20.4.2021 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Koronamrška nahnala lidi do ložnic

Řádění koronamršky vede mimo jiné k tomu, že našinci tráví mnohem více času ve svých ložnicích. Jednak v nich marodí, ale především se v nich častěji než dříve oddávají činnosti veskrze přirozené a navíc příjemné. Totiž milování.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 11.1.2021 10:15

Představa autorky, že během koronavirové krize přestanou sexuální partneři používat antikoncepci, je úsměvná. ;-)

O. Mayer 10.1.2021 21:45

A pak ještě bych tak úplně nejásal, ono těhotenství v době virové epidemie tedy zase taková výhra tedy neni.

O. Mayer 10.1.2021 21:43

.... jenom malá drobnost- pokud se vaší kadeřnici narodila dcera před vánoci, souvislost její početí s lockdownem v rámci koronaviru je hodně sporná (to by se musela narodit hodně předčasně)

J. Lukavsky 10.1.2021 7:51

"ukazuje, jak zaostalá je naše společnost. Neumožňuje totiž mužům otěhotnět." no to by se ten dotyčný musel řádně prohlásit ženou. A pokud to neučinil a nemá na to štempl... každá rada drahá. J.L. end

J. Farda 9.1.2021 15:59

Takový koronáčový baby boom a la The Great Blackout 1965 plus 1977 ... takže všechno špatné pro něco dobré - alespoň se zvýší česká natalita a krapet eliminuje "chřipečková" mortalita! ;-) https://energetika.tzb-info.cz/117952-pred-50-lety-postihl-giganticky-vypadek-proudu-usa-a-kanadu . https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/sexuolog-jaroslav-zverina-pohromy-a-valky-zvysuji-porodnost-40320839

J. Farda 9.1.2021 15:59

... postkoronáčový ...

V. Loula 9.1.2021 15:24

To je ale návod zasluhující uznání. Vládní PES má informace o nakažených, hospitalizovaných a mrtvých a vláda z toho odvozuje stále tužší a tužší opatření. Všechno špatně.

PSA bych ponechal, veškerá vládní opatření zrušil, a zavedl agendu dejme tomu KOCKA, která by z informací PSA doporučovala, jak se kdy má souložit, aby se stav populace zase stabilizoval.

Nenásilné, dokonce i příjemné, stabilizuje to důchodový systém, prostě to nemá chybu.

J. Stehlik 9.1.2021 10:25

No , zvýšení porodnosti by se dalo čekat ve feudalismu kdy byli lidé nevzdělaní a bez ochrany proti početí. Dnes je naopak asi největším problémem dostupnost bydlení . Za poslední rok jsme poklesli o 40 příček ve světových statistikách a klesáme k pěkné osmé desítce dostupnosti . Zajímavé je cílování inflace centrálních bank , ale žebříček dostupnosti bydlení (kolik platu je potřeba na byt , dum) se nikde neobjevuje . Já si naopak myslím , že to je základní ukazatel zda je zde drahota či láce. ;-) Žadný soudný člověk nezaloží rodinu když si není jistý zda muže zajistit dostupné bydlení

V. Bok 9.1.2021 14:14

No, ti co se množí nesoudně, ovšem byty obdrzí... Či si je vydrží... Ani nájemné už nemusí platit... Není to ten komunismus? Každý podle svých schopností (nic moc), každému pole jeho potřeb ( tady jsou na špičce)

F. Kusák 9.1.2021 14:42

Naši předci si také vlastní obydlí stavěli sami. Nebo se sdružovali do družstev, která zde vznikala už koncem 19. století. Ale většina lidí bydlela v nájemních bytech nebo podnájmech s domácím. Na vlastní bydlení měl málokdo. Zato nyní si většina lidí myslí, že mají na vlastní bydlo nárok, a že se nemusí nijak snažit. Takže si klidně půjčí sumy, s rizikem, že je nebudou moci splatit. A pak hořekují a nadávají na celý svět.

J. Kadeřábek 9.1.2021 15:04

Nemyslí, ale pokud je nájem 20 tis. měsíčně a máte čistého 24 tak ten nájem zas takové terno není. Bohužel i vtakvé poslední zatáčce před Vídní stojí v k.ú. Sadová vyšší desítky tisíc 1 m2 pozemku tak na vlastní bydlení nelze pomýšlet. A dojíždění do zmíněného města je také děs běs. Třeba TGV na trase Brno - Kyjov (50 km) jede pouhou hodinu a půl a aautem do dáte za 50 min. a pak před Brnem čumíte v koloně.

K. Salajka 9.1.2021 20:24

Požádejte EU o dotaci na Hyperloop mezi Sadovou a Brnem, nebo do Vídně. Inovace mají zelenou.

J. Karlík 9.1.2021 9:52

Žádné strachy z přemnožení, není daleko doba, kdy o podobné hrátky bude muset ten násilník písemně žádat, včas, a pokud nedostane písemný souhlas od oběti svých zvířecích choutek, tak si nevrzne. A nejspíš ho ty choutky asi přejdou.

V. Loula 9.1.2021 15:29

To máte špatné informace. Nebude stačit pouze písemný souhlas, ale bude nutná okolkovaná žádost úřadům, kde bude specifikováno kdy, kde, s kým, a jakých technik bude použito, úřad k tomu vydá svolení a vyšle komisaře, který bude osobně dohlížet, zda není překročen rámec toho povolení. V případě nutnosti ten komisař může být i instruktor.

L. Písařík 9.1.2021 7:37

Milá Kateřinko, každý živočišný druh se snaží vyplnit prázdný vedlejší prostor, nejen lidé. I ty rybky migrovaly do otravou vyprázdněné části Bečvy a člověk jim k tomu zdárně pomáhá.

J. Urban 9.1.2021 6:06

Populacni explozi fakt necekam. A uz vubec se na ni nebudu podilet. Doba je nejista, prace ubyva a jeste bude ubyvat, nejen hercum a hospodskym. Navic nikdo nevi, jak to skonci a nikdo nevi, jak pripadne onemocneni nastavajici matky ovlivni ci neovlivni vyvoj plodu. Sorry za pesimisticky nazor.;-)

V. Bok 9.1.2021 14:17

Jo, jak se říkalo kdysi... Za každou zavrenou fabriku vznikla nova krčma. ... Nebo handa, jak rkal jstý Bezruč...

J. Frček 10.1.2021 5:34

Presne!! Na konci roku nam firma neproudlouzila smlouvy s omluvou, ze za to muze korona. Takze zadne rozmnozovani. Ja i manzelka jsme bez prace, prijde exekutor a co bude s dcerkama fakt nevim. Vlade je u prdele, ze cele rodiny skonci na ulici...;-O[>-]Rv

P. Hatina 9.1.2021 5:45

Zajímavá myšlenka . Ovšem, v tom případě by už nyní měla ta "první vlna" v porodnicích (za loňský březen) kulminovat, k čemuž zatím nedochází.

A o zvýšeném počtu těhulek se zmiňoval během roku hlavně bulvár - a to mezi umělkyněmi. A ty měly skutečně díky koro nucenou pauzu v činnosti, kterou mnohdy i využily "jinak". Zatímco spousta těch ostatních žen měly i tak spoustu jiné práce a starostí, že na tohle nebyla nálada:-(

L. Velisek 9.1.2021 0:56

R^R^R^