5.12.2021 | Svátek má Jitka


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Majdan a Letná

Doputoval ke mně dopis jednoho lokálního politika, kterému se podle všeho nelíbí výzva lidoveckého předsedy Marka Výborného, aby lidovci podpořili plánovanou demonstraci na Letné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kmoníček 22.6.2019 9:29

Re: Prý morálka!

A on ty volby vyhrál Babiš ? Pokud vím vyhrálo je ANO. A to je podstata věci, která vám jednodušším uniká. Bohužel !

T. Kohout 22.6.2019 10:43

Re: Prý morálka!

Vy jste asi složitější! Vám asi uniklo, že ANO je Babiš, bez něho je to nula. Nerad se zapojuji, ale číst takového nehoráznosti mě vždy probudí z relativního klidu.

F. Navrátil 22.6.2019 14:21

Re: Prý morálka!

Nepoužívejte výrazy, jejichž smyslu nerozumíte. Ti jednodušší dělají kravály v pražských ulicích a domnívají se, že zběhlému teologovi Minářovi a jeho loutkovodičů jde o nějakého Babiše. Čerta starého! Jde jim o moc. O podřízení České republiky Bruselu, o mocenský diktát, o krádež suverenity, o vymazání národního povědomí a jeho nahrazení multikulturní, multigenderovou, multireligiózní, homogenní směskou, která bude makat v rytmu, jak se bude v Bruselu bičem práskat. To je váš cíl, vy jednodušší!

F. Dido 22.6.2019 12:08

Nebo na jatkách.

J. Jurax 22.6.2019 12:11

Souhlas.

Ti kraválisté nanejvýš mohou přispět k vyvolání těch voleb.

J. Chaloupka 22.6.2019 12:24

No jo, ale kde vzít a nekrást, jak se říká, že?

To byste chtěl za premiéra třeba Fialu nebo Bartoše?

R. Vacek 22.6.2019 7:11

Na Letné se bojuje za občanskou společnost.

Demokratické volby produkují téměř vždy vítěze, se kterými je velká část společnosti nespokojená. A nespokojenci nechtějí, aby tento vítěz prosazoval program, se kterým vyhrál volby. Proto tu máme občanskou společnost - celou řadu neziskových a nátlakových skupin, které pokud získají dostatečnou moc, tak jsou schopny korigovat politika - někdy až do takové míry, že politik není schopen cokoliv prosadit. Papírově má politik kompetence, ale pokud je reálně zkusí využít, nastoupí soustředěná kritika od nevolených skupin, která vede jednou k odvolání politika, podruhé k organizování miliónů chvilek za lepší budoucnost.

Takže bojuje se za slabé politiky, proti silným politikům.

I. Mertl 22.6.2019 7:36

Re: Na Letné se bojuje za občanskou společnost.

Vacku, bojuje se za slabé grázly proti silnému grázlovi, víte?

R. Vacek 22.6.2019 7:53

Re: Na Letné se bojuje za občanskou společnost.

V západní společnosti se obecně bojuje proti autoritám. Na vrcholné pozici je nejlepší nějaké želé, které nic nekoná, nevyužívá své pravomoci a cloumají jím nevolené skupiny v pozadí. A je jedno, jestli se jedná o politika, nebo managera. I naši slavní piráti hlásající otevřenost raději v Praze zavedli tajné hlasování, aby nemohli být následně taháni po soudech, že hlasovali špatně.

J. Schwarz 22.6.2019 9:13

Re: Na Letné se bojuje za občanskou společnost.

A kde je psáno že slabý grázl je automaticky lepší než ten silný? Co když je mnohem horší, jen mu jeho dosavadní slabost neumožnila dostatečně se projevit?

J. Jurax 22.6.2019 12:17

Nikde. To se pozná až po patřičné rekorytarizaci.

P. Vinš 22.6.2019 6:49

Kdo to platí

Co vím od lidí, kteří na demonstraci jedou organizovanými autobusy, tak ti nic za dopravu neplatí. Dokonce jim prý i nabízeli proplacení jízdenky vlakem, ale to nemám ověřené. Ozvučovací technika, LED obrazovky, podia, jednotné transparenty propagační materiál, lidi co to organizují atd.., to musí někdo platit. A pak jsou tu nepřímé platby, kdy jako přinucení koncesionáři ČT platíme už skoro měsíc propagaci této monstrakce a všichni. Dále opět všichni jako daňoví poplatníci platíme zdravotní službu, policii, hasiče, kteří tam budou muset být. To jen tak pro úplnost, protože si myslím,že peníze na transparentním účtu MCHD výdaje nepokryjí.

J. Václavíková 22.6.2019 10:17

Re: Kdo to platí

Je možné, že někde organizátoři sehnali autobus zadarmo, já ovšem vím jen o těch, za které si platí. Jako třeba z Českých Budějovic. A také vím, že na FB někteří jednotlivci nabízeli jiným, kteří by chtěli dojet, ale došly jim už finance, že jim jízdenku zaplatí.

M. Pražák 22.6.2019 6:23

Nevím v čem někomu přijdou názory pana Drápala naivní. Nestálo by za to uvést nějaký argument než takto plácat?

J. Elias 22.6.2019 6:16

Moc prosím pana Drápala, aby svými naivními názory nedělal ostudu evangelikálním křesťanům.

J. Novak 22.6.2019 2:05

To je "agitka" ve stylu "Rudé právo" jak vyšitá.

J. Franke 22.6.2019 4:55

Re:

To bohužel nemohu posoudit, neboť jsem Rudé právo nikdy nečetl. Jako agitka mi ovšem připadají právě věty onoho lokálního politika, na které autor reaguje vcelku velmi dobře.

J. Jurax 22.6.2019 12:22

Neřekl bych.

Mám to za vyjádření jednoho názoru; to zatím ještě není zakázané. Byť je to názor, s nímž z mnoha důvodů nemohu souhlasit.