Neviditelný pes

SPOLEČNOST: Koronamrška nahnala lidi do ložnic

9.1.2021

Řádění koronamršky vede mimo jiné k tomu, že našinci tráví mnohem více času ve svých ložnicích. Jednak v nich marodí, ale především se v nich častěji než dříve oddávají činnosti veskrze přirozené a navíc příjemné. Totiž milování.

Když na jaře vypukla první vlna koronavirové epidemie, došlo v řadě sektorů maloobchodu k dramatickému poklesu tržeb. Některé ovšem zaznamenaly naopak zájem zákazníků zvýšený. Do této skupiny patřily také internetové obchody s erotickým zbožím (zde). Některé čelily takovému náporu zákazníků, že je to dokonce zaskočilo. Není divu. První vlna zaskočila ostatně každého. Majitelé sex shopů se z toho však poučili (na rozdíl od politiků našich i evropských) a přes léto se na předpokládanou druhou vlnu epidemie připravili mnohem lépe (zde).

Růst zájmu o erotické pomůcky je logický. Co ostatně mají lidé dělat, když je vrchnost zavřela po večerech doma? Koukat se pořád na bednu (v dnešní době spíše na placku) totiž hrozí vážným ohrožením duševního zdraví, knížky se dneska moc nečtou a hrát pořád dokola scrabble nebo luštit křížovky také časem omrzí. Takže došlo i na činnosti, kterými si krátily dlouhé večery celé generace našich předků. Tedy na milování. Snaha o jeho zpestření pak podnítila zájem o různé sexuální pomůcky. A stoupla i poptávka po erotickém prádle. I to se dalo čekat. Dámy trávící nekonečné dny na „houm ofisu“ ve vytahaném a sepraném triku si totiž rády obléknou něco, v čem si připadají opět jako ženy. A proti jejich proměně v sexy milenky nepochybně neprotestují ani jejich partneři.

Ovšem to, že sex shopům vyskočí tržby a partnerské páry si spolu užívají intenzivněji milostné chvilky, nejsou zdaleka jediná pozitiva, která nám zákaz vytrčit večer nos z baráku ve svém důsledku přinesl. Větší sexuální aktivita by se totiž mohla odrazit i v růstu porodnosti. Úvahy na toto téma se ostatně objevily už na jaře (zde). Zda bude mít „lokdaun“ právě tyto dopady, a jak moc se při něm mladé páry snažily, se ze statistik dozvíme až za nějaký čas. I když zdravotní pojišťovny mající přehled o probíhajících těhotenstvích už to vědí.

Něco mi však říká, že jako protiváhu ke smutným zprávám o vyšším počtu zemřelých v porovnání s předešlými roky (zde) se časem budeme dozvídat i ty pozitivní o větším počtu narozených dětí. Ve svém okolí jsem už několik takových případů zaznamenala. Moje kadeřnice a její manžel přispěli do této statistiky krátce před Vánocemi, kdy se jim narodila krásná holčička. A obdobně šťastná událost potkala i rodiny některých mých kolegů. Vím i případu, kdy z pětičlenného osazenstva jedné kanceláře neotěhotněl jenom jeden jediný člověk. Je to totiž chlap. Což mimo jiné ukazuje, jak zaostalá je naše společnost. Neumožňuje totiž mužům otěhotnět.

Koronamrška zkrátka nahnala lidi do ložnic. Jednak ty, kteří v nich marodí, a pak ty, kteří se v nich milují. I když pro to druhé není ložnice bezpodmínečně nutná. A pokud tato zvýšená sexuální aktivita přinese i růst porodnosti, tak nám vlastně koronamrška nepřímo napomůže řešit i problém budoucího financování našeho penzijního systému. Alespoň někdo, když s tím politici nedokázali za tři desetiletí smysluplně pohnout...

A tak se (nejen) v roce 2021 milujme a množme...

Převzato z blogu se souhlasem autorky



zpět na článek