5.7.2020 | Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hatina 5.6.2020 17:14

Mimochodem, jako že jsem kdysi (ale to už je pradávno) na vodácké tábory jezdíval, tak si dovolím opravit autora, to totiž přece vůbec není o tom "děti izolované na řece a v přírodě ",. naopak těch kontaktů bylo až příliš mnoho. Někde jsme museli přenocovávát (obv. na nějakém vyhraženém kempovišti a tam se setkávat s jinými), někam jsme tam chodili nakupovat zásoby, brát vodu,..vařit, mýt se,..taky jsme dost chodili na výlety do měst (i ti mladší do cukráren), na pošty,..atd..No a vzhledem k tomu že jsme se takto přemisťovali z místa na místo, tak šance něco chytit a přenést dosti vysoká..

Vlastně si vzpomínám, že se nám jeden rok podařilo do jedné epidemie žloutenky podařilo "strefit". Sice byla "snaha" vedoucích to ignorovat a zmizet v lůně přírody, ale bdělé orgány si pro nás dojely a bylo po puťáku :)))

J. Jurax 5.6.2020 13:47

Vy, autore, pošetile hledáte v nařízeních a doporučeních logiku.

Š. Hašek 5.6.2020 22:17

Vždy jsem reagoval na doporučení zkušených, rodičů, kolegů, .....

Doporučení "nějakého kamaráda televizního reportéra"? To je k ničemu. A že ta higoška se nemá porád šidit? To vím po první srajdě, je to dávno, bral jsem rozum.

M. Miky 5.6.2020 11:24

Skauti dělali tábory i ve stínu nacistických a komunistických zákazů a hrozeb. Že by je zastavilo nějaké přiblblé "nenařízení-nedoporučení" ze strany špitální junty? To se mi ani nechce věřit.

M. Krátký 5.6.2020 9:12

dělají to blbci - výsledek musí být blbý !!!!!!

V. Kain 5.6.2020 12:18

Hoby markety se otevřely a bylo tam narváno.Proč?Protože tam má Babiš velký sortiment svého zboží.

J. Jurax 5.6.2020 13:49

V hobby marketech? Babiš dělá i do vrtaček, obkládaček a koupelnových setů?

J. Bubik 5.6.2020 9:06

Ona postrádají logiku i jiná opatření. Vzpomeňme na dobu, kdy se už mohlo profesionálně trénovat, včetně kontaktních sportů, ale po jejich skončení jste se nemohli jít umýt. O baumarktech není třeba se zmiňovat atd.

O víkendu mne rozesmálo, když mi kamarád řekl, že vyrazil s dětmi do Zoo. Jenže měli smůlu, Zoo uzavřena,protože denní limit počtu návštěvníků splnili už ve dvě odpoledne, takže museli zavřít.

Takže vodácké tábory zapadají do stejné kategorie

A. Pakosta 5.6.2020 8:58

To musel vymyslet nějaký naprostý ydyjot, a pokud to není "natvrdo" zakázané, prostě ať se vedoucí domluví s rodiči a jedou - předpřipostranost není rozhodně na místě. Z pozice rodiče bych to rozhodně uvítal.

R. Benýšek 5.6.2020 8:53

To, co namítá níže pan Victorin, má svou logiku.

Jak se tak postupně snažím pronikat do myšlení ́rouškofilů ́(stále mi to moc nejde), tak hádám, že dle zlatého pravidla - čím méně neomezovaného dýchaní, mezilidských kontaktů a cestování. tím lépe. Ale co stále nechápu, je stále větší množství výjimek z tohoto pravidla, včetně již dávno znovupovolovaných činností í zcela zbytných (a přitom nemoc je snad stále stejně nakažlivá i nebezpečná, a vakcína, která snad jediná má šanci celý svět zachránit, je stále ještě hluboko pod obzorem nedohledná).

Za mne ale: Pokud to není úředně zakázané, ale jen někým důrazně nedoporučované, tak o co jde? Jakou právní relevanci má v právním státě důrazné doporučení (čehokoli kýmkoli)? Anebo jsme se již vrátili do dob, kdy státní moci stačilo jen něco nejednoznačně naznačit, a všichni věděli, co mají raději nedělat?

V. Heidlerová 5.6.2020 8:46

V zájmu přírody bych omezila vodní turistiku , při níž je namačkána loď na lodi, sportování je propojeno s konsumacía hromaděním odpadků, halekáním, neklidem. Skauti jsou vedeni k dobrému chování k přírodě od mala, ti vědí, že nesmějí po sobě v přírodě zanechat žádnou negativní stopu, nás učili - opustit místo, aby bylo v ještě lepším pořádku, než před naším příjezdem.K těm tlupám tzv. vodáků bych shovívavá nebyla.

