28.9.2023 | Den české státnosti


SPOLEČNOST: Kremlomilci

8.4.2022

Jsem den ode dne víc a víc znechucen, zhnusen. Tím, jak se v případech ruského vraždění civilistů na Ukrajině čeští kremlomilci snaží o cosi, co lze nazvat „zlatou střední cestou“ mezi lidickými vrahy a jejich oběťmi.

V současnosti jde o stejný pokus, jen se týká jiného místa: zvěrstev v ukrajinské Buče. Jde o snahu najít „vyvážený postoj“; maskován je názorem, že jde o „tvrzení proti tvrzení“. Ukrajina obviňuje Rusko a Rusko Ukrajinu.

Je nutné znovu a znovu všem kremlomilcům připomenout, že od 24. února tohoto roku Putin, Lavrov, Peskov, Zacharovová a spol. soustavně a beze studu lžou, lžou a zase lžou.

Už samotný „důvod“ pro přepadení Ukrajiny je vylhaný. Žvásty o potřebě „denacifikovat“ Ukrajinu jsou sprostá lež. Dovolím si hypotetický příměr. Co by asi říkal Kreml tomu, kdyby nějaký stát vtrhl do Ruska s tím, že je zapotřebí ho debolševizovat? Raději nedomýšlet.

Moskva lže celému světu a ti, kdo jí věří, lžou sami sobě.

Pokud jsou skalní kremlomilci přesvědčeni, že masakr v Buče spáchali Ukrajinci, pak mám pro ně několik skromných otázek. Obytné domy a jiné civilní budovy si Ukrajinci zničili sami? Ukrajinské ženy si znásilnění vojáky okupační soldatesky vymyslely? Stejně tak očití svědci, kteří viděli zvěrstva páchaná vetřelci? Ukrajinští mrtví nejsou mrtví? Nebo je snad všechny povraždila formace Azov? Půjdeme-li cestou tohoto myšlenkového schématu, dojdeme k názoru, že agresi neprovedlo Rusko, ale Ukrajina. I to si myslíte?

Pokud to někomu zní šíleně, tak mně zase zní šíleně kremelská propagandistická nehoráznost o tom, že na Ukrajině „ruské síly nestřílí na civilní cíle“. Další odporná lež. Goebbels si musí v pekle mnout ruce.

Volá-li prezident Zelenskyj po nezávislém vyšetřování bučského masakru, pak dle mého soudu nikoli proto, že by snad nebylo jasné, kdo ho spáchal, ale z poněkud jiného důvodu. Aby byli pojmenováni konkrétní viníci tohoto konkrétního zločinu - viníci z řad armády. Vedle viníků, které už známe. Z nich na místě nejvyšším: V. V. Putin.

Kremlomilci říkají: Proč by Rusové masakrovali v Buče civilisty a nechali je tam ležet, to nedává smysl. Jste-li barbar a válečný zločinec, pak to smysl dává.

Já se ptám: Proč by v Buče zabíjeli své lidi Ukrajinci? Aby zdiskreditovali Rusy? To neměli zapotřebí. Rusové se v jejich zemi zdiskreditovali dokonale a natrvalo tak jako tak, i kdyby se Buči obloukem vyhnuli.

Ve snaze nechat si vysvětlil, proč se Rusové chovají na Ukrajině tak bestiálně, zabrousil jsem na internet a narazil na článek psychologa Daniel Štrobla na blogu serveru Aktuálně.cz („Proč ruští vojáci páchají zvěrstva“/4. 4. 2022). Autor v něm mnohé objasňuje, spíše v obecné rovině (odkaz zde). Je to poučné čtení, ovšem nejpůsobivější je jeho závěr:

Poté, kdy jsem si celý svůj článek přečetl, abych zkontroloval překlepy, dospívám bohužel k chmurnému závěru, že masakr v Buči není a nebude ojedinělým excesem, ale pouze předehrou k mnohem strašnějším zločinům spáchaných ruskými vojáky na Ukrajině, jež se už možná staly, nebo stanou. Kéž bych se mýlil.

Daniel Štrobl se nemýlil. Ani nemohl. Kdo vraždí v Buče, může a bude vraždit kdekoli jinde. Ostatně ani němečtí nacističtí agresoři nevraždili jenom v Lidicích. A co dělají Rusové na Ukrajině? „Denacifikují“ zemi nacistickými metodami. Proto Buča, proto Borodjanka, proto další a další krvavá místa na mapě země, která se statečně brání brutální agresi.

A ještě dovětek. Každý kremlomilec, který má problém nazvat ruský vpád tím, čím ve skutečnosti je, by jistě nenamítal, kdyby kdokoliv pod jakoukoliv záminkou vtrhl do jeho domu či bytu, vyraboval ho, zdevastoval, znásilnil mu dceru a zastřelil manželku. Jen tak, protože se mu zachtělo to udělat. Nebo se pletu?

Převzato z blogu autora s jeho svolením.