26.10.2020 | Svátek má Erik


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Manželství homosexuálů? Nechť se poslanci odhalí

Ve středu pokračovala v Poslanecké sněmovně diskuse o manželství stejnopohlavních párů. Tento návrh je potřeba zařadit do souvislostí dnešní doby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Khail 1.4.2019 19:06

Tak poslanec,

který má obavu podat návrh, aby nebyl "ostřelován" z obou stran, je skutečná výhra. Možná by se měl označit za poslance, který si písmeno "l" změní na "r". No hlavně, že plat a odměny přicházejí v termínu.

L. Severa 1.4.2019 16:55

Ta umanutost prosazování označování manželství

(a nejen to)i pro homosexuály je zřejmě snahou zbavit se jinakosti. Jako by to slovo nějak pomohlo. Když se zdá, že registrované manželství je asi moc dlouhé, tak ať vymyslí něco nového, třeba soužití, nebo něco podobného. Čeština skýtá mnoho možností. Stejně jako nevím, zda by bylo normální aby gey řekl, že je ženaty, asi musí stejně říci, že je v soužití. Jinak by se ho někdo mohl ptát na jméno manželky (třeba potom Jan Novák(?!), nebo budou mít stejné jméno ? Asi nikdo nenamítá, aby před zákonem měli spolužijící homosexuálové stejná práva i kdyby se zrovna neoznačovali jako manželé.

T. Hraj 1.4.2019 15:15

Jde o princip a navíc společensko konstitutivní

Návrh jste podat měl, pane Nachere. Je téměř vždy lepší otevřeně vynést svou kůži na trh. Myslím, že následné očerňování a plivance ze všemožných stran byste ustál (alespoň v očích mnohých z nás). A kromě toho, je to návrh dobrý.

M. Moravcová 1.4.2019 13:27

Když oni si dnes

mladí myslí, že co neví, to si načtou na internetu a mohou vychovávat. Tak to ale není. Důležitý je rodičovský vrozený pud otce a matky - hormony. To ani na youtube, ani na internetu nenačtete.

I. Štípek 1.4.2019 13:18

NIKDY!

NIKDY! NIKDY!NIKDY!

J. Vintr 1.4.2019 13:13

Ta křečovitá snaha (některých) homosexuálů

neustále všem ostatním strkat svou "jinakost" pod nos, je trapná. Co člověk dělá s někým jiným v soukromí, je soukromá záležitost a nepatří to do veřejného prostoru. Ti lidé asi budou kvůli své "jinakosti" hodně zamindrákovaní a nedokážou se s tím srovnat.

T. Hraj 1.4.2019 15:23

Re: Ta křečovitá snaha (některých) homosexuálů

Jste pozadu, pane Vintre. Nejedná se o žádnu jinakost (to slovo bude ostatně již brzy zcela zakázáno). Jsou normálnější, než normálnost sama.

Naopak vy se svojí (jak předpokládám) heterosexualitou, maskulinitou, bílou kůží a jistě dobrou životní úrovní jste už mimo normu a velmi podezřelý.

J. Vintr 1.4.2019 17:16

Re: Ta křečovitá snaha (některých) homosexuálů

Jasně, používám zastaralé termíny. Teď už je to jinak.

A. Alda 1.4.2019 12:52

Co znamná slovo "druhak"?

T. Hraj 1.4.2019 15:25

Re: Co znamná slovo "druhak"?

A což teprv "treťjak"?

F. Kusák 1.4.2019 12:50

Jak tak čtu diskuzní příspěvky,

myslím, že je zbytečné, abychom stále dokola psali něco, co už bylo milionkrát řečeno. Sami sebe, myslím, nemusíme přesvědčovat, máme v té naší komunitě stejné názory. Jen je třeba si uvědomit vliv této pseudoliberální křičící většiny. Přesně podle Paretova pravidla. Takže, jak někdo přijde s manželstvím stejně pohlavních párů (nebo nějakých jiných), je nutné ho z politické soutěže, samozřejmě demokraticky, vyřadit. Jinak se jich prostě nezbavíme.

