23.9.2020 | Svátek má Berta


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
tomfuk 18.5.2009 10:23

Soud mravní....

Soud mravní jenž pan RNDr F.Janouch vyslovil ve svém článku je společensky bezzubý ,neangažovaný.Neutrálně konstatovat mravní jednání lidí bez toho,že by obsahoval jisté hodnocení,výzvu ,ideál.Konstatování stavu,aniž je poukázáno na to ,co má být,co by se mělo stát,je jalové a o to víc mě to překvapuje u p. Janoucha. Článek sice podává informace o mravním cítění a myšlení jeho samého,ale i o nekvalifikované znalosti  politického,společenského života v naší zemi.Ovšem zlobit se za to na něho nemůžeme,ten kdo si prožil tolik proměn politických,filozofických a životních si to může dovolit.Máme zde mladé schopné novináře,publicisty,šefredaktory,politology komentátory,kteří si sice dovedou obstarat minikameru,ale "okrajové" jevy politiky a společnosti je zajímají  velmi málo.Občany už vůbec ne.Mravní hodnocení společnosti v celku i jejich jednotlivých příslušníků není ve shodě s progresivním trendem vývoje společnosti.Také to tak dopadne.Probouzející radikalismus z leva i prava nezastaví ani Pecina či jiná kolosální postava.Je zde a soud je z hlav tupců nevymaže.

orim 18.5.2009 10:19

vspolečnosti

ve které tzv. VIP moderátor po večírku s prostitutkami popsaném v denících dostane ještě lépe placené moderování, ani nemůže fungovat slušnost a ani mladý se nemají od koho naučit slušnosti, tady tento stát je takový kocourkov, po 40 letech totality to asi jinak nemohlo dopadnout

Vodička-sapér 18.5.2009 9:58

Hádej , hádej , hádej hadači....

Pan profesor, ve svém článku, si stěžuje, odsuzuje to, že mu někteří šéfredaktoři neodepsali na jeho dopisy, nestál jim, přestože je známou osobností, ani za řádku.Velké deníky, to psal do Blesku? Pláče dobře, ale na velkém hřbitově a my jsme se vlastně nedozvěděli, ač dostal na Nev. psu dost prostoru, u kterého hrobu. Pak to vypadá jako úvodník -otázky do nějaké vědomostní soutěže, jeden šéf novin je mladý , druhý je starší, víte o koho se jedná?

jobánek 18.5.2009 9:18

Re: je to celé nějaké obecné

dulcibelko,nechápu, o co vám gou.On ví o čem píše,ale vy človíčku asi jenom rád píšete.

dulcibelka 18.5.2009 8:53

Re: je to celé nějaké obecné

Napište autorovi, určitě vám odpoví. On píše (zjevně) rád;-D

Nestranný pozorovatel 18.5.2009 8:48

Chyba nekonkrétnosti u autora nebo redakce?

Možná, že jsme se v článku nedozvěděli nic konkrétního právě kvůli autorově přehnané slušnosti. "Na tvrdé dřevo patří tvrdá sekera" - a tento přístup v článku schází. Nebo by autorovi konkrétní fakta neuveřejnila redakce NP?

Marta 18.5.2009 8:38

Kinderstube

nenajdeme nikde, a když, tak to je na zapsání bílou křídou do komína.

joe 18.5.2009 8:34

to MJH: tykáš F.Janouchovi?

To jenom potvrzuje slova v článku o absenci základů slušného chování.

Vašek 18.5.2009 8:16

Mnoho lidí vyměnilo

Kinderstube za chucpe.

Sibi 18.5.2009 7:57

je to celé nějaké obecné

Čeho se týkal "alarmující" dopis? Co to bylo za knihu? Co se stalo na Václaváku?

Ignác 18.5.2009 7:46

Re: Slusnost v Cechach ???

Ani ne tak buď a nebo ale spíš současně. On ten slouha se sice úslužně klaní panstvu a předstírá že by za ně dýchal (ale jen do té doby dokud panstvo dobře platí), ale do těch, kteří jsou míň než on a žádný prospěch z nich nekouká si rád kopne.

salant 18.5.2009 7:43

Re: Slusnost v Cechach ???

R^

R 18.5.2009 7:35

Financování politických stran.

Nevím jak jinde, ale co se týká politických stran, je hulvátství podle mně způsobeno systémem financování, kdy politická strana dostává peníze až dodatečně a od státu podle počtu hlasů. Při takovém financování je potom politicky nejvýnosnější obracet se na nízkopříjmové a bezpříjmové vrstvy obyvatelstva, protože těch je nejvíc. A hlasy lidí z těchto vrstev se dají získat hulvátstvím nejlépe, respektive hulváctvím jich nejméně odradí.  Jestli má hulvátsví z projevů vrcholových politiků zmizet, není jiné cesty, než zařídit, aby stát financoval volby jen z menší části a aby z větší části strany musely prostředky získávat dary od konkrétních jmenovitých soukromých osob. Lidi, kteří mají dost peněz na to dávat politickým stranám příspěvky totiž kromě polistopadých zbohatlíků spíše vyznávají jemnější způsoby projevu než současné hulvátství a v takovém případě by potom nějaký hulvátský a neotesaný projev politika takové strany způsobil okamžitý pokles počtů příspěvků této straně. 

