20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Kundera udavač?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Honza 20.10.2008 1:08

Další část

Vysoko naše družba stojí

jak nad příboji skalní štít.

O ten štít si lebku svoji

váleční štváči roztříští.

                    M.Kundera, 1950

Honza 20.10.2008 1:07

Jak mám věřit tomu, kdo napsal tuto krásnou báseň

Ta naše družba, ta se klene

jak oblouk duhy oblohou.

Sovětský svaz a naše země

navždycky navždy spolu jdou.

Bimbrdle 19.10.2008 19:59

Estébácký chechtot se ozývá kolem nás

už hezkých pár let a nám to zas tak moc nevadí! Honíme, nadháníme udavače, donašeče, přisluhovače. Moc nás tak nezajímají jejich řídící orgány, estébáčtí důstojníci. Jsou majiteli tučných penzí a skvělých postů kolem nás. A chechtají se nám do očí. A mají pravdu! Nic se jim nestane. Proč taky. Volali jsme estébáky k nějaké odpovědnosti? Moc ne. Když, tak jen slaboučkými hlásky. (Cibulkovci, které naše politické kliky všech barev nebraly a neberou vůbec vážně.) Máme, co jsme chtěli. Volili jsme, koho jsme volili. Už od roku 1990. Tak hezky držme huby. Byl Milan Kundera vinen? NEVÍM. Jisté je, že kolem "jeho případu" je plno nejasností. Měly by se řešit. Od toho máme (nezodpovědné ?) historiky. A nejen je. Dvě věci jsou pro mne jisté: Kundera je bezesporu velký spisovatel ale taky hodně velkej frajer. A to mu nepochybně škodí. Sklízí za to ovoce??

hulwat 19.10.2008 20:24

Re: Estébácký chechtot se ozývá kolem nás

Nevím, proč bysme měli držet huby? Je proto nějaký rozumný důvod?

Hrad 19.10.2008 21:41

Re: Estébácký chechtot se ozývá kolem nás

Nejvíc otázek prý dokáží dát hlupáci a děti. Dítě zřejmě nejste, tak proto.

hulwat 19.10.2008 21:51

Re: Estébácký chechtot se ozývá kolem nás

Ynteligente, pouč mě, jak se stal Wiston Churchill komunistou!;-D

wat denn 19.10.2008 21:58

Re: Estébácký chechtot se ozývá kolem nás

koktanim.

Hrad 19.10.2008 22:13

Re: Estébácký chechtot se ozývá kolem nás

Churchill, neznám. Něco jsem ale oněm slyšel(pokud je to ten z Anglie), že jeho vláda(spíš jeho iniciativa) prý uplácela Francovy generály, aby se Španělsko nevydalo na evropské dobrodružství s Hitlerem. Ale jak píšu, nic určitého nevím. Jak jsem koupil, tak prodávám.  

Jirka13 19.10.2008 18:57

No, nevím,

stát se může všechno, ale teď jsem viděl na Primě mluvčího toho ústavu a z toho mám pocit, že Ústav spíš šlápnul do h*vna. Protože jestli jsou ti zaměstnanci alespoň pětkrát chytřejší, než ten mluvčí, tak bych je hnal bičem. Všimli jste si, jak ten Kundera zametl Kočku? To byla náhoda, že to vytáhli zrovna druhý den, co?

Vízku, přestaň už psát boldem! Nemáš ánung, kde se má používat!

F.VÍZEK 88.100.57 19.10.2008 18:52

Prý hledání pravdy. Výsměch !

Politicky dirigovaný Žáčkův ústav splnil zadání. Případ "Kundera" na nějakou dobu dal zapomenout na případy "Morava", "Langer", "Tlustý" i případ "radar" -  a o to hlavně šlo.  Úkol  byl splněn!  Týden se v médiích psalo hlavně o Kunderovi, pozornost  odvedena...

Ale co je pobužující? Kádrovou politiku v České republice od přijetí tzv. lustračních zákonů dělá už drahně let zločinecká organice jménem STÁTNÍ TAJNÁ BEZPEČNOST, jejíž záznamy rozhodují o lidech.

