2.4.2020 | Svátek má Erika


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 86, poslední: 22.5. 2009 17:28, přehled diskusí

22.5.2009 17:28

Re: Bejvávalo.

X-násobný olympijský vítěz v plavání Phelps - kouřil marjánku na veřejnosti, ani omluva veřejnosti nepomohla, do týdne skončil ve všech reklamách, médiích a od té doby se nad ním "zavřela voda". V Čechách se sprostotou, hulvátstvím, feťáctvím apod. každý včetně politiků spíše ještě chlubí.

19.5.2009 16:36

Rozhněvaným mladým mužům,

bych ráda předala informaci o filmu  Tajemství, který by jim mohl ulehčit od břemena rozhořčení nad stavem dnešní společnosti. Rozvíjí myšlenku  "zákona přitažlivosti". Je to o tom, že vše, co nás právě teď obklopuje, vč. věcí na které si stěžujeme, jsme si sami  "přitáhli". Dostáváme přesně to co cítíme, čím víc se rozčilujeme, tím větší magnetickou silou jsou k nám odmítané skutečnosti přitahovány.

Je to jen kusá informace, film je velmi vyjímečný a doufám, že aspoň někdo bude dost zvědavý, aby si tento film poslechl bez předsudku, s otevřeným srdcem. Moc vám to přeji,  stejně jako si přeji změnit věci, které vás tak roztrpčují. Jsem ale přesvědčená, že každý musí začít u sebe a šířit dobrý pocit jako světlo. Všechny zdravím.

19.5.2009 9:14

Re: Bejvávalo.

Není třeba chodit daleko do minulosti. V USA dodnes platí, že neplnoletí nesmějí na veřejnosti popíjet alkohol. I dcera prezidenta byla přece před několika málo lety popotahována za to, že ji někdo na nějaké párty viděl pít pivo či co.

19.5.2009 9:03

Re: Pane Janouch,

A proč se lůza ujímá vlády? Protože jednou z hlavních zásad liberálů přece je, že každý člověk sám nejlépe ví, co má dělat, jak své svobody využít ... (to připomíná Rousseauovo utopické výchisko, že lidé jsou v jádru dobří.) Složitějšího uvažování tito teoretikové nejsou schopni, pouze jednoduchých hesel. Výsledkem je postupný rozvrat morálky a nakonec to bude i ztráta svobody, protože svoboda předpokládá zodpovědné a disciplinované jednání, a to je něco, s čím se lidé automaticky nerodí, co je nutné jim vštípit.

19.5.2009 0:02

Nic více než holá pravda

Prosím,sledujte vývoj obecné nemorálky v této společnosti.Vězte že bude ještě hůře.Za komunistů to nebylo tak patrné,teprve niní kdy jsou pryč špatné i prospěšné mantinely ,ukazuje tento národ svojí pravou tvář.

18.5.2009 20:42

Re: To jste si všiml brzo, pane Janouchu!

Pobýval jsem nějaký čas v SRN a tamní společnost se mi  zdála taková nějaká kultivovanější,civilizovanější, méně vandalismu, více slušnosti, hlavně mladé generace k seniorům i na silnicích jsou tamní obyvatelé slušnější a tolerantnější, než u nás. Lidé se tam více zdraví, více se usmívají...

18.5.2009 20:09

Re: Slusnost v Cechach ???

Pane Sulci, vim ze stejne jako ja zijete v anglosaske spolecnosti. Verim, ze v USA nevedete dialog s lidmi ve stejnem duchu a mnohdy jedovatosti jako v NP. Verim, ze jste inteligentni clovek kteremu neni zapotrebi vysvetlovat kde jsou hranice. Hulvatstvi, sprostota, pichlavost a nepatricny sarkasmus vedou lidi k reakcim, jez snizuji mnohdy kvalitni vymenu nazoru. Pokud chcete vyzkouset "kvalitu" lidi treba na anglickych webech, zkuste pouzivat stejny styl, jadrnost a urazlivost jako zde v NP. Pravdepodobne se Vam odmeni stejnym tonem. Neomlouvam ceske diskutujici, souhlasim s Vami ze mnozi si nezasluhuji byt pritomni debatam kryti anonymitou PC. 

18.5.2009 19:43

Re: Pane Janouch,

Jsou to jistě nedůležité epizodky, ale poukazují na podstatu problému. Jde o to, jak už bylo řečeno níže, že lůza se ujala absolutní vlády. Přinejmenším na ulici. Že takovému chování nejen nic nebrání, ale ukazuje se být, alespoň krátkodobě, navýsost výhodným. Že se tohle chování stalo normou a vše ostatní, včetně celé naší kulturní minulosti, bylo odstrčeno na okraj a náležitě zesměšněno, potupeno a opovrženo.

