21.10.2019 | Svátek má BrigitaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Mají sexuální menšiny nárok na veřejný prostor?Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 31, poslední: 3.12.2011 23:42, přehled diskusí

Článek je napsaný inteligentně a s nadhledem, nejde ale ke kořenu problémů.:
Autor: P. Brodský Datum: 3.12.2011 0:10

Ty kořeny jsou podle mého mínění nejméně dva.

1) Podstatou skutečné heterosexuality(alespoń mužské heterosexuality) je instinktivní odpor proti homosexualitě. My, opravdoví heterosexuélové, pocitově  vnímáme homosexualitu jako něco mezi pojídáním hoven a kanibalismem. Z toho samozřejmě vůbec nevyplývá, že těmto pocitům musíme natolik podléhat, že bychom byli všichni povinně homofobní. Já osobně mám několik homosexuálních přátel, a moje averze k homosexualitě to nijak nenarušuje, pouze se do diskuzí o tomto problémů s nimi nepouštím, abych se jich nějak nedotkl.

2) Druhým problémem je současné postosvícenské právo, které usiluje o naprosté potlačení prvků personálního práva ve prospěch práva čistě teritoriálního. Zatím se sice uchovávají jakési drobnosti respektující odlšnost mužů a žen, ale ideálem tradic Francouzské revoluce je nepochybně odstranění podobných archaismú. Přiznání skandální skutečnosti, že existují dokonce dvě kategorie mužů se značně odlišnou, a přitom v obou případech legitimní etikou, je myslím mimo hranice fantazie tzv. západní civilisace. Zatím to vede k tomu, že se právo čím dál více přizpůsobuje homosexuální etice a vzdaluje etice heterosexuální. Je půlnoc, Aston Nasadí nový denník. Pokud byste byl ochoten o těchto věcech diskutovat, pane Bílek, moje mailová adresa je Brodský6@seznam.cz

Re: Článek je napsaný inteligentně a s nadhledem, nejde ale ke kořenu problémů.:
Autor: T. Bílek Datum: 3.12.2011 23:42

Pane Brodský, jen krátce k Vaší poznámce (resp.k prvnímu bodu):

1.Zdráhám se tomuto tvrzení věřit, i když jsem ho už opakovaně slyšel, byť v mírnějších verzích. Nicméně se obávám, že byste mohl mít skutečně pravdu, a že nemusí jít jen o vaši patologickou fobii. Upřímně, tato Vaše teorie mi připadá absolutně hrozná, nechutná a vedoucí ke katastrofální prognóze (obdobně urážlivě by znělo, pokud bych jako gay totéž tvrdil o sexu mezi lidmi zcela opačného pohlaví).

Jinými slovy, ještě více tak umocňujete mou tezi, kterou jsem uvedl v závěru svého článku. Polarizace mezi heterosexuály a homosexuály tak vlastně působí (v současné západní civilizaci) spíše skrytě až latentně, neboť homosexuálové si většinově nejsou vědomi této vaší teze. Pokud si ji vědomi budou (tzn.někdo tyto teze mediálně zviditelní nekorektním jazykem, a navíc ideově podloženým způsobem, obecná ustrašenost gayů se může přetavit v revoluční étos (znovu tak podotýkám, že ti, kteří tvrdí, že gayové se politicky zviditelňují, jsou zcela mimo misu. Zviditelňují se pouze některé jejich elity a "parádoví" exhibicionisté (a to pouze apoliticky).  Střední vrstvy mlčí a celá kauza je tak samotnými gayi trestuhodně politicky ignorována.

Na druhé straně, pokud část gayů rozpozná, že onen "imperativ" (homosexualita jako "ohavnost," řečeny slovy Starého zákona) je eticky objektivní, může to vést k jistým východiskům (byť pro gaye dosti krkolomným).

Sexuální záležitosti jsou intimní:
Autor: V. Heidlerová Datum: 2.12.2011 21:02

Ať většina či sexuální menšina - nikdo nemá lézt na veřejnost s těmito svými projevy, není pěkné ani cuckání se před očima lidí, je to záležitost páru, a ten má mít určitou cudnost a nelézt s tím navenek. Je to soukromá záležitost a každý by to měl vědět a nechat si pro sebe a partnera. Veřejné alizování kohokoliv mezi sebou je nechutné. Bléééééééééééééé

Taky bych chtěl větší publicitu:
Autor: V. Mlich Datum: 2.12.2011 14:01

Kromě lidí, co potřebují k ukojení osobu opačného pohlaví nebo osobu stejného pohlaví se zapomíná na nás, kteří si to nejlépe uděláme sami a myslím, že nás není zas tak málo! Ale nemáme žádnou relaci v televizi, ani nás nepodporují primátoři, ani to nesmíme dělat na veřejnosti, nemluvě o ukájení se před dětmi v této puritánské společnosti! :-(

Buzeranti holt kromě sexuálního uspokojení potřebují ještě, aby se o tom i mluvilo. Tak ať.