Dá se potom uvažovat o tom, že když tyto hulvátské projevy našich politiků v médiích roky bombardují společnost, tak ostatní tento způsob chování přejímají.

XXM 18.5.2009 7:32

Pan Janouch to vidí moc černě.

Obrací se na lidi, kteří jsou dost vysoko na společenském žeříčku. A ti, aby těchto výšin dosáhli, musí mít určité předpoklady. Bohužel slušnost je pro kariéru velkou přítěží a také u těchto "hvězd" nastupuje opojení mocí. (Což nám dokázal i kdejaký frajtr na vojně.) Ale v globálu si myslím, že je to jeden z plodů morální devastace, vlivem čtyřiceti let působení komunistického režimu u nás.

Petr Kohout 18.5.2009 7:25

Co nebylo, nemůže končit. A co já pamatuji v Čechách novinářské slušnost NEBYLA.

Mistr Jan Hus 18.5.2009 6:23

Nediv se, již 19. let nám zde vládnou demokradé, tak co od nich můžež chtít?

;-D;-D;-D

Paul Sulc 18.5.2009 3:33

Re: Kolik alarmujicich dopisu myslite dostane prumerny poslanec denne?

Nevim kolik dopisu poslanec v Cesku dostane, asi moc ne, protoze Cesi se jen lituji, svadeji vinu na ''ty nahore'' a zasadne nic nedelaji. A nepisou dopisy svym zastupcum v parlamente : to vim podle svych prazskych kamaradu. Kdyz sem ale napsal dopis US senatoru ci representantu v Kongresu, odpoved jsem vzdycky dostal, byt to trvalo treba dva mesice a v podstate to byly neslane nemastne plky. Ale byla to odpoved!.

Paul Sulc 18.5.2009 3:27

Re: Slusnost v Cechach ???

Bohuzel, mily Jendo , mate pravdu. Vsak se uz za Rakouska rikalo ze Cech je bud slouha nebo hulvat. Jen se podivejte na uroven diskusi na Psu. Prevazna vetsina misto argumentu urazi a nadava, nekdy i dost sproste. Takze vas sarkasticky komentar neni vubec na miste. Tak a ted mi sproste vynadejte.

paštun višnu 18.5.2009 2:28

Re: Plný souhlas!

Vzory máme, jaké volíme. Jsou to vzory z lidu - demokratická kultura.

Pavel 18.5.2009 2:28

Re: Slusnost v Cechach ???

No jo, jenže když je to pravda tak to si máme něco nalhávat?

Jenda 18.5.2009 2:24

Re: Slusnost v Cechach ???

Dekuji, za krasnou ukazku oblibene ceske zabavy zvane "schvalne kdo si dokaze nakalet do vlastniho hnizda vic". Ano, mate naprostou pravdu. Jsme ti nejhorsi, nejneslusnejsi, nejzvrhlejsi, nejblbejsi, nejneobhospodarovavatelnejsi ...

Jenda 18.5.2009 2:22

Kolik alarmujicich dopisu myslite dostane prumerny poslanec denne?

Podivejte to je jako se zdravenim. Kdyz jste nekde na vesnici, tak pokazde kdyz nekoho potkate, tak pozdravite. Kdyz jste nekde ve vetsim meste tak zdravite jenom zname. Proc? Ne, neni to tim, ze by obyvatele vesnic byli slusnejsi a vychovanejsi a zdvorilejsi. Kdybych mel tady v Praze zdravit vsechny tak se stalym zdravenim uzdravim. To bych nic jineho nedelal a stejne bych to nestihl.

Pavel 18.5.2009 2:13

Re: Slusnost v Cechach ???

Přesně to jsem se chystal napsat.

Jaroslav 18.5.2009 0:52

Slusnost v Cechach ???

Vona tam nekdy vybec ta slusnost existovala ? ;-)

Jak mohlo skoncit neco co nebylo ?

Prorok 18.5.2009 0:46

Hlavně pozorně sledujte jakého původu skutečně jsou ti

politici, redaktoři, policisté apod. Třeba nakonec zjistíte, že s Čechami mají pramálo společného a ještě krátce.

Mard 18.5.2009 0:24

Plný souhlas!

Na druhou stranu, jaké máme vzory, když významou roli hrají lidé jako je Vlček, Paroubek, Topolánek nebo Klaus.