27.1.2022 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Kráčíme vpřed

Ano, jako lidská společnost obvykle kráčíme vpřed a málokdy vzad. Otázka však je, kterým směrem. Za hlubokého totáče nás komunisté ve školách učili pět budovatelské písně typu „kupředu levá, zpátky ni krok“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Bodlák 8.10.2019 18:26

vy jste tak pomýlený, že asi nemá cenu Vám cokoliv vysvětlovat ale jako každý pomýlený člověk tady máte ale ego.

J. Bodlák 8.10.2019 18:23

Když chcete být přesný tak nemíchejte království a monarchie. Těch určitě není v EU 7 ale jenom 6 protože Lucembursko je sice monarchie ale je to velkovévodství. Takže příště raději zjistit podrobnosti

D. Polanský 7.10.2019 16:27

Kapánek široký záběr. Příště ubrat z rozsahu.

K. Salajka 7.10.2019 12:32

Četl jsem verzi, že se Milota z Dědic jenom přeskupoval do výhodnější pozice. Zatímco v naší zemi se připravuje blahořečení K.G. (zajímavá shoda?!) , Vatikán se chystá uznat za světce Karla Habsburského za ten zázrak, že po porážce byl ochoten uzavřít separátní mír. Jako vždy svatost je nejlepší zboží. (kam se zatím hrabou drogy, migrace a klima)

A. Alda 7.10.2019 12:22

Nejen výstavba Vídně, ale i výstavba Budy a Pešti.

Habsburgská pakáž.

Kdyby Přemysla Otakara II. nezradili jeho vlastní aristokrati, mohly být dějiny mnohem odlišné a pro nás i pro Slováky a Maďary nepoměrně příznivější.

A. Alda 7.10.2019 12:19

Já katolické církvi stále dávám peníze, a to zcela dobrovolně. Tak to činili mí rodiče, mí prarodiče i mí praprarodiče - a podle ústního podání i všichni další předci. A činí to tak i mí synové a jejich rodiny.

A Vy a Vám podobní to stále církvi, tedy mně a mým souvěrcům, chcete brát.

Dejte od našich peněz pracky pryč, nebo přes ne vážně dostanete. Ne ode mne, ale od těch, co si z Vás vemou příklad a budou se chovat podle Vašeho vzoru.

A. Alda 7.10.2019 12:16

Kdyby se šlechta chovala šlechetně, nikdo by jí nic neukradl.

A rok 1918 nespadl z nebe. Předtím zde byly již mnohé události. Velmi vážné. Kdy se právě šlechta zachovala velmi, velmi nešlechetně.

Středoevropská šlechta může být ráda, že to tu neprobíhalo jako ve Francii, kdy šlechtické hlavy padaly do košů po gilotinami v rytmu čardáše.

K. Salajka 7.10.2019 11:36

Myslel jsem M. Prokopa

K. Salajka 7.10.2019 11:34

Velmi povrchní a nepravdivé řeči vedete. Co "dali "Němci našim zemím se dočtete i v historických knihách vydaných po pádu komunismu. Je ale třeba si osvojit kritické myšlení a nezapomínat, že český mediální trh ovládají až na výjimky Němci a vědí, proč se ho zmocnili.

M. Krčmář 7.10.2019 11:11

Když už autor plete dohromady restituce církevní se šlechtou, pojďme před bílou horu.

M. Krčmář 7.10.2019 11:09

Rozhodnuto bylo na Jaltě,jako vždy,o nás bez nás. Že si ty komouše pak občané zvolili sami,je sice smutné,leč mnohdy pochopitelné,mnozí si svou chybu uvědomili až příliš pozdě.

M. Prokop 7.10.2019 10:55

Je-li "zabrání" plošné, považuji ho za krádež. I "sedmiletá holčička" by měla vědět, že spravedlnost je jedině individuální.

Ty komunistické kecy jsem slýchal příliš často, než abych na ně ještě dnes naletěl.