PS: Ne nadarmo skoro každý, kdo se rozhodl u soudu bránit, spor vyhrál a byl očištěný (za všechny uvedu herečku Jiřinu Bohdalovou). Ale na soud musí člověk mít dost peněz, že ?  Takže mnozí  ani peníze a ani nervy neměli, mávli rukou a raději pracovní místa opustili... Lze proto mnoha důkazy doložit, že kádrovou politiku dělá v ČR i 19 let po "sametu" StB !  Mnohým lidem - kteří opravdu kontakty na StB měli a odešli včas do "privátní sféry"  -  lustrace vlastně  pomohly k majetku - až k milionům, ba i k miliardám. Mnohým i nevinným zničily život. Tomu já nemohu říkat HLEDÁNÍ PRAVDY či  VYROVNÁNÍ SE S MINULOSTÍ.    Pro mne to jsou jenom hloupá slova, slova, slova...

 

 

F.VÍZEK 88.100.57 19.10.2008 18:53

Taková je pravda...

Vůči Milanu Kunderovi se ale stát t.č. chová jako gauner.  Žáčkův úřad ze sebe dělá prokurátora - žalobce,  zároveň soudce  a i mediální agenturu.  Tak se má chovat státní úřad? Tak dbá na spravedlnost, čistotu a právo ?  Může vláčet člověka špínou, která kape ze záznamů zločinecké organizace STB? 

Opakuji:  Když státní orgán zveřejňuje archiválie, které tak jako tak nejsou po skoro šedesáti  letech materiálem pro trestní (a dokonce  občanskoprávní) řízení  použitelné, potom je otázka jasná:  Proč to ten státní orgán dělá, čemu tím slouží, co tím sleduje... ?  Dokázat  už nelze nic, svědky nelze dohledat...

A koneckonců: STB podle zákona = zločinecká organizace.  A má u nás ještě dnes tato instituce  dělat "kádrovou politiku"?  

Harpyje 19.10.2008 19:16

Re: Taková je pravda...

Opakujete se.

F.VÍZEK 88.100.57 19.10.2008 19:26

Vím...

Vím, že se opakuji a dělám to úmyslně. Chci vyprovokovat k zamyšlení (či dokonce k reakci) další, kteří si kliknou na NP později.  Vám doporučuji podruhé nečíst, "přeskočit" ...

Harpyje 19.10.2008 19:36

Re: Vím...

Máte zkreslené mínění o kvalitě Vašich příspěvků. Neobsahují myšlenky, nýbrž hesla.

hulwat 19.10.2008 20:21

Re: To víte, když už neslouží Vízkovi hlava...

On, Vízek, nepřekročí svůj stín. Co se naučil v mládí v KSČ, ve stáří jako když najde.

Hrad 19.10.2008 22:07

Re: Vím...

Co je v nich heslem. Aspoň jedno....! Harpyje, když je ti z komoušů na nic, vzpomeň si třeba kdo byl no, Leibnitz. Dřív než by ses duchem pomátla pokus se zadívat co dělá jedna jeho monáda.Možná v ní najdeš nové poznání, že život s komunisty už tě dohání. Prchnout před tím děsným osudem než tě celou obejme, můžeš jenom prostřednictvím euthanasie. Spi sladce.

  http://media.photobucket.com/image/cemetery/dcasper90/cemetery.jpg?o=2

http://www.fotosearch.com/ICN284/f0027043/

Jiří 19.10.2008 16:27

Odfláknutá neodborně provedená záležitost

\Vítal jsem zřízení toho ústavu. Jsem stále přesvědčen o jeho výynamu pro správné pochopení, uchování i hodnocení naší vcelku nedávné minulosti. Postup jakým pracovník (nebo dokonce pracovníci?) tohoto ústavu informoval veřejnost o obsahu jediného (zdůrazňuji- jediného!) dokumentu, považuji za skandální, trapný a do daleka ukazující naprostou neprofesionalitu, neodbornost a trapnost ! To přece nemohl udělat profesionální historik, odborník na zkoumání dějin a pod. Celkem bych chápal, kdyby jednou v nějaké studii kterou  ten ústav vydá byl tento případ široce rozebírán, hodnocen a posuzován. Ale najít jeden papír, s ním běžet  před veřejnost - na to snad nemusí člověk nic studovat, nic umět ! A stačí mít funkci pomocného prohlížeče!

