26.6.2022 | Svátek má Adriana


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Mariánský sloup – symbol smíření?

Když jsem se dozvěděl, že dne 21. 6. 2017 vydal úřad v Praze povolení ke stavbě Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí, neměl jsem nejmenší chuť se v té věci angažovat. Přesto jsem se nemohl zbavit dojmu, že jde o víc než jen bezvýznamnou záležitost. Proto jsem se tím začal zabývat a shánět informace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Zuckerová 1.8.2017 21:19

Pane Kopta, naopak!

Habsburkové, vraťte se, vše odpuštěno! A když už se po Staromáku rozprostírá ten "kalamář", jak Husovu pomníku přiléhavě říkal Jan Kotěra, může tam být i mariánský sloup! Ostatně si myslím, že pomníky by se zas tak ideově nepopraly. Jde o dvě osoby Ježíšovi blízké!

V. Student 1.8.2017 15:05

To by člověk nevěřil,

kolik práce si někdo dá se sepisováním takového článku, místo aby jednoduše řekl, že nemá rád katolíky...

V. Kopta 1.8.2017 20:34

To jsem tam teda nenašel ... s tím jste si musel dát dost práce.

V. Kopta 1.8.2017 20:39

Je to symbol

Je to symbol A neměl by se obnovovat, to bysme tam radši měli dát pomník Járy Cimrmana, který jak je známo nikdy s ničím habsburkům nepomohl... zaplať pánbůh že jsou pryč.

J. Lepka 1.8.2017 15:04

Jasně že je to symbol rekatolizace!

Ovšem katolíci vyklízejí pozice takovým tempem (snad krom Jižní Ameriky), že jim lze ten malý triumf tolerovat. Ostatně z toho sloupu bude hezký základ pozdějšího minaretu.

P. Zinga 1.8.2017 12:49

Přijde jelito k nebeské bráně

a domáhá se vstupu. Strážní andělé ho předvedou před Svatého Petra, ale ten taky nevím, kam jelito zařadit. I povídá:"Zeptáme se Panny Marie, ta má životní zkušenosti".Jak řekli, tak udělali a Panna Marie okukuje jelito a pak praví:"Abych pravdu řekla, ty špejle mi mýlí. Kdyby těch nebylo, řekla bych, že se jedná o Ducha Svatého".

F. Houžňák 1.8.2017 13:00

Všimnul jste si někdy, že katolíci, Židi a možná i

ti protestanti mají vtipy, které si dobírají jejich náboženství? Takové vtipy ovšem nemají muslimové a ateisti, což je příznačné.

P. Zinga 1.8.2017 14:35

Re: Všimnul jste si někdy, že katolíci, Židi a možná i

To s muslimy nevím (a Vy určitě taky ne), co se ateismu týká: možná je to tím, že předmětem vtipů bývá iracionalita (iracionální jednání).

F. Houžňák 1.8.2017 15:20

Ateisti jednají zhusta velmi iracionálně, takže tím to

nebude. Prostě je to tím, že jak ateisti, tak muslimové berou vlastní náboženství smrtelně vážně a nemají žádný nadhled jako Židi nebo my katolíci. Berou všechno dogmaticky a doslova. To už tak ten ateismus a mohamedánství mají v sobě zamontované. Pokud si z nějakého divného důvodu myslíte, že muslimové dokážou dělat vtipy na islám, tak to s nějakým zkuste, ale nejdřív se vycvičte v rychlém běhu.

P. Zinga 1.8.2017 18:12

Re: Ateisti jednají zhusta velmi iracionálně, takže tím to

Pane Houžňáku, plácáte nesmysly.Na víc nemáte? Co jste si odnesl z hodin náboženství, když ani nevíte, že Židé nejsou náboženské společenství, ale národ? Věřící jsou židé, jako křesťané, muslimové, budhisté, hindové či pohani.

