18.8.2022 | Svátek má Helena


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hatina 7.7.2022 15:42

Tedy, asi to nepíšu poprvé, ale byl by hrubý omyl tvrdit, že manželství právně upravuje pouze občanský zákoník. Ba dokonce že snad dokonce pouze jeho oddíl Manželství od par. 655., takže by stačilo jen nějaké "jednouché sjednocení"...

Protože už třeba jen ve stejném občanském zákoníku, , oddíl Otcovství od § 776, by měl právníkům zamotat hlavy, jak by ho měli v případě stejnopohlavních manželství vykládat.

Ale to je pouze a ten jeden zákon. Nuže, už jen vyhledání v přístupném ASPI na https://www.aspi.cz/products/search

se pro výraz manželství najde 815 různých právních předpisů a neskutečných

29 457 rozhodnutí v judikatuře.

S manželstvím souvisí řada dalších výrazů, už třeba jen manželka 889/ 37 000 , matka 1356 /32 000, a dalo by se vyhledávat další výrazy, které s rodinou a manželstvím právně souvisí, ty počty půjdou spíš do tisíců a v judikatuře do desítek tisíc.

Takže paní doktorko, namísto nereálného návrhu na právní sjednocení, by snad bylo lepší pro "praktickou ukázku" si pár stovek stránek těch právních předpisů nechat někde v tiskárně vytisknout a svázat, a pak s tou bichlí zajít do parlamentu a mlátit s ní naše poslance po hlavě, třeba by se jim rozsvítilo ;-D

Ale co je ještě horší, on správně byl použit termín "kulturní válka", která se i v tom mírném stavu vrátí v ohromném počtu právních sporu. Už třeba jen případ z USA "Masterpiece Cakeshop v. Colorado Civil Rights Commission" by se měl povinně vyučovat i na našich právních školách, s diskuzí, jak by toto řešilo naše právo, pokud by k tomu "manželství pro všechny"..došlo

I. Patta 5.7.2022 0:22

Cituji z článku "Manželé státu zaručují a slibují plnění zákonem stanovených podmínek, za což jim stát poskytuje privilegia. ... Stát má svou rodinnou politiku, záleží mu na uchování rodiny jako instituce i kvůli plození dětí, a proto ji za jistých podmínek podporuje". Bohužel není tomu tak. Politici podporují rodiny s dětmi jen svými ústy a současně je okrádají o peníze určené na krytí nákladů výchovy dětí v rodině. Jejich dospělé děti jsou rukojmí bezdětných důchodců (kterým nemá kdo, z důvodu bezdětnosti financovat jejich důchody). Jen čtyři čísla: Porodnost v roce 2021 byla 10,6 ‰, potřebná abychom nevymírali, je 15,4 ‰. Nadměrné zdanění mzdy rodičů vychovávajících děti dělá 40 miliard korun/rok. Tunel z odvodů sociálního "pojištění" cizích dětí ve prospěch bezdětných důchodců byl v roce 2021 ve výši 51,6 miliard korun. Více v kapitole o auditu státního rozpočtu 2018 v knize EKONOMŮM TO MYSLÍ ČERNOBÍLE (nakladatelství Verbum 2021).

L. Zídek 4.7.2022 23:27

Jde o kultůrní válku a o to, aby různí úchylové mohli uzavírat manželství s kýmkoliv a čímkoliv. Také, aby mohli verbovat do zvráceností svých životů děti.

Č. Horák 4.7.2022 23:13

Paní Kovářová stručně.

Děkuji.

P. Burda 4.7.2022 16:06

Znám několik gayů, kteří jsou myšlenkově vyzrálí, věří sobě, umějí perfektně svou práci, prostě bezva lidi. Nechodí na Pride pochody, nechtějí manželství (jako pojem) pro všechny, co potřebují si vyřídí - i adopci. Vědí, že jsou normální a nepotřebují so onu normalitu dokazovat.

Znám i lidí, kteří si normalitu dokazovat potřebují. Kdo pokazí vše, na co sáhne, chce slyšet, že je běžně mít obě ruce levé. Kdo pije alkohol po litrech, ten rád slyší, že divní jsou abstinenti. Kdo uklízí každou hodinu, i ten, kdo uklízí jen na Vánoce o přestupném roce chtějí slyšet, že uklizeji akorát.

Stejně tak gay nebo lesba, vyděšení z toho, že v okolí jsou obvykle hetero, potřebují slyšet, že jsou normální - ale sami tomu nevěří.

