18.9.2020 | Svátek má Kryštof


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Manipulátoři.cz aneb Když manipulují experti

Předpokládám, že web „Manipulátoři“ většina čtenářů zná. Jeho autoři se pasovali do role strážců pravdy a bojovníků proti šíření lží. Jenomže při tom zapomínají hlídat sami sebe. Zkrátka „kážou vodu a pijí víno“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mikulec 12.8.2019 22:20

Doufala jsem marně,

ze třeba i na jeden den pisalkové přestanou okopavat Donalda Trumpa. Už s tím jsou unavní. To si myslí, ze si nikdo jiný neposlechne jeho originál projevy, plné optimismu, nadšeni a chvály druhých lidi? Trump je velmi pozitivní osoba. Jenomže je hrdý na svou zemi a nesnáší, když někdo vlastní zemi nenávidí a rozvrací.

V. Církva 12.8.2019 17:53

Policejní brutalita vůči černochům

Black Lives Matter je správná věta. Nicméně nespravedlivě a bezdůvodně, či omylem zastřelených černochů policisty je v USA skutečně minimum. A jsou spíš důsledkem agresivity černošských gangů. Pro život policisty ve službě pak platí be quick, or be dead. Vyberou si to první a pak může dojít i k chybě. Z případů co jsem četl snad nikdy nešlo o policistu magora šikanujícího černochy ale maximálně o omyl nebo reakci na podivné chování zabitého.

Black Lives Matter, a proto by se měli černoši kultivovat. Misska má v podstatě pravdu, pokud Black Lives Matter, proč se dělá tak málo, aby se černoši mezi sebou nevraždili? Policejní omyly jsou důsledkem problému, ne prvotní příčinou.

USA už nejsou takové, aby tam stříleli černochy jen kvůli barvě pleti, pokud by se chovali stejně jako běloši.

V. Braun 12.8.2019 18:38

Re: Policejní brutalita vůči černochům

Pokud má tento váš příspěvek být ukázkou manipulační techniky, kterou nazýváte dole jako "bagatelizace" pak ano, je to pěkná ukázka.

J. Václavíková 12.8.2019 19:21

Re: Policejní brutalita vůči černochům

Tady celkem standard.

R. Brzák 12.8.2019 19:38

Re: Policejní brutalita vůči černochům

Především, každý člověk zastřelený policistou bez skutečně podstatného důvodu je strašná chyba. I kdyby byl jen jeden jediný, je důvodem se zamyslet nad mírou moci, kterou dáváme nad sebe do rukou někomu druhému, byť profesionálovi. Zda se v této situaci uplatňuje ještě nějaké rasové hledisko, to nemohu soudit - nesedím v hlavách zasahujících policistů, ale protože očekávám obecně od lidí spíše to lepší, rád bych žil v naději, že rasa pachatele nehraje roli. Jenže, je tu ztráta soudnosti, spojená přirozeně právě s mocí nad druhými lidmy. Ta je umocněná ještě dopadem sociálního státu na životy afroamerické populace - tedy, na základě povzbuzování nezodpovědnosti u mladých mužů s africkými kořeny se méně často stávají zodpovědnými otci svých dětí, které pak vyrůstají spíše v prostředí gangů. A policista pak snáze podlehne strachu, když nabude podezření, že se v konkrétním případě jedná o příslušníka gangu...

Toto samozřejmě není omluvou - jen vysvětlením, jak málo ve skutečnosti stát zmůže vůči násilí - zvláště, když je často jeho spolupříčinou, či dokonce pachatelem...

V. Klíma 14.8.2019 10:04

Nesouhlasim s tim, ze "kazdy clovek zastreleny policistou je strasna chyba".

Pokud je policista napr. napaden strelbou a jde mu o zivot, byla by strasna a pro spolecnost mnohem nebezpecnejsi chyba spise to, kdyby se nechal zastrelit.

V. Církva 12.8.2019 17:19

Manipulační techniky

Možná by stálo za to skutečně dát dohromady soupis manipulačních technik. V tomto článku jsou některé dobře popsány, ale bylo by dobré to struktualizovat.

