13.5.2021 | Svátek má Servác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Kylchap 16.3.2007 8:10

Bystrove,

ředitelem ČT stejně nebudeš.

Amst 16.3.2007 7:40

Přál bych si, abyste v pondělních Lidovkách

měl pravidelné Poslední slovo. Situace je šílená, v ČT, v policii i jinde. Ale v těchto dvou tak rozdílných institucích stejně děsivá -ve smyslu vašeho apelu. A je to furt horší a horší.

mjd 16.3.2007 7:35

Komunisté se tiše vracejí

Proč by se vraceli, a tiše? Vždyť nikdy nikam neodešli a ta "revoluční" opereta příjemně pobavila lid. To, že změna baví, věděli dávno již staří římané.

Veselý 16.3.2007 7:21

Otázka názoru

je postavení k myšlence komunismu. Při Sametové revoluci se tato otázka opomenula, Chtít ji řešit dnes je pokrytecké. Komunisty nemusím, ale řekněme si na rovinu, že většina z nich tam nebyla z přesvědčení, ale kvůli kariérě. Domnívám se, že tito po starých časech netouží, ale je to otázka morálky. I když přiznávám, že komunisté mají v parlamentu velkou sílu.

ZK 16.3.2007 8:26

Re: Otázka názoru

Právě ti "komunisté kvůli karéře" jsou nejhorší., protože se nestali komunisty z přesvědčení, ale protože, že to mělo ve své době spoustu výhod.  Ano, je to věc morálky, kariéristé by se při změně režimu opět vrátili tam, odkud přišli, tj. ke své původní "straně". 

odborar 16.3.2007 6:32

Rozhodně by to neškodilo, vzít to tady z gruntu jako v Polsku.

Prolustrovat každého člověka na více významném místě ve státní správě a státních podnicích. Oni by se té znovu rozlézající chobotnici usekaly chapadélka. :-D

Saša 16.3.2007 3:04

od Rady nečekám nic

co také, když jsou tam persony jako s.Fibingerová a pan Horálek! Na moji kritiku České TV, která na kritiku neodpovídá, mi napsali,že požádají o vyjádření gen.ředitele. Když se neozývali, urgoval jsem to.Odpověděli, že pan gen.ředitel se ještě nevyjádřil, avšak že moji připomínku vedou pod  tím a tím číslem v kategorii nevyřízených žádostí.!!!!!!

Martin 16.3.2007 0:35

komorous out

nezajem jestli rozumi tomu co dela, je nasim dedistvim z minulosti proto musi jit pryc

doufam ze autor tohoto clanku nijak neprispival minulemu rezimu a ze pripadne ukrizoval sve rodice

ZK 16.3.2007 8:30

Re: komorous out

O rodičích autora toho asi moc nevíte, protože byste nepsal takové žvásty. Otec autora se, za nečinnosti nebo spíše přispění československých úřadů, dostal do spárů sovětské KGB a skončil někde v gulagu. Myslím tedy, že autor minulému režimu nepřispíval, a co Vy?

pepa 16.3.2007 9:40

Re: Re: komorous out

R^R^

jeník 16.3.2007 9:11

Re: komorous out

Že se Martine za ty vaše kydy nestydíte ...  

David 16.3.2007 0:24

RE: "komunistická minulost „není v rozporu se zákonem“ a doba byla prostě taková - je pravda

Ale více než 15 let "po té", je přirozené očekávat, že máme na řízení země, měst, obcí, velkých institucí i firem dostatek lidí bez komunistické minulosti. Protože - v totálním protikladu k Janečkovi a členům Rady - upsat se komunistické straně bylo velmi nemorální.

Platí pro Janečka, Tlustého i Komorouse. A je ukázkou naší ubohosti, když po 15 letech nedokážeme najít lidi alespoň stejně odborně dobré (bez komunistické minulosti), aby vedli televizi, ministerstvo nebo protodrogovou policii.

pepa 16.3.2007 9:53

Re: RE: "komunistická minulost „není v rozporu se zákonem“ a doba byla prostě taková - je pravda

Davide většinou jde o velice lukrativní místa a tam je problém sametu. Po sametu se počítalo že postupně komunisti estébáci odejdou nebo budou nahrazeni. Bohužel když se má obsadit lukrativní místo začnete přemýšlet kdo z rodiny by to mohl dostat, když ne z rodiny tak z kamarádů. Pokud Vám jen trochu záleží na tom místě tak u výběru zapřemýšlíte jestli ta osoba na to aslespoň trochu má.

Díky sametu a této lidské vlastnosti se neustále na těchto postech točí ti stejní nebo jejich klany. Bohužel toto uplně nemění ani generační obměna. Zapřemýšlejte  o rodokmenech lidí v ČT, médiích, politice atd. možná že se budeme divit kolik je tam přízně ( i když se jinak jmenuje)

Petr Čech 16.3.2007 10:12

Re: RE: "komunistická minulost „není v rozporu se zákonem“ a doba byla prostě taková - je pravda

Nedokážeme najít?Víme, že 3/4 lidí před listopadem 1989 nebylo členy KSČ.To je snad dostatečný počet abychom nemuseli příliš hledat. Bohužel hledat by museli ti, kteří ovlivňují dění.Tito lidé však ve své naprosté většině sami byli členy KSČ, LM a pod.Povídačky o tom, že v naší demokracii může každý občan různými způsoby sám ovlivnit dění ve společnosti (petiční akce a t d) jsou přinejmenším úsměvné. Počet nutných podpisů k tomu, abych vyvolal např pouze místní referendum je tak vysoký, že k jejich sehnání bych nemohl nejméně 3 měsíce nic jiného dělat. Takže čas na to mají tak jedině nepracující důchodci.Že jsme se po listopadu 1989 nedokázali razantně vyrovnat s nemorálními a nemravnými lidmi, kteří se velice rychle, jak bylo ostatně jejich zvykem, vetřeli do vedení státu a dodnes tam jsou, byla naše veliká chyba (i moje). Důsledky poneseme ještě dlouho. Ještě na závěr, není pravda, že lidé do předlistopadové KSČ museli vstupovat. Nemuseli, kdo nechtěl, nemusel. Byla to pouze věc mravnosti a morálky. Bývalí komunisté, přeberte si to a neohlupujte národ!

David werner 16.3.2007 13:46

Re: RE: "komunistická minulost „není v rozporu se zákonem“ a doba byla prostě taková - je pravda

To jsou nevyhody nekrvave revoluce!:-P:-P:-P:-P:-P(Y)>-