28.11.2021 | Svátek má René


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Mistr Jan Hus 4.12.2008 12:07

Už aby zde nějaký KKK byl, jinak se zde nedá žít.

;-D

hmm 3.12.2008 20:30

xc

kdys maji svou vlajku aj hymnu proc nejsou nekde v pr.... cesky stat ma jen jedno hymnu a vlajku tak ad si ji strci nekam gl

jiří Heincl 3.12.2008 19:12

Nevěřte tomu

Nevěřte tomu, že Cikáni udělají to, co předpovídáte: ...že si Romové svou politickou sílu uvědomí a budou nikoli objektem politiky jako dosud, ale stanou se jeho právoplatným subjektem. Naštěstí pro nás jsou, až na slušnou, ale opravdu minimální menšinu a několik málo profesionálních cikánů, neschopní zorganizovat cokoli, co přesahuje rámec několika hodin či dnů. Cikánů jsem zaměstnával minimálně několik desítek. Dost často zaměstnání skončilo tím, že vůbec nezačalo, protože nepřišli ve sjednanou dobu do práce. Další kteří přišli, zase brzy skončili. Těch, kteří opravdu chtěli a uměli pracovat, nebylo víc než dest, ale spíše pět. To je moje zkušenost od roku 1990. Proto také zaměstnávám i cizince, přestože je to administrativně a organizačně daleko náročnější.

Jinak vidím, že autor je opravdu na úrovni, když nazývá tupci ty, kteří mají jiný názor.

da.ddy 3.12.2008 18:37

Neurážejte ho osobo

Tupý jste především vy pokud se uchylujete k takové odpovědi

Terminator 3.12.2008 16:42

Nepochopil jsem co

chtěl autor tímto článkem říci. Nenabízí žádné řešení, stejně jako politici, kteří sedí v Litvínově na radnici. Navíc nám autor podsouvá, že za problém s Cikány můžeme i my ostatní. Doporučil bych proto autorovi, aby se igned vydal do Janova a zkusil se tam v noci procházet. Ovšem pochybuji, že by se se svou hubenou postavičkou Cikánům ubránil.

autor 3.12.2008 16:59

Re: Nepochopil jsem co

Bydlim blizko Janova, cili vim dobre jak to tam vypada. V zadnem pripade jsem nikomu z "nas" nepodsunul, ze za problemy s Cikany muze - psal jsem o spolecne vine neprizpusobivych - statu - realitek, nic o "obycejnych obcanech", ale kdyz jste tupy, tak jste tupy.

franta tyčka 3.12.2008 15:55

Tak ještě jednou

Já to tady píšu pořád. Cikán je tvor,který se pokud není v přesile(já tomu říkám ve smečce) bojí.Dávky,nedávky,sociální pracovníci,podmínky k převýchově nic nevyřeší.Bojí se jenom hrubé síly.Znám to z vojny.Když jsem Dostal na chvíli četu stavebníků ve VN CB kde byla asi třetina cikánů, tak jsem měl jako zastupující ze začátku problém. Prozřetelně jsem si ovšem s sebou vymohl velitele družstva ze své průzkumné čety. Když začaly problémy tento dvoumetrový četař to všechno ztřískal na jednu hromadu a bylo po problémech.Takže si myslím, že kdyby do problémových míst nastoupila policie a trochu to tam ztřískala ,myslím že by stačilo tak 3x,tedy ne že by bylo po problémech ale velice by jich ubylo.Precedens je Slovensko. Tam když začali cikáni rabovat nastoupili i vojáci a dneska tam od nich mají poměrně pokoj.

Jura Jurax 3.12.2008 13:50

No nazdar

Adekvátně zasahovat proti každému porušení zákona ze strany nepřizpůsobivých na janovském sídlišti není ani možné, protože by vzhledem k existenci zdejších násilnických ozbrojených gangů vyžadoval každý takový zásah nasazení zvláštního policejního útvaru.

