7.5.2021 | Svátek má Stanislav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 5.5.2021 18:32

Chorvatský soud povolil adopce dětí homosexuály

Chorvatský soud rozhodl, že stejnopohlavní páry smějí adoptovat děti. V průlomovém rozsudku konstatoval, že homosexuální partneři nesmějí být v adopčním řízení diskriminováni na základě své sexuální orientace. S odvoláním na prohlášení organizace bojující za práva komunity leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob (LGBT) v Chorvatsku o tom informovala místní média.

"Tento historický verdikt otevírá dveře všem párům gayů a leseb v Chorvatsku, které se chtějí stát adoptivními rodiči, a potvrzuje, že životní partneři musejí mít ve všech procesech stejná práva jako manželské páry," citovala televize N1 z prohlášení nevládní organizace Duhové rodiny (Dugine obitelji).

Rozsudek je vyústěním pět let trvajícího procesu, který zahájila žaloba dvou chorvatských homosexuálů, jimž úřady zamítly žádost o adopci dítěte kvůli tomu, že spolu uzavřeli životní partnerství. Organizace Duhové rodiny to považovala za "absurdní" s ohledem na to, že děti mohou v Chorvatsku adoptovat i jednotlivci.

Zdroj: ČTK

I. Štípek 3.5.2021 23:48

Vodvářka píše vždy proti tomu, co zastává prezident Zeman. Tak jednoduché to je. Teď obecně: Neviditelný pes potřebuje obrodit, vodvářkové, jelínkové, hvížďalové, warmonger grafomani typu lukešové a stejskala mu dělají jen ostudu. Kdybych byl mladší, nebylo by až tak složité najít vybranější, důvěryhodnější i zábavnější vzorec stálých autorů. Aston je pořád "klobouk dolů", jenže je už opelichaný a ztrácí čich.

D. Müller 3.5.2021 23:57

Že si neuděláte vlastní noviny, jistě by byly skvělé.

T. Hraj 3.5.2021 21:54

...Neboli relativizovat lze cokoli. Takže pane Vodvářko:

1) Správně říkáte, že homosexualita není nemoc (nedá se tedy léčit) a ani zvrhlost (proto je špatné ji trestat). Je to totiž postižení. Velmi zvláštní postižení, které na jednu stranu umožňuje oproti fyzicky nebo mentálně handicapovaným v podstatě normální aktivní život, ale na druhou stranu zasahuje do téměř všech (Freud) druhů a aspektů společenské interakce. Nepochybuji, že homosexuálové to mají velmi, velmi těžké. Nemohou jim rozumět ani muži ani ženy. Je to zvláštní druh samoty.

2) Svěřením do péče homosexuálnímu páru se dítě odsuzuje k výchově bez jednoho z archetypálních vzorů a nebourává se jeho zdravé sexuální cítění. V některých případech to pravda může být stále ta lepší varianta. Dělat z toho ale pravidlo nebo dokonce něčí právo je opovržením právy dítěte.

3) Co se zákonů týče, ty by měly sloužit k sladění funkčnosti společnosti a svobody jednotlivce. Co se společnosti týče, tak význam má pro ni pouze rodina heterosexuální. Co se svobody jednotlivce týče, tak zde se střetává zájem dospělého (homosexuála, který chce mít děti) a dítěte (jak popisuji výše).

V. Kuhaj 3.5.2021 22:06

No, takhle dobře to tady vystihl málokdo. Palec nahoru! R^!

V. Církva 3.5.2021 22:17

Ano

R. Toman 3.5.2021 23:44

R^R^

R. Toman 3.5.2021 23:45

R^R^

L. Novák 3.5.2021 20:48

Homosexuálové se dále obvykle nemnoží z pochopitelných důvodů, takže příroda jim vytvořila "slepou uličku". Nechápu, proč jim místní aktivisté nepřejí klidný život např. s možností dědit atd., když vlastně nikomu normálnímu nevadí. Doporučuji shlédnout např. film "Kód Enigmy / Imitation Game (2014) USA", v němž je problém homosexuality hlavní postavy - geniálního matematika a zakladatele oboru výpočetní techniky Alana Turinga vykreslen poměrně podrobně. I jeho konec (sebevražda po soudem nařízené chemické kastraci), způsobený naprosto idiotským britským "konzervativním" postojem k homosexuálům v té době neustále ohroženým obviněním ze spáchání trestného činu...

https://www.csfd.cz/film/283747-kod-enigmy/

[>-]

T. Hraj 3.5.2021 22:02

Registrovaní partneři myslím dědí. To právo jim tedy nejen není upřeno, ale je stvrzeno zákonem.

