30.11.2021 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Majdan a Letná

Doputoval ke mně dopis jednoho lokálního politika, kterému se podle všeho nelíbí výzva lidoveckého předsedy Marka Výborného, aby lidovci podpořili plánovanou demonstraci na Letné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Wiszniewski 22.6.2019 15:11

Kdo to všechno platí?

Podle Drápala je to zlá a podlá otázka. Pro normálního občana je to otázka zásadní. Samozřejmě náklady na chlívkařské demonstrace jsou velmi vysoké, v řádech milionů. A platí je ti, kteří mají zájem na rozložení soudržnosti V4. Chtějí odstranit Babiše z politického života a nahradit ho amébami Sobotkovského, Fialovského, či Kalouskovského typu.

P. Urban 22.6.2019 15:42

Soudržnost V4 rozkládat nelze

Nemůžete rozkládat to, co neexistuje.

Je ale pravda, že ať to platí kdo chce, asi to bude někdo, komu se Babiš nelíbí. Je-li pro normálního občana (jehož pravzorem je patrně pan Wiszinievski) důležité, aby Babiš zůstal v politickém životě (nevím sice proč, ale pan TW to jistě ví), budiž. Jaký je ale potom rozdíl mezi odstraněním Babiše za peníze odpůrců V4 a odstraněním Babiše z čistého idealismu?

Ś. Svobodová 22.6.2019 15:54

Re: Soudržnost V4 rozkládat nelze

Pokud někdo vyhazuje miliony z čistého idealismu a jeho odměnou bude radostný potlesk voličů ČR, pak smekám. Pragmaticky ale očekávám, že tomu komusi nepůjde o potlesk, ale o získání moci a to už nás bude něco stát. Takže mě zajímá kdo tahá za nitky a co za to bude chtít.

P. Urban 22.6.2019 16:05

A co může chtít?

Pokud někdo Babiše nechce, ať už ze sobeckých nebo idealistických důvodů, pak může sponzorovat ospor proti němu, aniž by požadoval něco dalšího.

Ať už tahá za nitky kdokoli: co může chtít? Po kom to může chtít? A co to bude stát nás? Respektive kde a o zhruba o kolik nás to bude stát víc, než co nás stojí Babiš? Ten taky bojoval o získání moci a teď bojuje o její udržení. Takže, aspoň podle Vaši logiky, nás to muselo taky něco stát.

V. Čermák 22.6.2019 16:39

Re: A co může chtít?

Babiš "Nás" něco stojí? Můžete to nějak upřesnit? A taky by mě zajímalo, kdo to je My? Mimochodem, mě taky zajímá Kdo to platí a chce rozhodovat za Nás.....

A. Nový 22.6.2019 16:58

Re: A co může chtít?

Kdo je to vy, co se bojíte, že za vás bude někdo rozhodovat? Že by bývalí černoši, pardon, komouši a donašeči eStéBé Čermáci a eŠtébé Babišové?

V. Čermák 22.6.2019 17:30

Re: A co může chtít?

Nový Somáre, vy u toho psaní snad Přežvykujete, Kejváte tou velkou hlavou a Stříháte ušiskama, že?

A. Nový 22.6.2019 17:47

Navíc se nezmůžete, dutá komoušká hlavo? :-))

Autor: V. Čermák 376

Babiš je normální Kapitalista, tak proč ten nářek, když jsme Kapitalismus většinově chtěli. Navíc to není ani Kapitalista bez přívlastků dle Klause, neboť má docela dobré Sociální cítění. Možná i proto, že byl v Ksč.

V. Čermák 22.6.2019 17:59

Re: Navíc se nezmůžete, pana Nadávko? :-))

Nový Somáre, to je můj normální názor, za kterým si stojím. To Vy máte dutou hlavu, protože Nic než nadávky se vám v ní nelíhnou. Nelíbí-li se vám Babiš, běžte k volbám a zvolte si někoho jiného. Toš tak .....

A. Nový 22.6.2019 18:13

Re: Navíc se nezmůžete, pana Nadávko? :-))

Já vám, komoušku Čermáku, ten názor neberu, jen vám ho dutá hlavo připomínám.

L. Novák 23.6.2019 15:00

Re: Navíc se nezmůžete, pana Nadávko? :-))

Naprostý souhlas!

