5.2.2023 | Svátek má Dobromila


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Lež jako identita politika

Stále se opakující slova, v rozmezí od nepravdivého tvrzení až po prokázané lži, evokují myšlenku, nakolik jejich použití diskredituje politika, aby nuceně opustil svoji funkci. V obyčejném bytí je lež součástí běžného života a společnost bez lži by byla vskutku nudná.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Jaromír 7.11.2013 22:36

V tom posledním odstavci,

jenž vypadá až jako poslání, jste to přehnal.  Kdybyste mluvil o pravdě v politice, tak se výrok snad dá i přijmout, ovšem vy píšete "každá pravda", "každá lež" a to už jste na půdě dejme tomu exaktní vědy...

Mám potíž i s používáním termínu interpretace. V uvedených případech politik více dbá o to, aby se věc jevila tak či onak, a nemyslí na to, jak bude interpretována.

P. Podešva 7.11.2013 15:00

S hím lhaním to je pravda, jednou se změní v pravdu

Kdykoliv vidím nějakou reportáž o Dělnické straně a jejích průšvizích, tak je tahle socialistická partaj prezentována jako ultrapravice, extrémní pravice a podobně. A lidi už tomu věří.

P. Lenc 7.11.2013 8:07

Již nejméně

čtyři tisíce let nic nového pod sluncem.Chléb a hry a když již na ně není, tak přijde nějaký Stalin nebo Hitler.A potom se začíná znovu.Lidé jsou mentálně stále stejní, pouze umění ovlivňování je technicky dokonalejší.