No, když se můžou zvláštní policejní útvary jen rojit, když buranští fanoušci jednoho fotbalového klubu přijedou do jiného města, tak co by zvláštní policejní útvar nezasahoval při každém porušení zákona v Janově? Aspoň by se vycvičil ... párkrát by to vymlátili a bylo by po žížalkách - musela by se ovšem předem zavřít huba ochráncům lidských práv grázlů, což mi přijde jako problém vůbec největší. ;-)

Jinak z toho mám velice špatný pocit - že by vznikaly oblasti bez zákona? Ví se o existnenci násilnických ozbrojených gangů a nic? Akorát se registrují nebo jak?

Fafa 3.12.2008 14:00

Re: No nazdar

Juro, to mne taky zaujalo. Ale snad by tech zasahu stacilo nekolik. Pokud do Janova skutecne nastoupi policie a policiste ve sluzbe jsou napadeni prislusniky "nasilnickych ozbrojenych gangu", tak by snad nemel byt az tolik problem cleny gangu zatknout a nasledne poslat na odhadem 5+ let do prislusneho vezeni. 

Jura Jurax 3.12.2008 15:13

Re: No nazdar

Taky si myslím. Ono jde o to chtít. Když tam budou patrolovat statní policisté s pořádnými obušky, jichž se nebudou rozpakovat použít, a bez pardonu, okamžitě a důrazně potlačovat kriminalitu nepřizpůsobivých, hololebci z DS si neškrtnou. Jenže tohle je o politické vůli a taky o penězích - to by chtělo minimálně 45 policistů na tři směny po 15 a pořádnou oporu, aby se nebáli zasáhnout a nevozil se po nich kdejaký krasoduch ... :-/

Ludva 3.12.2008 16:39

Re: No nazdar

Špatný pocit mám rovněž. Oblasti bez zákona vznikají po celé Evropě. Po dlouhém blahobytu jsme ztratili pud sebezáchovy, časem můžeme ztratit všechno. Viděli jsme nyní v Bombaji, co dokáže hrstka ozbrojenců proti bezbrannému davu. Jsem pro obnovení vojenského výcviku mladých lidí, aspoň v základní formě.

franta tyčka 3.12.2008 17:32

Re: No nazdar

Tak to jste  si vzpomněl brzo.Dříve a je to dávno se civilní obrana vyučovala na školách a v podnicích.Dneska o civilní obraně neví nikdo nic.Státy, které mají svou identitu ať už je to Izrael nebo Švýcarsko si ji chrání tÍm,že prostě mají občany vycvičené k tomu si jí chránit.U nás je to tak, že největší hrdinové (jak si oni myslí)jsou ti kteří mají modrou.Jak to může dopadnout ať se každý zamyslí.

Emil XX 3.12.2008 21:24

Re: No nazdar

Někde se Civilní obrana stále vyučuje, jako řešení přírodních katastrof apod.

Jura Jurax 3.12.2008 22:34

Re: No nazdar

Obnovení vojenského výcviku mladých lidí - byl bych kupodivu pro, ač jsem ZVS v letech 1972 až 1973 měl za ztrátu času. Naštěstí jako absík jen na rok. Naučil jsem se tam akorát řvát - tedy říkali tomu velet ... i když něco to do sebe mělo - přišel jsem do styku s jinými lidmi než než byl můj okruh běžných známých; jinak po pěti letech kolejního života jsem už zásadu voják se stará, voják má měl v krvi; ne jako někteří vykulení devatenáctiletí kloučci, co přišli na vojnu od maminky ...

