14.5.2021 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Máš rád Rusy?

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Černý 23.4.2021 18:54

Pokud se dnes ještě chceme považovat za Čechy, máme asi už mnohem aktuálnější starosti než dumat, zda nám vyhovují víc Němci nebo Rusové.

Starejme se raději o to, jak působíme na jiné národy my. Abychom nebyli už jenom za laciné podrazaky a šašky.

J. Urban 23.4.2021 17:50

V Rusku jsem nebyl. Par Rusu jsem potkal tady. Nevychazi se s nimi dobre. Holt oni nadlidi, my podlidi. Ale s Nemcema je to mnohdy podobne, abych byl nezaujaty.

J. Farda 23.4.2021 16:35

V červnovém třítýdenním normalizačním zájezdu 1971 (Kijev-Moskva-Leningrad) stavební fakulty ČVUT, prvním pookupačním, byli při setkáních řadoví Sověti na ulici normální do okamžiku, kdy jsme se my innostranci přiznali, že jsme z Československa. Pouze ve dvou případech z té nejméně stovky náhodných setkání se neotočili, či nezamračili s výtkou těch tisíců synů, bratrů či otců povražděných československou kontrarevolucí, které transportní Antonovy vykládaly pouze v noci, aby se proti Čechoslovákům ještě více nejitřil oprávněný hněv občanů Sojuzu. Ve třech, já se starším kolegou a průvodkyní studentkou, jsme se někde v Moskvě z výpravy trhli a pešo, zadem staré Moskvou, míhali do Treťjakovské galerie; kamarád fotograf si tam ale neprozřetelně vyfotil za zamřížovaným oknem starého domu nádherného kocoura. Vyběhla bába, identifikovala dle ohozů/riflí innostrance a začala povykovat o špionech. Jeden dědula dobrák pak měl, s pomocí naší průvodkyně co dělat, abysme zmizeli včas před srocujícím se davem. Když jsme protekčně byli na Davis Cupu tehdy tam hraným, našim dvěma holkám jejich ruská spolubydlící na koleji kompletně vykradla garderobu a zmizela. Po prvotním odmítání přivolané milice, bo sovětský občan nikdy nekrade, se to pak složitě řešilo přes ambasádu, a až na konci třetího týdne po návratu z Pitěru dostaly holky nějaké rublové odškodné s podmínkou jeho utracení v Sojuzu - ovšem když nebylo za co - půlku pobytu absolvovaly v jednom spodním prádle s výpomocí pánských triček od nás. Rusové prostě byli tehdy a jsou dodnes masírováni tradiční goebbelsovsky laděnou propagandou lží. Rusové jsou normální lidé, ale režim je vychováváni k postoji "když nechtějí, nemusí nás mít rádi, ale aspoň se nás musí bát!" ;-)

P.S. Ty záchodky s lítačkami jsme viděli v suterénních záchodcích Ermitáže, kde si jeden trénovaný borec v podřepu na "turkovi" i klíďo četl noviny.

J. Farda 23.4.2021 16:41

Nevěřte mi ani slovo, bylo to v červnu 1970! :-/

P. Brich 23.4.2021 18:06

Na tom tureckém záchodu bylo nutné se moskevskou pravdou přikrýt, aby kolemjdoucí neviděli, jak při tom na bobku kulíte oči. Ale to bylo v 70. letech. Dnes, když se podíváte na snímky Moskvy ... Nebe a dudy.

A třeba jak dlouho trvalo u nás postavit spadlou lávku v Troji (50-100 m). Za mnohem kratší dobu postavili Rusové most 16 km přes moře na Krym. A jezdí po něm i železniční vlaky.

Ty doby, na něž vzpomínáte jsou už dávno pryč. I když asi ne v celém Rusku. 80 let bolševické devastace asi není snadné napravit.

Upozorňuji, že nejsem rusomil. Ale nepodceňovat!

J. Farda 23.4.2021 20:03

Dobrý den pane Brichu, vůbec je nepodceňuji a na ten "trip" do Sojuzu vzpomínám s gerontskou nostalgií. A ani jsem to, ani tenkrát, neměl těm, co se na nás mračili, tolik za zlé. Kousek za hranicemi zmlkla i naše Hvězda, dnešní ČRO Radiožurnál, takže když nám tam někdo z místních vykládal, že zahraniční vysílání Švédska přiznávalo, že oni jen o několik hodin předešli vpád NATO/USA/Bundeswehru, jen jsme se útrpně usmívali a zkoušeli jim to, samo marně, vyvracet. Oni jsou prostě dodnes víceméně izolováni od světa, a režim se snaží zadusit i Internet a daší Whataspy/Twitery či jak se to jmenuje, ale jak jsem psal, jsou to jinak normální lidé a dokážou i v jejich podmínkách, až ten hnusný režim skončí, dělat věci, nad nimiž jen můžeme a budeme obdivně kulit oči. Jen holt ten postbolševokágébévé, reálně už fašistický režim, jak oni jiným do fašounů rádi nadávají, je problém. Gagarin prostě je a navždy bude ten první! :-)