Osobně poznám tyto pokrokáře často hned podle jejich přihlouplých technik (většinou ani nemají schopnost kreativity, tak je snadno prohlédnete) . I ty zde popsané. Odtažení od podstaty do nesmyslného rozpitvávaní nepodstatných detailů, někdy ani s tématem nesouvisejících (že Sinclair!, nebo i demagog.cz) shazování autora místo argumentů. Bagatelizace (u nás žádní migranti nejsou), Vytváření dojmu, že oni jaou ti informovaní - žijí v Německu kde vy jste nikdy nebyli (Netzer)

Jinak ten odkaz na manipulatori.cz - celkem fuj.

V. Braun 12.8.2019 18:35

Re: Manipulační techniky

Zajímavé, že jste manipulační techniky omezil jen na "pokrokáře". Druhá strana dle vás nemanipuluje, neshazuje autory, například nálepkami "pokrokáři" a podobně?

V. Klíma 14.8.2019 8:40

Vtipne je, ze jste svou reakci bezdecne potvrdil to, co p. Cirkva napsal :-)

R. Brzák 12.8.2019 14:40

ad pan Braun - "Slečna Zhu napsala, že černoši nemají co...

...co kritizovat POLICEJNÍ BRUTALITU proti černochům..."

Tak by mne zajímal ten výrok oné missky - abychom skutečně znaly kontext... Mám totiž za to, že její slova - "nejprve si udělejte pořádek ve vlastní komunitě, než začnete kritizovat ostatní" se zdaleka nemusí vztahovat na "oběti policejní brutality", nýbrž na děsivý počet zabitých afroameričanů celkově, dávaný ovšem aktivisty za vinu většinově bílé a vládnoucí společnosti... Dokud totiž nebudeme číst otázky, na které Zhu dávala odpověď, nebudeme znát ten důležitý kontext.

R. Brzák 12.8.2019 14:40

Re: ad pan Braun - "Slečna Zhu napsala, že černoši nemají co...

sakra - znali...

V. Braun 12.8.2019 15:27

Re: ad pan Braun - "Slečna Zhu napsala, že černoši nemají co...

"Na podzim roku 2017 v reakci na tweet inspirovaný hnutím Black Life Matter napsala ‚Věděli jste, že většina úmrtí černochů je je způsobena jinými černochy? Napřed si vyřešte problémy ve vlastní komunitě, než začnete vinit ostatní."

Black Life Matter je hnutí reagující na případy zastřelení černochů policií v případech. kdy černoši nebyli ozbrojeni a ve většině případů ani nespáchali žádný zločin.

J. Václavíková 12.8.2019 15:50

Re: ad pan Braun - "Slečna Zhu napsala, že černoši nemají co...

Myslím, že ten článek na Manipulátoři.cz vysvětluje celý kontext dostatečně. Že autorce šlápli na kuří oko, je více než zjevné, ovšem pokud má pocit, že se vypořádala s jejich argumenty, pak je spíš k smíchu.

R. Brzák 12.8.2019 16:13

Re: ad pan Braun - "Slečna Zhu napsala, že černoši nemají co...

stejně tak i pro Vás platí otázka pod panem Braunem - na základě jakého tweetu to ta holka napsala? To je totiž kontex - a ten manipulátoři vůbec neuvádějí...

J. Václavíková 12.8.2019 16:15

Re: ad pan Braun - "Slečna Zhu napsala, že černoši nemají co...

Vždyť ho tam citují. A samotný tweet je už smazaný.

J. Václavíková 12.8.2019 16:23

Re: ad pan Braun - "Slečna Zhu napsala, že černoši nemají co...

Tady zdroj:

https://www.nytimes.com/2019/07/21/us/miss-michigan-kathy-zhu.html

V. Církva 12.8.2019 17:38

Re: ad pan Braun - "Slečna Zhu napsala, že černoši nemají co...