V. Čermák 23.6.2019 17:39

Re: Navíc se nezmůžete, pana Nadávko? :-))

Nový Somáre, já jsem Křesťan a nijak se tím netajím. Komouši byly naši nepřátelé. Takže si smlsněte něco zeleniska, třeba potonm pochopíte....

P. Urban 22.6.2019 18:08

Re: A co může chtít?

To se zeptejte paní Svobodové.

Ta tvrdí, že když někdo usiluje o získání moci, tak nás to bude něco stát. Já bych byl taky rád, kdyby to nějak upřesnila. A, ano, kdyby upřesnila i to My. Na to jsem zapomněl, děkuji.

V. Petr 22.6.2019 14:12

Nejlepší a nejlevnější je počkat, kdo bude zvolen a toho

pak zařadit na výplatní listinu (c) David Rath.

Pokud je "kvalita" politiků taková, jak naznačil Rath, mají voliči na vybranou mezi smečkou kmotrů, lobbystů, úplatných politiků a spřízněných pracovníků politických neziskovek či "externích organizací," poskytujících nějdy nepotřebné služba státní správě a jedním oligarchou, který si sice něco usápne pro sebe, ale celkově vyjde levněji a stát bude řídit efektivněji.

Mimochodem, 10000 nadbytečných úředníků, jejichž propuštění brání ČSSD vyjde stát na 10 miliard ročně!

J. Ptáček 22.6.2019 13:57

Krutý Majdan

Neprávem zločinným Majdanem sesazený Viktor Janukovyč, neutekl za Putinem s prázdnýma rukama. Naštěstí to je zčásti dokumentováno kamerovým systémem, zčásti to potvrdili svědci z jeho okolí, jako vedoucí jeho kanceláře. Místo zákonné manželky, kterou férově nechal nepříteli v Doněcku, ho k Voloďovi doprovázela nová přítelkyně. Kromě ní dne 18. února 2014 nacpal do letadla také 8 kontejnerů narvaných dolarovými bankovkami a dále do fólií pečlivě zabalená umělecká díla. Všechno vzít nestihl: soukromou rezidenci Mežyhirja, vlastní luxusní rekreační areál, golfové hřiště, lodě v soukromém jezeře, automobilové veterány nebo soukromé zoo. Ve spěchu vytratil také směnku na 15 milionů dolarů. Škodu utrpěl, ale hladovět s novým dívčím objevem asi nebudou. Naštěstí konta v Rusku a Švýcarsku zachránil. Kam se hrabe nebožtík M. Kaddáfí, který se v porovnání s Víťou v podobné situaci zachoval jako amatér.

Ś. Svobodová 22.6.2019 13:53

Majdan po 23letech demokracie

Autor píše, že Majdan byl projev touhy velké části obyvatelstva po tom, aby se Ukrajina orientovala spíše na západ než na východ. Proč tedy tuto touhu nevyjádřili ve volbách? Proč stále s přehledem vítězila proruská politika a proruští prezidenti? Proč před i po Oranžové revoluci opět zvítězila politika východní? Protože nadpoloviční většina Ukrajinců jsou Rusové. Majdan byl průser, protože nereflektoval přání větší skupiny. Svrhnul zvoleného prezidenta, změnil vládu a poměr sil v parlamentu. Násilně a ne v řádných volbách. A první kroky prozatimní vlády vedly proti rusky mluvícím lidem. Proto Krym a Donbas. Dnes může jít Kyjev svou cestou za cenu toho, že ve východní části jsou lidé zaměstnáni válkou a ne volbami. Měl by být šťastný, že Krym je teď Ruský a tím odpadají další proruští voliči...

V. Petr 22.6.2019 14:14

Mýlíte se, ono to bylo víceméně půl na půl.

Takže se střídali proruští a prozápadní presidenti.

Ś. Svobodová 22.6.2019 15:46

Re: Mýlíte se, ono to bylo víceméně půl na půl.

Kravčuk i Kučma byli jasně proruští. Následovala výhra proruského Janukovyče, ale po opakování vyhrál Juščenko - první prozápadní prezident. Vedl si tak, že za 5 let měl pouhých 5% hlasů a prezidentské volby vyhrál opět proruský Janukovyč. Tak jaké střídání????

V. Petr 22.6.2019 17:52

Re: Mýlíte se, ono to bylo víceméně půl na půl.

S tím Kravčukem bych si nebyl tak jist, s Kučmou máte pravdu.

V. Petr 22.6.2019 12:52

P&L krade podle zákona!