Kolik židovských náboženských vtipů znáte? A kolik katolických, které vymysleli katolíci? Poskytněte nám aspoň jeden, rádi se zasmějeme.

J. Vintr 1.8.2017 18:33

Re: Ateisti jednají zhusta velmi iracionálně, takže tím to

No třeba tenhle: Když Ježíš řekl houfu lidí, chystajících se kamenovat cizoložnici "Kdož jsi bez viny, hoď první kamenem", lidé se začali zahanbeně rozcházet. V tom zpoza Ježíše vylétl kámen a jen těsně minul ženu, určenou k ukamenování. Ježíš se otočil a pravil "ale mami!"

F. Houžňák 1.8.2017 19:47

Kdo neví, rajtuje na malých a velkých písmenech, i když

o věci samé nemá ponětí. Židi nebo židi, to je docela jedno, ale když to chcete rozlišovat, tak prosím, ale k meritu věci to neříká nic. Židovských vtipů, zabývajících se židovským náboženstvím a židovským životem (to se dost dobře nedá oddělit) jsou plné knihovny, nepovídejte, že jste o nich nikdy neslyšel. No a katolických je taky spousta, ne tolik jako židovských, ale hodně, třeba ten, co končí "Když budeš, tatínku, takhle podvádět, tak tě příště nevezmeme s sebou." Neznáte? Tak se vzdělejte. Nebo ten, co končí "Jesus saves." Neznáte? Tak se vzdělejte. A teď je řada na vás s nějakým muslimským a ateistickým, tak prosím, ať ty svoje kydy podepřete nějakým tím faktem, máte-li ho ovšem.

J. Lepka 1.8.2017 14:57

Re: Všimnul jste si někdy, že katolíci, Židi a možná i

Ještě upřesněte, jak si mohou ateisté dělat srandu ze svého náboženství?

F. Houžňák 1.8.2017 15:22

No, to já nevím, ale nedělají,

a jak tady před nějakou dobou (viz někde dole v diskusi) prohlásil nějaký Zinga, ateista na slovo vzatý, ateismus náboženství JE (pokud vám jde o tohle), a on to musí vědět. Já znám několik vtipů o ateistech, ale oni je neradi slyší, protože to jsou zpravidla dogmatická, nehumorná jelita.

P. Zinga 1.8.2017 18:15

Re: No, to já nevím, ale nedělají,

Hožňáku, smysl pro ironii je znakem inteligence. Takže u Vás 00. A prosím o další vtip o ateistech.

F. Houžňák 1.8.2017 19:49

Přes vtipy o ateistech jste tady vy, já žádný neznám,

ateisti na sebe žádné vtipy nemají. Vy nějaký znáte? Sem s ním!

P. Han 1.8.2017 16:29

Re: Všimnul jste si někdy, že katolíci, Židi a možná i

Právě že nemohou. Oni to své náboženství, tj. víru, že Bůh neexistuje, berou snad ještě vážněji než muslimové islám.

V. Novák 1.8.2017 17:56

Re: Všimnul jste si někdy, že katolíci, Židi a možná i

Ateismus není víra že Bůh neexistuje, ale nevíra že Bůh existuje. Tudíž nemůže být náboženstvím.

P. Han 1.8.2017 18:22

Re: Všimnul jste si někdy, že katolíci, Židi a možná i

Ale kdepak. Nevěřit v něco znamená být k tomu lhostejný. Já třeba nevěřím, že okolo Země obíhá několil milionů neviditelných mimozemských lodí a že ti mimozemšťané komunikují s některými vybranými jedinci. Ale tato víra některých exotů mě zanechává zcela chladným. Ateisté se vehementně snaží dokázat neexistenci Boha a ve víře, že Bůh neexistuje, jsou velice urputní.

