14.5.2021 | Svátek má Bonifác


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
David werner 16.3.2007 13:41

Re: Pokud bych tu nežil

Nezbyva nez souhlasit. Nepoucitelny narod musi sve omyly stale znovu opakovat.(Y)>-

Haf 16.3.2007 13:56

Re: Re: Pokud bych tu nežil

R^

čtenář 16.3.2007 14:18

Re: Pokud bych tu nežil

Mýlíte se, komunisté se nedostali k moci regulérně, oni moc uchvátili. Volby 1946 sice vyhráli, ale ne s nadpoloviční většinou. Tu získali, až když využili svůj výsadek (později jimi zavražděný Laušman a spol.) v soc.dem, a proti vůli členstva se s ní sloučili. I potom se měly další volby výjímečně konat již za 2 roky, na jaře 1948. Věděli dobře, že už by je lidi podruhé nevolili, tím spíš, že původně mezi voličí byli i takoví, kteří je 1946 volili z legrace na ty 2 roky, aby pozlobili zavedené demokratické strany, takže v únoru 1948 udělali na poslední chvíli puč. Ty jarní volby se sice konaly, ale už na "jednotnou kandidátku".

David werner 16.3.2007 14:21

Re: Re: Pokud bych tu nežil

A co chce dnes udelat Paroubek?;-O;-O;-O;-O

FSuchoř 1.4.2007 20:14

mýlíte se, moc uchvátila ODS v r. 2006 podvody a aférami

jirka.s. 16.3.2007 16:37

Re: Pokud bych tu nežil

R^R^R^

čtenář 16.3.2007 12:50

Takovouhle veřejnoprávní

televizi si lidi tenkrát vydemnostrovali na tom Václaváku. Rozčilovat se můžou akorát sami nad sebou.

Dr.X.Crement 16.3.2007 15:09

Re: Takovouhle veřejnoprávní

Bohužel ti,kteří s nimi nesouhlasili,nebyli puštěni na obrazovku a dnes mají na ČT utrum,tož jako za bolševika...........

JE 16.3.2007 12:16

Je to bohužel tak.

Jaroslav 16.3.2007 11:20

Komuniste

To, ze byl nekdo komunistou nekterym lidem zdanlive nevadi. Musime si ale uvedomit, o jake lidi jde. Do KSC vstupovali bud nemoralni karieriste anebo primitivni blbove, casto byly tyto vlastnosti kombinovany. Takze i kdyz odhodi legitimaci, jejich osobni kvality jim zustavaji. Zkratka ten samet byl podvod a dnes je to jasne. A smutne je, ze v Cechach je dosti vzdelanych a slusnych lidi, kteri by mohli dobre zastavat dulezita statni mista. Jenze sametovi nicemove je k veci nepusti. Vezme to hodne dlouho, nez dojde k naprave. Lze jen doufat na novou, komunismem nezatizenou, generaci.

Lusk 16.3.2007 10:16

Oakmane, ta generalizace a zatracování všech a všeho je k ničemu.

Oakmane, ta generalizace a zatracování všech a všeho je k ničemu. Řekněte, kdo, co a kdy?

Co konkrétně jste udělal pro odchod Janečků a Lambertů z České televize?

oakman 16.3.2007 10:43

Re: Oakmane, ta generalizace a zatracování všech a všeho je k ničemu.

spolu s dalšími 174 lidmi uspořádal Listopad 89 (ten studentskej). Tenkrát jsem dělal vše proto, abych dnes nemusel řešit tyhle Janečky. Pak přišli ti všichni moudři disimužové, pochválili nás, jak jsme jim zaplnili Letnou, jak jsme dostali ČKD na Václavák a že by teda potřebovali, aby pan Havel byl jako president (teda von to Vašek nechce, ale to bude dobrý). Za tejden vylezl z kanálu Klaus a od té doby jsme to my mladí a nezkušení (v kapitalismu, tam to tihle strejdové znali líp;-P). Dnes shledávám, že budu v příštích presidentských volbách nejdřív chtít to koryto od Klause zpět, tak jak jsme mu ho tenkrát dali. Soudě dle osudu Havlova protivníka Císaře, kdybychom v roce 89 řekli, že Klaus fuj, nikdy by nebyl. Moc je vratká loď a přelétavá žena v ní, kolem nás se jen mihla, ale mám k ní respekt.

oakman 16.3.2007 10:45

Re: Re: Oakmane, ta generalizace a zatracování všech a všeho je k ničemu.