D. Stirsky 23.4.2021 13:30

Tak toto opravdu ptákovina je. Turisty beroucí si jídlo ze snídaně na celý den/dny jsem vídával v českých zájezdech v 90. letech. Dokonce - bylo to trapné - jsme na to byli personálem upozorněni, že tedy takhle ne. A WC dvířka popisovaná autorem jsem viděl, jsa v šoku (neb konající si je ještě zabrzdil báglem a bylo jej vidět v celé velebnosti) v Anglii na jednom zámku nedaleko Londýna v turistické sekci objektu. Právě zde je zakopaný pes. Je běžné si z Ruska utahovat stylem "toto je možné jen v Rusku" (celé sady fotek, videa atd.) a přitom stejné zhůvěřilosti jsou ke spatření po celém světě. Dokonce jsem již mnohokráte zjistil, že soukromá firma z libovolné země dokáže vyrobit větší šunt, než reálně socialistický státní podnik.

K. Křivan 24.4.2021 10:31

"..spatření po celém světě." Ano ale v Rusku je to pravidlo, a v Anglii vyjímka.

J. Lecian 23.4.2021 12:54

Rusi jako lidi jsou fajn, nen ty papaláše chtělo postřílet už v zárodku a začít Leninem - kterého jim tam dovezli zákeřní němečtí židi, kteří taky platili rudou revoluci a následnou genocídu... Od němců nikdy nic dobré nepřišlo, ty rád nemám...Rv

Š. Hašek 23.4.2021 15:19

No ........ dejme tomu.

Takový Putin se mi nezdá být příliš papalášem. Jo, car to tak nějak je. A co má být? Je to ruský car. V Americe mají utečence z nemocnice a sportovci klekají každou čtvrthodinu .......

J. Farda 23.4.2021 18:02

Putin že není papaláš? https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kyc-a-luxus-za-miliardy-podivejte-se-do-putinova-carskeho-palace-138963

J. Jurax 23.4.2021 15:59

Zákeřní němečtí Židi ... hm ... a což třeba německý vyslanec v Bernu Gisbert von Romberg? O císaři Vilémovi II. nemluvě ...

D. Černá 23.4.2021 12:35

Mám ráda Rusy. V Rusku. Tam ať si střílí, zavírají do gulagů, mlátí lidi na demonstracích, nechávají si kálet na hlavu, tam ať si vzývají svého cara a kata klidně ne na 36 let jako Vovku Pútinů, ale klidně na 200 let. Nemám ale ráda, když, věrní své tradici a zvykům, chtějí tu svojí ,,kultůru" neustále vnucovat všem okolo. Nemít ty ZHN, tak je to jen druhá Horní Volta s bonusem jedné dálnice mezi dvěma městy.

Š. Hašek 23.4.2021 14:51

Jste fakt hloupoučká. V Rusku jste nebyla ani den a pyšníte se kolovrátkováním "objevů" Gazdíka a nějaké Vaší prdlé sousedky, která i recept na cmundu hledá na stránkách brusele. Nebo v Burdě.

I Rusové tady jsou fajn. Vám ubližujou? Mně ne.

Vloni tři tlusté Američanky chtěli jet na Karlštejn a drze/blbě si myslely, že na ně vlak v Praze bude čekat, rozbalí se koberec. Ta první něco študovala v radiopojítku, druhá ječela na průvodčího a třetí se batolila z podchodu, špeky se třásly. Dvě kafe, batoh, pytel s proviantem .............. tak co, madam, máte ráda Američany? Ty tři byly křížený, ani jedna bílá. Dohromady cca 245 kilo. Potěšení!

Angličanky to nebyly.

J. Farda 23.4.2021 21:24

Jasně, pane Hašku, blbé tlusté Američanky v Evropě, průměrní Amíci jsou asi magoři považující se za posly pupku světa, ale oni tady nevystrájají jako naši bývalí přáteleé nejvěrnější. Většinou nejsou ani tlustí, ani blbí ... jen, v bývalé gubernii, zdravě asertivní a la my bolšije ... a ti KGB lampasáci, co odsud z Milovic odcházeli, říkali kamarádovi pplk. ČSLA, co od nich s Kocábem okruh bývalého VVP/Střední Skupiny Vojsk SA přebíral, volně tlumočeno, říkali - moc si to nemalujte, odcházíme v uniformách, ale vrátíme se v byznysmenských ohozích. Otlično, skazali tak, jenže oni se vraceli, jak zřejmo, i v jiných dresech! :-/

V. Kolman 23.4.2021 10:40

Lépe bych to pane Rollere nenapsal (kdybych to uměl)!

P. Pepax 23.4.2021 10:13

Nemohu prohlásit, že mám, nebo nemám rád Rusy, ale jsou to Slované a jsou pro mně přijatelnější než západní degenurující společnost.

D. Černá 23.4.2021 12:35

Ještě že nejsem Slovanka. Fuj!!

