27.5.2022 | Svátek má Valdemar


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Rudolph 15.4.2009 9:58

Re: Je mi z vás na blití, Češi

;-D

Pavel 15.4.2009 9:13

turistický syndrom

problém článku je obecná povrchnost vnímání turisty, respektivě jeho neschopnost porozumět navštívené zemi.

V Dánsku jsem řadu let žil a neexistuji nic izolovanějšího než komuna lidí žijící v Christianii.

Ti mezi sebe absolutně nikoho nepustí. To platí obecně pro všechny Dány, ano, jsou k Vám mimořádně milí, poradí, usmějí se ale tím to končí. Představa ochoty přijmout komunitu třeba Vietnamců a nechat jim prostor k uplatnění viz naše tržnice a teď i pěstování marihuany je nemyslitelná.

Extrémní uzavřenost Dánů je pravděpodobně dána tím, že v podstatě až do začátku 20. století žili izolovaně od ostatního světa na mnoha ostrovech, kdy existoval jen minimální kontakt mezi nimi.

Ivan 15.4.2009 9:01

Jihovýchod Asie

Je fakt, že když jsem se po 19 letech vrátil do Brna a chtěl jsem si v neděli dát jen tak něco "na stojáka" u Padovce, tak měli zavřeno. I v dalších, dříve fungujících místech bylo zavřeno. Pracovali pouze vietnamské bufety. Když jsem se potom v týdnu ptal, proč naši v neděli nedracují, řekli mně, že to nastojí za to. Vietnamcům to ale za to stojí.

Naše (evropská a do toho zahrnuji i USA a Kanadu) psychologie je taková, že chceme vyhrát v loterii, výhodně se vdát za milionáře (lépe miliardáře) apod. Když se ale trochu seznámíte s jihovýchodní Asií (Korea, Vietnam, Japonsko, Čína), tak žasnete, jak mají úplně jiný vztah k práci. Přimlouvám se za to, tady příslušníky těchto národů nechat žít, třeba je i podporovat, abychom "se od nich nakazili" tímto postojem.

Ano 15.4.2009 9:04

Re: Jihovýchod Asie

No, Vietnamcům stojí za to provozovat cokoliv, i když třeba za den nic nevydělají. A přitom platí drahé nájmy. Z čehopak je asi platí??? Tímto bychom se měli nakazit, ivane?Rv;-€;-O

Vlad 15.4.2009 10:44

Re: Jihovýchod Asie

Kdo ty drahé nájmy vybírá a přiživuje se na Vietnamcích?

Z čehotu  žijí Američané? Za co tu chlastají Britové? Za co si tu kupují cikánské děvky Germáni?:-D

Historik 15.4.2009 14:38

Re: Jihovýchod Asie

Za svoje, ne za Vaše...

dulcibelka 15.4.2009 9:00

Chudáci Vietnamci!

Nejdřív musejí dávat úplatky, aby nás mohli zahltit nekvalitním šmejdem. Pak nemohou platit daně a cla, protože nerosúmí čésky...a když jim jsou tržnice zrušeny, musejí pěstovat marjánu. Když jim nakonec zatrhnou i tu marihuanu, nic jiného jim nezbyde, než loupit a vraždit?

Vlad 15.4.2009 10:47

Re: Chudáci Vietnamci!

Vás nekvalitní šmejd jistě nezahltí. Tak nechte ostatní, aby si kupovali, co chtějí. Já bych se naopak styděl koupit kecky za dva tisíce, jen proto, že je to sice taky šmejd, ale značkový. :-)

dulcibelka 15.4.2009 12:03

Re: Chudáci Vietnamci!

Ale jen u nich kupujte, to je vaše právo;-) Mě jen trošičku zlobí, že ti pracovití tvorečkové tady využívají všech vymožeností (například státní školy - zadarmo -  pro jejich učenlivé děti), aniž by na ně přispívali daněmi. Nebo si snad myslíte, že přiznají každičkou prodanou cvičku? O škodlivosti jejich zboží, které neprošlo, neb pašováno, naší kontrolou, ani nemluvě. Ale jen kupujte...:-P

MLOK 15.4.2009 12:53

Re: Chudáci Vietnamci!

A byla byste milá dulcibelko raději, kdyby Vietnamci své děti neposílali do škol a sami byli doma a jenom by si chodili pro "cocálku" z Vám uzmutých peněz (daně)?