18.5.2009 19:31

Re: Bejvávalo.

Jak to chodilo v české společnosti v první polovině minulého století mám skutečně jen zkušenost zprostředkovanou literaturou a filmem. Nicméně domnívám se, že tehdy nebylo možné, aby se třináctileté děcka běžně na ulici kur vili, chlastali, kouřili a sprostě nadávali dospělým lidem. Podobně mezi dospělými. Ve většinové společnosti bylo kupříkladu zvykem dovolit se ostatních, když si chtěl jeden zapálit - a další podobné aktivity. Dnes na vás nejen jeden každý takový kálí jak na placatý kámen, ale dělá to i tam, kde to zákon vysloveně zakazuje.

18.5.2009 19:23

Re: Bejvávalo.

To je sice možné, ale fakt, že dnes má lůza přinejmenším na ulici absolutní moc, je evidentní.

18.5.2009 19:20

Jeden vykřičník nestačí.

Byla by jich řada až třeba na Mars. Naši politici ale na mínění "davu" kašlou a proto nějaká změna nepřipadá v úvahu. Základní poučka politika: (až na maloučko čestných výjimek) je:JÁ, pak moje rodina, moji přisluhovači, pak partaj a pak hromada hnoje a teprve pak snad dojde i na občana!!;-€

18.5.2009 19:16

Re: Pane Janouch,

Jedinou spolehlivou metodou zřejmě je soustředěným tlakem je vytlačit zpět na okraj společnosti. A to je za současné situace skutečně běh na velmi dlouhou trať.

Myslím, že jedním z hlavních viníků je nezřízený konzum, který z mnohých byť potenciálně kultivovatelných jedinců dělá primitivní hov ádka. Dále je to samozřejmě absence výchovy. Začíná dospívat generace, v níž převažují kompletně asociální jedinci. A i kdyby nepřevažovali, tak mají hlavní slovo.

Na ukázku moje páteční a sobotní zkušenost. Vycházím z metra na zastávku autobusu. Nejdříve si všimnu párek puberťáků, kteří se k sobě vinou jak opilý námořník s kur vou v bordelu. Chlapec něco povykuje na dva další puberťáky v přístřešku zastávky. Je to samá pi ča, kur va atd. Z přístřešku se ozve mr dat a chlapec odpovídá, když mr dat tak ču rákem. Jdu kolem přístřešku a tam dva nezletilí cikáni (chlapec s děvčetem jsou bílí), kteří na mě něco pokřikují. Jdu radši dál a na konci přístřešku další chlapec, bílý, s cigárem. Upozorňuji ho, že tady se nekouří, ale háže na mne z vysoka bobek. Když se chystám nastoupit do autobusu, vidím malé cikány pokuřovat a přitom vykřikovat pi ča, kur va apod.

V sobotu v tramvaji č.22. Nastupují tři puberťáci. Povykují něco podobného jako výše zmínění. Jeden, který má na hlavě kšiltovku a přes to kapuci, si sedá přede mne. Mohl by to být cikán, ale zbývající dva nejspíš ne. Jak si sedne a pokračuje v tom pi čování, tak se na něj udiveně zadívám, což ho vyprovokuje a začne na mne vykřikovat jakési neartikulované nesmysly. Ptám se ho, zda něco chce, a on začne jako opice vřeštět ještě víc. Podotknu něco o slušném chování, a to už vřeští všichni tři. Začnu je ignorovat a oni se s hlasitým pi čováním začnou domlouvat, jak pojedou na Národní a tam někoho oberou.

18.5.2009 19:13

Re: Divíte se?

Samozřejmě ne všichni, ale podstatná část. Za komunistů totiž vychovávaly lidi většinu času škola a družina ev. PO. Rodiče se dětem mohli věnovat max 2-3 hod denně. Ano, demokracie má bezesporu svá úskalí, o tom však není řeč, poněvadž u nás demokracie není. Žijeme v době tuhé diktatury politických stran, která má své kořeny v ústavě. Pol. strany vládnou nad občany a ne z vůle a pro občany, jak by to v zastupitelské demokracii mělo být

18.5.2009 19:07

Re: Divíte se?

No možná za to nemůžou komunisti. Ale kdo tedy? Asi sami češi...

