28.5.2020 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Manželství homosexuálů? Nechť se poslanci odhalí

Ve středu pokračovala v Poslanecké sněmovně diskuse o manželství stejnopohlavních párů. Tento návrh je potřeba zařadit do souvislostí dnešní doby.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času vzestupně, seřadit podle času sestupně
počet příspěvků: 36, poslední: 1.4. 2019 22:53, přehled diskusí

J. Kříž 1.4.2019 5:23

Věc se jeví

jako poměrně jednoduchá: v dlouhodobém horizontu vyhynou ve společnosti povětšině ti jedinci, kteří matku přírodu a jí dané zákony o udržení rodu pokládají za tvárnou hmotu, se kterou si mohou dělat cokoli dle vlastního uvážení a libosti. Jak nás 120 milionů Afričanů, kteří podle průzkumu OSN hodlají opustit mj. kvůli přelidnění svůj rodný kontinent, ostatní lidé se bez "nelidsky"a bez ohledu na zákony přírody ztratí v propadlišti dějin i se svými zcestnými názory, pakliže nenastane dříve Armageddon.

J. Malá 1.4.2019 12:43

Re: Věc se jeví

Nejvíc se těším, jak budou ty Afričany přesvědčovat, že nejsou dva s prominutím přihřáti, ale muž a žena. Už je vidím, jak visí z hrušně :-D

J. Kříž 1.4.2019 5:27

Oprava:

Jak nás 120 milionů Afričanů, kteří podle průzkumu OSN hodlají opustit mj. kvůli přelidnění svůj rodný kontinent, asi brzy přesvědčí, ostatní "nekonformní" lidé se "nelidsky"a bez ohledu na zákony přírody ztratí v propadlišti dějin i se svými zcestnými názory, pakliže nenastane dříve Armageddon.

J. Schwarz 1.4.2019 7:00

Je to jinak.

Spávní Pokrokáři by prosadili instalaci robotického pultíku který by automaticky nastavil svou výšku tak, aby přečuhovala všem stejná část těla. Na nákladech nezáleží, jde přece o Rovnost... Vůbec by stálo za úvahu jestli by tam neměla být jen obrazovka, která by zobrazovala "standardního poslance" ...

M. Moravcová 1.4.2019 8:37

V jedné diskusi

jsem četla, jak je urážející registrované partnerství. že se registrují auta a ne lidi. Té "dámě" jsem odpověděla, že registrovaní jsme všichni na matrice. Všichni lidi. Pokud se týká homosexuálních registrovaných partnerství, tak se na matrice zase registruje jen to partnerství, stejně jako manželství. A že manželství je a vždycky bude jen vztahem muže a ženy. Že respekt a úctu si frackovskou umanutostí a dupáním nevynutí.

P. Lenc 1.4.2019 10:43

Re: V jedné diskusi

Nejsem paní Moravcová takový optimista.Ta skupina křiklounů obého pohlaví(čo to tárám, mnoha pohlaví) je sice malá, ale velice hlasitá a podporovaná "pokrokovou" novinářskou lobby, oblblou mládeží a je na postupu.Nakonec, některé "hlášky" angažovaných politiků tomu navědčují.

M. Moravcová 1.4.2019 13:30

Re: V jedné diskusi

to máte pravdu. Ale já si myslím, že když je rozcapenosti a nenažranosti moc (jak v penězích, tak ve všemožných právech), tak zasáhne přírodní moc a těm rozmazleným křiklounům srazí hřebínek.

P. Lenc 1.4.2019 13:45

Re: V jedné diskusi

Tu obavu mám také.A nemusí to být přírodní katastrofa, stačí islám nebo jiní podobní prevíti.

J. Jurax 1.4.2019 18:56

No to víte, na blbost prostě nejsou tabletky.

Prostě všichni budem manželé a manželky nebo manžely (ta manžela) a manželci (ten manželek), případně to manželo pro pohlavní neurčitky či nově vynalezená pohlaví nebo tam, kde se partneři nedohodnou, kdo bude kdo, když to podle pohlavních znaků nebude lze rozhodnout. Abychom holt nebyli nějak dyzgrymynovaní.