K. Křivan 23.4.2021 12:42

Se dvěma echt rakouskýma babičkama nejspíš Slovan nebudu. Zaplať Pánbůh.

R. Langer 23.4.2021 13:58

Jo, je to poznat, bruselouši. Tak nafrněnej rypák se hned tak nevidí. Zřejmě germánskej, co? ;-D

J. Roškota 23.4.2021 9:59

Mám pro Rusy slabost. Zažil jsem jejich velkorysost, štědrost, vzdělanost i příjemný neobtěžující odstup. V Rusku. Z nějakého záhadného způsobu se z těchto báječných lidí za hranicemi často stávají nabubřelí hňupové. Jestli je to výběrem lidí, kteří si mohou dovolit jet do zahraničí nevím. Jisté je, že lze souhlasit se rčením, že Rusko je země, která neví kde má hranice. Je to škoda. Hlavně pro Rusy.

L. Písařík 23.4.2021 9:31

Před mnoha lety v Řecku mi můj, tehdy osmiletý vnouček povídá: Dědečku, přečti mi, co je tam napsáno, já to neumím. A ještě dříve syn v Bulharsku, tati, tady prodávají zmrzlinu na centimetry, bylo napsáno sladoled = 40 cm.

A nakonec: V 90tých letech byl syn mého kolegy na sběru jahod v Anglii a když se vrátil, položil jsem mu dotaz, zda se procvičil v angličtině. Odpověď to taky, ale nejvíce v ruštině, byli jsme tam skoro všichni z východní Evropy a ruština byl komunikační jazyk.

A tak jazyk sám nikdy nemůže za to, jací lidé ho používají.

J. Ptáček 23.4.2021 9:29

Autor to píše přesně, takže jen malinko doplním a shrnu.

1. Vyhodí muniční sklad do povětří, ale řádově 1000 km daleko od Bulharska, plánovaného cíle. Zabijí 2 domácí občany podle pravidla "nas mnogo".

2. Otráví agenta Skripala a jeho dceru v Anglii, ale jen tak napůl. Místo toho líčí v TV návštěvu úchvatné katedrály s vysokou věží. Asi se zapomněli pomodlit nebo to anglicky neuměli.

3. Nakonec se nechají potupně odhalit našimi "čučkaři".

Elitní agenti, co pak zvládnou ti řadoví?

K. Křivan 23.4.2021 12:13

U toho Skripala bych jim jen vyčetl, že to nedotáhli do konce. Byl koneckonců "jejich". Tak jaký nářek.

Jinak máte recht, nějak to celé smrdí.

J. Pospíšil 23.4.2021 9:22

Já jsem během svého života (jsem ročník 1953)) prodělal vývoj od "z Ruska nikdy nic dobrého nepřišlo" do stavu "z Německa nikdy nic dobrého nepřišlo". I ten Lenin přijel do Ruska za německé peníze. Doporučuji připomenout si tu písničku Meine Oma ist doch eine Umweltsau a potom si vygůglovat skupinu Otava Yó a třeba jejich hity Jabločko a Oj Dusja, oj Marusja. To je srovnání - mám rád Rusy.

B. Rameš 23.4.2021 9:13

Existuje jednoduché a srozumitelné pravidlo popisující interakci dvou lidských entit nebo jejich množin: jak vy k nám, tak my k vám.

Š. Hašek 23.4.2021 9:22

Skoro jsem se zakuckal. To jako myslíte vážně? Slouhové političtí brusele mají vlítnout na Putina???

Vy neznáte Newtona, že? Ona totiž světová politika se asi malinko liší od vztahu dvou stejných entit. Řekněme tedy dvou sedláků, se stejným koněm, stejným polem a loukou. Ale to se dokáží dohodnout, někdy stačí slivovice.

Tak zas na Stalingrad! Zmrznout! Proč vlastně? Něco jako kluci z Litoměřic zdechli za Hitlera???

M. Malovec 23.4.2021 9:03

Nadáváme na Rusáky, nesnášíme je (mluvím za generace druhé půle minulého století), ale zapomínáme, že do jejich náruče nás přivedla II. světová válka, tedy Němčouři, ze kterých se můžeme podělat.

Š. Hašek 23.4.2021 9:16

Nenadávám, snáším v poklidu. Nejsem v jejich náruči. A velice mě zajímá země, která není na prodej cizákům. A nikdo si ji nepodmanil.

S těmi gaunerskými Němci, kteří přímo tady, po několikáté, skoro rozložili Evropu, tak to máte naprostou pravdu.

H. Rybnická 23.4.2021 11:20

Do ruské náruče jsme se přivedli sami už tím že jsme skoro po celé století před 1945 opěvovali sounáležitost k "Slovanům". A pokud bychom nevyhnali tři miliony německých spoluobčanů, tak by se určitě ta "náruč" nemohla sevřít způsobem, kterým se to stalo. Lákavé, svádět všechno zlé na někoho jiného. že ?