26.9.2022 | Svátek má Andrea


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Jirka H. 27.3.2006 11:46

Re: Re: Trockismus

V tom je právě ten problém, že většina nejen zdějších diskutérů o trockismu a jiných věcech má informace jen z toho VUMLu a marx-leninismu, což, nerad vám to říkám, není úplně hodnověrný zdroj informací ;-) To chápu a jsem proto tolerantní
Marat 27.3.2006 11:48

Re: Trockismus

Jirko H.mzřejmě nemáte tušení,že Stalin  aby soudruha Trockého co by konkurenta se zbavil,tak ho demonalisoval.Když poslal soudruha Trockého do Neumětel,tak většinu nápadu Trockého realisoval.
Jirka H. 27.3.2006 12:02

Re: Re: Trockismus

Tedy pro upřesnění - v současné době se přebírá západní definice slova trockista. Ten vychází z pozice a prací vynikajícího salóního intelektuála-uprchlíka Trockého, který byl ideologem socialismu a komunismu včetně revoluce, ale zároveň byl ostrým a největším kritikem Stalina, kultu osobnosti a všech zvěrstev co se v CCCP děly ve 20. a hlavně 30. letech. Narozdíl od západních stalinistů ho tedy nebylo možné znemožnit poukazem na "reálný" socialismus v Rusku. Pak je trockista salónní komunista a revolucionář, často radikální, ale zároveň kritický (od počátku!) vůči stalinovým zločinům a celému tzv. CCCP. Správný trockista však odmítá i západní pojetí demokracie, což Petr Uhl nedělá, ten naopak demokracii včetně až přehnaného důrazu na práva menšin a právní mechanismy a nuance obhajuje...
Stredocech 27.3.2006 15:44

Re: Re: Re: Trockismus

Jirko, proboha, přečtěte si něco z historie. Trocký byl lidový komisař (ministr) války a podílel se na všech komunistických zločinech až do doby, kdy ho Stalin během 20 let postupně odstavil. V roce 1922 byl stále považován za budoucího Leninova nástupce, přitom Lenin již rok před svou smrtí fakticky nebyl schopen vládnout. 
Trockih byl to gangstner, který podlehl v boji s jinými členy gangu, podobně u nás např. Slánský nebo Reicin, v SSSR třeba soudruzi Jagoda, Ježov, Berija taktéž popravení, poslední až po Stalinově smrti.
Je ovšem pravda, že některé jevy v SSSR pak z exilu popsal dobře. Jeho předpoveď o dědičnosti komunistických funkcí se splnila až v KLDR.
 
Hera 27.3.2006 18:34

Re: Re: Re: Trockismus

Miláčkové, rocký byl krvelačný vrah, doklud byl u moci.
Vašek 27.3.2006 12:18

Re: Re: Trockismus

Marate, z předchozích příspěvků vyplývá, že Jirka H. o trockismu opravdu něco ví, takže vaše poznámka je poněkud naivní. Mimochodem - co to znamená "demonalisoval"?
spaldings 27.3.2006 10:29

Jen se nezbláznětě z toho

že komunista Uhl, který šel na nervy jiným komunistům byl jimi zavřen. Kapsář taky není hrdina proto, že ho komunisti zavřeli. Ta svatozář takzvaných disidentů komunistů (čti neůspěšných babralů, poražených jinými komunisty) je nepatřičná. Bolševici jako bolševici, jedna ráce.
Martin 27.3.2006 9:01

Pan Uhl seděl za totáče skoro tak dlouho jako Jiří Wolf

a za to si zaslouží úctu. Je ale fakt, že hlavně asi seděl za svůj genetický  trockismus. Teď si lámeme hlavu, zda zelení půjdou doleva či doprava,  ale sežeru svůj zelený baret, který mi daroval Jan Beneš, jestli se pod Uhlovým vlivem nakonec nesčuchnou s komoušosocany. 
Článek v Rudém právu, na nějž reaguje pan Beneš, mě také pěkně vytočil, ale jsme tak otrlí, že jsem žádné odsouzení dané zvrhlosti nikde nečetl. Tedy až teď, a pane Beneši, vřelý dík!
to, že někdo seděl 27.3.2006 10:14