18.5.2009 18:59

Re: Bejvávalo.

film obvykle nemiva velkou vazbu s realitou, je to spis vec scenaristy a rezisera nez spolecnosti

jestli si nekdo v roce 2070 let pusti film Choking Hazard, nemel by podlehnout dojmu, ze prezentuje obvyklou normu chovani v roce 2004

18.5.2009 18:42

Pane Janouch,

Váš článek se mi líbil a je potřebný, škoda, že udělat v popisované situaci pozitivní změnu je závod na hodně dlouhou trať.   

Jen malé postesknutí, škoda, že nejste chemik, mohl byste vyzkoumat a připravit do výroby sprej na podobnou škodnou, která nás dnes a denně vytáčí svými nestoudnými móresy a vytváří kolem nás atmosféru frustrace z přítomnosti a obavy z budoucnosti. Jedno krátké zmáčknutí tlačítka na speji a o jednoho vyléčeného škůdce více. Nebo, že by stačil dostatečně intemzivní a cílený kopanec přítele Volta?

18.5.2009 18:41

Re: Divíte se?

Já si to představit dovedu docela dobře. Je k tomu ovšem nutná změna ústavy v tom smyslu, že bude podstatně omezena role  a odstraněna moc politických stran. Každá pol.strana je totiž kolektivem svých členů. Kolektivní vina u nás není trestným činem, čili konání pol.stran je vždy beztrestné. Toho však pouze využívají jednotlivci, kteří se v těchto stranách sdružují, získávají moc nad ostatními občany, při svém konání se odvolávají na svou pol. stranu, k čemuž jim ústava napomáhá. Ke změně je potřeba pouze vyžadovat skutečnou demokracii, která ovšem předpokládá nikoliv moc pol.stran, ale moc občanů a jejich demokraticky, t.j. většinově a přímo zvolených zástupců (mimo senátorů též poslanců a prezidenta). Nezbytným je také zákon o všeobecném referendu. Otázkou je, jak toho dosáhnout. Kapři si, jak známo, sami rybník nikdy nevypustí. Zbývá tedy jen revoluce. Na tu si ovšem budeme muset počkat do roku 2018, jak je v Čechách zvykem.

18.5.2009 18:33

To jste si všiml brzo, pane Janouchu!

Konec slušnosti v Čechách? To jste si všiml až teď? Proč myslíte, že žiju raději už patnáct let v cizině, přestože jsem zcela nevinný a nikdy jsem nikomu nic špatného neudělal?!!!

18.5.2009 18:32

Re: Kdyby šlo jen o neodpovídání na dopisy,

Máte pravdu stát s tím nic nedělá. To je vždy humbuku v tisku jak se dotyčný provinil a pak to utichne a nic se neděje. Tresty jsou tak leda pro smích.

18.5.2009 18:23

Re: Divíte se?

Tak jsem pochopil,že žijeme v podstatně stejné společnosti,pouze s jiným zřízením.Možná se mýlíte,že se lidé bojí jako za totality.Když použiji srovnání,tak lidé se nebojí,což potvrzují akce házení vajíček,osočování politiků,ale hlavním důvodem je netečnost,právě z důvodů,které jste popsal ve svém příspěvku.Ti komunisté k tomu patří už spíše symbolicky.Já osobně si nedovedu představit jakým způsobem usměrnit myšlení politiků všech stran,aby se lidé stali zase všímavými nejen pro svůj prospěch.Ale někdy mám dojen,že světový trend je také poněkud jiný,než byl.

18.5.2009 18:10

Re: Divíte se?

Pane Kunerte,nevím jak je vychovávána dnešní generace obchodníků a jak často chodíte nakupovat.Dnes jste pro řadu prodavačů stejná veš,jako za bolševika.V té době byla spousta dobrých prodavačů,stejně jako dnes.To patří k vrozené inteligenci člověka.Hulvát bude hulvátem v každé společnosti.Podle mne už přestává být zajímavá teorie  o ničivém vlivu komunistů i po dvaceti letech.Ono to bude snadnější ,než si připustit,že i demokracie má svá úskalí a my si s tím nevíme rady.Nebo si snad myslíte že všichni lidé,žijící v době totality jsou pořád pod vlivem Tehdejší morálky?Dnes nikdo nechce nikomu líbat ruce,ale my neumíme ani pozdravit normálně.

18.5.2009 17:57

Kdyby šlo jen o neodpovídání na dopisy,

to by byla maličkost. Tady je problémů mnohem více. Počínaje chováním za volantem a kriminalitou konče. Jako by se provalily ty nejnižší pudy a zvířata se utrhla z řetězu. Bohužel je toho tolik, že stát není schopen s tím něco dělat. Kromě potlačování sebeobrany občanů, to je jeden z největších zločinů.