A. Pakosta 5.6.2020 9:07

Ano, máte pravdu, paní Heidlerová (třebaže s tou konsumací odpadků jste to trochu přehnala) - ale vidíte? V našem kocourkistánu je tomu právě naopak - halekající bandy "takyvodáků" mají dávno zelenou, ale ukázněným skautským oddílům se plavba "důrazně nedoporučuje"! HNUS, VELEBNOSTI.....

Š. Hašek 5.6.2020 8:27

Pochopil jsem správně, že nebyly zakázány???

Pokud bych se v životě řídil tím, co "někdo něco nedoporučuje", tak bych vlastně nemohl dělat nic!

Pokud je povolen stálý skautský tábor (je povolen) může se konat i vodácký putovní/pěší putovní.

Rozhodnou rodiče skautů a skautský vůdce. Někteří experti/rodiče nedoporučují skauting obecně, protože to je hrozná makačka a šílené nebezpečno pro dítka.

V. Heidlerová 5.6.2020 8:47

Vy - a příznivec skautingu? Omdlévám.

V. Heidlerová 5.6.2020 8:48

To patří p. Haškovi - o tom skautingu.

Š. Hašek 5.6.2020 8:53

Pouze jste na sebe (všem čtenářům) prozradila to, že jste osůbka s nepatrnou představivostí. Velice nepatrnou!

Jest ale obecně známo, že ten kdo nemá v lásce vlasovce a nevolil Drahoše ..... ten bije malé děti, krade, a roste pro šibenici.

Velice dobře si Vás představuji, jak omdléváte. Malinko to přikrmím - mám 52 odkroucených roků, některé tedy bez hnědého šátku na krku. A Klaus (voba) mi je sympatický dodnes.

J. Kernal 5.6.2020 8:17

Pod rouškou pandemie, která zde nikdy nebyla, stát omezuje osobní svobodu, určuje co můžeme a nesmíme a velká část společnosti tleská. A bude hůř. Jak smutné. Pokojný den.

H. Gene 5.6.2020 17:42

To je chytrý. Proč zastavovat před přejezdem, když mě stejně vlak nikdy nesmete, že?

P. Victorin 5.6.2020 5:15

Oproti autorovi dokážu pochopit, že vzhledem k objektivní nedostatečnosti hygienických možností vodáckých táborů, zde mají protiinfekční opatření stále smysl...

J. Marhan 5.6.2020 5:32

Četl jste ten článek a nebo reagujete pouze na nadpis?

P. Victorin 5.6.2020 6:02

J. Marhane - o co vám jde? Ven s tím!

J. Marhan 5.6.2020 6:16

Jednoduchá otázka.

Reagujete na článek a nebo na nadpis?

P. Victorin 5.6.2020 6:21

J. Marhane - laskavě mne již neobtěžujte! Děkuji.

J. Marhan 5.6.2020 6:29

Nebyl to záměr.

Hezký den!

J. Bubik 5.6.2020 9:10

To je jen první signální. :-)

Š. Hašek 5.6.2020 8:30

Aha! Obecně turistické, skautské oddíly jsou proslulé jako roznašeči všelikých infekcí, breberek, říznutí, spálení .... strachu na nočních hlídkách.

Znám dostatek skautských vůdců, abych mohl s klidem říci, že si nějaký doporučovatel může trhnout! Oni ti skauti mají rozumu a zkušeností dost!

A. Pakosta 5.6.2020 9:03

Aha, zatímco party přiopilých kámošů, splouvajících řeku, mají "hygienické možnosti" lepší? O jakou hygienu vám jde, to si myslíte, že se děcka na táborech nemyjí? Koronavirové nebezpečí spočívá jednoznačně v blízkém styku s cizími lidmi, a od toho jsou děcka na vodáckém táboře dost účinně izolována.

J. Bubik 5.6.2020 9:09

nedostatečnosti hygienických možností vodáckých táborů

Tušíte, co to jsou vodácké tábory? Že se jezdí na vodě? Ve které se dá i vykoupat?

Tušíte že, tak hloupej nejste. Ale kopat si do každého, kdo nesouhlasí se všemi kroky Vaší modly a jeho týmu, je tak svůdné........

Jenže hloupé.

H. Gene 5.6.2020 17:44

Ale prd.