Re: Pan Uhl seděl za totáče skoro tak dlouho jako Jiří Wolf

není automaticky důvod k úctě. Uhl a další 68níci byli prostě komunisté zavržení jinými komunisty.
Old 27.3.2006 8:59

Kamarád Havla

Aneb: řekni mi s kým kamarádíš a ja ti řeknu jaký jsi.
_AK_ 27.3.2006 8:50

Jeden chybejici "zlocin" by tu byl

Komunisti neprohrali II sv. valku. Proto se na jejich zlociny nahlizi jinak, nez na Fasisticke. Jiny rozdil nevidim.
Vadí/nevadí 27.3.2006 8:36

Jakpak asi se titulovali v Našem Vojsku, ve Svazu Spisovatelů?

Pane Beneš? Pane generál-majore?
Jan Groha 27.3.2006 8:08

V Uhl

Všichni už vědí, že Uhl je bolšán, ještě dost hloupý. Nevidět, že komunisté, stejně jako fašisté přinesli celému světu nekonečné utrpení, to může akorát blb  a vůl V UHL.
Pavel 27.3.2006 7:49

VUML Uhl

byl vždycky "levej" jak šavle. Vidina, že se tento trockista dostane do parlamentu za stranu zelených, aby se pak spojil s komanči - fakt hrůza
Josef 27.3.2006 6:31

Pane Beneši,

Vám už dobře hrabe.Proč by neměl mít Petr Uhl rád doktorku Lastoveckou,protože je dcerou politického vězně? To je argument jako hrom! 
Muki 27.3.2006 7:35

Re: Pane Beneši,

No je to dcera tridniho nepritele, tridniho nepritele je treba nenavidet a znicit, vy jiz nevite nic o marxismu, ze?
honzak 27.3.2006 6:29

názor technokratův

hlasy, které dostanou komunisti a zelení určují podle mého počet užitečných idiotů v populaci - bude to cca 20%.
Dobré jitro všem, kteří budou volit zavedené strany (pravda plné prospěchářů a korupčníků). Ale tak to holt mezi lidmi již několik tisíciletí chodí.
?? 27.3.2006 5:42

Petr Uhl = Vuhl

Trockista, bojující za lidská práva (Lety, Matiční ul. v Ústí ) na náklady daňových poplatníků. A teď ještě  chce  za SZ lepší živobití v kantýně PS  !
Borek@Exil 27.3.2006 5:04

Srovnávat fašismus s komunisme je opravdu vošajstlich...

Fašismus (tedy forma vlády, ustavená v Itálii Mussolinim) se nikterak netajil svými cíli a používal prostředky fašismu příslušné. Zrovna tak německý nacismus. Hitler a Göbbels zcela jasně a otevřeně hlásali, koho zničí, koho přestěhují, koho poněmčí ...stejně jako dnes činí islamisté. Komunismus naopak hlásal jedno a činil druhé. Možno říci, že délkou svého trvání a úporností své zločinnosti komunismus ve výsledcích konání zla předčil všechny výše zmíněné. Musollini, například, byl proti Stalinovi beznadějný žabař. Hitler se Stalinovi dost přiblížil ale zpackal to a předčasně umřel. Stalin trval nejdéle a činil se nejpilněji. Výsledky jeho úsilí jsou i dnes jasně patrné. V myslích "užitečných idotů" (jak učil Stalinův předchůdce a mentor Lenin) se to svinstvo prostě usadilo ve formě jakési neléčitelné infekce. Lidé jako Uhl jsou snad už beznadějné případy. Nepoučitelní, nevyléčitelní, levicově postižení na dosmrti.... 
Vilém 27.3.2006 1:15

Petr Uhl jako humanista a demokrat

Článek opomíjí, že Petr Uhl svou činností prospěl mnoha konkrétním lidem, ať už svou občanskou aktivitou nebo jako vládní zmocněnec. Tolik k té údajně bolševické kvalifikaci. Mně osobně je ostatně milejší bolševik bojující za lidská práva menšin a všeobecně odmítaných skupin lidí i jednotlivců než "demokrat" schopný leda denunciací a skřeků proti nim. V dnešní době bychom potřebovali tisíce lidí jako je Petr Uhl, aby aspoň zmírnili atmosféru, kterou ve společnosti šíří milióny lidí jako je pan Beneš.
hornet 27.3.2006 1:38