Tak dva tři měsíce na ovládnutí základů sebeobrany, ovládání jednoduchých pěchotních zbraní (pistole, samopal), zásad přežití, bezpečného chování, zdravotnické první pomoci, orientace  v nebezpečných situacích, zásad ochrany proti chemickým látkám, taky trochu disciplíny pod vedením profesionálních instruktorů a taky fyzička - proč ne; buď dobrovolně (s tím, že to bude například podmínkou práce ve státních službách nebo že za to bude nějaký bonus) nebo nakonec i povinně pro chlapce - pardon muže - i dívky. Takový rozumný přijímač bez samoúčelné buzerace ... ale muselo by to být promyšlené, aby to k něčemu bylo

Ono čertvíco nás čeká v horizontu dvaceti třiceti let, armáda nemá zálohy, respektive vycvičení vojáci stárnou a za pár měsíců je nikdo nevydupe - za tu dobu vycvičí nanejvýš tak kanonenfutr do počtu; a profesionálních vojáků je jako šafránu. A těm mladým by to jenom prospělo - i když si myslím, že za tyhle názory mi bude velice hojně klnuto ;-)

K té Bombaji - kdyby tam bylo pár vycvičených, neřkuli ozbrojených občanů, možná by to těm teroristům tak nešlo ...

Ludva 4.12.2008 12:19

Re: No nazdar

Přesně toto jsem měl na mysli. A ještě ty občany vybírat - aby byli spolehliví. Jinak to udělají samozvané organizace typu Národní garda.

Historik 4.12.2008 16:20

Jsou tady dva případy, kdy dva naprosto odlišní voještí velitelé žehrali na to, že byli

do boje vysláni nevycvičení vojáci, které nebyl čas vycvičit. Prvním byl Adolf Hitler, který se jako dobrovolník účastnil hned počátkem WW1 útoku, který bývá nazýván samotnými Němci "vraždění neviňátek." Mladí nevicvičení vojáci, včetně A.H., který byl starší než jeho spolubojovníci, byli posláni do útoku, ve kterém měli obrovské ztráty.

Druhým byl jeho protivník americký generál a později president Dwight David Eisenhower. Ten říká, že Američané (kterým velel) mohli mít v bojích v severní Africe výrazně menší ztráty, kdyby měli náležitý výcvik.

Martin Luther 3.12.2008 13:42

Za diskriminaci k soudu.

Jsem prispusobivy,chodim do prace,platim najem,platim sve dluhy a nenicim majetek.Bohuzel mam bilou kuzi.Mohu snad za to?Mam pozadat o pomoc nejvissi soud pro lidska prava v Haggu ?Jsem diskriminovany.Platim z dani vladu,ktera vydrzuje romske spoluobcany.To ze pro vladu nejsem tak dulezity jako plnohodnotny a kvalifikovany rom,tak za to opravdu nemohu.Bohuzel.Nemam stejne podminky ke studiu na opravdoveho roma.Nikdo za me nic nezaplati,nikdo mi neda tak vysoke socialni davky.Vlada urcite vi co dela.Romove ji to,az prijde jejich cas 100 x vrati.To ale neznamena,ze nas mene hodnotne bude vydirat a diskriminovat.Existuje nejaky pravnik,ktery by mi pomohl podat zalobu na tento stat za diskriminaci lidi bile pleti?Myslim si ,ze barva pleti by nemela rozhodovat o slusnem zivote.

martin kan 3.12.2008 12:10

to snáď autor nemyslí vážne

"Vina není výlučně záležitostí jedné skupiny, ale spíše leží nerovnoměrně rozdělena mezi všechny zúčastněné"

Tak ja necítim žiadnu vinu za to, že väčšina rómov je neprispôsobivá zberba grázlov a parazitov.

Honza z podhůří 3.12.2008 14:55

Re: to snáď autor nemyslí vážne

přesně tak - úplně stejně nemám žádnou vinu na "hladových dětech v Africe" atp.

autor 3.12.2008 17:01

Re: to snáď autor nemyslí vážne

"vsechny zustastnene": neprizpusobivi lide, stat neresici problem a realitky, ok?

Ypsilon 3.12.2008 17:18

Re: to snáď autor nemyslí vážne

To máte marný, marný, marný

honzak 3.12.2008 12:09

moc by mě zajímalo, jestli

nick "ypsilon" je Cikán (pak ho na 110% chápu), nebo pracovník nevládní organizace, žijící z grantů na "řešení" Cikánského problému.

