24.11.2020 | Svátek má Emílie


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Když svoboda slova uráží

Islámským světem se nese rozhořčení nad karikaturami Mohameda. Evropští novináři odpovídají: „Máme svobodu slova karikovat i Mohameda.“ Vzápětí objevuje se odpověď na tento argument...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
ALEX 12.2.2006 15:05

Re: Re: Svobodu slova

Myslím si, že pokud zde nebude možnost vyjadřovat s vé kritické mínění k otázkám víry skupin obyvatelstva bude to hodně špatné. Můžu respektovat názor druhého ,ale musím mít právo s ním polemizovat. Tak jak nemohu schvalovat praktikování víry u satanistů, fašistů, aztéckých kněží .... nemohu souhlasit s tím jak se v posledních letech presentuje islám. Proč by jakékoliv náboženství mělo mít privilegium ochrany? To že jej vyznávají miliony ještě neznamená, že je správné a pro lidstvo prospěšné (tak jako se zatím neosvědčila prospěšnost komunistického náboženství). Jedním z problémů islámu pro ostatní svět je již v osobě jeho zakladatele, který (na rozdíl  od Ježíše) již od začátku svou věrouuku šířil ohněm a mečem. Není divu, že jeho následovníci ji po staletí šířili a zřejmě mají v úmyslu šířit tímto způsobem. V současné situaci vidím paralelu s nástupem fašismu před druhou světovou válkou. Fašistické Německo získalo tolik síly protože mu evropské demokracie ustupovaly, což byla cesta k jejich zániku.Kéž by se Evropa dokázala poučit z historie a nedovolit svým nepřátelům ,aby zesílili natolik, aby musely být prolity řeky krve, abychom je zastavili.
Vodník 12.2.2006 15:28

Re: Re: Re: Svobodu slova

Já polemizuji s muslimy pravidelně. Oni akceptují to, že já jsem křesťan a vyznávám pro ně neuvěřitelný blud, že se Bůh vtělil, že jejich Prorok pro mě není prorokem.  Vycházíme spolu výborně, přes vzájemnou kritiku máme na většinu věcí podobný názor.
V momentě, kdy bych v rámci nějaké pofidérní "svobody" začal jejich víru a Proroka urážet, po právu by se nasrali a byl by konec selanky. Nevím proč bych to měl dělat. Co bych tím měl sobě, jim nebo komukoliv dokazovat.
chemik 12.2.2006 21:53

Re: Re: Svobodu slova

Jste mimo pane, či paní!
janabok 11.2.2006 1:52

... a Mikešovi

se v r.89 nelíbil příjem Zagorky....:-))
doxa 11.2.2006 0:45

Ve skutečnosti normálním Arabům vadí karikatury Mohameda asi stejně

jako nám před rokem 1989 vadily karikatury Lenina.
nemuslim 12.2.2006 12:15

Re: Ve skutečnosti normálním Arabům vadí karikatury Mohameda asi stejně

at jedoumuslimove do muslimska a daji nam pokoj!