18.5.2009 17:51

Re: Divíte se?

Taková doba bezpochyby přijde. Ovšem to už my tady nebudeme. Možná se jí dožijí naši vnuci, ikdyž i o tom pochybuji.

18.5.2009 17:49

Re: Slusnost v Cechach ???

''pichlave poznamky'' neni sproste nadavani. Sarkasmus taky ne.  Neco jineho je rikat nekomu debil, idiot, pitomec, nazi, Hitler atd.

18.5.2009 17:00

Re: Já si taky nedovedu vysvětlit jak může člověk typu Paroubek a Rath

Jde o definici "úspěšného člověka". Pamatuji se kdysi na jednu malou knížečku, jmenovala se "Cesta vzhůru" a  její hlavní myšlšenkou bylo dát lidem "vzory" - těmi tam byli vynálezce Křižík, cestovatel Musil /Músá Alí/, továrník Baťa a další velikáni té doby. Jejich stručné životopisy, jejich zásady, pracovitost, způsob vypracování se. A hlavně otázka: kterého z těchto lidí chceš být pokračovatelem? A nyní: kdo může jako vzor sloužit dnešním mladým? Na přímou otázku jsem se od nich dozvěděl řadu jmen ze sportu, showbyznysu, jinak nic. Ono opravdu - kdo dnes může posloužit jako vzor po všech stránkách? K tomu ještě výplachy mozků: nevaž se - odvaž se, když musíš - tak musíš. Masírování k zadlužování se bez myšlenek na zítřek. Kdo je proti svatému konzumu je komunista. Hodnotový žebříček tvoří peníze, auto a značkové oblečení - jinak nic. Kde a jak na to vezmeš je tvoje věc, musíš být "úspěšný". Hlavně ale na nic nečekat, nešetřit, nenamáhat si hlavu. Jak je možné proti takovéhle mediální přesile postavit obyčejnou lidkou slušnost? Ostře jsem kdysi po plyšáku vyjel po jednom ze svých podřízených, který ve své kanceláři a vůči řadovým zaměstnancům začal praktikovat móresy odkoukané z amerických filmů. Jakmile s tím přestal, hned se zlepšila nálada, i na výsledcích to bylo poznat. Buranství je sice moderní, ale nikam nevede.

18.5.2009 16:41

Re: Slusnost v Cechach ???

Pane Sulci, je divne ze prave Vam vadi hulvatstvi na ceskem webu. Sleduji Vas delsi dobu na NP a neda se rici ze Vy prave vynikate privetivosti. Souhlasim, ze mnohe prispevky nesvedci o silnem intelektu, souhlasim s Vami ze sarkasmus nebo ceske "svejkovstvi" mnohdy skodi urovni debaty. Pokud pozadujete vice, zkuste se i Vy vyvarovat  pichlavych poznamek. Prospeje to nam vsem.

18.5.2009 16:20

Re: Já si taky nedovedu vysvětlit jak může člověk typu Paroubek a Rath

No on pan Topolánek není lepší. S milenkou má dítě a manželce a synovi za státní penize pořídil šoféra a ochranku,  Synáček už neví co by  do školy ho vozí  a  jak píše bulvár rád vymetá pajzly.

18.5.2009 16:06

Re: Divíte se?

Souhlasím s Vámi. Slušný člověk je v této společnosti považován za hloupého. Osobně se s tím vyrovnávám tak, že slušnost vyžaduji od své rodiny a vytrvale se snažím  slušnost vyžadovat i ve styku s ostatními lidmi. Pravda, často neúspěšně a na úkor sv ého duševního zdraví. Přesto doufám, že jednou zase bude platit rovnítko mezi slušností a elitou společnosti. 

18.5.2009 16:03

Re: Plný souhlas!

No právě. V ČR převažuje plebs, dříve nazývany lumpenproletariát. Je jedno, jestli se někteří z nich zmohli na mercedesky a baráčky s bazénem, furt uvažují jako lid prostý. Tak se není čemu divit, že volíme lidové typy s primitivním duševním obzorem a ti pak dávají zářný příklad zpět svým voličům.

18.5.2009 15:56

Já si taky nedovedu vysvětlit jak může člověk typu Paroubek a Rath

mít v Čechách takový úspěch. Když je možné tohle, pak už asi všechno - a navíc nám tím voliči těchto kreatur vytváří prototyp českých úspěšných lidí. Proto tvrdím, že voličům čssd prostě chybí morálka a slušnost.