S "Karlem", co už 5 let bydlí s "Radkem", i s tím "Radkem", půjdu na večeři, na návštěvu k nim či oni k nám... Ti, co potřebují na svoji normalitu potvrzení od úřadu i lékaře, by takové potvrzení ale dostat neměli.

H. Kotaz 4.7.2022 19:43

!!

R^R^

Z. Joukl 5.7.2022 0:59

Je otázka, zda gayové a lesby jsou normální. Většina lidí to tak nevidí.

T. Hraj 4.7.2022 15:13

Dave Rubin, jeden z nejznámějších politických youtuberů v Americe, je gay. Se svým manželem (v USA uzákoněno) se rozhodl mít děti. Dospěl k tomu po velmi dlouhých a závažných úvahách o svém životě (a životě, který takto vytvoří pro své děti) a s plným vědomím, že součástí ideálu rodiny je heterosexuální manželský pár. O tyto úvahy se podělil v unikátním rozhovoru s kanadským profesorem psychologie J. Petersonem:

https://youtu.be/75uuWtRrnJI

Dave nebojuje za žádná práva, za žádnou novou legislativu pro sebe a už vůbec ne pro nějakou komunitu (jejíž součástí se rozhodně necítí být). To, co se v rozhovoru probírá, by mělo jakýmkoli debatám o legislativě předcházet. Už dlouho jsem neslyšel takhle střízlivou a hlubokou debatu na toto téma.

V. Kučer 4.7.2022 13:56

Pro naše poslance je jednodušší řešit manželství homosexuálů než energetickou krizi. Případná kulturní válka je komická záležitost ve srovnání s válkou na Ukrajině.

P. Diviš 4.7.2022 15:29

Tak přemýšlím, co by asi poslanci mohli udělat s energetickou krizí. Kromě sběru šišek mne nic nenapadá.

P. Hatina 7.7.2022 15:52

To se právě pletete, poslanci by s tou energetickou krizí mohli udělat, a to hodně. Třebas, jak se dá dočíst, tak ve Francii nejen že se nyní rozhodli že "úplně zestátní jejich elektrárenskou společnost EdF (obdobu našeho ČEZu), ale že dokonce už nyní platí že tento " více než čtvrtinu, musí z nařízení vlády dodávat za pevně danou cenu alternativním dodavatelům, kteří ji pak distribuují domácnostem a firmám", za cenu 5x menší než v ČR- Takže, jak vidíte, prostor pro poslance je i u nás ohromný, pokud tedy zastupují občany a nikoliv svoje partajní bossy, co si je napsali jako kejvaly na své kandidátky..

Z. Joukl 5.7.2022 1:01

A to je třeba ještě připomenout to, že by vláda měla urychleně řešit rozbíhající se sedmou vlnu covidu !

J. David 4.7.2022 13:51

Jsem zvědav, jaké pohlaví si zvolím z těch 12.tuctů gender pohlaví. Za mlada jsem byl binární, něco jako ajťák (male/female), i nějaký teplý "šišli-mišli" se nalezl, ochlazovali jsme jim teplotu v kašnách, pokud byli tepelně vlezlí. Avogadrův zákon, moje koule, tvoje koule, ve stejném objemu "gulí" máme furt stejně mojekul. Ale to hafo pohlaví mne krapánek děsí, něco jako variety bedlobytek (houbová, hřibová, mrchomůrková, etc.), moucha s různým kladélkem. A výsledek? Houby jsou prolezlé a prožrané oplégry bedlobytek. Genderovci? Nu, teplouši asi budou míti "pré", výběr 5.tuctů pohlaví a typu kladélek je lákavé. Dědku starej, když máš malej, ucpi si ho koudelí, prstem hrkej, pěkně krkej, a přirážej prd*lí (baby vibráž milují). Juj, zítra půjdu na houby...

V. Kučer 4.7.2022 13:46

Bylo by zajímavé zjistit kolik homosexuálů má o homosexuální sňatek zájem a kolik se jich vůbec nechalo registrovat.

J. Černý 4.7.2022 13:10

Naprostý souhlas.

J. Jurax 4.7.2022 12:29

Manželství budiž pro všechny sexuální úchylky! Mají na ně právo!

My neprogresivně normální si hledejmež jiný název pro svazek muže a ženy.

P. Princ 4.7.2022 12:34

Ale tím hledáním bychom se my, neprogresivně normální, zvrátili v pravý opak, a stali se progresivními úchyly.

P. Princ 4.7.2022 11:33

K odstavci Adopce :

Cit.: "Matky a otcové se změně brání..."

