22.1.2022 | Svátek má Slavomír


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Korupce, nebo integrita

Pokud má v naší době nějaký politik problémy, pak je to nejčastěji pro podezření z korupce nebo z nějakého nesprávného zacházení s penězi. Takové problémy má náš premiér Andrej Babiš, má je izraelský premiér Benjamin Netanjahu, má je i bývalý slovenský prezident Andrej Kiska.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Zaorálek 21.12.2019 9:44

To o té morálce v politice bohužel slycham, a snad i stále častěji. Myslím, že je to jakási móda, která má svého nositele postavit výše, tedy nad tradiční hodnoty minulosti. Prostě progrese. Je to podobné jako různé módní náhledy na vztahy a sex a vede to jen do hlubší krize, pochopitelně. A posuzovat názory a aktivity lidi podle toho, kdo to platí a komu se to hodí, je ze stejné skupiny. Názory je třeba posuzovat rozumem a s upřímností v hledání pravdy, a to nikoli své osobní pravdy.

J. Zaorálek 21.12.2019 9:33

Mám dojem, že Dan Drápal to myslel trošku jinak, pane Písaříku.

J. Schwarz 21.12.2019 8:11

Otázka "kdo to platí" nenaznačuje že "aktivisté" danou činnost dělají pro peníze, ale že se jejich aktivita někomu velice hodí. A ten někdo opravdu nemá hluboko do kapsy... "Gréta" se nejspíš díky svým aktivitám nestane miliardářkou, ale slušně se hodlají nabalit ti co ji sponzorují a zvou na různé "summity"...

L. Písařík 21.12.2019 6:52

Gross pochopil, odstoupil, našel tajného sponzora, který mu půjčil peníze, aby je zhodnotil, atd. Byla to jeho volba. Toť vše.