A ano, trestat homosexualitu je hloupost a barbarství a je hrozné, že se to dělalo zcela běžně ve vyspělých zemích velmi nedávno.

J. Vintr 3.5.2021 22:23

Stejně tak je ale hloupost dělat z homosexuality přednost a z homosexuálů privilegovanou menšinu...

L. Novák 3.5.2021 22:39

Znáte nějaký příklad z praxe, kdy se tak stalo? :-P

V. Církva 3.5.2021 22:22

Ano o Turingovi jsem psal níže. To je smutné a naštěstí to do dnešní civilizace nepatři. Ale to nebylo u nás a to není důvod jít systémem ode zdi ke zdi.

Pan Hraj to popsal dobře, homosexuálové to ani když se je snažíme přijmout, nebudou mít v životě jednoduché. A proto, že se o to budeme nepřirozeně a křečovitě snažit máme zlikvidovat celou společnost a generace dětí?!

L. Novák 3.5.2021 22:34

Žádná "likvidace celé společnosti a generace dětí" tady nehrozí. To je jenom ;-O blud. Pro dítě je učitě lepší žít ve stabilní homosexuální rodině než v řadě rodin heterosexuálních, které dětem dávají do života jen ty nejhorší zkušenosti a zážitky, pokud se jim vůbec podaří "rodičovskou péči" přežít... Pochybuji, že by se někdo soudný odvážil tvrdit, že výchova dětí v homosexuální rodině může mít neblahý vliv třeba na jejich sexuální chování. :-P

M. Grundmann 3.5.2021 23:19

Nebyl bych si tím tak jist. Je pravděpodobné, že existuje nějaký biologický odpor heterosexuálních mužů vůči homosexuálním. Je tedy podle mě nutné zjistit, zda dlouhodobé vystavení mladého chlapce tomuto nepříjemnému pocitu a vlivu celkově na něj nemá negativní vliv.

Pokud jde o dívky, podobný problém asi neexistuje. Osobně bych svěřil chlapce pouze lesbickým párům a dívky oběma.

I. Lyčka 4.5.2021 0:18

Kde berete jistotu, že homosexuální vztahy jsou stálejší než heterosexuální, když je tomu naopak?

L. Novák 5.5.2021 23:51

Čtěte znovu, co jsem napsal... ;-)

V. Petr 3.5.2021 20:00

Článek je blábol. Budeme nahrazeni těmi, kteří opět budou homosexuály klasicky kamenovat. Nebo to budeme dělat sami a přežijeme.

Po zdegenerovaném Římu nastoupili barbaři, kteří homosexuály topili v bažinách!

Společenství, které se nemnoží vyhyne, to je jasné i žáku páté obecné!

D. Laurencikova 3.5.2021 20:12

Nasim levicovym leaderum to zas az tak jasne jako zaku pate obecne neni. Propagace homosexuality pri soucasne podpore islamizace pro ne neni zadny paradox a zkuste jim to vysvetlit! Mozna nejsou schopni logicky myslet. Nebo ochotni...? Dopadne to tak, jak pisete.

D. Laurencikova 3.5.2021 20:12

Nasim levicovym leaderum to zas az tak jasne jako zaku pate obecne neni. Propagace homosexuality pri soucasne podpore islamizace pro ne neni zadny paradox a zkuste jim to vysvetlit! Mozna nejsou schopni logicky myslet. Nebo ochotni...? Dopadne to tak, jak pisete.

J. David 3.5.2021 19:59

Holt se budou buzíci a lesby vydávat za hermafrodity s obojetnou pohlavní žlázou, aby splnili základní postulát manželství (plození potomstva ve smyslu male+female). Nu, třeba se budou vydávat pro daný istitut manželství za ploštěnce, plášťkace, kroužkatce, plže, kde na pohlaví nezáleží, oni se při kopualci vždy dohodnou, kdo bude "táta a kdo máma". Asi budu plísněn, ale víte kolik by mohlo vzniknout typů "manželství" kombinatoričně (variace/permutace) z 63 pohlaví nad 2., pro legislativu matričních úřadů.

K(2, 63) =63! lomeno

2! · 61!= ????, rátajtě, kelo to obnáší.

L. Novák 3.5.2021 19:39

Asi zklamu některé zastánce "normality" v tom, kdo jakého je pohlaví. Existují např. obratlovci (mám na mysli např. některé druhy ryb), kteří mohou v průběhu života změnit pohlaví a rozmnožovat se jednou jako samice a jindy zase jako samec.