A. Bocek 1.4.2019 8:48

Manželství je institut

který jedincům opačného pohlaví usnadňuje plodit děti. Vše ostatní nechť se zove jinak.

K. Janyška 1.4.2019 9:07

Trapné, trapné a ještě jednou trapné.

Včera jsem náhodou zahlédl v televizi úryvek z jakéhosi ujetého amerického filmu, kde farář říká novomnaželům, prohlašuji vás za muže a ženu. Sice tomu moc také nerozumím, to bylo ptrné na první pohled, že tomu tak je, ale zřejmě se tím myslí tvoji ženu a tvého muže. A tohle bude prohlašuji vás za muže a muže.

Lidskému světu, tedy jeho členům, definitivně hráblo... Dzp.

Š. Hašek 1.4.2019 9:13

V parlamentu mával Feri občankou

a sděloval národu, že být registrovaným partnerem (nikoliv manželem) - je disgriminace jako hrom. Něco jako žlutá hvězda za Protektorátu. Tak nevím, jestli ho Kalousek (a Schw.) za tu žlutou hvězdu nevyloučí ...

Oni už Afričani vysvětlí těm modernistům, že dva kozlové si kůzle "neupečou". Vlastně to jsou nějací divní kozlové, že?

Ostatně Feri se mi zdá poněkud zaostalý. Faktem ale je, že zatím ještě roste, vousy jemné a chodí do školy ..... Třeba se zlepší.

J. Pokoutný 1.4.2019 10:55

Ferina mávala! Bacha na věc!

J. Kanioková 1.4.2019 11:45

Pane autore, obrovsky držím palce, aby v tomhle "boji"

zvítězil Zdravý Rozum a preference normální RODINY! NE perverzity.

Jaký je SMYSL lidského života ? POKRAČOVÁNÍ lidského rodu ! Velkolepý řetězec od počátku lidského rodu až do jeho konce, zná naše pravnuky a praprapravnuky a další pokračování lidského pokolení ...

Rodina a její význam pro utváření osobnosti dítěte - děti pro svůj dobrý vývoj potřebují vzor pro to základní, oč v životě jde - RODINA. Mužský vzor, ženský vzor a jejich soužití. Manželství muže a ženy JE dnes ohroženým fenoménem.

Na manželství lpí několik set let společnost křesťanská - tedy ta naše, ve které žijeme, a které dnes říkáme euroatlantická civilizace. Dítě NUTNĚ potřebuje 2 vzory, protože se učí NÁPODOBOU. 2 vzory - ženský/mateřský a mužský/otcovský, a jejich KOEXISTENCI... Problémem je výchovné prostředí! NEVYRŮSTÁ-LI dítě v klasické rodině, dost těžko MŮŽE pak samo dobrou funkční rodinu vytvořit. Nenaučí se disciplíně, respektu, odpovědnosti. Nemá od malinka vzor k nápodobě, aby si ho zafixovalo pod kůži jako naprostou samozřejmost..

J. Kanioková 1.4.2019 11:56

Re: Nový typ vztahu?

Tři gayové se rozhodli pro společné partnerství - https://tn.nova.cz/clanek/novy-typ-vztahu-tri-gayove-se-rozhodli-pro-spolecne-partnerstvi.html

NE proti možnosti homopárů adoptovat cizí děti !

2 ženy nejsou ani biologicky, ani psychologicky schopny vychovat v budoucím muži chlapácké mužské vlastnosti. Ony nemají esenci mužnosti a to znamená, že NEJSOU schopny vychovat v budoucím muži mužské vlastnosti. A totéž opačně - jak mohou 2 muži vychovat z děvčátka něžnou citlivou tolerantní ženu, budoucí matku..?

Ono stačí, že už dnes, díky rozpadajícím se vztahům, máme čím dál víc mamánků a zuřivých feministek. A že homosexuálové tak usilují o "Manželství", to s jejich snahou o adopce souvisí až až.

Ani finance ani láska nestačí k výchově dítěte. Roky vývoje jsou extrémně delikátní. Dítě musí objevit svou identitu, a tomu musí čelit s rodiči obojího pohlaví, aby prozkoumalo všechny odstíny lidské bytosti ve své realitě: mužské a ženské. Rovněž i jejich koexistenci, komunikaci, i proměňující se hierarchii v časových stádiích. Co dítě potřebuje, je komplementární rovnováha DVOU typů rodičovské lásky, mateřské, otcovské, v RODINĚ.. Muži a ženy přinášejí do rodičovství rozmanitost; každý poskytuje jedinečný přínos do vývoje dětí, který nemůže být replikován jinak: matky a otcové prostě NEJSOU postradatelní.