Pitváte nesmyslné detaily. Že většinu mrtvých černochů v USA zabili černoši je fakt. Co se týká známých případů zabití policistou (Black Lives Matter), byli chyceni při nějaké vloupačce, nebo odmítli posledhnout policistu a často působili že jsou ozbrojeni. Těch skutečně nevinných znám jediný kdy zastřelili malého černocha co si hrál s pistolí. I když jich může být víc. Policista je taky jen člověk co chce přijít domů živý. Pokud se USA černošské gangy střílí mezi sebou je těžké nebýt ostražitější když vidí Afroameričana.

Z toho co jsem viděl v USA nemyslím že by bílým na životě černochů nezáleželo (přesto že se chovají vůči bílým někteří černoši agresivně - opačný případ jsem nezažíl). Magoři jsou samozřejmě všude, takže jsou takoví co černochům ubližují, ale mezi policisty v USA jsem takové neviděl.

Takže z mé zkušenosti i statistiky aktivita Black Lives Matter je pravdivá věta, která by měla vést k větší kultivaci černochů (začít musí sami od sebe), bělošští policisté a Američané nejsou přímou příčinou tohoto problému.

Miss tedy reagovala naprosto bezchybně.

V. Braun 12.8.2019 23:28

Re: ad pan Braun - "Slečna Zhu napsala, že černoši nemají co...

Podle statistik většinu bělochů zavraždí běloši. Znamená to, že si běloši nemohou stěžovat, když na nich budou páchat násilí černoši?

R. Brzák 12.8.2019 16:31

Re: ad pan Braun - "Slečna Zhu napsala, že černoši nemají co...

budu trpělivý - jde mi o to vyjádření či otázku, na kterou dle pana Brauna Zhu reaguje svými již několikrát zde probranými slovy. Pan Braun tvrdí, že ona tak reaguje na policejní brutalitu, cituji "v reakci na tweet inspirovaný hnutím BLM napsala..."

Mám za to, že neznáme celý kontext - dle toho, jak ta američanka/číňanka formuluje větu, se dá předpokládat, že reaguje na konkrétní obvinění většinové společnosti (či komunity) z násilí na afroameričanech...a pan Braun to svou formulací podporuje...

J. Václavíková 12.8.2019 16:33

Re: ad pan Braun - "Slečna Zhu napsala, že černoši nemají co...

Vzhledem k tomu, že ona sama tweet už smazala, nezbude vám, než buď věřit tomu, že NYT popisují kontext dostatečně, anebo si musíte ten smazaný tweet sám najít.

R. Brzák 12.8.2019 16:38

Re: ad pan Braun - "Slečna Zhu napsala, že černoši nemají co...

Paní Váslavíková, asi se špatněš vyjadřuji - tweety od té Zhu totiž dle pana Brauna napsala v reakci na TWEET INSPIROVANÝ hnutím BLM - a ten je právě kontextem, který ona sama vymazat nemohla, nebyla jeho tvůrcem...

V. Braun 12.8.2019 16:50

Re: ad pan Braun - "Slečna Zhu napsala, že černoši nemají co...

Jelikož Twitter prakticky nepoužívám, a jak se uvádí tweety jsou již smazané, tak originálem nemohu sloužit. Na webu manipulatori.cz v odkazu v článku se tvrdí, že to napsala v reakci na tweet Black lives matter, což je organizace která se ohrazovala proti nevyprovokované policejní brutalitě. Ostatně i z Tweetu slečny Zhu vyplývá, že si černoši nemají co stěžovat, dokud si nezametou před vlastním prahem. Tam je jádro problému. Proč by si nemohli stěžovat? Nota bene když většina z nich jsou zákonů dbalí občané?

Více třeba zde https://www.newsweek.com/who-kathy-zhu-trump-supporting-model-stripped-miss-michigan-title-over-racist-islamophobic-1450118

V. Braun 12.8.2019 17:14

Re: ad pan Braun - "Slečna Zhu napsala, že černoši nemají co...