Není to proti přírodě a funguje to spolehlivě k zachování rodu. :-P

R. Toman 3.5.2021 19:42

Ovšem člověk není zatím varan apod., takže počkáme až se k tomu evolučně dopracuje.

J. David 3.5.2021 20:15

Pane Nováku, Vy jako obratlovec druhu Homo sapiens, máte obojpohlavní žlázy na plození? Asi jste vývojově zajímavý tribus a byl byste zajisté obohacením poslanecké sněmovny. Koment "normality|" uvádím nad Vaším příspěkem výše. Ať nám rostou prsa, a ženské mají vztek... Ale užijte si zase lehký menses, u chlapa to bývají hemeroidy.

P. Milan 3.5.2021 20:47

Jenže u lidí ne.

L. Novák 3.5.2021 20:52

No, u lidí je otázkou, co je "normální"... Nejenom u postojů k homosexuálům. Mně často připadá (a při čtení komentářů na NP zvlášť), že pro české občany je projeven "normality" lidská blbost. ;-)

T. Hraj 3.5.2021 22:05

Vždy je otázkou co je normální, ale to neznamená, že lze relativizovat úplně cokoli. Heterosexualita je normální, to je fakt biologický a na základě toho i společenský.

L. Novák 3.5.2021 22:38

O tom není sporu. Ale homosexualita není v příodě nic vzácného, přesto do vývoje nijak nezasahuje. Příroda si s ní umí poradit. ;-)

M. Grundmann 3.5.2021 19:13

Nemohu s autorem tohoto článku souhlasit. V dnešní době existuje velmi silné levicové hnutí, které se snaží zcela otevřeně rozložit současnou společnost a ani se tím netají, nazývá to pseudovědecky dekonstrukcí. Cílem je rozložit velkou část sociálních struktur a vzorců chování. Součástí těchto vzorců odsouzených ke zničení jsou národní i lokální zvyky, rozdíly mezi darebákem a obětí, fungování rodiny, partnerských vztahů, vztahu k národu, jazyku či státu, národní historie, jazyk i národní tradice, tradiční filozofie, morálka a v podstatě vše, co odlišuje člověka od zvířete. Někteří levicoví aktivisté začínají popírat i rozdíly mezi lidmi a zvířaty a bojují o začlenění zvířat jako rovnoprávných příslušníků jedné velké globální mezidruhové civilizace. Pak do té civilizace začlení i rostliny a nakonec i neživé objekty.

Zní to jako absolutní nesmysl, ale přesně takto hovoří nejpokrokovější levicoví intelektuálové na Západě. Současné manželství je určitý způsob chování, které funguje možná od samotného vzniku lidstva a které se vyvinulo jako nejvhodnější forma soužití muže a ženy. Není to pouze prázdná formální instituce, je to soubor určitých pravidel, která jsou užitečná ke stabilitě společnosti. Homosexuálové ze samotné podstaty věci nemohou podle těchto pravidel žít a ani to nechtějí. Jejich cílem není si žít podle svého, to dnes mohou bez omezení. Jejich cílem je změnit názor většinové společnosti na ně a nebýt bráni jako nějací úchylové. Stát, sdělovací prostředky i školy mohou říkat veřejně cokoliv, realita je taková, že jsou tito lidé pořád považováni za úchyly, i když si to řada lidi nepřizná. K okamžiku pravdy dojde za situace, kdy se rodič doví, že je jeho dítě homosexuální. I ten největší levicový intelektuál je tím zdrcen a zcela zapomene na vše, co veřejně hlásá pro ostatní, ale ne pro svou vlastní rodinu.

M. Grundmann 3.5.2021 19:13

Pokud budou homosexuálové sdílet stejnou instituci manželství jako heterosexuálové, bude muset dojít ke změně pravidel pro všechny, protože homosexuálové v současném manželství žít nemohou. Už jen proto, že tam není otec a matka, ale případný rodič 1 a rodič 2. Důsledkem bude, že otec a matka budou muset zmizet i v tradičních rodinách a na rodných listech bude také už rodič 1 a rodič 2. Hledáním společného průsečíku homosexuální a heterosexuální rodiny se stane z manželství prázdný pojem, bude to jednoduše jakýkoliv vztah dvou jakýchkoliv osob, které z nějakého důvodu chtějí nějakým způsobem nějak žít společně nebo něco společně dělat. To je dokonalým příkladem dekonstrukce, základní forma lidského soužití ztrácí svůj veškerý obsah.