13.6.2021 | Svátek má Antonín


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Urban 10.5.2021 14:29

Problem je, kdyz se snoubi politicka a ekonomicka moc, kdyz nejsou dodrzovana neb vubec neexistuji pravidla, ktera tyto moci striktne oddeluji. Mohu-li svou politickou moc zneuzivat ke svemu obohaceni a k ozebracovani jinych, zakonite to vyvolava socialni a politicka pnuti. Ty konce jsou nehezke - ale jsou to "jen" dusledky, ty lze oddalit, ale bez odstraneni pricin jim nejde zabranit - pak misto spatne byva jeste hure.

F. Jan 9.5.2021 15:47

Takové "zelené" spolky jsou samozřejmě autodestrukčním prvkem každé společnosti, ale.... Pokud se bude bohatství opravdu soustředit do stále "menšího bodu", tak nakonec lidé dospějí k tomu, že je třeba společenská změna a chudí budou se zbraní nahánět bohaté a kdo za to může? Likvidace střední třídy, která je vedená právě velkými nadnárodními společnostmi a politiky, kteří to podporují.

P. Rada 9.5.2021 17:18

Spolčování lidí probíhá od pravěku i mezi různými barvami pleti, ražení... prostě proti, že hominidé jsou tvorové především sociální. Samozřejmost autodestrukce té které skupiny by jste měl umět na konkrétních případech doložit.

L. Novák 10.5.2021 1:25

A ti co škodili ostatním, byli přirozeně zlikvidováni. Pokud nezlikvidujeme zelené EU šílence jako je ;-O gretén "Rada", zlikvidují oni nás.

K. Křivan 9.5.2021 9:37

Vláda přehnala bj proti oteplování a dnesly to meruňky! Žádám odškodnění !

P. Rada 9.5.2021 9:54

Která vláda co přehnala? Ta česká spíše podcenila úroven a důležitost obecné vzdělanosti v meteorologii a klimatologii což jsou obory které s nárůstem rychlosti odklonu od klimatického optima více budou znovu determinovat možnosti lidí a přírodního prostředí. Střípky s toho zkusím doplnit zvlášt pro pana Křivana.

Předně globální oteplování není celosvětově homogenní a jednosměrný proces. Naopak k nedomyšlenému očekávání "křivanů" povede k růstu dynamiky podnebí a konkrétně u nás i s růstem rizik vymrzání rašící vegetace na jaře. V oblasti zejména severo-západní Evropy může zrychlené odtávání v oblasti Gronska a Labradoru na několik desetiletí dokonce odklonem vlivu Golfského proudu vést k výraznému poklesu celoročních průměrných teplot.

Nebezpečnějším dopadovým aspektem ale může být růst migrace až takový, že třeba i ideálně odkvetlé, vzrostlé merunky snědí Křivanovi hladoví a všehoschopní cizinci a ten budeješte rád, že jej zatím jako odškodné ušetřili.

L. Novák 9.5.2021 10:31

Blb "Rada" vám ke každému ironicky myšlenému jednovětému komentáři připíše strojopisnou stranu blábolů vygooglovaných a poslepovaných podle jeho chorého mozku. Alespoň je zábava, ne? ;-D

P. Rada 9.5.2021 15:17

"Chorý mozek" přehlédl kde všude bylo poslední dny při zemi pod nulou. Těm kterým něco pomrzne... o zábavu jít nemusí.

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/nocni-mrazy-na-jihu-moravy-nejvic-ohrozuji-merunky-reve-nevadi/2017896

V. Církva 8.5.2021 21:30

Tak "koncentruje bohatství v rukou hrstky privilegovaných...“, „...generuje čím dál propastnější sociální rozdíly"

Je i když se nám to nelíbí asi pravda. Ale tím to končí. Konkurence, decentralizace a FÉROVÁ soutěž mají smysl pro vytváření lepších hodnot.

Problém je spíš v tom že ta soutěž není férová a společnost, ať už stát, nebo občané (společnost) by měli toto napravovat.

Takže nevolme Piráty.

P. Rada 9.5.2021 7:07

Kterých v politice neobvyklých neférovostí se Piráti podle Vás dopustili více jak jiné dnes kandidující strany?

Není závěr .."nevolme" ... vzhledem i k obsahu úvodního článku na který přímo reagujete právě NEFÉR?

L. Novák 9.5.2021 7:22

Jsou to stejní ;-O lháři a hlupáci jako jsi ty.

P. Hák 9.5.2021 9:52

No, máte pravdu. Koncentrace moci v rukou lidí jako Zuckerberg aktivistům nakonec zas tak moc nevadí, ač ji verbálně kritizují.

Jejich nepřítelem je decentralizovaný kapitalismus...

P. Selinger 8.5.2021 13:06

Všechny ekoteroristy bych poslal do pekel !

P. Rada 8.5.2021 14:10

Proč né všechny teroristy?

P. Milan 8.5.2021 15:05

Protože článek je o vás zelených.

P. Rada 8.5.2021 15:09

Pane P.M. já zde píši jen za sebe.

L. Novák 8.5.2021 15:22

Za všechny zelené idioty. Dáváš na ně odkazy.:-P

P. Rada 8.5.2021 15:30

Za idiota/trola který neumí pochopit, že píši výhradně za sebe - kdežto on za jakousi tlupu za jejíž název se navíc doposud stydí... jste zde spíše Vy.

P. Manda 8.5.2021 18:06

ba ne pane Rado. Za přitákavače teroristům jste tu vy.

P. Rada 8.5.2021 20:22

Ba ne pane Mando. Doložte své dehonestační tvrzení věcně - jinak jde od Vás tak akorát o pomluvu ze záště.