Re: Taky bych chtěl větší publicitu:
Autor: V. Heidlerová Datum: 2.12.2011 21:04

No, heterosexuálové se zace muckají na veřejnosti, a to je taky neapetýtlich.

Výborný článek,:
Autor: Š. Šafránek Datum: 2.12.2011 10:00

ostatně jako vždy u pan Bílka.

Re: Výborný článek,:
Autor: Ž. Halabudová Datum: 2.12.2011 10:50

A v čem je tak výborný ten článek?Homosexuálové mají mít své TV vysílání?To ano, ale za své peníze.Pak by je mohli mít třeba cholerici,ti se takétak narodili,nebo kleptomani, sexuální devianti.Ti všichni mají vrozenou vadu.Tak si už začněte spořit na TV program.

Re: Výborný článek,:
Autor: Ž. Halabudová Datum: 2.12.2011 10:56

Ještě poznámka.Nikdy mi nevadil jinak sexuálně orientovaný člověk,ale vadí mi toto neustálé agresivní vyžadování výhod a pozorností.Nikdo vás zde neomezuje a vy kladete stále větší požadavky.Prostě, s jídlem roste chuť! Pozor na vás!!!!!!!!! 

Re: Výborný článek,:
Autor: Š. Šafránek Datum: 2.12.2011 12:18

Vzhledem k tomu, že mne, velmi vyhraněného heterosexuála, označujete za jinak sexuálně orientovaného člověka, než jste Vy, soudím, že jste stoprocentní lesba. Ale dost vtipů, pan Bílek napsal velmi střízlivý neagresivní článek, dokonce připouští možnost, že jeho homosexuální orientace může být nemocí, a přesto si vysloužil hysterické výlevy od Vás a dalších homofobů. Nevšiml jsem si v textu ničeho útočného ani ublíženeckého, ale spíše pokorného přijetí údělu, který si nevybral, což je pro něj jako křesťana o to těžší. Na mne si pozor dávat nemusíte, ani na pana Bílka, ale pozor by jste si měla dávat na to, co píšete, protože tím shazujete především sebe.

Re: Výborný článek,:
Autor: R. Langer Datum: 2.12.2011 12:12

Hmm, já bych řekl, že autor neříká tak ani tak, ale na jeho slova dojde. Nic zvláštního. :-P

Re: Výborný článek,:
Autor: T. Bílek Datum: 2.12.2011 14:56

Pane Šafránku, díky za podporu :-) Jste to vy, co občas taky publikujete v NP nebo je to shoda jmen?

Re: Výborný článek,:
Autor: Š. Šafránek Datum: 2.12.2011 19:33

Dobrý večer, ano, jsem to já :-)  a Vaše články čtu vždy s velkou chutí.

Větší pomatenost jsem snad ještě nečetl:
Autor: L. David Datum: 2.12.2011 9:45

Že prý by homosexuálové o své úchylce ani nevěděli, kdyby jim to nikdo neřekl.

A kdo a jak je zplodil, o tom nepřemýšlejí? A až by jejich bezdětná komunita vymřela, opravdu by na to nepřišli?

Takhle to končí, když ďábel lidem pomate mozek.

Re: Větší pomatenost jsem snad ještě nečetl:
Autor: R. Langer Datum: 2.12.2011 12:19

Jo tak ďábel?

A jakpak to vypadá, když lidem pomate mozek anděl? Jo, to takhle sedí v klášteře, a o tom, kdo a jak je zplodil, o tom nepřemýšlejí. A až by jejich bezdětná komunita vymřela, opravdu by na to nepřišli?

Ale nic proti, každý je holt blázen trochu jinak, tak si to tak neberte...

Re: Větší pomatenost jsem snad ještě nečetl:
Autor: V. Heidlerová Datum: 2.12.2011 21:06

No i těm andělským ctitelům a vyznavačům se může narodit homosexuální potomek. Co potom s tím?