Re: Petr Uhl jako humanista a demokrat

Mýlíte se, Uhl seděl v base za svůj trockicmus, což se s demokraciíí neslučuje ani náhodou. Že  teď převlékl kabát? Přečtěte si pár jeho článků (nejen v Rudém právu) a názor změníte. I když vy asi těžko, je-li vám milejší bolševik (za lidská práva bojují bolševici vždy, když se jim to hodí, teprve později posílají lidi do Jáchymova).
Borek@Exil 27.3.2006 4:54

Re: Petr Uhl jako humanista a demokrat

Pan Beneš šíří hlavně atmosféru příznivou pro demokracii a spravedlnost. Pro některé Vilémy, Hynky, Jarmily a jiné Uhly to asi nebude ta nejlepčejší atmosféra.
honzak 27.3.2006 6:24

Re: Petr Uhl jako humanista a demokrat

Viléme, ten hlas, co Tě zve k lásky hrám s komančema neposlouchej! Dojdi si k doktorovi, on Ti dá prášek.
Muki 27.3.2006 7:41

Re: Petr Uhl jako humanista a demokrat

Podivejte se na ten film, kde velitel koncentraku zachrani zenu s fronty na smrt. Velmi humanisticky cin a oni ho po valce povesili. A tak mete pravdu, ze spoustu lidi neoceni lomunisty ci nacisty i kdyz delali humanisticke ciny, krome tedy tech nehumalnich.
Vanek 27.3.2006 10:05

Lidské otazníky nad Petrem Uhlem

Cele
josef 27.3.2006 10:32

Re: Petr Uhl jako humanista a demokrat

to může napsat jen úplný pomatenec, který si přeje, aby to u nás dopadlo jako v Kambodži, kde věhlasný lidumil a jinak profesor za Sorbony povraždil 3 miliony svých spoluobčanů
J. Mach 27.3.2006 11:05

Re: Petr Uhl jako humanista a demokrat

Viléme, jak Uhl prospěl mnoha konkrétním lidem? Nějak mi to ušlo. To, že je vám milejší bolševik nemusíte tady inzerovat, to je už dávno známo z vašich komentářů. Ale proboha, tisíc Uhlů je ale už silné kafe, protže tolik Uhlů by společnost nezmírnilo, ale rozvrátilo, protože by opět začal třídní boj a demokracie by skončila. Bolševik totiž nic jiného neumí a trockista zvlášť.
Taraszátaras 27.3.2006 11:42

Re: Re: Petr Uhl jako humanista a demokrat

Jak prospěl, Machu? Třeba jenom namátkou: topil v kotelně, aby Vám, když jste přišel z VUMLU, bylo při poslouchání Svobodné Evropy (jediná Vaše odbojová činnost) teplo, teploučko. Nebo když poslal tu zprávu o mrtvém studentovi na Národní do světa, to jste ale zrovna byl na schůzi uličního výboru a nedoporučoval jste tomu, co nevyvěšoval vlaječky, cestu do Jugoslávie.
J. Mach 27.3.2006 13:11

Re: Re: Re: Petr Uhl jako humanista a demokrat

Tarasi, jak topením v kotelně Uhl prospěl mnoha lidem? Mrzí mě, že musím svou otázku opakovat, ale zřejmě jste nepochopil, na co se ptám. A už vám někdo řekl, že ta zpráva o mrtvém studentovi nebyla zas tak moc pravdivá a že to byla dezinformace STB? A že on zrovna Uhl byl u toho, to je divné, že? Takže si zkuste srovnat fakta. Chápu, že zrovna ve vás  Uhl budí tak kladné emoce, že vás to nutí napsat takovou slátaninu, ono je to celkem jasné už z vašich komentářů. 
Hera 27.3.2006 18:39

Re: Petr Uhl jako humanista a demokrat

No, a ještě k tomu nutno přidat boj za mír, taky proti americkým raketám a ty sovětské nechat na pokoji a podobně.