29.3.2024 | Svátek má Taťána


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Koronavirový „odezdikezdismus“

V souvislosti s koronavirovou pandemií zaznívají názory celý problém na jedné straně dramatizující nebo na straně druhé naopak bagatelizující. Mají mnoho společného. Například to, že jejich nositelé jsou zhruba tak stejně mimo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Frček 26.4.2020 14:59

Výborný článek. Konečně článek, jehož autorka využívá veškerou dostupnou kapacitu mozku. Jsme v období, kdy čekáme na účinné léky a na očkovací vakcínu. Do doby, než bude celá populace přeočkovaná, se musí každý jednotlivec chránit před nakazou účinným fitrem jako je například polomaska vyvinutá na ČVUT ( RP95-3D) a ne jen rouškou. V případě, že budou tuto polomasku nosit všichni, můžeme pracovat jako dřív, navštěvovat divadla, atd. Jenže to je utopie. Tyto naše unikátní masky vláda nechce vyrábět masově, tak aby se dostaly do každé domácnosti. Takže to bude asi takhle, čas od času někde vypukne ohnisko nákazy, jeko teď na Chebsku, budou se zase chaoticky uvalovat na oblasti karantény. A musíme doufat, že to období, něž bude k dispozici vakcína, přežijeme.

P. Adámek 25.4.2020 16:12

Na Neviditelném psu je fajn, že tu ve stejný den vyjde článek pana Adlera a paní Lhotské.

J. Venera 25.4.2020 12:40

z celého dlouhého článku vyplývá, že jedinou informační hodnotu má otázka jak žít s koronavirem,na kterou chybí alespoň návrh odpovědi, zbytek je projev ministra Havlíčka

K. Wágner 25.4.2020 8:51

Autorka zmiňuje kouření. Ovšem koronavirus se opět vzepřel očekáváním. Navzdory všem předpokladům a zkušenostem odborníků se zdá, že pravidelní kuřáci nejsou během pandemie v nevýhodě, ale naopak v nezanedbatelné výhodě. Mechanismus ochrany kouřením není jasný a bude se teď důkladně zkoumat. Více zde:

http://www.osel.cz/11138-prekvapive-souvislosti-kuraci-jsou-zrejme-mnohem-mene-ohrozeni-covid-19.html

J. Kanioková 25.4.2020 11:21

Přesně !!!

J. Krásenský 26.4.2020 5:45

Že by dehtem zanesené plíce ztěžovaly navázání RBD na ACE2?

D. Müller 26.4.2020 12:21

Myslíte že začnou štamgasti v hospodách kouřit se zdůvodněním, že berou medicínu na koronáče?

P. Victorin 25.4.2020 7:09

Autorka v cca 85% textu, zdatně, rádoby odborně, "plká" o dnes stotisíckrát všude probíraném aktuálním tématu - koronavirové pandemii, aby v závěru, nejen o svém vlastním rozjímání, moudře prohlásila: "A tak nechme tyto fantasmagorie jejich vyznavačům a věnujme se věcem podstatným. Je to rozhodně smysluplnější a pomůžeme tím především sami sobě... /citace/".

PS Článek mi připomněl oblíbený výrok mého bývalého prvého tchána, hlasem divadelního tragéda deklamovaný po zkonzumování více než deseti dvanáctistupňových piv, pilně prokládaných ginem Beefeater, na chatě při kanastě k přítomným dámám /mé tchyni a mé prvé choti/ - "Nehledej logiky u žen!"...

V. Braun 25.4.2020 6:44

Tak autorka nejdříve všechny, kteří ji nekonvenuji znecti aby se vytasila s kardinalni otázkou jak s virem žít. Jakoby všechny diskuse a pochyby autorkou negativně zmiňované nebyly hledáním odovedi prave na tuto otázku.

K. Wágner 25.4.2020 8:53

Jak s virem žít? Počet případů onemocnění Covid-19 v příštích pěti letech a požadovaná míra izolace podle nové studie britských vědců závisí na současné úrovni infekce a na tom, jestli všichni infikovaní získají imunitu, a pokud ano, na jak dlouho. Odborníci upozorňují, že jsou to velké neznámé a není možné přesně předpovědět dlouhodobou dynamiku nemoci. Pokud je imunita trvalá, onemocnění covid-19 by mohlo zmizet za pět či více let od prvního vzplanutí. Pokud ale mají lidé imunitu přibližně rok, jako je tomu u jiných známých koronavirů, nejpravděpodobnějším scénářem by byl roční cyklus propuknutí infekce.