22.1.2022 | Svátek má Slavomír


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Nový 15.4.2009 22:57

"moc se zatím nepopasovali s českou legislativou" !?

Já  bych spíš  řekl, že  s  českou legislativou  perfektně  vyje..vají!

K autorovu litování se  nepřidám.  Komunistické  dobytí  Jižního  Vietnamu a s ním spojené vyhnání  Američanů  způsobilo   dllouhodobé  zaostávání celézemě.  Kdyby tam Američané  zůstali, tak  by  se  dnes  měli  jako  Korejci.  Tedy  ti  jižní, kteří upí pod  Americkou  okupací.

Jediné v  čem souhlasím s  autorem, že  Češi  jsou dnes  pěkně líní a  rozmazlení. Dojedeme  na to.

stenly 15.4.2009 20:12

lidi fakt jsme tak blbí

>-Vtak hele lidi fakt jak mužete  srovnat asiata klidného srandovniho makajicího sedm dnu v týdnu dvacet hodin denně, a tupou kupu černého hnoje nic nedělajicího zloděje řvoucí tlamu smrdicí na kilometry, ho va da , které seru do rohu v nemocnici viz prostějov, zničí na co příjdou, viz chánov janov matiční ulice,a podobné gheta jo sypat z okem smetí a jiny bor del, prodat rozebrat odmontovat, ja jsem cigan vyučený invalidní duchodce, a jsem diskriminovaný jsem nechtěl krást ale drogy jsou drahe a ty automaty taky furt nic, a pry mam příjt na uřad práce, už jsem tam byl loni co furt chcou, a penize nic moc lidi ty hnědočechy musíme,vyprat, a ten poloblb kocáb jede do ustí jim zahratho va do tupé

Rudolph 15.4.2009 20:16

Re: lidi fakt jsme tak blbí

Ale já bych se nechtěl narodit jako Cikán. Ono to nebude tak supeer.

Rudolph 15.4.2009 19:47

Ještě něco

Ještě něco: já vím, že je to zbytečné, ale trochu perel bych tady přece jen pohodil: Víte fakticky o Vietnamcích něco? Například, že nás považují za strašné hulváty a musí se naše manýry učit? Mají dost složitou etiketu a "být slušný" je pro ně na prvním místě. Z jejich úhlu pohledu jsme brutální balíci (prosím pěkně, nebijte mě, já vím, že je to relativní a vím proč, studoval jsem to, jen tady nadhazuju, co třeba není obecně známo!)

Voříšek 15.4.2009 20:15

Re: Ještě něco

Když občas vyjde najevo, jak krutě si dokážou vyřizovat účty uvnitř své komunity, taky z nich nemusím být zrovna nadšený. Nehážu je do jednoho pytle.

Rudolph 15.4.2009 20:29

Re: Ještě něco

Vyřizování účtů je věc jiných lidí, než nesou jejich kulturu. Oni jsou velikej národ, ergo, mají hodně grázlů.

Zed 15.4.2009 18:41

komentář k článku

Mno, já to vidím asi tak. Že neplatí daně, DPH, pašují, pěstují trávu atd - nevím. Osobně bych taky daně neplatil, ale holt mám smůlu. Není to ale vina státu, že daně od nich nevybere, policie či celní správy, že je neschopná či zkorumpovaná...?

Bydlím v Děčíně, kde je cikánů jako kvítí na jarní louce a Vietnamců taky nemálo. Ještě nikdy mi neřval ožralý Vietnamec pod oknem, neokradl dceru cestou ze školy a to nemluvím o tom, že na ně nepřispívám ze svých daní.

Mně osobně Vietnamci nevadí, jsou to slušní a pracovití lidé, jejich zboží nekupuji, je to šmejd, ale nikdo není nucen to kupovat, že.

Za pár let to bude elita tohoto národa, jejich děti se skvěle učí, jsou nesmírně motivovány domova od rodičů, kterým se vysmíváme za jejich češtinu.

P.S článek je nesmysl, svádět recesi na nutnost páchání trestného činu - hloupé. Zde jen o peníze, velké peníze.

stoun 15.4.2009 23:57

Re: komentář k článku

Skoro moudře synku mluvíš, ale stejně jsi jak tavič a jeho babička. Tavič taví železo a babička ta ví prd...