Ypsilon 3.12.2008 13:07

Re: moc by mě zajímalo, jestli

Není ani jedno, jen si myslí, že jak původními obyvateli sídliště, tak těmi , které tam realitky sváží z celé republiky, je zatraceně manipulováno. Možné prolomení těžebních limitů v téhle oblasti Vám nic neříká?

Ypsilon 3.12.2008 13:25

Re: moc by mě zajímalo, jestli

A problémy , které v Janově vznikly jsou jen přirozeným důsledkem nasáčkování stovek problémových rodin do jednoho místa.

Pokud dokážete pochopit psaný text, tak se nikde nezastávám ani nevládek, které bez užitku spotřebovávají peníze z grantů, ani těch, kdo vybydlují byty. Jen holt nemám ten jednoduchý "správný názor", že za všechno  můžou Cikáni ....

Jura Jurax 3.12.2008 13:53

Re: moc by mě zajímalo, jestli

Jenže oni můžou, v tom je problém ... předtím tam byly nasáčkovány stovky rodin do jednoho místa též, a problémů nebylo ... že by to bylo tím, že ty rodiny byly neproblémové a vesměs bílé?

Vlad 3.12.2008 14:21

Re: moc by mě zajímalo, jestli

majná, když se budou chovat jako lidi, nikdo je nebude "sáčkovat". Nebo nikdo ze "sáčkování" nebude mít problém. Rozlišujte prosím, kdo si začal. A násilník musí dostat po držce, jinak se nezklidní.

Vlad 3.12.2008 14:23

Re: moc by mě zajímalo, jestli

pardoneček, patřilo to panu "Y"

amos 3.12.2008 14:14

Re: moc by mě zajímalo, jestli

Problémy s cikány jsou všude a můžou si za to hlavně sami. Množí se jako potkani (hlavně kvůli dávkám), nevzdělávají se a nepracují. Výjimky potvrzují pravidlo. A když je nenasáčkujete mezi sebe a rozmístíte mezi majoritu, většinou se rychle domnoží  a problém je stejný. Začnou obtěžovat sousedy, okolí, likvidovat byt a dům.A nikdo s tím nic nenadělá, oni mohou zničit vše ale na dávky se jim nesmí šáhnout.   Takhle budou aspoň lépe pod kontrolou i když těm zbylým "bílým" nezávidím a přeji jim aby se mohli odstěhovat. S cikány se prostě žít nedá a budoucnost v tomto směru nevidím pro nás nadějně. To je vlastní zkušenost se soužitím s tímto divným etnikem a to ještě nebyli ti nejhorší.   

honzak 3.12.2008 14:19

Re: moc by mě zajímalo, jestli

Děkuji za odpověď.  Ti "manipulovaní realitkami" v té Praze (Brně, Olomouci, Vsetíně) určitě někde bydleli, že? Ty byty jim zdevastoval kdo? Já? Vy? Těžko, že?

Já Cikány registuju už 50 let. Jako malý kluk u babičky na prázdninách jsem "on-line" viděl devastaci místního bytového fondu a pokus Cikáňat terorizovat okolí. Dostala (ta Cikáňata) do držky a byl od nich pokoj. Otcové, když nechodili do práce putovali do lochu (minimálně podmínku měl každý dospělý Cikán). POPISUJI ROK 1958!!!!!

Ta chyba je jednak v nich, druhak v intelektuálních krasoduších, kteří si na jejich obhajobě založili živnost (dnes euroživnost). Pakliže státní aparát nezasáhne, bude velmi zle. Opravdu velmi zle.

Abych nebyl za rasistu, tak připomenu bílou cikánku čermákovou z Kladna. Že ji nikdo nehájil, když zalehla svoji dcerku Terezku (kterou opíjela, aby hloka usnula)?

Jura Jurax 3.12.2008 15:08

Re: moc by mě zajímalo, jestli

No, nehájil - nebyla cikánka, že, a neměla tudíž polehčující okolnosti :-/