2.10.2023 | Svátek má Olívie, Oliver


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Konec podvolení

Vláda dokázala prosadit mírnější formu lockdownu až nečekaně hladce. Postupně se odmlčeli prakticky všichni covido-skeptičtí novináři, zcela zmlkly ještě v létě odvážné lékařské celebrity.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Prochazka 11.11.2020 22:24

Vážení diskutující. Čtu vaše názory na tento skutečně velmi kvalitní rozbor situace a nestačím se divit. Podstatou přece není poslat nějakou množinu občanu z rizikové skupiny na smrt. Podstatou je sdělení, že lepší než balík někdy až hloupých nařízení je lepší zapojit osobní odpovědnost každého z vás. Pokud mám v rodině někoho z rizikové skupiny, budu ho chránit. Pokud sám budu nakažen, budu se chovat ke všem bez rozdílu ohleduplně. Jestliže toto člověk nechápe, tak nemá smysl mu ani něco přikazovat ...

L. Novák 11.11.2020 22:34

Samé kecy. Přečtěte si tohle:

Menzel zemřel na covid. Dodnes není jasné, od koho se nakazil, popsala vdova po slavném režisérovi

https://www.lidovky.cz/kultura/menzel-zemrel-na-covid-slo-to-rychle-vdova-po-slavnem-reziserovi-popsala-bezmoc-proti-zakerne-nemoc.A201109_103454_ln_kultura_tmr

D. Dobrichovska 11.11.2020 23:22

Pokud to nejsou jen líbivé povrchní fráze, tak byste měl mít promyšlené, jak konkrétně byste chránil rizikového člověka v rodině. Podělte se s námi. Zavřel byste ho do pokoje s nočníkem, který by nechával po naplnění přede dveřmi. A stejně by putovalo i jídlo a prázdné talíře. Jiná alternativa je omezovat sám sebe, abyste se nenakazil a nákazu domů nepřinesl. A děti izolovat (ovšem to netuším, jak byste chtěl realizovat, kdyby chodily do kolektivu)

Ale právě proti takovému omezování se přece článek staví.

R. Benýšek 12.11.2020 9:20

To děláte velkou chybu. Naopak byste ho měl co nejdříve nakazit tímto nejspíše nepříliš nebezpečným virem, jelikož jen tak se Vašemu blízkému dostane v dnešní zdravotnické situaci včasné lékařské péče, kterou ve svém věku pravděpodobně často potřebuje, zatímco bez té nákazy se nemusí hned tak dostat ani k vyšetření, ani k případné operaci. A nepotřebuje-li snad žádnou (lékařskou péči), tak když ho loni nezabila chřipka, nezabije ho ani covid (jakožto evidentně slabší nemoc).