ClownVadim 17.4.2009 14:28

Re: komentář k článku

Taky jsem z Děčína.Je sice fakt,že Vietnamci pod okny neřvou a nepřepadají děti,ale za to zvládnou jiný věci.Například se neobtěžují požadovat občanku,když si u nich 14letý fakan kupuje flašku vodky.Drtivá většina nametených harantů,kteří se potácejí na nábřeží pod zámkem,má chlast od nich.V Boleticích si Vietnamci zařídili herny a vůbec je nezajímá,kolik let je těm malejm Cikánům co tam hrajou.A odkud na to berou je jim už úplně svátek.Takže,až bude příště pod oknem hulákat nějakej nalitej Cikán ve věku cca.14-16 let,tak by bylo záhodno si uvědomit,že ho pomohl opít právě ten pracovitej Vietnamec.:-/

dan 15.4.2009 16:22

Vytrhli nám trn z paty ?

Bydlím v Krči a trn mě pěkně píchá do ..... Nic proti nim, ale je jich tady hodně. Nepopasovali se s legislativou je eufemismus pro  neplacení daní? Běžte se podívat do Libuše na jejich  vily !!  Ale jistě s jiným etnikem by mohlo být hůř.

Historik 15.4.2009 14:34

Kdyby se ve válce hromadně postavili na stranu Američanů proti komunistům,

mohli se mít dobře doma a třeba by dle vzoru Jikorejců u nás zakládali automobilky...

soul 15.4.2009 15:08

Re: Kdyby se ve válce hromadně postavili na stranu Američanů proti komunistům,

Kdyby se Evropa hromadně postavila na stranu Hitlera, mohli jsme mít všichni práci a maso třikrát denně, nebylo by globální hospodářské krize a zbrojovky by si vydělávaly nejvíc ze všech průmyslových odvětví...

RomanL 15.4.2009 16:14

Re: Kdyby se ve válce hromadně postavili na stranu Američanů proti komunistům,

A u nás by bylo nejmíň 60% občanů spokojených. Časem i 100%.

Schumacher 15.4.2009 17:45

Kdyby se Evropa hromadně postavila na stranu Hitlera...

Jistěže. Příčinou proč se tak nestalo, třeba hledat na straně Hitlera a jeho parteigenosse, v jejich nepřijatelné ideologii, která byla příčinou vzestupu i pádu. Kdyby se Německo chovalo jen jako klasický imperialistický stát, nebyl by to problém. Dal by se strávit i umírněný nacionalismus. Ale ne genocida, jaká v Evropě neměla obdobu. V mnohém lze souhlasit s Goebbelsovými projevy obsahujícími vizi Evropy národů sjednocené proti bolševismu. Jenže to bylo v době, kdy Říši teklo do bot šlapajících v krvi druhých národů a kdy pece v Osvětimi a dalších továrnách na smrt hořely naplno. Bolševická vláda  nechala žít toho kdo se choval "správně".  V případě nacistické vlády stačilo jen "špatně" se narodit a neměli jste šanci přežít.

Rudolph 15.4.2009 19:33

Re: Kdyby se Evropa hromadně postavila na stranu Hitlera...

Díky, Schumi.

MLOK 15.4.2009 10:56

JEST S PODIVEM,

že do pracovitých, skromných a usměvavých Vietnamců se tu kde kdo "naváží", ale nikdo nic nenamítá proti bordelářským, nepříjemným, hlučným, zapáchajícím a na majoritním obyvatelstvu parazitujícím houfem t.zv. "nepřizpůsobivých". O těch bychom se měli bavit především!

Jura Jurax 15.4.2009 13:13

Re: JEST S PODIVEM,

No, pracovitých a skromných jistě ... nicméně zboží u nich nenakupuji, byť jsou levní. Spálil jsem se třikrát z pěti nákupů - prodávají holt nezřídka šunt, a ten je i za levno drahý ...

Schumacher 15.4.2009 10:44

Když mohou Romové do Kanady proč by nemohli Vietnamci do Izraele ?

