbený parfém Clara Centinaro už druhý rok - nikde som sa ani nedopátrala, odkiaľ ho obchodníci objednávali,aby som si ho objednala sama, taktiež sa ho nepodarilo mojim známym kúpiť ani v Taliansku. Ak by niekto poznal spôsob, ako sa k tomuto parfému dostať, budem veľmi vďačná.

Re: Hloupí obchodníci:
Autor: Kami Datum: 12.12.2009 9:39

koukni na http://www.made-in-italy.com/fashion/fashion_houses/centinaro/intro.htm

já jsem na něm taky závisla a už přes rok ho nemám a taky jsem se ptala od kud ho dováží, asi budem muset přímo do Říma do toho butiku, či obchodního domu Clary Centinaro. na výše uvedené adrese se mi ještě loni ukazoval jako prodejný a za směšnou cenu... v případě, že budeš úspšnější a seženeš jakýkoliv kontakt , písni mi na kamysl@seznam.cz

Belgicke maslo:
Autor: Lucy Datum: 13.11.2009 23:57

Ja myslim, ze je to slozitejsi, nez je popsano. To maslo je asi vyrobeno v CR, jako hodne "belgickych" mlecnych vyrobku.

Mimochodem, ceska t.z. pomazankopva masla, jsou podle mne odporna.

lepší sýry z Polska:
Autor: David Datum: 13.11.2009 23:01

;-D;-D;-D

V diskuzi jsem se dočetl o lepších sýrech z Polska a že jsme povinni je koupit, abychom donutili naše výrobce k lepším produktům.

Všem vám radím, vyvarujte se ve vlastním zájmu zboží z Číny a z Polska.

Čínu znáte, představím Polsko. ! Dětská postýlka, šprušle odpadávají od sebe, hrozí napíchnutí dítěte.  !Polské zásuvky,vypínače, lustry a světla. Mizerná kvalita, obtížné zapojení, výdrž mizivá. ! Sýr Hermelín, se smetanovou příchutí - je tam velký T, což znamená made in Polska - hnus.

české potraviny:
Autor: Jelínková Datum: 13.11.2009 22:43

Kupujeme cizí chuťově bezbarvou zeleninu a ovoce,protože je v cizině kupují supermarkety levněji s dotacemi a my nemáme kde koupit české ovoce a zeleninu,Na př.v Pardubicích jedinou tržnici prodalo město na barák s obchody a bYty a vše je tam jistě značne předražen.Po celém  městě nemohou zemědělci a ovocnáři nikde prodávat svě vyrobky.

Není nad české potraviny!:
Autor: . Datum: 13.11.2009 22:03

Pane Krejčí, ve všem lze s Vámi souhlasit. Pouze v jednom se mýlíte. Nejlepší brambory nejsou z vysočiny, ale z úrodných polí roviny. To, že se pěstují na vysočine  je z důvodu toho, že se na vysočině dají také snadno pěstovat, což o jiných potravinářských plodinách nelze říci. To jen tak na okraj. Nesmyslnost prodeje potravin ze zahraničí lze vyřešit tak, že při nákupu upřednostnuji české zboží. Až lidé přijdou časem na to, že se sem dováží nekvalitní, druhořadé potraviny (proto jsou levnější), snad začnou upřednostňovat české kvalitní výrobky. Já nedám na jihočeské máslo, sýry, jogurty nikdy dopustit.  A vůbec, české potraviny jsou velmi dobré a pokud je cena nízká, je to vždycky snížením kvality.

Trochu jinak:
Autor: Pavel Datum: 13.11.2009 23:02

Potravinový trh drží pevně v rukou převážně němečtí vlastníci a je jen jejich věcí kde si zboží nakoupí. Pokud se Vám jejich zboží nelíbí můžete jít do jiného obchodu patřícímu Angličanům nebo Vietnamcům. České brambory plné hniloby a plísní nemohou konkurovat sice drahým zato kvalitním dovezeným z Francie nebo Holandska.