L. Severa 1.4.2019 16:28

Re: Nový typ vztahu?

Naprosto přesně !!! Nejsem psycholog, ale jak může působit na dětskou duši, když má dva tatínky, resp. maminky. Nebude sklízet posměch od spolužáků ?

P. Princ 1.4.2019 19:27

Souhlas

s oběma díly Vašeho příspěvku. Děkuji.

J. Vintr 1.4.2019 22:53

Re: Nový typ vztahu?

A co spousty dětí z rozvedených manželství nebo ty, ke kterým se jejich fyický otec nehlásí? Ty také vyrůstají bez mužského vzoru v rodině. Tímhle vůbec nechci obhajovat adopci dětí homosexuálními páry, ale tohle také určitě deformuje společnost.

J. Malá 1.4.2019 12:30

Tak mi napadlo:

Nebylo by dokonalejší a absolutně korektní neříkat, žena, muž, člověk, ale rovnou živočich?

M. Moravcová 1.4.2019 13:08

Re: Tak mi napadlo:

nebylo

T. Hraj 1.4.2019 15:26

Re: Tak mi napadlo:

Jistě. Diskriminace rostlin!

J. Krásenský 1.4.2019 17:09

Re: Tak mi napadlo:

A co shluk buněk? Já vím, je to dlouhý a ještě ke všemu rodu mužského stejně jako živočich. Osoba je zase rodu ženského. Rodu středního je stvoření, jenže to je nepřijatelné pro naše bližní materialisty.

J. Jurax 1.4.2019 18:42

Říkejme brfňabedlup. Je to vyslovitelné, neutrální, neboť lze říci ten brfňabedlup, ta brfňabedlup i to brfňabedlup a vzniknou-li další mluvnické rody odpovídající nově vynalezeným pohlavím, půjde to napasovat i na ně. A myslím, že toto nic neasociující slovo nebude proti mysli ani kreacionistům.

P. Princ 1.4.2019 19:34

Re: Tak mi napadlo:

eukaryot

F. Kusák 1.4.2019 12:50

Jak tak čtu diskuzní příspěvky,

myslím, že je zbytečné, abychom stále dokola psali něco, co už bylo milionkrát řečeno. Sami sebe, myslím, nemusíme přesvědčovat, máme v té naší komunitě stejné názory. Jen je třeba si uvědomit vliv této pseudoliberální křičící většiny. Přesně podle Paretova pravidla. Takže, jak někdo přijde s manželstvím stejně pohlavních párů (nebo nějakých jiných), je nutné ho z politické soutěže, samozřejmě demokraticky, vyřadit. Jinak se jich prostě nezbavíme.

A. Alda 1.4.2019 12:53

Ano.

A nepřestanou-li, pak pár facek zprava a zleva a bude pokoj.

A. Alda 1.4.2019 12:52

Co znamná slovo "druhak"?

T. Hraj 1.4.2019 15:25

Re: Co znamná slovo "druhak"?

A což teprv "treťjak"?

J. Vintr 1.4.2019 13:13

Ta křečovitá snaha (některých) homosexuálů

neustále všem ostatním strkat svou "jinakost" pod nos, je trapná. Co člověk dělá s někým jiným v soukromí, je soukromá záležitost a nepatří to do veřejného prostoru. Ti lidé asi budou kvůli své "jinakosti" hodně zamindrákovaní a nedokážou se s tím srovnat.

T. Hraj 1.4.2019 15:23

Re: Ta křečovitá snaha (některých) homosexuálů

Jste pozadu, pane Vintre. Nejedná se o žádnu jinakost (to slovo bude ostatně již brzy zcela zakázáno). Jsou normálnější, než normálnost sama.

Naopak vy se svojí (jak předpokládám) heterosexualitou, maskulinitou, bílou kůží a jistě dobrou životní úrovní jste už mimo normu a velmi podezřelý.