Karel K 19.10.2008 15:07

Všiml sjem si, že v zápisu esenbáků stojí:

cituji "Milan Kundera (...) a udal, že v koleji Kolonka bydlí studentka Iva Militká, která sdělila studujícímu Dlaskovi z téže koleje, že téhož dne se sešla na Klárově s jistým známým Miroslavem Dvořáčkem. "

Zápis jasně říká, že Militká to řekla Dlaskovi, ale neříká, jak tu informaci dostal Kundera. Asi to nebylo potřeba: Kundera byl zřejmě člověk, kterému se takové věci musely říkat, pokud měl na starosti pořádek na koleji. Dlask mu to prostě ÚŘEDNĚ  reportoval, proto je to také tak ve zprávě naznačeno. Proto nebyl k policajtům předveden ani Dlask ani MIlitká. Policajt nepovažoval za nutné tento detail sdělit, takže to dnes vypadá, jako by to byl Kundera, co udával. Kdyby ale Kundera udával, ti dva by se oba vezli s Dvořáčkem, tak to v té době chodilo.

A je tam víc: detaily, které nemohl vědět sám Kundera, ale které věděl Dlask. a které mu detailně popsal (proč asi?).    To by odpovídalo tomu, že o tom Militká nevěděla a že   jí to Dlask řekl až na smrtelné posteli. A ještě neřekl celou pravdu, neřekl, že  to Kunderovi nezašpital, ale ÚŘEDNĚ nahlásil.Kdyby Kundera udával, byli by Dlask i MIlitká také zavřeni. Dlaskovi se nic nestalo, protože to úředně ohlásil Kunderovi a tím byl z obliga. Proč se nic nestalo Militké? Protože se myslelo, že to řekla Dlaskovi jen proto, aby to udal. Že mu to z toho důvodu neřekla, to nikdo nevěděl.    Pan Pešát se mýlí  v tom, že na SNB šel Dlask a předstíral, že je Kundera - to  bylo prostě nemožné. O Dlaskově motivaci k udání se můžeme jen dohadovat, ale Kundera asi opravdu nemohl nic jiného dělat, pokud nechtěl jít na těch 22 let sedět také on sám. A Dlask to věděl.  Nevím, proč by se k tomuhle nemohl Kundera přiznat, z tohoto hlediska je jeho chování vysvětlitelné. Ovšem ti, kdo tam tehdy nežili, tohle asi nepochopí.

 

EW 19.10.2008 15:53

Re: Všiml sjem si, že v zápisu esenbáků stojí:

Pesat ale netvrdil ze Dlask predstiral ze je Kundera, on jen vyjadril sve prekvapeni nad tim, ze na SNB je zapis o Kunderovi, protoze Dlask tvrdil jemu, ze tam zasel sam.

Karel K 19.10.2008 17:38

Re: Všiml sjem si, že v zápisu esenbáků stojí:

To máte pravdu, on to vlastně netvrdil, ale překvapuje mě, že by se Dlask zrovna Pešatovi přiznal, když to vlastní manželce zamlčoval, to se chtěl chlubit nebo co?. Na druhé straně, kdyby byl Dlask nevinen, proč by to před manželkou toilk let tajil? Něco tady páchne, ale co?

ubu 19.10.2008 14:14

všichni

jsou tu svatý, akorát ty jsi kráva

ubu 19.10.2008 14:13

jo

všichni jsou tu svatý, akorát ty jsi kráva

Blazkova 19.10.2008 13:20

a on to byl sprostý udavač

Těžko se divit zděšení, které po zveřejnění výše uvedených faktů zavládlo v řadách českých levicových intelektuálů. Jen považte: veliký Milan Kundera, kdekým uctívaný literární génius druhé poloviny šedesátých let, miláček generace dnešních šedesátníků, jimž byl symbolem dychtivě vyhlížené komunistické obrody, a on to byl sprostý udavač! Moc dobře chápu, že ně-kteří Mistrovi současníci a přátelé zápasili s mrtvicí, jiní té jobovce odmítali uvěřit, ještě jiní ji prostě označili za svinský podvrh. Vice:

http://www.annonce.cz/politicke_komentare/clanek20081020.html

ubu 19.10.2008 14:15

Re: a on to byl sprostý udavač

není pochyb, jsi kráva

Blazkova 19.10.2008 13:16

Kundera je Svaty, Uhde je Svaty, ja se z toho zcvoknu, je tu nekdo normalni?