Lokálpatriot:
Autor: Vlado Z Datum: 13.11.2009 21:54

Taky upřednostňuju lokální výrobky a doporučuji to i svým známým, česnek jsem koupil na Zahradě čech několik kilo-je perfektní. Nic než přesvědčování a vysvětlování nepomůpže- není to na státu ani EU-chraň Bůh, aby se so toho začaly plést normativy-je to na filosofii každého z nás, nás zákazníků. Ale s těma jahodama jste šlápnul vedle-žádný gen z ryb neobsahují-jednak takové dosud nebyly vytvořena, jednak by se nesměli v EU prodávat. Ty skřížené alergie jsou čistě přírodního původu-stejně například pyl břízy-arašidy -obsahují prostě podobnou bílkovinu(ač se zcela jinou funkcí).

Re: Lokálpatriot:
Autor: David Datum: 13.11.2009 23:03

česnek z Číny zalévají lidskýma fekálijema  - dobrý co?

Jednoduchý lék:
Autor: Rak Datum: 13.11.2009 20:54

Dívejte se, odkud zboží je a kupujte jen české výrobky. Když to budeme dělat všichni, tak nám řetězce to svinstvo odjinud přestanou vozit, protože ho tady neprodají !

Re: Jednoduchý lék:
Autor: huhu Datum: 13.11.2009 20:58

proč ? nechte každému svobodu, ať si kupuje dle vlastního výběru.

Nebo byste uvítal, že zase musíte kupovat jen dva druhy automatických praček ? a když pomeranče, tak kubánské ?

Re: Jednoduchá řešení neexistují:
Autor: Pavel Datum: 13.11.2009 23:06

Na výrobcích označených Tesco nebo Albert těžko poznáte původ (můžete jen tušit Polsko). Značkový Philips nebo Sony je také většinou z Číny. Mrkev nebo petržel se také neprodává s rodným listem;-P

Re: Jednoduchý lék:
Autor: lesov Datum: 28.11.2009 2:47

"Dívejte se, odkud zboží je..."

A to jako proč?! Za prvé to nepřečtu a za druhé nemám na výběr, takže vezmu, co je a důdoprdo, páč jinak bych asi nežral vůbec, podle tvé rady... :-/

No netýká se to jen potravn.:
Autor: cicero .jan Datum: 13.11.2009 19:09

Zkuste si čínským klíčem povolit zarezlou matku,  nebo hypermarketovými kleštěmi vytáhnout hřebík. Vrtáky naleštěné a s údajným titanovým povlakem v krásné krabičce zlomíte pouhým pohledem.  Jsou to kouzla, svítilna i s baterií stojí méně než náhradní baterie samotná. Za vším stojí osel spotřebitel, dá na pozlátka a zlatá telata, možná, že se mu povede, že už ani jiná kvalita nebude.

Re: No netýká se to jen potravn.:
Autor: huhu Datum: 13.11.2009 19:11

kupujte narex, či německé nebo švédské nářadí

Re: No netýká se to jen potravn.:
Autor: ladik53 Datum: 13.11.2009 19:19

Z podpory v nezaměstnanosti zásadně to nejlepší a nejdražší. Zásadně Hilti!

Re: No netýká se to jen potravn.:
Autor: huhu Datum: 13.11.2009 19:29

proč, nezaměstnaný přeci není tak bohatý, aby si kupoval šmejdy. Kolik těch klíčů za život člověk potřebuje , když je neztrácí ?

Re: No netýká se to jen potravn.:
Autor: ladik53 Datum: 13.11.2009 19:33

Jenom jeden skromný dotaz. Jste z Prahy? Já jsem z Brna.

Re: No netýká se to jen potravn.:
Autor: huhu Datum: 13.11.2009 19:36

ano jsem z prosperující Prahy a pokud jsou v Brně samí takoví jako vy, nedivím se tomu odstupu v ekonomické prosperitě ;-P

Re: No netýká se to jen potravn.:
Autor: ladik53 Datum: 13.11.2009 19:48

No vidíte. Víte jenom to, že jsem z Brna a už mě hodnotíte. A co když Vám napíšu, že se mám nejlépe, jak jsem se kdy měl?!? Ale líto je mi spousty věcí, které se staly, aniž to tak muselo být!