Našel jsem toto "She was responding to someone who had tweeted Vice President Mike Pence to say, "STOP KILLING BLACK PEOPLE !!!"

https://edition.cnn.com/2019/07/22/us/miss-michigan-stripped-crown-kathy-zhu-defends-tweet/index.html?utm_medium=social&utm_source=fbCNN&utm_content=2019-07-22T17:15:07&fbclid=IwAR3tFEJ0X9moM0skjMOXIZl-oLNguTU7aLs49v9k3tR7bEVcvEoqx6WwK0A

V. Chrastina 12.8.2019 18:34

Re: ad pan Braun - "Slečna Zhu napsala, že černoši nemají co...

Musím zdůraznit, paní Václavíková, že k smíchu jste vy sama, neboť jste svým příspěvkem přiznala, že na vašem kuřím očičku stojí ta evidentní spousta projevů solidarity s onou zmíněnou americkou misskou, a to musí jak patrno hrozně bolet vaši multikultismem nasáklou dušičku. Tož tak!

J. Václavíková 12.8.2019 19:26

Re: ad pan Braun - "Slečna Zhu napsala, že černoši nemají co...

Krásná manipulace zvaná podsunutý argument :-)

Mně je ta misska naprosto lhostejná, musím vás zklamat. Zajímá mě jedině to, kdo tu událost a její kontext popsal přesně a kdo naopak fakta překrucuje. V článku Manipulátoři.cz jsem žádnou nepravdu a manipulaci nenašla, i když jsem četla velice pečlivě. Což se o článku, pod nímž diskutujeme, říct nedá.

R. Brzák 12.8.2019 16:12

Re: ad pan Braun - "Slečna Zhu napsala, že černoši nemají co...

ano ano, toto jsme již probrali - avšak já se ptám na základě jakého popudu to ta misska psala. Protože Vy tvrdíte vehementně, že tak psala v reakci na policejní brutalitu - jenže i Vy zde píšete, že tak učinila na základě tweetu inspirovaného hnutím BLM, ovšem jeho znění neuvádíte. A právě toto je kontext, který neosvětlujete ani Vy, ani manipulátoři. A přitom na jeho základě lze vyhodnocovat, zda schvaluje násilí na afroameričanech, nebo zda jen reaguje na nějaké obvinění většinové společnosti (jak by vyplývalo ze znění jejího tweetu).

V. Braun 12.8.2019 16:58

Re: ad pan Braun - "Slečna Zhu napsala, že černoši nemají co...

Tady je přímo zmíněná ta policejní brutalita. Je zajímavé že slečna Zhu se na otázku proč na téma o policejní brutalitě reagovala tím, že si černoši nemají co stěžovat, protože se sami na sobě dopouštějí násilí neodpověděla a dovolávala se vytržení z kontextu.

https://www.newsweek.com/kathy-zhu-pro-trump-model-stripped-miss-michigan-title-defends-racist-tweets-we-should-1450482

R. Brzák 12.8.2019 19:45

Re: ad pan Braun - "Slečna Zhu napsala, že černoši nemají co...

Ano, já předpokládám, že její výrok je vytržený z kontextu, protože ten výrok působí jako odpověď nějaké obvinění většinové populace z násilí vůči afroameričanům. Vy zase (spolu s Manipulátory) předpokládáte, že Zhu je prostě rasistická ženská, které je policejní násilí vůči černochům lhostejné. Pro naše tvrzení tedy nemáme přesné důkazy ani jeden. Já se jen mohu "prsit" tím, že jde u mne o "lepší očekávání od člověka", zatímco u Manipulátorů...

V. Braun 12.8.2019 21:58

Re: ad pan Braun - "Slečna Zhu napsala, že černoši nemají co...

Hm, co já předpokládám nebo nepředpokládám jste zjistil jak? Výše jsem vám dal kopii výroku na který reagovala i s odkazem.

She was responding to someone who had tweeted Vice President Mike Pence to say, "STOP KILLING BLACK PEOPLE !!!"

V. Braun 12.8.2019 22:14

Re: ad pan Braun - "Slečna Zhu napsala, že černoši nemají co...

Nedočetl jsem pořádně vaši větu, takže otázku v úvodu beru zpět.

Celá tato diskuse je o druhé části tweetu. Nic více a nic méně. Zda je Zhu rasistická nebo ne to nevím.