Např. zákon 180/2005Sb za 50 miliard ročně. 7 miliard pro politické neziskovky. A zato bude do nekonečna svolávat demonstrace kvůli 50 milionové dotaci na Čapí hnízdo.

A sociální služby P&L okrouhává, ALE ty skutečné, ne neziskovky, které mají v programu integrovat neintegrovatelné s nulovými výsledky!

J. Zaorálek 22.6.2019 12:44

V dnešní době, s ohledem na míru blahobytu v naší zemi, a i s ohledem na jakousi naší národní povahu, není vubec jednoduché přimět lidi, aby demonstrovali v takovem rozsahu jako tomu je nyni. Proto tim základním motivem statisíců je prostě nesouhlas s chováním Andreje. S jeho obludnym střetem zájmů atd. Tedy, žádná zájmová skupina, které se možná opravdu snaží svézt se s demonstracemi, by ovsem nebyla schopna je vyvolat, i kdyby je nakrásně mohla zaplatit. Lidi by neopustili své pohodlí a své zájmy, aby saskovali na náměstích. Proto ti, co mluvi o nějakém placení, jsou vedle. Prostě asi 70% obyvatelstva už dochází trpelivost s Andrejem a jeho podvody a lžemi. That's all.

V. Čermák 22.6.2019 12:59

Re:

Vy se buď mýlíte, nebo je u vás přání otcem myšlenky. Jakpak jste dospěl k závěru, že 70% lidí nesouhlasí s "Andrejem" a dochází jim trpělivost? Asi z toho, že ho volilo 30% voličů, tedy 1,5 milionů lidí. Ale vás protestujících a vyřvávajících na náměstích je asi tak 150000, což je zhruba 2%. Z toho ale vyplývá, že 98% voličů premiérovi nejen věří, ale stále ho podporují a o nějakých lžích, či jakémsi chování nemůže být ani řeč. Když tak popisujete, jak se vzdáváte pohodlí a demonstrujete, tak to vám jistě nebude dělat nějaké vážnější problémy založit si politickou stranu, či hnutí, a vyhrát Příští volby. Máte přece schopné mladé vůdce, tak dotoho. Zkrátka, musíte se víc snažit, ale hlavně u voleb....

J. Zaorálek 22.6.2019 13:17

Je možné, že se mýlím, stalo se to již mnohokrát, ale to s tím přáním spíše sedí na Vás. 98% voličů že premiérovi věří? Ale to se nebavite o České Republice, že ne? O jaké zemi tedy mluvíte? Já osobně jsem se nikdy žádných demonstrací nezúčastnil a podobně je na tom stále většina, drtivá většina, lidí z mého okolí, ale zcela určitě to není z toho důvodu, že podporují Andreje. Prostě jsme zatim stále ještě příliš pohodlni nebo zaneprázdnění, a nebo míra Andrejho lží ještě nedosáhla té míry, aby přišlo demonstrovat dalších 150 000, a pak dalších 500 000 a tak dále. Každý občan má tu míru někde jinde. Ale jen a pouze voliči ANO jsou podporovateli Andrejho. Jinak nikdo. Tedy asi 30%.

V. Petr 22.6.2019 13:28

No a dalších 10% voličů volilo SPD...

Ti určitě nepodporují Vašich "milion chvilek." Přidejte voliče KSČM a jsme kde???

J. Zaorálek 22.6.2019 13:44

No dobře, milion chvilek nepodporují. Ale pokud podporují Andrejka, tak je to spíše proto, aby udrželi u kormidla své strany. Tedy z politických důvodů, ne z přesvědčení.

Předčasné volby nevyřeší Andrejuv střet zájmů. Ostatně, kritikové Andreje přece nezpochybnuji vysledky voleb, píše to i pan Drapal, nemají nic proti tomu, aby vládlo ANO, ale bez Andreje. Důvody jsou nasnadě.

V. Petr 22.6.2019 13:48

Výsledky vleb

V. Petr 22.6.2019 13:50

Volby ukazují, že většinu voličů

nějaký střet zájmů nezajímá!

J. Zaorálek 22.6.2019 14:51

To si určitě nemyslím. Nezajímá to "jen" asi 30% voličů. Ano, je to obrovské číslo, ale ne většina.

R. Langer 23.6.2019 7:47

Re:

A jak jste poznal, že to těch zbylých 70 % zajímá?

V. Petr 22.6.2019 13:23

Tak ať požadují PŘEDČASNÉ VOLBY!