Mají. Stejný jako většina.:
Autor: V. Novák Datum: 2.12.2011 9:15

Divíte se, že se pořady pro homosexuální minoritu vysílají po 22. hodině. Kdy se vysílají pořady specializované na heterosexuální majoritu? Řekl bych, že takové nejsou. A je to dobře - nemám zájem se veřejně vymezovat svou sexualitou. Nemám potřebu se podivně oblékat a na parádách vykřikovat "já jsem HETERÁK!". Nemám potřebu spevialoizovaných heterosexuálních sportovních her, pořadů a festivalů. A gayové by se měli držet téhož.

Sexualita - jakákoli - nepatří do veřejného prostoru. Punktum.

Gaye a lesby nad 18 nikdo nepronásledoval v ČSSR od r. 1961, od začátku 90. let ani ty patnáctileté - stejně jako heterosexuály. Transsexualita je léčena tím, že tělo je přizpůsobeno pocitům a sebevnímání člověka. Pokud o to požádá.

Co chtít víc?

co také trochu naštve::
Autor: J. Kalina Datum: 2.12.2011 9:09

jen vypíchnu z několika diskusí v TV: svěřování dětí do péče sezdaným mužským homosexuálním párům. Skoro vždy se objeví argument pro neb v heterosexuálních párech dochází k sexuálnímu obtěžování  dětí ze strany otců a i jiné kombinace a že kolikrát to doma také není buhví co po vztahové stránce. Jestli není lepší, aby dítě vyrůstalo v harmonickém homopáru.  Asi v určitém procentu dochází ke všemu možnému v heteropárech. Nikde jsem ale nezaznamenal ani náznak úvahy jaké procento všech možných nevhodností  by to bylo případně u homosexuálních párů. Prostě z těch diskusí vane mráz jednostranosti a skryté propagace.

Re: co také trochu naštve::
Autor: J. Lepka Datum: 2.12.2011 10:07

Ono to nenaštve trochu, ale hodně. Já si myslím, že jste určitě hodněkrát slyšel to falešné dilema: je lepší, když dítě vyrůstá v harmonickém homopáru, nebo v disharmonickém heteropáru?

To dilema je falešné, protože otázka zní:
Autor: V. Novák Datum: 2.12.2011 10:53

zda je lepší, pokud dítě vyrůstá v homopáru (a troufnu si říct, že bude v 95% ženský) než v ústavu.

Proč tvrdím, že gayovských párů toužících po dítěti (v našich podmínkách obvykle nějak postiženém) bude minimum? Protože málokterý gay je TAK zženštilý, aby ho touha po dítěti brala tak, jak libovolnou ženu.

Re: To dilema je falešné, protože otázka zní:
Autor: J. Lepka Datum: 2.12.2011 13:05

I toto dilema je falešné, neboť dává pouze varianty ústav nebo homopár. Heteropár je v této otázce (neprávem) zamlčen.

V této zemi.:
Autor: Ž. Halabudová Datum: 2.12.2011 8:17

Myslím ,že žádný homosexuál v této zemi není pronásledován pro svoji orientaci.Vykřikovat zde o pogromech, pronásledování a diskriminaci je svinstvo a faleš.Tato společnost je naopak velice tolerantní k těmto lidem.Problém je v nich samotných.

Re: V této zemi.:
Autor: T. Bílek Datum: 2.12.2011 13:37

Paní Halabudová, však také ve svých článcích reaguji hlavně na data ze zemí tzv.Třetího světa.  Nicméně, pokud si v odkazech trochu poklikáte, uvidíte, že homofobně motivovaných vražd je (i v zemích jako Británie a USA) tragicky hodně. V ČR se speciální statistika nesleduje. U nás vidíme spíše jakousi light-homofobii (šikana na dospívajících gayích v dětských kolektivech) apod.

Nemají... Dzp.:
Autor: K. Janyška Datum: 2.12.2011 7:55

Pocity rozhodují:
Autor: P. Hlosta Datum: 2.12.2011 7:42

Jak řekl jistý sexuolog v rozhlasovém pořadu mladíkovi, který měl dotaz na to, jak pozná že není homosexuální. Poradil mu celkem jednoduše. Že si má představit blízkého kamaráda, jak mu sahá na stehno. Jestli je mu ta představa příjemná, pak může i jít o homosexualitu. Ne však zcela určitě. Pokud že mu je ta představa protivná, až odporná, pak rozhodně homosexuálem není.

PROTO většina chlapů nesnese pohled na tokající muže mezi sebou. Jednoduše si v jejich roli představí sebe a je okamžitě po jakékoliv sympatii. Z toho důvodu se i rozumní homosexuálové jistě vyhnou svým milostným projevům mezi sebou, protože cítí, že to není vhodné mezi ostatními. Není v jednání heterosexuálních vůči homosexuálům v naprosté většině vina jakási předpojatost. Je to jen o pocitech při projevení milostných zaměření.

