16.9.2019 | Svátek má Ludmila


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 12.8.2019 17:53

Policejní brutalita vůči černochům

Black Lives Matter je správná věta. Nicméně nespravedlivě a bezdůvodně, či omylem zastřelených černochů policisty je v USA skutečně minimum. A jsou spíš důsledkem agresivity černošských gangů. Pro život policisty ve službě pak platí be quick, or be dead. Vyberou si to první a pak může dojít i k chybě. Z případů co jsem četl snad nikdy nešlo o policistu magora šikanujícího černochy ale maximálně o omyl nebo reakci na podivné chování zabitého.

Black Lives Matter, a proto by se měli černoši kultivovat. Misska má v podstatě pravdu, pokud Black Lives Matter, proč se dělá tak málo, aby se černoši mezi sebou nevraždili? Policejní omyly jsou důsledkem problému, ne prvotní příčinou.

USA už nejsou takové, aby tam stříleli černochy jen kvůli barvě pleti, pokud by se chovali stejně jako běloši.

V. Braun 12.8.2019 18:38

Re: Policejní brutalita vůči černochům

Pokud má tento váš příspěvek být ukázkou manipulační techniky, kterou nazýváte dole jako "bagatelizace" pak ano, je to pěkná ukázka.

J. Václavíková 12.8.2019 19:21

Re: Policejní brutalita vůči černochům

Tady celkem standard.

R. Brzák 12.8.2019 19:38

Re: Policejní brutalita vůči černochům

Především, každý člověk zastřelený policistou bez skutečně podstatného důvodu je strašná chyba. I kdyby byl jen jeden jediný, je důvodem se zamyslet nad mírou moci, kterou dáváme nad sebe do rukou někomu druhému, byť profesionálovi. Zda se v této situaci uplatňuje ještě nějaké rasové hledisko, to nemohu soudit - nesedím v hlavách zasahujících policistů, ale protože očekávám obecně od lidí spíše to lepší, rád bych žil v naději, že rasa pachatele nehraje roli. Jenže, je tu ztráta soudnosti, spojená přirozeně právě s mocí nad druhými lidmy. Ta je umocněná ještě dopadem sociálního státu na životy afroamerické populace - tedy, na základě povzbuzování nezodpovědnosti u mladých mužů s africkými kořeny se méně často stávají zodpovědnými otci svých dětí, které pak vyrůstají spíše v prostředí gangů. A policista pak snáze podlehne strachu, když nabude podezření, že se v konkrétním případě jedná o příslušníka gangu...

Toto samozřejmě není omluvou - jen vysvětlením, jak málo ve skutečnosti stát zmůže vůči násilí - zvláště, když je často jeho spolupříčinou, či dokonce pachatelem...

V. Klíma 14.8.2019 10:04

Nesouhlasim s tim, ze "kazdy clovek zastreleny policistou je strasna chyba".

Pokud je policista napr. napaden strelbou a jde mu o zivot, byla by strasna a pro spolecnost mnohem nebezpecnejsi chyba spise to, kdyby se nechal zastrelit.