A. Alda 1.4.2019 12:53

Ano.

A nepřestanou-li, pak pár facek zprava a zleva a bude pokoj.

J. Malá 1.4.2019 12:30

Tak mi napadlo:

Nebylo by dokonalejší a absolutně korektní neříkat, žena, muž, člověk, ale rovnou živočich?

M. Moravcová 1.4.2019 13:08

Re: Tak mi napadlo:

nebylo

T. Hraj 1.4.2019 15:26

Re: Tak mi napadlo:

Jistě. Diskriminace rostlin!

J. Krásenský 1.4.2019 17:09

Re: Tak mi napadlo:

A co shluk buněk? Já vím, je to dlouhý a ještě ke všemu rodu mužského stejně jako živočich. Osoba je zase rodu ženského. Rodu středního je stvoření, jenže to je nepřijatelné pro naše bližní materialisty.

J. Jurax 1.4.2019 18:42

Říkejme brfňabedlup. Je to vyslovitelné, neutrální, neboť lze říci ten brfňabedlup, ta brfňabedlup i to brfňabedlup a vzniknou-li další mluvnické rody odpovídající nově vynalezeným pohlavím, půjde to napasovat i na ně. A myslím, že toto nic neasociující slovo nebude proti mysli ani kreacionistům.

P. Princ 1.4.2019 19:34

Re: Tak mi napadlo:

eukaryot

J. Kanioková 1.4.2019 11:45

Pane autore, obrovsky držím palce, aby v tomhle "boji"

zvítězil Zdravý Rozum a preference normální RODINY! NE perverzity.

Jaký je SMYSL lidského života ? POKRAČOVÁNÍ lidského rodu ! Velkolepý řetězec od počátku lidského rodu až do jeho konce, zná naše pravnuky a praprapravnuky a další pokračování lidského pokolení ...

Rodina a její význam pro utváření osobnosti dítěte - děti pro svůj dobrý vývoj potřebují vzor pro to základní, oč v životě jde - RODINA. Mužský vzor, ženský vzor a jejich soužití. Manželství muže a ženy JE dnes ohroženým fenoménem.

Na manželství lpí několik set let společnost křesťanská - tedy ta naše, ve které žijeme, a které dnes říkáme euroatlantická civilizace. Dítě NUTNĚ potřebuje 2 vzory, protože se učí NÁPODOBOU. 2 vzory - ženský/mateřský a mužský/otcovský, a jejich KOEXISTENCI... Problémem je výchovné prostředí! NEVYRŮSTÁ-LI dítě v klasické rodině, dost těžko MŮŽE pak samo dobrou funkční rodinu vytvořit. Nenaučí se disciplíně, respektu, odpovědnosti. Nemá od malinka vzor k nápodobě, aby si ho zafixovalo pod kůži jako naprostou samozřejmost..

J. Kanioková 1.4.2019 11:56

Re: Nový typ vztahu?

Tři gayové se rozhodli pro společné partnerství - https://tn.nova.cz/clanek/novy-typ-vztahu-tri-gayove-se-rozhodli-pro-spolecne-partnerstvi.html

NE proti možnosti homopárů adoptovat cizí děti !

2 ženy nejsou ani biologicky, ani psychologicky schopny vychovat v budoucím muži chlapácké mužské vlastnosti. Ony nemají esenci mužnosti a to znamená, že NEJSOU schopny vychovat v budoucím muži mužské vlastnosti. A totéž opačně - jak mohou 2 muži vychovat z děvčátka něžnou citlivou tolerantní ženu, budoucí matku..?

Ono stačí, že už dnes, díky rozpadajícím se vztahům, máme čím dál víc mamánků a zuřivých feministek. A že homosexuálové tak usilují o "Manželství", to s jejich snahou o adopce souvisí až až.