Jsou skromní, pracovití a nemají žádné podobné požadavky jako Palestinci. Bombové atentáty nejsou součástí jejich ideologie.  Byli by multikulturním obohacením izraelského národa. Ani spotřebu vody pro pěstování marihuany  by s  použitím nejnovějších izraelských technologií umělého zavlažování neměli vysokou.

Budíš. 15.4.2009 10:43

Ten kdo uráží Vietnamce

by měl hlavně zvednout zadek a začít alespoň z jedné třetiny pracovat jako oni.Obdivuji je.Naši kecálkové jen bla, bla,bla. U nás jsou statisíce nezaměstnaných a zkuste někoho sehnat do práce . Proč by dělal, když bere sociálku, přídavky na děti a další vymoženosti jako příplatky na bydlení. Zkusme našeho zedníka.Nikdo z nich nejde do práce když mu nedáte 130 Kč/h., ale hned 1den práce zjistíte ,že je drahý za 30 Kč. První poslední odfušuje, zničí, rozkrade.OSP vychovalo tisíce dělníku, bohužel dělal 15 let na OSP a neusadí rovně FUTRO,neusadí rovně okno,neumí rovný hladký strop a když osvítíte svislé omítky uvidíte omítkové vlnobití.Jestli někdo myslí,že mezi vlastními lidmi někdo najde slušného zámečníka,svářeče a další profese je na velkém omylu.Nastala naprostá degradace dělnických profesí.PŘIZNEJME TAKÉ ,ŽE DĚLNÍKA, KTERÝ NĚCO UMÍ NIKDO ŘÁDNĚ NEZAPLATÍ,

MLOK 15.4.2009 10:49

Re: Ten kdo uráží Vietnamce

Naprostý souhlas budíšiR^R^R^R^R^

honzak 15.4.2009 12:01

Re: Ten kdo uráží Vietnamce

Jak říkával můj děda (1895) - "Řemeslo braň se!" Poté mě zpravidla výchovně udeřil, neb jsem něco dodrbal.

S placením fachmanů to zase tak zlé není. Alespoň ve strojírenství. Šikovný obráběč kovů, který umí na NC mašinách a má dobrou pracovní morálky si svých 30 litrů v pohodě vydělá.

Lída 15.4.2009 12:55

Re: Ten kdo uráží Vietnamce

Vietnamci jsou jistě poměrně pracovití, ale těžko můžete vědět, jestli by dělali za málo, kdyby měli nárok na sociální dávky jako občané ČR. Rozhodování, jestli žít z dávek, které dělají třeba deset tisíc nebo z práce, kterou si vydělají jen o málo víc, se jich netýká.

Budíš 15.4.2009 15:28

Re: Ten kdo uráží Vietnamce

Ano, našim lidem se nevyplatí pracovat. Hrůza ,děs,děkujeme páni politici.Politici odejděte, hůře to nejde.

Lída 15.4.2009 15:31

Re: Ten kdo uráží Vietnamce

No jo, když on si nikdo třeba oblečení, které by šili dobře zaplacení dělníci v Evropě, nekoupí, každý chce to laciné vyrobené za pár šupů v Asii.

magi 15.4.2009 10:16

emigranti

 jenom blbec může srovnávat cikána a Vietnamce !

Rudolph 15.4.2009 10:29

Re: emigranti

Jenom blbec trpí šovinismem. Ale bohužel: blbců je převaha.

magi 15.4.2009 11:49

Re: emigranti

 dělej si srandu doma s fotra. Jsi provokatér,kterýho vyhodili z novinek tak tady prudíš. Cikána si neviděl ani vycpanýho v muzeu,tak zaraž !

Rudolph 15.4.2009 19:31

Re: emigranti

Drahé magi. Protože jsi přišlo z Novinek, nemůžeš vědět, že já jsem místní už drahně let. Přeji příjemný pobyt :)

Rudolph 15.4.2009 9:29

Je mi z vás na blití, Češi

sykorka 15.4.2009 9:46

Re: Je mi z vás na blití, Češi

Tak se Cikáne odstěhuj třeba do Větnamu a můžeš blít jak chceš.