        A ještě by Vám navíc nadávali do rovnookých (..... doplňte dle potřeby a fantazie) a obtěžovali Vás nočním řevem, krádežemi a všudypřítomným bordelem?

Lída 15.4.2009 12:58

Re: Chudáci Vietnamci!

Asi Vám nedochází, že Vietnamci by na sociálce nic nedostali, nejsou totiž většinou občani ČR. Takže jim nic jiného než pracovat za každou cenu nezbývá.

dulcibelka 15.4.2009 14:07

Re: Chudáci Vietnamci!

Milej mloku...až se budeme bavit o cikánech, můžete se přihlásit znova. TEĎ mluvíme o Vietnamcích - dle vás zjevně výlupků vší ctnosti. Podle mě kradou úplně stejně jako výše zmíněná minorita (vaše daně a vaše peníze za šunt k ničemu dobrý)...vraždí se zaplaťpámbu jen mezi sebou. Zatím. Ale nechci vidět co nastane, až se jim ten bohulibý drogový podnik pořádně rozběhne...

MLOK 15.4.2009 15:11

Re: Chudáci Vietnamci!

Až se budeme bavit.....   Vy tu dulcibelko striktně určujete o čem se SMÍM,

MLOK 15.4.2009 15:17

Re: Chudáci Vietnamci!

či NESMÍM bavit? Já jsem pouze porovnal (bez dalších souvislostí) svůj pohled na Vietnamce (ale platí to i o Číňanech a pod.), kteří se živí prací a nejsou na obtíž majoritní většině se skupinou parazitujících "nepřizpůsobivých". Slovo CIKÁN/ROM jste použila Vy - ne já;-D;-D;-D.

RK 15.4.2009 8:08

Posuzovat Vietnamce a Vietnam

na základě čtyř návštěv a zpráv z tisku je docela odvaha. Co se tyce drog mezi Vietnamci, to je problem od roku 2001 a usmevne je, ze se neresi velkoobchod (stejne jako se nikdy neresil alkohol, cigarety a obchod s lidmi) s tvrdou drogou ale pestirny marihuany. Zakladni dane platit museji vsichni Vietnamci pokud pominu vsechny ostatni dane ktere pri nakupu jakehokoli zbozi plati taky. Co se tyce rustu moci vietnamske mafie - ta je zalozena na spolupraci jak s vietnamskymi urady tak bohuzel i s nasimi. Takze misto aby se resil skutecny problem ktery v tichosti zacina byt docela velky, resi se pestirny konopi  a buzeruje se zbytek tech slusnych kteri nakonec pujdou hledat pomoc tam, kde uz ji naslo mnoho ostatnich.

stoun 15.4.2009 8:15

Re: Posuzovat Vietnamce a Vietnam

za čtyři návtěvy může našinec získat víc, než když sedí doma na prdeli. Navíc, když tam je po desetileté válce, která zemi totálně zdevastovala. Prý 12 milionů tun bomb, máš alespoň představu, co takové množství udělá s územím jen pákrát větším než Česko...?

RK 15.4.2009 8:48

Re: Posuzovat Vietnamce a Vietnam

ve Vietnamu ctyri roky ziju, manzelka je Vietnamka - faktem je ze ted sedim doma v Hanoji na prdeli.

J.G. Pašek 15.4.2009 8:55

Patří ti to, blbe . . .

!!

redbiter 15.4.2009 16:29

Re: Patří ti to, blbe . . .

R^!!

LJG 15.4.2009 9:25

Re: Posuzovat Vietnamce a Vietnam

Asi nastává podobná situace jako kdysi s italskými přistěhovalci v Americe - krize, mafie - dnes je to s Italy v pořádku, ale bylo nutno s tím něco dělat a nebylo to hned a jednoduše. A také v té době - ne každý Ital byl mafián, stejně tak dnes  všichni Vietnameci nepěstují marihuanu.

Marat 15.4.2009 12:26

Re: Posuzovat Vietnamce a Vietnam

RK gratulují. Vietnamky jsou hezké, slušné a pracovité.

LadaHaksna 15.4.2009 22:44

.. a sex s každým bez zábran ..

Pavel F. 15.4.2009 7:47

To jsou teda semleté pseudoargumenty

Autor asi není při smyslech, že napsal takovýto blábol.