Ani finance ani láska nestačí k výchově dítěte. Roky vývoje jsou extrémně delikátní. Dítě musí objevit svou identitu, a tomu musí čelit s rodiči obojího pohlaví, aby prozkoumalo všechny odstíny lidské bytosti ve své realitě: mužské a ženské. Rovněž i jejich koexistenci, komunikaci, i proměňující se hierarchii v časových stádiích. Co dítě potřebuje, je komplementární rovnováha DVOU typů rodičovské lásky, mateřské, otcovské, v RODINĚ.. Muži a ženy přinášejí do rodičovství rozmanitost; každý poskytuje jedinečný přínos do vývoje dětí, který nemůže být replikován jinak: matky a otcové prostě NEJSOU postradatelní.

L. Severa 1.4.2019 16:28

Re: Nový typ vztahu?

Naprosto přesně !!! Nejsem psycholog, ale jak může působit na dětskou duši, když má dva tatínky, resp. maminky. Nebude sklízet posměch od spolužáků ?

P. Princ 1.4.2019 19:27

Souhlas

s oběma díly Vašeho příspěvku. Děkuji.

J. Vintr 1.4.2019 22:53

Re: Nový typ vztahu?

A co spousty dětí z rozvedených manželství nebo ty, ke kterým se jejich fyický otec nehlásí? Ty také vyrůstají bez mužského vzoru v rodině. Tímhle vůbec nechci obhajovat adopci dětí homosexuálními páry, ale tohle také určitě deformuje společnost.

J. Pokoutný 1.4.2019 10:55

Ferina mávala! Bacha na věc!

Š. Hašek 1.4.2019 9:13

V parlamentu mával Feri občankou

a sděloval národu, že být registrovaným partnerem (nikoliv manželem) - je disgriminace jako hrom. Něco jako žlutá hvězda za Protektorátu. Tak nevím, jestli ho Kalousek (a Schw.) za tu žlutou hvězdu nevyloučí ...

Oni už Afričani vysvětlí těm modernistům, že dva kozlové si kůzle "neupečou". Vlastně to jsou nějací divní kozlové, že?

Ostatně Feri se mi zdá poněkud zaostalý. Faktem ale je, že zatím ještě roste, vousy jemné a chodí do školy ..... Třeba se zlepší.

K. Janyška 1.4.2019 9:07

Trapné, trapné a ještě jednou trapné.

Včera jsem náhodou zahlédl v televizi úryvek z jakéhosi ujetého amerického filmu, kde farář říká novomnaželům, prohlašuji vás za muže a ženu. Sice tomu moc také nerozumím, to bylo ptrné na první pohled, že tomu tak je, ale zřejmě se tím myslí tvoji ženu a tvého muže. A tohle bude prohlašuji vás za muže a muže.

Lidskému světu, tedy jeho členům, definitivně hráblo... Dzp.

A. Bocek 1.4.2019 8:48

Manželství je institut

který jedincům opačného pohlaví usnadňuje plodit děti. Vše ostatní nechť se zove jinak.

M. Moravcová 1.4.2019 8:37

V jedné diskusi

jsem četla, jak je urážející registrované partnerství. že se registrují auta a ne lidi. Té "dámě" jsem odpověděla, že registrovaní jsme všichni na matrice. Všichni lidi. Pokud se týká homosexuálních registrovaných partnerství, tak se na matrice zase registruje jen to partnerství, stejně jako manželství. A že manželství je a vždycky bude jen vztahem muže a ženy. Že respekt a úctu si frackovskou umanutostí a dupáním nevynutí.

P. Lenc 1.4.2019 10:43

Re: V jedné diskusi

Nejsem paní Moravcová takový optimista.Ta skupina křiklounů obého pohlaví(čo to tárám, mnoha pohlaví) je sice malá, ale velice hlasitá a podporovaná "pokrokovou" novinářskou lobby, oblblou mládeží a je na postupu.Nakonec, některé "hlášky" angažovaných politiků tomu navědčují.

M. Moravcová 1.4.2019 13:30

Re: V jedné diskusi

to máte pravdu. Ale já si myslím, že když je rozcapenosti a nenažranosti moc (jak v penězích, tak ve všemožných právech), tak zasáhne přírodní moc a těm rozmazleným křiklounům srazí hřebínek.