P. Zinga 1.8.2017 18:36

Re: Všimnul jste si někdy, že katolíci, Židi a možná i

Zrovna tak vy ve víře, že existuje. Prozatím jste existenci Boha neprokázali. My jeho existenci prokazovat nemusíme - kde nic není, ani Bůh nebere. Amen. Přeji všem-bez rozdílu víry a náboženství- dobrou noc. Jdu zapít úspěšný den, za který nikomu nevděčím.

F. Houžňák 1.8.2017 19:56

No, ale vy ateisti se chováte, jako byste Pánaboha měli

za prokázaného, protože vám vyvolává křeče a pěnu vzteku u huby. Děláš tady ateistům pěknou reklamu.

V. Student 1.8.2017 15:14

Re: Přijde jelito k nebeské bráně

Až jednou přijdete, vy jelito, k nebeské bráně, a Ježíš se vás zeptá co jste to o té jeho mámě povídal, a jestli by se vám líbilo, kdyby on o té vaší říkal totéž, docela by mě zajímalo co odpovíte.

P. Zinga 1.8.2017 18:32

Re: Přijde jelito k nebeské bráně

Hele, katolická tolerance! Nechcete mi ukřižovat? Neodpovím nic, protože na pohádky nevěřím. A u brány hlídá-když už-Svatý Petr (jmenovec), nikoli Ježíš.

Ale Vaše reakce dokládá nemilou skutečnost: katolíci (ale i protestanti) mají radši své budoucí vrahy (mohamedány) než ateisty. A za příšernou porodnost v Africe může i váš z.urvenej Otec svatý, který se svou vahou u těch černej duší zasadil proti antikoncepci. V tom si velmi notoval s nejvyšším muftim. Holt bratři ve víře, že, když maj společného předka (Abraháma) a taky jednoho společného proroka (Ježíše). Jděte do Hermana!

F. Houžňák 1.8.2017 19:54

Ale hlupáčku, už jsi přešel ke sprostým nadávkám,

které ještě nemají žádný reálný základ. Mě by taky zajímalo, co by ti řekl muslim, kdybys mu pověděl nějaký ekvivalent toho tvého primitivního jelitového vtipu o Mohamedovi. Chtěl bych se na to docela dívat, jak by ti natrhával zadek a hubu. Ovšem zbabělci jako seš ty by se k tomu nikdy neodhodlali.

P. Han 1.8.2017 20:15

Re: Přijde jelito k nebeské bráně

Ale ne. Katolíci (ale i protestanti) na vás normálně serou. :-)

V. Student 1.8.2017 15:20

Re: Přijde jelito k nebeské bráně

A taky by mě zajímalo, až to tady povládnou muslimové, jestli budete mít odvahu se obdobně navážet do Mohamedovy matky.

F. Houžňák 1.8.2017 15:23

Oni jsou ateisti zbabělí a mají ramena jenom tehdy,

když si jsou jisti, že nedostanou přes hubu.

P. Zinga 1.8.2017 18:22

Re: Oni jsou ateisti zbabělí a mají ramena jenom tehdy,

Katolíci používají Boha jako berličku, bez ní nejsou schopni řešit nic. Navíc jsou licoměrní- spáchají nepravost, vykecaj se faráři a jsou opět čistí-na rozdíl od protestantů, kteří tuhle berličku nemají. A když něco po.erou, ono nic. to Bůh.

Vždycky jsem si přál býti pivařem anebo katolíkem: pivař si dá svých deset a svět je O.K., katolík má taky klidné spaní, protože co on, to Bůh. Jděte , Houžňáku, na faru, třeba se Vám přihodí potěšení.

F. Houžňák 1.8.2017 19:59

My katolíci řešíme všecko na základě poučky,

přičiň se, a Pámbu ti pomůže. To je jednoduché. Ale že jsi se dožral, co? Pěkný pohled.

V. Student 1.8.2017 22:35

Re: Oni jsou ateisti zbabělí a mají ramena jenom tehdy,

Tyhle pindy, to tady citujete příručku správného komunisty z 50. let, ne?