Re: No netýká se to jen potravn.:
Autor: huhu Datum: 13.11.2009 19:55

já se mám taky nejlépe, jak jsem se kdy měl. A taky proto, že už nemusím dotovat většinu těch ztrátových podniků, které  zašly naštěstí na ekonomické úbytě a můžu se natrhu živit sám. 

Škoda, že ještě zbývají státní železnice, MHD , zdravotnictví a regulované nájmy, dálnice - taky je to vlastně poslední oblast, kde jsou trvale problémy.

Re: No netýká se to jen potravn.:
Autor: ladik53 Datum: 13.11.2009 20:09

Už končím. Ale znovu musím zdůraznit, že ty podniky (alespoň podle mých informací) byly do ztrát vedeny úmyslně. Třeba v případě Zbrojovky a Královopolské kvůli pozemkům...atd, atd. A děkuji za slušně vedenou diskuzi, nebývá to zde zvykem!

Re: No netýká se to jen potravn.:
Autor: huhu Datum: 13.11.2009 20:22

ok, také dík. K tomu vedení do ztráty ? Prostě majitel zjistil, že jediné hodnotné na těch podnicích jsou ty pozemky. Podobně v Praze ČKD a další továrny ve Vysočanech.

Podstatné je,že došlo k restrukturalizaci a nezaměstnanost zůstala zůstává nízká a kdo umí a chce dělat, se má lépe nežli dříve.

Jinak si rovněž myslím, že kdyby tady nebyly 40 let soudruzi, tak dnes byly aspoň 2-3 české světové značky/koncerny. Určitě Škoda Plzeň, Baťa příp. Zbrojovka či Poldi, Vítkovice atd., Tohle soudruzi zničili a dnes jen můžeme doufat, že s nástupem nových technologii něco nového u nás vznikne.

Re: No netýká se to jen potravn.:
Autor: okolojdoucí Datum: 13.11.2009 21:30

jjá se mám úplně stejně jako vy s Ládíkem 53, ale to mi nebrání zapomenout, že na př. "polodovka" byla prodána za korunu (rozuměj českou) až po roce 89. A podniků s podobným osudem bylo v téhle zemi víc. A mnohé z nich, byly velikou konkurencí  pro ty na západ od nás. A mnohým stačilo dát injekci, jako to udělalo Japonsko a Německo po válce, nebo "železná lady" v  Anglii. Mohli jsme tu ještě něco mít. Ale nakonec máte pravdu, vždyť to způsobili komunisti! Kočárník, Dyba, Dlouhý, Čalfa a další pod praporem pana Klause. Ale v jiných kabátech.

Re: No netýká se to jen potravn.:
Autor: huhu Datum: 13.11.2009 22:33

myslíte "Poldi" ? tu snad koupil soudruh Stehlík za úplně nejvíce a spolu s odboráři pak chodil demonstrovat do Prahy, aby dostávali dotace....tak takové "rodinné stříbro" nestojí ani za tu korunu Rv

Re: No netýká se to jen potravn.:
Autor: Buran Datum: 15.11.2009 6:58

Bohužel už i ten Narex již vyrábí nářadí "dva roky- a dost!"

český česnek:
Autor: babajaga Datum: 13.11.2009 19:01

Vážení, po dlouhodobém pátrání, jsem /světe div se/objevila i ČESKÝ ČESNEK. V Jindřichově Hradci. Zajásala jsem a hned ho naložila do extra panského oleje na tenké plátečky. Vydrží až do jara. Pokud ho neupotřebíme dřív. Je to osvědčené. Dávám ho do polévek, omáček a různě. Taky jsem zjistila, že zajíce dovážíme až z Patagonie. Je to normální?

Re: český česnek:
Autor: huhu Datum: 13.11.2009 19:13

dováží se jen to, co se tady prodá. To si buďte jistá...