Obávám se, že pokrokové matky a pokrokoví otcové se změně nebrání.

https://www.pirati.cz/tiskove-zpravy/manzelstvi-pro-vsechny.html

M. Chlupová 4.7.2022 11:59

Děkuji za odkaz. Je tam jedna velice důležitá věta, kterou stojí za to vypíchnout: "výchovné schopnosti rodičů se neodvíjejí od sexuální orientace".

J. Jurax 4.7.2022 12:09

To možná snad i jo.

Ale schopnost udělat si ty děti se už od sexuální orientace odvíjí.

P. Princ 4.7.2022 12:23

Homosexuál není rodič a proto nemá co "odvíjet". Pokud přesto odvíjí, je to paskvil. Pokud odvíjejí dva, je to paskvil na druhou.

J. Pankovic 4.7.2022 16:05

...a co takhle zájem dítěte???

M. Rozbořil 4.7.2022 23:16

Co je pokrokového na tom, že se má zrušit označení otec/matka? Nebo jste pokrokově nepochopil, o jaké změně je řeč? Všiml jste si, že leckde už se veganské pokrmy nesmějí jmenovat stejně jako masité, kterým se podobají? A u vztahu s tisíciletou tradicí to má být jedno?

P. Adámek 4.7.2022 11:15

Možná je to jenom můj dojem, ale tento autorčin článek se i zdá být mnohem smířlivější než ten minulý.

J. Ptáček 4.7.2022 10:01

Paní Daniele Kovářové tleskám. V krátkém příspěvku vystihla to, o čem mudruje spousta lidí. Od odborníků po ty nejobyčejnější (nikoli ale hloupé). Pokud manželství bude ctít zákony dané přírodou, je vše logické a v pořádku. Jakýkoli útok proti přírodě přinese jen a jen trable. Nějaké lidské zákony nezmění k lepšímu vůbec nic.

L. Harvánek 4.7.2022 10:47

Paní Kovářová to perfektně vystihla. A když už jsme u těch adopcí? Necítí nikdo ten rozdíl mezi tím, že někdo adoptuje dítě častokrát ve stáří několika měsíců či let a ženou, která dítě počne (ona musí zvážit velmi mnoho faktorů a musí se rozhodnout, že přijme i omezení z toho vyplývající), donosí (opět to do života ženy přinese mnoho omezení), porodí a musí s ním absolvovat všechny poporodní slasti i strasti. Taková žena je svému dítěti opravdovou matkou a ne ta, která získá dítě adopcí po vyplnění desítek žádostí a oběhaných potvrzení. A dokonce ví, jaký je zdravotní stav adoptovaného dítěte. Takže adopci umožňovat jen v nejkrajnějších případech a jen ve prospěch dítěte. Obávám se totiž, že by nám (ono vlastně už v některých zemích existuje) nové průmyslové odvětví: plození dětí na objednávku. Jen by nám ekonomové museli vyčíslit hodnotu HDP jednoho takto narozeného dítěte.

Takže manželství jen pro heterosexuální pár a registrovaným partnerstvím přiznat další práva včetně možnosti dědictví (ono by se to snadno vyřešilo závětí). Jenže proč dělat něco jednoduše, když to lze zkomplikovat.

J. Ptáček 4.7.2022 11:32

Jste trochu nebo dost skeptik, ale i Vy to popisujete přeně. Škoda, že moderní aktivisté neuvažují podobně jako Vy, měli bychom pokoj. Věřící by se měli řídit (rozumným) Bohem, nám nevěřícím musí stačit Matka příroda.

K. Křivan 4.7.2022 11:38

Moderní aktivisté NIKDY neuvažují !!!

J. Jurax 4.7.2022 12:13

Uvažují. V rámci své víry svaté ke svému a jejímu prospěchu.

K. A. 4.7.2022 9:08

Pojem "Manželství pro všechny" je totální blbost. Může to znamenat cokoliv, včetně toho, že manželství uzavře 1000 lidí dohromady nebo jedinec se svým automobilem. Pojem jen popisuje realitu a realita je taková, že manželství je svazek za účelem založení rodiny, což homosexuální "manželství" nebude. Takže homosexuální "manželství" je skutečně cosi jako pomazánkové máslo, tuzemský rum nebo kočičí zlato.

Problém je, že aktivistům jde o kulturní válku. LGBT+ je náboženská sekta, co se utvrzuje v tom, jak se navzájem milujou a všichni ostatní jsou zapšklí stoupenci temnářství, kteří je nenávidí.