Janečka nechám všem, kteří svou hovězí rezignací na morálku připustili, že tam vůbec nastoupil. Nojo, ale tady jsou komunistické mediální mrtky nejpopulárnější - vox populi, vox Dei!!

Pamětník I. 16.3.2007 12:21

Re: Re: Dík Oakmane,

já jsem tušil, že jdu do dobré společnosti, když jsem tenkrát přišel na Albertov.

FSuchoř 1.4.2007 20:18

nic než pomlouvační kampaň

F. Čech 16.3.2007 10:10

Autor má naprostou pravdu

A proč se nezvedne "vlna odporu proti exkomunistickým exotům z ČT", tak jako je televizí denně donekonečna propírána vcelku banální kauza pana Čunka? Samozřejmě proto, že titíž exkomunisté vládnoucí televizi do ní tyto názory nepustí - takže oficiálně ani neexistují.  

oakman 16.3.2007 10:01

Z glosáře vyplývá..

že nejsme schopni si sami přiznat naše malé zločiny mlčení a pokory, proto nejsme schopni soudit velké zločiny strany. Mnozí se bojí žalovat, protože jejich chování v 50. a za normalizace by nebylo dobré připomínat, je ovšem jisté, že by bylo obhájci režimu použito. Mnozí tu mluví o křiklounech, ale je faktem, že Janečkova generace by měla mlčet. Nemůžeme jim zazlívat jejich dětství v 50. letech se vším, co to neslo. Můžeme jim zazlívat, že po 68 vycouvali za svého hrdinství do posice nos ve vlastním zadku a v ní 20 let praktikovali politiku: Co podepíšeme, aby... (chom udrželi práci, vychovali děti, jeli na západ, dostali poukaz). Husák místo dnešního : Kde si půjčíme na xxxx (cokoliv)?? dovedně využil kupeckou mentalitu čecha a prodával prebendy a koryta za podpis, pokud možno veřejný, aby se vědělo, že kluk je náš!! Kromě 1,5 milionu komoušů a půl milionu práskačů tu ovšem bylo i 13 milionu nestraníků, kteří svým kumštem dosahovali posic, ke kterým se straník musl prohurvit. Tito lidé se bez legitimace stávali tím, v co doufali všichni rozumní - netuše, že oni, nevědomi si své síly většiny, nechali se dvěma miliony darebáků manipulovat jako ovce. Janečkova generace, to je generace rodičů s "dětmi s klíčem na krku", kerých byly plné celodenní socialistické převýchovné sirotčince, kde autorita soušky mnohdy převážila tu rodinnou, rodičemi, kteří se báli upřímnosti svých dětí (prosimtěnikdetoneřikejnebonászavřou!!!). Prostě jen přenesli zkušenost ze svého dětství na své děti. Dnes jejich děti mají své potomstvo, jsou to moji vrstevníci a již začínají chápat, že je třeba dodělat to, co jsme začali v pubertě. Vysvětlit Janečkovi a jeho generaci, že pokud se takhle budou chovat dál, své vnuky nepoznají - je třeba chránit děti před špatným přikladem nemorálky, patolízalství, ulhanosti a přetvářky. v těchto parametrech je Janečkova generace excelentní!

Jiří 16.3.2007 11:33

Re: Z glosáře vyplývá..