Stejné je to i při transsexuálech. Jestliže uvidí heterosexuál chlapa v ženském oblečení, pak většinou ucítí odpor, protože jednoduše podvědomě zasáhne představa možného milostného omylu s tímto "mužem". Prostě všechna averze vůči jinak orientovaným spočívá v pocitech. Jestliže pocity převáží nad rozumem, pak zcela pochopitelně averze je silně cítit. Jinak sexuálně orientovaní by měli, už kvůli sobě, se omezovat ve vzájemných sexuálních signálech na veřejnosti. Jinak se nemohou divit averzi heterosexuálů k nim.

Chlap v ženském převleku je travestita, ne transsexuál.:
Autor: V. Novák Datum: 2.12.2011 10:58

Vaši averzi k nim sdílím, což většina žen nechápe. Taky tvoří naprostou většinu obecenstva různých travesti show. Jejich nadšení pak odrážím tím, že je taky nenutím chodit na striptýz - ony ať si nechají své.

Transsexuál je člověk, jehož duševní pohlaví (přesvědčení o pohlavní identitě) není v souladu s tělesným. Protože si troufnu říct, že jsme hlavně to, co máme mezi ušima a méně to, co mezi nohama, připadá mi přístup lékařů snažících se přeměnit tělo, rozumný.

Re: Pocity rozhodují:
Autor: T. Bílek Datum: 2.12.2011 13:32

Je to zvláštní. Já třeba nevnímám odpor, když (analogicky) vidím heterosexuální pár chovající se nezdrženlivě (ani potřebu se děsit představy sebe sama jako součást takového páru). Přiznám se, že tuto dedukci p.Hlosty tedy vlastně nechápu.

Homosexualy jisteze muzeme tolerovat:
Autor: P. Sulc Datum: 2.12.2011 0:49

buzeranti i lesby za to konec koncu nemohou. Nejde rici:tak, je patek , to mam naposled oral sex s Marenou, od pondelka zacnu s Frantou.Nejde to ale ani obracene. Jenze zmena sexu, to je opravdu peverse, sex je dan dvema chromosomy a ty se nezmenily. A je to umozneno, rekl bych, ohromnou nenazranosti doktoru kteri za penize udelaji cokoliv, treba i sloni chobot.

Re: Homosexualy jisteze muzeme tolerovat:
Autor: S. Rehulka Datum: 2.12.2011 12:34

Je sranda, že se vyskytne chvíle, kdy mohu plně souhlasit s panem P.Sulcem ( se kterým souhlasím často), ale i s panem V.Novákem, se kterým souhlasívám málokdy. Jen doufám, že se svým souhlasem nedotýkám ani jednoho z nich ! Zdravím 2x !

A panu Bílkovi vzkaz : článek byl slušný, i když se mi zdá, že autor nemá v životě jiný problem, nežli "problemovou sexualitu" ! Mně nejvíce rozčiluje ukradené slovo "gay" - to v klasické angličtině přeci znamená "veselý", "rozpustilý", nikoliv homosexuál ! Také mě rozčiluje znárodnění spektrálních barev, tedy duhy !

Re: Homosexualy jisteze muzeme tolerovat:
Autor: T. Bílek Datum: 2.12.2011 13:27

Pane Rehulko, jistěže mám i jiné problémy než "problémovou sexualitu." Když se podíváte na mé články na NP, uvidíte tam řadu jiných témat. Ale i kdybych byl opravdu úzce tématicky zaměřený, není to snad legitimní? Čekáte od rómského předáka, že bude psát o oligopolizaci ekonomiky? Či od židovského aktivisty, že bude systematicky psát o nekvalitních potravinách? A k ukradenému slovu "gay": Málokdy se etablují přesné, objektivní a konsensuální formulace (srv. Cikán vs.Róm). Mi osobně ten termín také úplně nesedí, zvláště proto, že byl naší komunitě vnucen těmi, co dělají různé kulturně pokleslé "parády," exhibice apod. Respektuji jej pro nedostatek vhodnější terminologie. Slovo "homosexuál" je výrazem spíše odborným, sexuologickým, slovo "buz.....t" vnímám jako urážku, nechutný homofobní výraz.  

Re: Homosexualy jisteze muzeme tolerovat:
Autor: P. Sulc Datum: 2.12.2011 18:39

Jeste je jemne slovo "teplous" . Nema smyslu se zabejvat semantikou, znamena to stale to same. Jestli budete rikat hounu excrement, neprestane kvuli tomu smrdet..