Dne 14. brezna 1953 zemrel komunisticky vrah Klement Gottwald. Radio nepretrzite vysila Pochod padleho revolucionare a obcas zazni i basnicka "Do bitev pujde pred radami", kterou si tehdejsi mlady, bolsevismem zapaleny student Milan Uhde a dnesni "pravicovy" politik ODS otevrel dvere do stalinistickeho chramu.  

 

http://tinyurl.com/Uhde-Kundera

ubu 19.10.2008 14:16

Re: Kundera je Svaty, Uhde je Svaty, ja se z toho zcvoknu, je tu nekdo normalni?

všichni jsou tu svatý, akorát ty jsi kráva

Hrad 19.10.2008 16:51

Re: Kundera je Svaty, Uhde je Svaty, ja se z toho zcvoknu, je tu nekdo normalni?

Blazkova(stará, ale to je jedno). Ženám paří pouze dvě věci do ruky. Jednou z nich je vařečka(zkušenějším vařecha). Takže"ševče" drž se svého kopyta. Tak se nepřetvařujte. Vypadáte nepřesvědčivě.

Kobylka Lajda 19.10.2008 13:11

Pravost dokumentu

Dnes už se přece dávno dají rozpoznat originály od falsifikátů? Nechejme to dořešit historikům a nepředpokládejme, že se aktéři dobrovolně přiznají! Ještě jsem takového chlapa v této zemi, který by řek "Ano, já jsem udělal to a to, lituji, protože...", ještě nezaznamenala. Rv

Hrad 19.10.2008 17:04

Re: Pravost dokumentu

Ani ženskou. Přistižení In flagranti pro každou z žen je příležitostí k tomu, jak rozehrát přesvědčovací scénu o tom, že co je vidět, není ale vůbec pravda. ;-D Obdivuji, i na NP!!!!.   

Hledajíci 19.10.2008 12:57

O nick.name Marat

V psychologii o účastnících internetových diskusí (Psychology of Cyberspace) je známý a často používaný termín Avatar. Je to virtuální osoba, kterou účastník internetové diskuse by chtěl být, do kterého se na diskusi vtěluje.  Já na přiklad se podepisuji Hledajíci, protože  se nezpokojím s názory autorit, ale prověřuji jejich mínění ze všech stran, to je hledám a hledám. Dle toho  napřiklad komentátor se jménem Marat si asi dal jméno dle jednoho z nejradikálnějšich vůdců francouzské revoluce Jean Paul Marat : lékaře, novináře a nakladatele. Dle jeho povolání by se zdálo, že to bude humanista. Ale to je omyl, francouzský Marat byl jedním z nejradikálnějšich vůdců Jakobínů, a zastával názor, že všichni kteři nesouhlasí v sebemenšim s revolucí (lépe řečeno z jeho názory) jsou zrádci a nepřátelé lidu. Jejich jména publikoval v časopise Ami du People, a vyzýval lid k jejich potrestání. Jeho přičiněním byla v červenci 1790 useknuta hlava 500-600 lidem.

Marat na NP píše „To co se stalo v ČSR po válce a po 48 roce,to všechno bylo dílem všech "umělcu",především literátu a novinářu.Ti jsou ídeovými původci komunistických zločinu.Ti agitovali národ a komunistickým zločincum dláždili cestu k moci a jejích zločinum“. To znamená jsou to nepřátelé, a musí být nyní lidem spravedlivě potrestáni. Protože pan Kundera je literát, je u Marata na NP automaticky podezřelý.