Tvrdím, že faktický teror vůči životnímu prostředí mají na svědomí zejména fosily zneužívající lidé, kteří upřednostnili nynější pohodlný život na fosilní dluh (produkci nerecyklovatelného uhlíku) který s plnou vahou pro setrvačnosti klimasystému ale dopadne až na budoucí generace.

Je možné, že ale věci neznalému, může přijít sdělení takovéto "nepohodlné pravdy" až jako "teror" vůči jeho součastnému pohodlíčku.

Vývoj Keelingovi křivky i glob teplot který nemají v ovzduší obdobu za desetimiliony let a obsahy radionuklidů žel dokládají zhoršující se rizikovost prakticky nevratného rozvratu zvratu životních podmínek pro další generace.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Keelingova_k%C5%99ivka

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5f/All_palaeotemps.svg

Takové minimálně už od prvé zprávy IPCC celosvětově vědomé počínání já nazývám terorem vůči životnímu prostředí a také vůči šancím doposud nenarozených generací. Stavím přitom na poznání kterým vědu obohatili lidé jako Wallace Broecker:

https://www.lidovky.cz/relax/lide/diky-nemu-zna-svet-termin-globalni-oteplovani-zemrel-dedecek-klimatologie-wallace-broecker-bylo-mu-8.A190301_214748_lide_pev

V. Církva 8.5.2021 21:37

Co se týká globálních klimatických změn, je dost informací a důvodů předpokládat jejich pravděpodobnost. Ne každý musí souhlasit, ale argumentů je dost a s lecčímý bych snad mohl souhlasit.

Jenže článek je o rudoších kteří se globálního oteplování chytli a jejich hlavní téma je fanatismus a revoluce. S těmi se souhlasit nedá.

L. Novák 8.5.2021 23:08

A rudozelený gretén "Rada" je jejich ukázkovým příkladem, mluvčím, zastupuje je na NP svými neuvěřitelně hloupými bezbřehými žvásty. :-P

P. Manda 9.5.2021 11:31

a vy nečtete reakce na vás ! jaké další důkazy chcete ? Nebo si o sobě myslíte, že vy jste ten rytíř v bílé zbroji ? A máte pravdu jen vy ? Já si to nemyslím.

P. Rada 9.5.2021 17:13

Pane Mando tím, že dávám odkazy, hlavně ohledně klimatu dokládám, že nejsem sám ohledně daného tvrzení a také proto aby jste si to i u jiných zdojů mohl i Vy ověřit. Přitom to pravidelně nepokládám za "pravdu" - jak se domníváte - ale jen za nejvyšší pravděpodobnost.

L. Novák 9.5.2021 21:34

Nejvyšší pravděpodobnost má výrok, že jsi úchylný ;-O magor.:-P

R. Langer 9.5.2021 6:48

Kdepak, Zelený bolševiku, ty jsi hlásná trouba všech ekoteroristů, jejich nadšený přisluhovač. Kdybys mohl, vyhrazuješ jaderky do vzduchu, klidně to přiznej, stejně to o tobě všichni ví... :-P

P. Rada 9.5.2021 7:47

Neopodstatnělé invektivy jsou součást Vaše! Dále k tomu co "vím":

Skutečně ale už několik desetiletí ze studia principů jaderné energetiky vím, jak lze teoreticky "vyhodit do vzduchu" kteroukoli velkou jaderku budovanou před rokem 2010. Nejsem žel ale zdaleka sám.

Pokrytecký problém JE tkví dodnes v tom, že toto ale také ještě dávněji věděli všichni jejich konstruktéři a mnozí provozovatelé. Veřejnosti se ale tvrdili a někdy ještě tvrdí opak.

Teprve až po Fokušimě a dozvuky 11 září začali brát konstruktéři vážně eventualitu, že vrozených slabin zneužije lidské selhání až terorismus.

Proto poté přišla tzv 3+ generace která se ale pro narostlou nákladovost stala nepraktickou slepou uličkou vývoje.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Generace_jadern%C3%BDch_reaktor%C5%AF

Ještě nebezpečnější varianta jak poškodit civilizační život na Zemi ale s principu tkví v dlouhodobém, 100x větším jak sopečném, uvolnování CO2 do atmosféry ze zásobníků které ležely až stamiliony let mimo běžný uhlíkový cyklus. S takto navozené katastrofy se oproti jaderné planetární život nemusí vzpamatovat prakticky už nikdy. Toto vím ze studia fyziky atmosféry... ještě důkladněji - na rozdíl od Vás i autorky úvodníku kteří se zabýváte politikařením.

Všichni by měli vědět, že do kolapsu máme razantně nakročeno pro prokazatelně dlouhodobý celosvětový "fosilní terorismus".

https://cs.wikipedia.org/wiki/Keelingova_k%C5%99ivka

P. Milan 8.5.2021 20:46

Ale článek není jen o vás, ale o zelených obecně.

B. Rameš 8.5.2021 11:54

Věta „...koncentrace bohatství v rukou hrstky privilegovaných generuje čím dál propastnější sociální rozdíly a podrývá demokracii...“ je ovšem pravdivá. Fakt, že na tuto skutečnost lze naroubovat jakoukoli pitomost je sice smutný, ale nikoli nečekaný.

J. Stehlik 8.5.2021 12:06

Koncentrace bohatství nevadí. Je zde jedna podmínka. A to aby vaše produktivita a technický pokrok zajistil levné zdroje a živobytí. Pokud je systém nastaven na extrémně vysoké životní náklady tak žádný systém to nepřežije :-)