1) Jak může argumentovat, "že se sice nějak nepoprali s českou legislativou, ale jinak jsou pracovití". To jako má být omluva pro jejich daňové podvody? Až budu krátit daně, neplatit DPH, pašovat zboží, tak budu svému finančáku říkat: "nejsem moc kompatibilní s českou legislativou, ale jinak jsem hodnej a pracovitej"???

2) Kde vzal autor informace, že ekonomická krize donutila Vietamskou komunitu se vrhnout na travní byznys? To je blábol, až to bolí... Když se o to začnete zajímat, tak nikdo ze zadržených Vietnamců není chudák z fabriky, kterého nedávno propustili... takže asi tak.

3) Co se týče letenky zpět domů a kapesného 500 Eur, tak prakticky téměř všichni, kdo využili tuto nabídky, byli Mongolové. Vietnamská komunita je už tady příliš dlouho, než aby se jen tak vrátila zpět do Vietnamu.

4) Kde vzal autor informaci, že Vietnamci zachránili něši ekonomiku, jak se o nich tak vyjadřuje. To by mě totiž hrozně zajímalo. Pokud autor zabrousí do historie, tak první Vietnamci sem byli vpuštění po vietnamském konfliktu, aby se "odrelaxovali" z války, většina z příchozích byla z armády komunistického Vietnamu. A pak už zjistili, jaká je to tu pohoda oproti jejich domovině a začal příliv. Takže rozhodně nepřišli zachránit naši ekonomiku, jak se autor nám snaží vnutit. Na více diskuze už nemám po ránu síly, ale   autora hodnotím za 4.

želva 15.4.2009 8:45

Re: To jsou teda semleté pseudoargumenty

bez komentáře !R^

Ivan 15.4.2009 9:05

Re: To jsou teda semleté pseudoargumenty

Buďto jsou naši celníci úplně neschopní nebo úplatní. Nepochopím, jak jinak by mohli Vietnamci dovést tolik zboží.

YGA 15.4.2009 9:11

Re: To jsou teda semleté pseudoargumenty

Díky, že jste se vyjádřil i za mě - hlavně ten bod 1)! R^R^

Budíš. 15.4.2009 7:40

Za tu naší nepracující statisícovou skupinu

 mohou naši politikáři. Naši krátkozratí politici zde uměle vytvořili lid chudý a nepoužitelný potulujícíse po ulicích, který druhým překáží a ochuzuje solidárně státní kasu.Jakým právem naši politikáři rozdávají  bezpracně společné peníze, stále více zadlužují stát  a degradují národní hodnoty. Stát nemá na silnice,opravy žel. a silničních mostů, zdravotnictví, školství, policii,  armádu a další. Jakým právem dále zadlužují stát a v čí prospěch a co zadlužováním před veřejností maskují. To vše pouze ve prospěch vládnoucích stran a vyvolání  představ u veřejnosti ,že je vše v pořádku, že ti kteří sedí v parlamentu jsou schopní řídit stát, když jsou absolutně neschopní a škodní.Maskuji špatnou politickou práci a hloupého občana uplácejí, aby je opět volil. Jedním slovem občana a stát oblbují podvádí a stále více ochuzují.Kdo je zdráv, nikdy nesmí dostat bezpracně peníze. To není sociálně solidární stát ,to je velký podvod a ubližování státu i lidem.

Budíš. 15.4.2009 7:45

Re: Za tu naší nepracující statisícovou skupinu

Díky pane Paroubku.To nechceme - děkujeme odejděte !!!

Sumo 15.4.2009 7:33

A kolik ti zaplatili

Vietnamci nepěstují konopí, protože je krize, ale mnohem déle, protože je to kšeft jako almara.

Vietnamci se neštítí ničeho, to je pravda, ale ačkoliv jsem jich viděl mnoho lhát, šidit a podvádět, neviděl jsem ani jednoho čistit odpady nebo kydat hnůj.

A takhle by se dalo pokračovat ještě dlouho. Máte dojem, že je můj pohled jednostranný ? Možná, ale ani z poloviny tak jednostraný jako autorova internacionální agitačka.

Ano 15.4.2009 8:41

Re: A kolik ti zaplatili

Přesně tak, asi dostal od vietnamských kámošů nějaké drobné.