Komunisté se zde dostali k moci hlavně blbostí části místních občanů, s velkým přispěním SSSR.

K. Salajka 7.10.2019 9:35

Jmenovalo se to zabrání majetku kolaborantů a zrádců. Možná vy a Ackermann Gemeinde znáte nějaké Němce v Čechách, kteří neschvalovali fyzickou likvidaci českých židů, českých cikánů a dalších Čechů, málo plavých, aby splynuli s lepší rasou. Jste jako ta holčička odsunutá v sedmi letech, která vyprávěla, že neví, "co jsme jim udělali", že s námi tak zacházeli. Chcete říct, že kradl jenom Göring ? Reparace nám dluží Německo také za to, že díky jejich zvěrstvům se dostali u nás k moci komunisté.

R. Meisner 7.10.2019 8:58

...proč do církevních restitucí autor plete šlechtu zůstává záhadou. ---jinak raději nechtějme vědět, jak katolická církev (o tu jde především) ke svému majetku přišla, že ano. --alesoň v skrytu duše doufám, že termíny "doba pobělohorská" a "násilná rekatolizace" autorovi též něco říkají. kéž by.

M. Prokop 7.10.2019 8:40

Československo si místo reparací ukradlo majetek sudetských Němců.

M. Prokop 7.10.2019 8:38

VELMI zjednodušeno, až moc. Za té první republiky nebyla zrušena šlechta (o to se pokusili až komouši), jen tituly. A ukraden taky nebyl šlechtický majetek (to taky až komouši), ale jen část pozemků a to za náhradu.

S posledním odstavcem souhlas. Vrátit vše, co reálně existuje.

K. Salajka 7.10.2019 8:18

Dočtete se o tom spíš v historických studiích z první republiky a při prohlídkách hradů a zámků. Např. jak Trčkové a Valdštejnové skupovali šlechtické statky po Bílé Hoře za směšné ceny, za mince, jejichž cenu nechali v kaládě znehodnotit, jak vojevůdce Bukvoj topil písecké měšťany pod jezem, aby se dozvěděl, kde je zlato, jak Karel z Lichtenštejna předsedal popravám. V nedávné době pak Černínové a další podorovali nacistické drancování českých majetků. Na Loučni vyrůstali mladí Hitlerovci /Hitler jugend/. Vždyť i hrabě Gröbe odmítal, aby jeho palác v Praze navštěvovala jiná než arijská mládež. Jsou samozřejmě i šlechtické rody, které lze hodnotit pozitivně, jako Šternberkové nebo Švarcenberkové . Rody, které aktivně spolupracovaly s třetí říší, si žádné restituce nezaslouží. Dost na tom, že Čechy nedostaly od Němců žádné reparace !!!

J. Fridrich 7.10.2019 7:39

To jste opsal z komunistické učebnice dějepisu - jak zábavné....

K. Salajka 7.10.2019 7:04

Jsem sice stoupenec restitucí, ale v rozumné míře. Mezi šlechtici, které adorujete, jsou také rodiny jako Lichtenštejnové (kaláda), Bukvojové, Lobkovicové, Černínové, kteří pomáhali při likvidaci opozice anebo podporovali násilné poněmčování, a většinu majetků získali za tyto zásluhy a někteří je rozmnožily za Hitelorovy říše. Z plodů českých zemí se financovala velkolepá výstavba Vídně. Ten, kdo se potil při tvorbě tohoto bohatství , byl prostý lid. Od 19. stol. po zrušení nevolnictví a roboty se z pozemkového vlastnictví nedaly majetky udržovat, protože víc vynášel průmysl. Za slepenec jsem Masarykovi a Benešovi vděčný, protože nás zachránil před německým vykořisťováním a k tomu, že jsme se stali civilizovaným národem, na rozdíl od Němců, kteří se stále chovají stádně.

J. Pospíšil 7.10.2019 5:54

No, to je strašný...