Pocházím také z té generace a musím ti dát naprostý souhlas. Tihle lidé si nejsou schopni uvědomit, že zvnitřnili hodnoty tehdejšího systému a nevědomky je předávají dál. Zažil jsem v emigraci české spolky - bojovníky proti komunismu a utečenci před útlakem - kteří v krajanských spolcích zaváděli přesnou kopii systému před kterým utekli a proti kterému "bojovali".  Byli to naprosto "systémoví" lidé, kteří nebyli schopni jakékoliv reflexe mimo tento systém. Stali se prostě jeho součástí a šířili ho dál. Bylo to otřesné.

qay 16.3.2007 12:59

Re: Re: Z glosáře vyplývá..

v krajanských spolcích zaváděli přesnou kopii systému před kterým utekli

Kdy si už uvědomíte, že komunistická strana nic takového nevynalezla, pouze použila dávno osvědčené postupy, že totéž lze pozorovat v historii lidstva daleko dříve, snad už od lovců mamutů. To je pro sociology, psychology a  znalce teorie informací a teorie systémů. Postup tímto způsobem je zřejmě standardní pro psychiku Evropanů, asi je to systém s nejsilnější vazbou a nejnižší úrovní energie.

Jiří 16.3.2007 21:08

Re: Re: Re: Z glosáře vyplývá..

Lze to chápat i tak, ale pro mne to bylo neskutečné, ten celý systém a hierarchie fungovala stejně, jen pod jiným jménem. A klíčem byl strach, neboť jen málokdo byl schopen existovat samostatně mimo tento okruh. Emigrace předvedla s předstihem celý vývoj v Československu po "převratu", nejprve "únik" ze systému, potom rozdělení na Česko a Slovensko, potom rozbroje generační a názorové mezi jednotlivými frakcemi, které spolu nekomunikovaly nebo se osočovaly.  A to je dnešní stav v ČR.

Bylo by to téma na sociologickou studii a nebo pro Dostojevského na román.

FSuchoř 1.4.2007 20:22

samé pomluvy

neschopného zhrzeného s pěnou u huby

Lusk 16.3.2007 9:47

Kteří z režisérů - humanistů - byli milicionáři? Jde o Smyczka?

Nemůžete někdo zveřejnit jména autorů a signatářů zmíněné  "petice některých televizních režisérů, vyslovujících se pro setrvání odborníka, leč bývalého příslušníka lidových milicí, na dosavadním řídícím postu"?

třetí 16.3.2007 9:26

Celí tumpachoví.

Ti dnešní mladí musí být z toho celí tumpachoví, když slyší dnešní křiklouny, že za současné nepořádky, zlodějny, korupci mohou nejací, pro ně imaginární lidé z doby kamenné, pře 18 lety.

jirka.s. 16.3.2007 9:47

Re: Celí tumpachoví.

Kéž bys byl ty, milicionářká děvko, jenom imaginární! Jenže ty jsi tak živý a skutečný, až se mi z toho dělá zle! Docela rád věřím, že by se ti líbilo, aby tebe a tobě podobné měli mladí jenom za jakési virtuální strašáky!

třetí 16.3.2007 9:59

Re: Re: Celí tumpachoví.

Pane, k nadávkám se nesnížím, stejně tak k tykání, tam mě nedoženete. To nechám pro vás, protože kloudné myšlenky nejste schopen.

jirka.s. 16.3.2007 10:09

Re: Re: Re: Celí tumpachoví.

Celá potíž diskuse s tebou je v tom, že mnou použitá označení považuješ za nadávky! Jsou to ale pouze a jenom výstižná označení individua, které místo aby zalezlo kamsi do kanálu, se ještě drze chlubí svou zatím  milicionářskou uniformou ve skříni!

Cruton 16.3.2007 10:30

Re: Re: Re: Re: Celí tumpachoví.

Sprostá nulo.

jirka.s. 16.3.2007 11:33

Re: Re: Re: Re: Re: Celí tumpachoví.

Úderné, jakoby přímo od milicionáře!

Kobylka Lajda 16.3.2007 21:19

Re: Re: Re: Re: Re: Celí tumpachoví.

Crutone, spletl sis číslovky, jirka s. je jednička, NULA jsi ty. A blb navrch.Rv(Y)

Cruton 16.3.2007 21:40

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Celí tumpachoví.

V tom případě jste ovšem také "jednička" - taková, kterou Topolánek ukazuje Kalouskovi ve sněmovně.